Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2015 o 01:01, Buhahahahaha napisał:

Shokugeki no Soma ep 10

Spoiler

Dayum, aż załuję, że nadgoniłem mangę i wiem, jak zakończy się ten pojedynek :/



mam to samo :D
ps. kiedy chapter 121 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 20:15, Andrzej15 napisał:

Mahou Shoujo Madoka Magica - seria w tv.

Dnia 05.06.2015 o 20:15, Andrzej15 napisał:

b)Homura -

Spoiler

przez jakiś czas uważany przez ze mnie za antagonistkę serii. W rzeczywistości
bardzo chce uratować swoja przyjaciółkę. Po retrospekcjach mocno zyskała w mych oczach.


Spoiler

All Hail Akemi Homura-sama ;] Każdy wie że prawdziwy tytuł tego anime to Maho Shojou Homura Magica, a tamto z Madoką, to tylko zmyłka dla nieoświeconych (czyt. tych co jeszcze nie widzieli serii) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shokugeki no Soma ep 10

Dnia 06.06.2015 o 10:24, kantoro napisał:

mam to samo :D
ps. kiedy chapter 121 ...

Na razie jest tylko RAW, ale przynajmniej widać kolorowe wyniki ankiety popularności ;]
http://www.mangamint.com/shokugeki-no-soma-121

Nie wiem co ludzie widzą w Erinie... Jej miejsce powinna mieć Trollbino albo Mięsko, no i gdzie Ryou? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka Magica - seria w tv.

Dnia 05.06.2015 o 20:15, Andrzej15 napisał:

1) Fabuła - pomysł na historię jest świetny.

Spoiler

Na początku widzimy, że przemiana w czarodziejkę to nic złego, ale im jesteśmy dalej z fabułą tym poznajemy coraz mroczniejszą stronę "zyskania tej mocy". Do tego mocny zwrot fabularny w tej właśnie kwestii oraz retrospekcje pewnej osoby...


Spoiler

Fabuła jest podwójnie smakowita jeśli przed zabraniem się za Madokę zna się już standardowe założenia gatunku Mahou Shoujo którego Madoka jest dekonstrukcją (w bardzo dużym skrócie - dziewczynka spotyka urocze stworzonko które obdarza ją mocą dzięki której dziewczynka używając magii opartej na miłości i przyjaźni moż3e rozwiązywać różne wyzwania i zdobywając przyjaciół zmierzać ku dobremu zakończeniu), wtedy oglądając pierwsze trzy odcinki ma się absolutną pewność dokąd zmierza cała seria... tylko po to aby po trzecim odcinku zbierać dolną szczękę z podłogi.

Dnia 05.06.2015 o 20:15, Andrzej15 napisał:

b)Homura -

Spoiler

przez jakiś czas uważany przez ze mnie za antagonistkę serii. W rzeczywistości bardzo chce uratować swoja przyjaciółkę. Po retrospekcjach mocno zyskała w mych oczach.


Spoiler

Tak jak napisał Kosmitus - Homura jest prawdziwą bohaterką tej serii :)

Dnia 05.06.2015 o 20:15, Andrzej15 napisał:

c)Kyubey -

Spoiler

można rzec, że to właściwy antagonista serii. Świetnie poprowadzona postać która na początku niby jest taka fajna i dobra, by później poznać jego prawdziwą naturę.


Spoiler

Dodatkowo genialne jest to że Kyuubey nie jest tak naprawdę zły w czystym tego słowa znaczeniu, on po prostu jest istotą tak dla nas obcą i odmienną że nasze systemy wartości zupełnie się nie pokrywają czego rezultatem jest tragiczny los przedstawicielek mniej zaawansowanej rasy które miały pecha związać się z nim kontraktem.

Dnia 05.06.2015 o 20:15, Andrzej15 napisał:

4. Opening i ending - opening jest dobry, muzyczka wpada w ucho,

Spoiler

treść nie ukazuje prawdy o tym co się dzieje w serialu :)

Ending ma dobrą muzykę i... tyle. Treść jest uboga.

Spoiler

Nie powiedziałbym :) Ending za dużo treści nie ma ale jak przyjrzysz mu się dokładniej to zauważysz jak dobrze wpasowuje się w klimat samej serii: Po pierwsze ending nie jest emitowany aż do 3 epka, dopiero zaraz po słynnym "chomp" odsłaniającym prawdziwą naturę serii zaskoczony i zdezorientowany widz obrywa mrocznym i niepokojącym endingiem. Po drugie pomimo tego że niby nie ma w nim żadnej treści w rzeczywistości ending zawiera spore spoilery, tyle że podaje je w taki sposób że trudno je wyłapać o ile już się nie wie o co biega - zwróć uwagę jak podczas pierwszej sekwencji Madoka po kolei mija sylwetki wszystkich innych Mahou Shoujo, jedyna sylwetka która nie pozostaje nieruchoma i wyciąga rękę tak jakby chciała gonić za Madoką (co jej się nie udaje) jest Homura... zaś treść samego tekstu piosenki, która wydaje się raczej losowo dobrana do fabuły nagle nabiera sensu kiedy już po obejrzeniu serii zakłada się że słowa są wygłaszane nie z perspektywy Madoki ale właśnie Homury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze bylem niechetny do tych azjatyckich tworow i jedyne co ogladalem to dragon ball, ale musze zachwalic death note - po obejrzeniu 14 odcinkow jestem pod wielkim wrazeniem i to jest dokladnie to czego szukalem, wysmienite anime.

a co do full metal alchemist, nie moge zmeczyc do konca nawet pierwszego odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 15:07, Karharot napisał:

Mahou Shoujo Madoka Magica - seria w tv.

Spoiler

Fabuła jest podwójnie smakowita jeśli przed zabraniem się za Madokę zna się już standardowe
założenia gatunku Mahou Shoujo którego Madoka jest dekonstrukcją (w bardzo dużym skrócie
- dziewczynka spotyka urocze stworzonko które obdarza ją mocą dzięki której dziewczynka
używając magii opartej na miłości i przyjaźni moż3e rozwiązywać różne wyzwania i zdobywając
przyjaciół zmierzać ku dobremu zakończeniu), wtedy oglądając pierwsze trzy odcinki ma
się absolutną pewność dokąd zmierza cała seria... tylko po to aby po trzecim odcinku
zbierać dolną szczękę z podłogi.



Spoiler

Ja założenia Mahou Shoujo znałem bardzo ogólnie. Mimo to i tak miałem zonk przy końcówce odcinka numer 3 :)


Dnia 06.06.2015 o 15:07, Karharot napisał:

Spoiler

Dodatkowo genialne jest to że Kyuubey nie jest tak naprawdę zły w czystym tego
słowa znaczeniu, on po prostu jest istotą tak dla nas obcą i odmienną że nasze systemy
wartości zupełnie się nie pokrywają czego rezultatem jest tragiczny los przedstawicielek
mniej zaawansowanej rasy które miały pecha związać się z nim kontraktem.



Spoiler

On traktował czarodziejki jak bydło(przynajmniej takie porównanie walnął :) ), nie interesował go los ludzi po tym, jak Madoka stała się wiedźmą(która miała zniszczyć ziemię) - nie ma go co usprawiedliwiać, inkubator był zły :)



@Malevyn
Oglądasz zwykłą wersję, czy Brotherhood?

Fairy Tail - Saga Avatar.
Czas podsumować sagę o Avatarze - ogólnie było tak trochę słabo.
Spoiler


Co mi się nie podobało:
1. Natsu jest za bardzo dopakowany - żeby smoczy zabójca bez problemu kładł boga wojny na łopatki? Ja rozumiem, że musi on Zerefa i Acnologie pokonać, ale ten nagły skok mocy(w zaledwie rok) wygląda słabo.
2. Wątek z zabiciem Froscha został bardzo kiepsko rozwiązany - początek wyglądał świetnie, ale autor postanowił to brutalnie zakończyć.
3. Wątek Avatara wyglądał fajnie, ale przekokszony Natsu wszystko zepsuł :)

Co mi się podobało:
1. Rozdział z Zerefem to majstersztyk - retrospekcje czarnego maga, Natsu jako brat Zerefa, Acnologia w formie ludzkiej, zapowiedź bitwy Zeref vs Acnologia vs ludzie... Za ten chap daje 10/10
2. Autor nie przeciągał poszukiwań członków FT.

Dobra autorze, olej randomowych przeciwników i dawaj grube ryby na arenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 17:02, Malevyn napisał:

zawsze bylem niechetny do tych azjatyckich tworow i jedyne co ogladalem to dragon ball,
ale musze zachwalic death note - po obejrzeniu 14 odcinkow jestem pod wielkim wrazeniem
i to jest dokladnie to czego szukalem, wysmienite anime.

Code Geass którego ci polecałem obok FMA jest dosyć podobne pod paroma względami do DN. Głównie przez bohatera, rozterki moralne i pojedynki wielkich umysłów.

Dnia 06.06.2015 o 17:02, Malevyn napisał:

a co do full metal alchemist, nie moge zmeczyc do konca nawet pierwszego odcinka.

Tak jak zapytał Andrzej, na pewno oglądasz wersję Brotherhood? Jeśli tak to tak czy inaczej początek jest najsłabszy, obejrzyj tak 3-5 epków i dopiero oceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate Stay Night UBW Ep 22


Spoiler

Prrfffffff. Amatorzy, znowu się bawią w przekazywanie Magic Crestów i jakieś magiczne Delfiny. Daję okejkę tylko z uwagi na wykrzywioną cierpieniem twarz Shinjiego. Tak się zastanawiałem jak rozwiążą tą część historii i w sumie mogli to zrobić lepiej bez tego "poświęcenia" zwłaszcza że w VN-ce to nie było od strony czysto technicznej nic wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate Stay Night UBW Ep 22

Dnia 06.06.2015 o 21:59, ziptofaf napisał:

Spoiler

Prrfffffff. Amatorzy, znowu się bawią w przekazywanie Magic Crestów i jakieś magiczne
Delfiny. Daję okejkę tylko z uwagi na wykrzywioną cierpieniem twarz Shinjiego. Tak się
zastanawiałem jak rozwiążą tą część historii i w sumie mogli to zrobić lepiej bez tego
"poświęcenia" zwłaszcza że w VN-ce to nie było od strony czysto technicznej nic wielkiego.



Spoiler

Wystarczyło załatwić całą sprawę po amerykańsku: siedzą na łóżku, pocałunek, padają na materac i ciemność widzę. Już chyba wolałem filmowe delfiny zamiast tych rybo-ośmiornic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka Magica - seria w tv.

Dnia 06.06.2015 o 20:11, Andrzej15 napisał:

Spoiler

On traktował czarodziejki jak bydło(przynajmniej takie porównanie walnął :) ), nie
interesował go los ludzi po tym, jak Madoka stała się wiedźmą(która miała zniszczyć ziemię)
- nie ma go co usprawiedliwiać, inkubator był zły :)



Spoiler

QB nie był zły :( Incubatorzy tutaj próbują ratować wszechświat a ty im zarzucasz tak straszne rzeczy. Był kontrakt? Był! Czy to ma być jego wina że głupie nastolatki nie dopytują się o szczegóły?!

Poza tym jak sam zauważył - akurat traktuje je dużo lepiej niż bydło. Jest właśnie ten kontrakt, nawet ci życzenie spełni w zamian za zostanie zombie i generatorem energii. Całkiem uczciwa wymiana. Jeszcze pomaga w postępie technologicznym!

Wśród Incubatorów QB jest zresztą całkiem miły - niestronniczy, zasadniczo nie kłamie (choć faktycznie pomija nieprzyjemne detale). Jego kumpel Jubey (z mangi, http://images.puella-magi.net/d/d4/Kyubey_and_Jubey_Fanart.png?20111209040855) potrafi pewne emocje okazywać i robi się przez to o wiele bardziej nieprzyjemny.

Zresztą... w ostatnim filmie (uwaga, spoilery dot. 3. filmu!) to Incubatorzy stali się bardziej ofiarami Akemi "Luciphera" Homury - biorąc pod uwagę że świat wciąż się kręci i ich stan zdrowia to prawdopodobnym jest że to właśnie wprost w Incubatorów Homura wrzuca wszystkie wiedźmy/negatywne emocje. Tylko czekać na sequel w którym Godoka pomaga biednym małym Kyubeyom.

Widać Mahou Shoujo mu popularności zazdroszczą i stąd te negatywne opinie ;(
https://danbooru.donmai.us/data/910c5de37241b529c8bcc7cef38930fe.jpg < zwłaszcza że o tak nasz najwyższy lider Kyubey wygląda na co dzień, wersja z Anime to dzieło zdradliwej cywilizacji zachodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka Magica - seria w tv.

Dnia 06.06.2015 o 20:11, Andrzej15 napisał:

Spoiler

On traktował czarodziejki jak bydło(przynajmniej takie porównanie walnął :) ), nie interesował go los ludzi po tym, jak Madoka stała się wiedźmą(która miała zniszczyć ziemię) - nie ma go co usprawiedliwiać, inkubator był zły :)


Spoiler

On tylko wskazywał na sprzeczność logiczną ludzkiej moralności - to że my zabijamy bydło aby żyć to dobrze, ale jak ktoś zabija nas żeby żyć to już jest źle. Kyuubey nie posiada emocji i co więcej uważa np. rozstrzelanie własnego ciała za co najwyżej marnotrawstwo energii (tak po prawdzie to nawet nie mamy pewności czy to było ciało tej samej jednostki czy też rasa Inkubatorów jako jakaś forma Hive Mind zwyczajnie wysłała następnego drona aby zeżarł ciało poprzednika i przejął jego obowiązki), nasze pełne hipokryzji wartości moralne są dla niego nielogiczne i jako takie niepojęte i bezwartościowe. Tylko czy to jego czy też raczej nasza wina? :3
Oczywiście nie przeczę że Kyuubey jest antagonistą i wiele z tego co robi jest okrutne ale "zło" jest tylko efektem ubocznym jego planów, efektem bez którego sam Kyuubey bez problemów by się obył gdyby nie oznaczało to strat w wydajności jego operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czym sie rozni zwykla wersja od brotherhood ? bo ja chyba ogladalem zwykla gdzie byla walka miedzy bracmi a kaplanem z kamieniem filozoficznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 23:35, Malevyn napisał:

a czym sie rozni zwykla wersja od brotherhood ? bo ja chyba ogladalem zwykla gdzie byla
walka miedzy bracmi a kaplanem z kamieniem filozoficznym


Zwykła wersja po paru odcinkach odchodzi od mangi i opowiada całkiem inną historię. Brotherhood z kolei, jest wierny mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 23:35, Malevyn napisał:

a czym sie rozni zwykla wersja od brotherhood ? bo ja chyba ogladalem zwykla gdzie byla
walka miedzy bracmi a kaplanem z kamieniem filozoficznym

Dokładnie tak jak mówi Outlander. Ten epizod z kapłanem jest w obu werjach, tyle że w Brotherhood jest przedstawiony nieco zwięźlej. Tu masz pierwszy op z Brotherhood https://www.youtube.com/watch?v=cGcoZh3MIiY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ziptofaf
@Karharot

Spoiler

Dobra, faktycznie trochę nieobiektywnie podszedłem do tej postaci. Ten wątek z rozwojem ludzkości jakimś cudem wyleciał mi z głowy, dziewczyny też nie wypytywały się o "haczyki" w umowie, więc nie musiał je informować o konsekwencjach. Zwracam honor tej postaci i proszę o wybaczenie :)



Powiedzcie mi, ile jeszcze zostało "niezekranizowanego" materiału Madoki?

>
>Dokładnie tak jak mówi Outlander. Ten epizod z kapłanem jest w obu werjach, tyle że w Brotherhood jest przedstawiony nieco zwięźlej. Tu masz pierwszy op z Brotherhood https://www.youtube.com/watch?v=cGcoZh3MIiY
>
Musi oglądać zwykłą wersję, bo w Brotherhood walka z kapłanem jest dopiero w trzecim odcinku.
Swoją drogą, po obejrzeniu tego openingu obejrzałem pozostałe i... kurczę, openingi w FMA: B były świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2015 o 10:18, Andrzej15 napisał:

Musi oglądać zwykłą wersję, bo w Brotherhood walka z kapłanem jest dopiero w trzecim
odcinku.

Mhm, w Brotherhood był wcześniej ten motyw z "Freezing Alchemistem" i chyba pokazana przeszłość Elriców.

Dnia 07.06.2015 o 10:18, Andrzej15 napisał:

Swoją drogą, po obejrzeniu tego openingu obejrzałem pozostałe i... kurczę, openingi w
FMA: B były świetne :)

Wow, zrobiłem i pomyślałem dokładnie to samo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2015 o 10:18, Andrzej15 napisał:

@ziptofaf
@Karharot

Dnia 07.06.2015 o 10:18, Andrzej15 napisał:

Powiedzcie mi, ile jeszcze zostało "niezekranizowanego" materiału Madoki?

W przypadku Madoki to najpierw wyszło Anime. Jest sporo materiału dodatkowego (samemu wiem o trzech - Puella Magi Kazuma Magica: Innocent Malice, Puella Magi Oriko Magica i Madoka Magica: The Different Story) ale one powstały już po sukcesie wersji animowanej.

Ogółem sporo tego jest - nowele, mangi, nawet jakaś gra na PSP wyszła. Na żadne sequele jednak nie licz, są tylko spin-offy i prequele (np. historia Kyoko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po za mną nikogo już nie interesuje nowe DxD, ale oglądam z ciekawości, więc napiszę jednozdaniowy skrót z 10 odcinka.

Spoiler

Isse NTR''ed

^^

Po za tym to strasznie słaby sezon. Mało żartów w porównaniu do wcześniejszych sezonów, a do tego strasznie kiepski shonen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2015 o 14:22, Inferno0009 napisał:

Pewnie po za mną nikogo już nie interesuje nowe DxD, ale oglądam z ciekawości,
więc napiszę jednozdaniowy skrót z 10 odcinka.

Spoiler

Isse NTR''ed

^^

Po za tym to strasznie słaby sezon. Mało żartów w porównaniu do wcześniejszych sezonów,
a do tego strasznie kiepski shonen.

A cóż to takiego, jest ten DxD? Jedyne co znalazłem to o "perverted" chłopaku, który zostaje wskrzeszony. Czy to jest to? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2015 o 15:04, maniekk napisał:

A cóż to takiego, jest ten DxD? Jedyne co znalazłem to o "perverted" chłopaku, który
zostaje wskrzeszony. Czy to jest to? :D


Opis się zgadza. Pierwsze sezon był pełen humoru i miał fajne zakończenie, drugi jest spoko, natomiast trzeci wypada kiepski. Najlepszą częścią tego anime są żarty, których teraz strasznie brakuje. Skupienie się na akcji był błędnym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się