Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2015 o 12:03, Outlander-pro napisał:

F/SN: UBW 25 END

Dnia 01.07.2015 o 12:03, Outlander-pro napisał:

Czy ten koleś co

Spoiler

zatrzymał Shirou na korytarzu i spytał go, czemu chce zostać magiem
po przeżyciu wojny, to nie był czasem ktoś z Fate/Zero? Dorosły typek od Broskandera?



http://typemoon.wikia.com/wiki/Lord_El-Melloi_II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 09:14, Andrzej15 napisał:

A ja mimo wszystko chyba zacznę jednak od Fate/Stay Night, by mieć potem ten opad szczeny
przy Fate Zero :)

A tak po za tym, to pierwsza seria nie jest chyba aż tak zła, skoro potem wzięli się
za dalsze tworzenie animca.

Mimo wszystko odpuść pierwsze F/SN jeśli chodzi o anime... Jest po prostu słabe, skupili się nie na tym co trzeba. Beznadziejnie posklejane i do tego najnormalniej w świecie brzydkie. Powiem tak jeśli chcesz czytać VN to zrób to potem zobacz UBW a potem Zero. Jeśli cię to nie obchodzi śmiało oglądaj Zero potem UBW. I tak smaczki które przynosi Zero są tylko dla dobrze znających materiał. Adaptacja DEEN ci tego nie da, a UBW jest tak zrobione że ma dużo nawiązań do Zero przez co tworzy naturalny sequel.

Thrandir
Jeśli on nie ma zamiaru czytać VN nie wciskaj mu jej. Jedynie namieszasz a nic nie zmienisz. Twoje zachwyty nad oryginałem nie dodadzą głębi anime. Tak samo nie zmienią punktu widzenia widza tylko anime bo nie zaspoileruje mu to praktycznie nic. Jak narazie UBW od ufotable to najlepsza adaptacja F/SN i taki jest fakt. Zgodzę się też że nie ma głębi VN ale przenoszenie tego 1:1 ju wiele razy było udowodnione jako niemożliwe, za dużo wątków. Trzeba się skupić na tym co najważniejsze i zrobić to porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 20:21, Pablo_Querte napisał:

>Trzeba się skupić na tym co najważniejsze i zrobić to porządnie.
Szkoda, że nawet to im się nie udało.

Może to smutne ale patrząc na poziom tego co wychodzi ostatnio to UBW można klasyfikować jako dobre anime....
Nadal pozostanę jednak przy zdaniu że to obecnie najlepsza adaptacja F/SN może to zmieni HF ale szczerze w to wątpię, lub za kilka lat dostaniemy remake Fate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 20:05, Tomoya-kun napisał:

Jeśli on nie ma zamiaru czytać VN nie wciskaj mu jej. Jedynie namieszasz a nic nie zmienisz. Twoje zachwyty nad oryginałem nie dodadzą głębi anime. Tak samo nie zmienią punktu widzenia widza tylko anime bo nie zaspoileruje mu to praktycznie nic.

Oglądanie Zero przed zabieraniem się za Fate (nieważne czy w anime, mangę czy też route VN-ki) wali widza po głowie

Spoiler

Tożsamością Saber, faktem że papcio Shirou był jej Masterem, obecnością i tożsamością Gila oraz tożsamością mastera Gila

czyli de facto jednymi z najważniejszych zagadek które w pierwszym roucie były przed odbiorcą postawione. Zaro wali też spoilerami z Heaven''s Feel (choć to już nie jest takie bolesne) i miesza w osobowościach postaci (głównie Saber która w adaptacjach ufotable wypadła lekko dziwnie, widać że majstrowali przy jej zachowaniach żeby była bardziej dopasowana do obecnych trendów).
Jeśli ktoś chce tylko dla przyjemności obejrzeć sobie dobrze zrobione anime i nie ma żadnego zamiaru, ani teraz ani w przyszłości, zagłębiać się w uniwersum to faktycznie powinien pójść drogą Zero -> UBW. Jeśli jednak chce się w to wejść głębiej i wyciągnąć z tego więcej przyjemności, nawet jeśli oznacza to przedzieranie się przez miejscami dużo słabsze fragmenty to powinno się jednak iść F/SN -> Zero -> UBW

Dnia 01.07.2015 o 20:05, Tomoya-kun napisał:

Jak narazie UBW od ufotable to najlepsza adaptacja F/SN i taki jest fakt. Zgodzę się też że nie ma głębi VN ale przenoszenie tego 1:1 ju wiele razy było udowodnione jako niemożliwe, za dużo wątków. Trzeba się skupić na tym co najważniejsze i zrobić to porządnie.

Polemizowałbym z tym. Moim głównym zarzutem do adaptacji od ufotable nie jest to że coś wycieli bo tak jak powiedziałeś to jest nie do uniknięcia że pewne rzeczy wylecą, to o co mam do nich żal to fragmenty które od siebie dodali radośnie olewając spójność mechaniki świata i miejscami także klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 20:05, Tomoya-kun napisał:

Powiem tak jeśli chcesz czytać VN to zrób to potem zobacz UBW a potem Zero.
Jeśli cię to nie obchodzi śmiało oglądaj Zero potem UBW. I tak smaczki które przynosi
Zero są tylko dla dobrze znających materiał.

Dementuję. Oglądałem tylko UBW (bez vnki i znajomości pierwszego route z anime), po 21 odcinku sięgnąłem po Zero (obejrzałem całe pomiędzy 21 a 22 odcinkiem UBW) i pomimo postawienia przez ufo sytuacji sequelowej to i tak uważam, że wcześniejsze oglądanie Zero odebrałoby mi trochę przyjemności z ogarniania uniwersum. Jak dla mnie Zero lepiej spełnia rolę jako seria tłumacząca to co się dzieje w UBW niżeli kierująca do niego.
EDIT: Plus podpisuję się po tym co napisał Karharot o zagadkach.

Dlatego Andrzeju, polecam swoje spojrzenie na kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 20:05, Tomoya-kun napisał:

Thrandir
Jeśli on nie ma zamiaru czytać VN nie wciskaj mu jej. Jedynie namieszasz a nic nie zmienisz.
Twoje zachwyty nad oryginałem nie dodadzą głębi anime. Tak samo nie zmienią punktu widzenia
widza tylko anime bo nie zaspoileruje mu to praktycznie nic. Jak narazie UBW od ufotable
to najlepsza adaptacja F/SN i taki jest fakt. Zgodzę się też że nie ma głębi VN ale przenoszenie
tego 1:1 ju wiele razy było udowodnione jako niemożliwe, za dużo wątków. Trzeba się skupić
na tym co najważniejsze i zrobić to porządnie.


Kwestia spoilerowania została już przedstawiona wyżej, więc ją pominę, bo jest dokładnie tak, jak napisał Karharot- spoilery są zrobione tak, że Fate/Zero pokazuje plot twisty ze wszystkiego, co NIE jest ich adaptacją. A tak naprawdę to i plot twist z UBW, tylko tam to już w novelce nie jest przecież plot twist, bo wszyscy to już znają z Fate route, ale z perspektywy osoby, która nie czytała vnki- tak, spoileruje też największy plot twist UBW route (biorąc pod uwagę target anime: dla osoby niezaznajomionej z vnką

Spoiler

true nature graila

to POWINIEN być plottwist, ale ze względu na Zero- ufotable nawet nie udawało, że próbują to tak przedstawić, i to mam im za złe- w zasadzie jedyna a zarazem ogromna wada ich adaptacji UBW route).

Przypominam pytanie:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=47528

"Tak przeglądam posty i dość często rzuca mi się w oczy nazwa "Fate". Zatem pytanie, czy anime jest wart obejrzenia? Słyszałem, że tam są niezłe walki."

Kiedy pojawia się pytanie ogólne o Fate, nie może nie paść opinia, że NALEŻAŁOBY ZACZĄĆ OD VNKI. Bo tak jest kanonicznie. Pomijam już to, że to bez sensu bo nikt o zdrowych zmysłach nie poświęci teraz 72h żeby przeczytać vnkę tylko po to, żeby obejrzeć Fate/Zero- ale nie może też być tak, że nie padnie ani słowo o tym, że "tak naprawdę, to wypadałoby zaczać od visual novel". Szczególnie, gdy pytanie jest tak ogólne (o Fate w ogóle).
Po prostu to nie jest tak, że Fate/Zero -> Fate/sn UBW od ufotable to jest właściwa kolejność. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to nie do końca takie proste. Wiem, że przesadzam (przypomina mi się tu dość znana pasta "o hobby", która krąży po polskiej części Internetu- jestem dokładnie jak specjaliści z tej pasty; chętnie bym zacytował, ale jest niecenzuralna), ale tłumne propozycje Fate/Zero -> Fate/sn UBW od ufotable też delikatnie przesadzają.

Osobiście polecam vnkę, a za głos rozsądku w tym temacie uważam (niezmiennie) Karharota i jego słowa:

"Jeśli ktoś chce tylko dla przyjemności obejrzeć sobie dobrze zrobione anime i nie ma żadnego zamiaru, ani teraz ani w przyszłości, zagłębiać się w uniwersum to faktycznie powinien pójść drogą Zero -> UBW. Jeśli jednak chce się w to wejść głębiej i wyciągnąć z tego więcej przyjemności, nawet jeśli oznacza to przedzieranie się przez miejscami dużo słabsze fragmenty to powinno się jednak iść F/SN -> Zero -> UBW"

Bo dokładnie tak jest. Jeżeli kogoś interesuje po prostu akcja i anime- to ścieżka proponowana przez ufotable jest dobrym wyborem (co nie oznacza: właściwym, jeżeli chodzi o jakąkolwiek "kanoniczność"). A jeżeli kogoś interesuje Fate (to nie jest to samo!)- no to nie jest już tak prosto, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 20:44, Thrandir napisał:

Kiedy pojawia się pytanie ogólne o Fate, nie może nie paść opinia, że NALEŻAŁOBY ZACZĄĆ
OD VNKI. Bo tak jest kanonicznie. Pomijam już to, że to bez sensu bo nikt o zdrowych
zmysłach nie poświęci teraz 72h żeby przeczytać vnkę tylko po to, żeby obejrzeć Fate/Zero-

Ej, ja tak zrobiłem.
>o zdrowych zmysłach
A, racja... Już nic nie mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak można się łatwo domyślić z tak precyzyjnego określenia przeze mnie grupy osób, która robi takie rzeczy...

...ja też tak zrobiłem :D

No i cóż, uważam, że było warto, bo Fate/Zero to naprawdę dobre anime, szczególnie, jeżeli jest wisienką na torcie przy pełnym obrazie historii znanej z VN. To był dobry wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 20:44, Thrandir napisał:

Osobiście polecam vnkę, a za głos rozsądku w tym temacie uważam (niezmiennie) Karharota
i jego słowa:

"Jeśli ktoś chce tylko dla przyjemności obejrzeć sobie dobrze zrobione anime i nie
ma żadnego zamiaru, ani teraz ani w przyszłości, zagłębiać się w uniwersum to faktycznie
powinien pójść drogą Zero -> UBW. Jeśli jednak chce się w to wejść głębiej i wyciągnąć
z tego więcej przyjemności, nawet jeśli oznacza to przedzieranie się przez miejscami
dużo słabsze fragmenty to powinno się jednak iść F/SN -> Zero -> UBW
"

Boom, eot.

Jakoś nie miałem okazji wtrącić swoich trzech groszy ale tak jak sam stwierdziłeś - trochę przesadzasz.

Bo to tak, jakby hejtować ludzi lubiących dobre kino, że podoba im się Władca Pierścieni. A pewnie książek nie przeczytali, więc nie wiedzą o wielu rzaczach, nawet tych istotnych (Tom Bombadil!), a już na pewno nie przeczytali opowiadań i Silmarilionu. Skandal! Jak może im się to podobać? Filthy casuals.

Co nie zmienia faktu, że prości ludzie lubią dobre, proste twory. Dlatego oni mogą lubić WP, a my [w tym ja - nowelka patrzy z pulpitu, ale jakoś brak czasu i chęci] możemy lubić anime, nie znając VN. Bo to naprawdę kawał dobrej akcji i rozrywki. Tyle chciałem dodać.

PS. A zabawne jest to, że w tym natłoku postów imć Andrzej i tak zrobi po swojemu, bo ja bym się chyba pogubił :P Spodziewajmy się jego posta za jakiś czas i zobaczymi, kto miał rację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany. Ile postów na temat Fate :)

Dnia 01.07.2015 o 22:30, Piciambeer napisał:

>
PS. A zabawne jest to, że w tym natłoku postów imć Andrzej i tak zrobi po swojemu, bo
ja bym się chyba pogubił :P Spodziewajmy się jego posta za jakiś czas i zobaczymi, kto
miał rację!


Już wam napiszę, że zacznę F/SN. Jak faktycznie będzie średnie to dołączę do ludzi krytykujących i będę z nimi krytykował. Jak mi się spodoba, to będę starał się go jakoś bronić. Nawet jak okaże się słabe to serii nie porzucę, bo na horyzoncie będzie widniał podobno bardzo dobry Fate Zero. Wszystkiego się dowiecie z postu, którego napiszę po obejrzeniu serii. Ja nie mam dużych wymagań dotyczące tego tytułu, więc ocena surowa pewnie nie będzie :)

Swoją drogą, nawet nie wiedziałem Fate jest oparty na jakieś grze. Jak bardzo dobrze wsiąknę do uniwersum, to może się nią zainteresuję.

Kolejność według chronologii wydania jest taka(przynajmniej tak pewna strona podaje):
Fate/Stay Night -> Fate/Stay Night: Unlimited Blade Work -> Fate/Stay Night TV Reproduction -> Fate/Zero -> Fate/Zero 2012 -> Shingetsutan Tsukihime -> Kara no Kyoukai -> Carnival Phantasm -> Carnival Phantasm: Ex Season -> Fate/Kaleid Liner Prisma Illya -> Fate/Kaleid Liner Prisma Illya Zwei -> Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014)
Powiedzcie mi, czy któryś z tych tytułów nie jest jakimś remakiem poprzedniego(żebym nie musiał dwa razy oglądać tego samego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

O rany. Ile postów na temat Fate :)

Otworzyłeś puszkę Pandory. Ta seria bywa drażliwym tematem.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Już wam napiszę, że zacznę F/SN.

To też dodam swoje trzy grosze co do F/SN, Nie jest tragicznie, ale bez rewelacji. Piosenki są dobre.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Swoją drogą, nawet nie wiedziałem Fate jest oparty na jakieś grze. Jak bardzo dobrze
wsiąknę do uniwersum, to może się nią zainteresuję.

Uprzedzę, że są to gry z gatunku eroge. Osobiście nie ukończyłem, bo sceny H były moim zdaniem za bardzo upchnięte na siłę.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Kolejność według chronologii wydania jest taka(przynajmniej tak pewna strona podaje):
Fate/Stay Night

Seria telewizyjna, którą już zdecydowałeś się obejrzeć.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Work

Filmówka UBW. Jak będziesz później oglądać serial, to nie ma po co oglądać

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Stay Night TV Reproduction

Skrót F/SN -> nie masz po co oglądać.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Zero

Seria telewizyjna, którą już zdecydowałeś się obejrzeć.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Zero 2012

Drugi sezon Fate/Zero

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Shingetsutan Tsukihime

To nie należy do serii Fate, ale należy do Nasuverse. Podobnie do Fate oparte na VN, której nie ukończyłem.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Kara no Kyoukai

Jak wyżej: nie należy do serii Fate, ale należy do Nasuverse. Oparte na opowiadaniach. Polecam. Wolę niż Fate.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Carnival Phantasm -> Carnival Phantasm: Ex Season

Seria skeczy opertych na postaciach z Nasuverse. Możesz obejrzeć jak chcesz.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Kaleid Liner Prisma Illya -> Fate/Kaleid Liner Prisma Illya Zwei

Przerobili jedną z postaci na mahou shoujo i stworzyli coś takiego. Nie widziałem, więc za wiele nie powiem.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014)

Seria telewizyjna, którą już zdecydowałeś się obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Swoją drogą, nawet nie wiedziałem Fate jest oparty na jakieś grze. Jak bardzo dobrze wsiąknę do uniwersum, to może się nią zainteresuję.

Jeśli się na to zdecydujesz to się odezwij a podrzucę Ci bardzo fajny trailer ;) (Teraz Ci go nie dam bo jest pełen spoilerów)

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Kolejność według chronologii wydania jest taka(przynajmniej tak pewna strona podaje):
Shingetsutan Tsukihime -> Kara no Kyoukai

To jest to samo większe uniwersum ale te tytuły nie wiążą się z Fate w żaden istotny sposób (postacie poboczne z KnK pojawiły się w jednej scenie w F/z ale to był bardziej zabieg reklamowy studia które zanimowało oba tytuły niż coś o jakimkolwiek znaczeniu fabularnym).
Nawiasem mówiąc Shingetsutan Tsukihime było nakręcone przed F/SN a pierwszy film KnK powstał tuż po pierwszym anime F/SN, anime SN jest przeciętne (bardziej polecam mangę) ale KnK jest z całą pewnością warte uwagi jak już skończysz ze wszystkim z cyklu Fate (za animacje odpowiedzialne jest to samo studio które później robiło F/z i UBW a muzyka rónież jest na najwyższym poziomie).

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Carnival Phantasm -> Carnival Phantasm: Ex Season -> Fate/Kaleid Liner Prisma Illya -> Fate/Kaleid Liner Prisma Illya Zwei

Nie powiązane fabularnie komediowe spin-offy. Możesz sobie obejrzeć dla rozrywki jak już skończysz ze wszystkim z Fate.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Powiedzcie mi, czy któryś z tych tytułów nie jest jakimś remakiem poprzedniego(żebym nie musiał dwa razy oglądać tego samego)?
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Work

Tak jak napisał Gvyn kinówkę UBW możesz sobie odpuścić, wykonanie nie jest złę (robiło to samo studio co F/SN ale przyłożyło się dużo bardziej do animacji i efekt widać) ale film jest o 1,5h za krótki więc to bardziej streszczenie niż porządna adaptacja, oglądanie tego teraz tylko Ci zaspoileruje co się będzie działo w serii UBW. Jak chcesz możesz sobie po ten film sięgnąć jak już skończysz wszystko inne i wciąż będziesz ciekawy innego wykonania albo będziesz chciał posłuchać paru fajnych utworów muzycznych.

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Fate/Stay Night TV Reproduction

Była wypuszczona przed premierą kinówki UBW, to jest nic innego jak recap anime F/SN z troszeczkę poprawioną grafiką który miał nakręcić publiczność przed premierą filmu lub też wyjaśnić pewne rzeczy tym którzy anime nie oglądali (bo film nie miał czasu wyjaśniać czegokolwiek co można było zrzucić na serię). Jeśli właśnie oglądasz całe F/SN to to możesz sobie odpuścić.


@ Gvyn

Dnia 02.07.2015 o 08:32, Andrzej15 napisał:

Uprzedzę, że są to gry z gatunku eroge. Osobiście nie ukończyłem, bo sceny H były moim zdaniem za bardzo upchnięte na siłę.

Prawda ale warto dodać że F/SN ma również wersję non-H z alternatywnymi scenami (które w niektórych wypadkach są lepsze i mają więcej sensu niż to co zastąpiły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli najpierw skupię się na głównej serii a potem obejrzę sobie spin-offy. Oczywiście ominę sobie tytuły, które pokazują drugi raz to samo.

Pytanie w sprawie Gintamy - serię chwilowo przerwałem po 11-stym odcinku. Do tego momentu nie było poważniejszych wątków, a wiem że takowe są. Pytanie zatem: od którego odcinka Gintama pierwszy raz nabiera poważniejszego tonu?

Swoją drogą, rozwala mnie obrazek obrazujący linię fabularną Gintamy :D
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11218836_895384997176354_1161523550052299455_n.jpg?oh=2741480ed72d0d0f09db3cc19b399fe8&oe=56110ABD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 3 czy 4 odcinki skoncze full metal alchemist brotherhood. musze przyznac ze mnie wciagnelo i jest calkiem przyjemne, zwlaszcza watki komiczne.

wiec do tej pory obejrzalem alchemika i death note, z czego to drugie najbardziej mi podeszlo.

co nastepne mozecie polecic ? preferowalbym cos bardziej powaznego typy notatnik smierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2015 o 00:22, Malevyn napisał:

co nastepne mozecie polecic ? preferowalbym cos bardziej powaznego typy notatnik smierci


Żeby było miło, to bym dalej leciał po dziełach wybitnych. Sięgnij po Steins;Gate albo Cowboy Bebop teraz, jeśli szukasz więcej dobrych serii dla dojrzałego widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 00:22, Malevyn napisał:

co nastepne mozecie polecic ? preferowalbym cos bardziej powaznego typy notatnik smierci


To moze Code Geass: Hangyaku no Lelouch + drugi sezon, Black Lagoon albo Baccano, plus to co już wyżej polecił Outlander-pro. Możesz też sięgnąć po filmy Kara no Kyoukai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specyficzne pytanko: czy jest jakieś anime albo manga, która tematycznie/klimatycznie/fabularnie/whatever jest podobna do gry Catherine, która ukazała się na PS3/Xbox360? Obejrzałem sobie własnie full playtrough (jako że żadnej z tych konsol nie mam, a gra mnie interesowała) i jestem pod wrażeniem, była to bardzo przyjemna opowieść ;) Szkoda, że nie ma pełnego anime, tylko parę wstawek w grze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 15:04, Outlander-pro napisał:

Specyficzne pytanko: czy jest jakieś anime albo manga, która tematycznie/klimatycznie/fabularnie/whatever
jest podobna do gry Catherine, która ukazała się na PS3/Xbox360? Obejrzałem sobie własnie
full playtrough (jako że żadnej z tych konsol nie mam, a gra mnie interesowała) i jestem
pod wrażeniem, była to bardzo przyjemna opowieść ;) Szkoda, że nie ma pełnego anime,
tylko parę wstawek w grze :D

Moje pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi na myśl po zobaczeniu gameplaya to Persona #3.
http://myanimelist.net/anime/14407/Persona_3_the_Movie_1:_Spring_of_Birth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się