Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2015 o 12:29, Alamut napisał:

ale też tę żałosną smarkulę...

Najpierw obrażasz Nagato a teraz Saber, własne gusta własnymi gustami ale nad Twoimi należy trochę popracować. Wpadniesz może do mnie na chwile na herbatę? <szykuje narzędzia do lobotomii> Pogadamy sobie o tym których bohaterek nie wolno obrażać XD

Dnia 24.08.2015 o 12:29, Alamut napisał:

Nienawidzę jeśli ktoś odbiera innym prawo do samostanowienia i do indywidualności. "Wolność jest prawem wszystkich żyjących istot" jak mawiał wielki Optimus Prime. Tymczasem Arthuria sama sobie odebrała tę wolność dla wyższej idei,

Errr... A w jaki sposób jest to odbieranie wolności innym? Podjęła decyzję dotyczącą jej własnego życia, równie dobrze można by skrytykować każdego kto się poświęcił czemukolwiek (rodzinie, pracy, sztuce itp.) że odbiera sobie w ten sposób wolność. W pełni rozumiałbym niechęć do kogoś kto zmusza innych do wejścia na taką drogę ale do zadecydowania o własnym losie każdy ma chyba pełne prawo, w końcu czyż właśnie nie na tym polega wolność?

Dnia 24.08.2015 o 12:29, Alamut napisał:

co byłoby jedynie tragiczne gdyby nie fakt, że teraz przedstawia się zawsze jako męczennica.

Przedstawia się? I do tego zawsze? Mi się raczej wydaje że opinie o samej sobie trzyma dla siebie o ile ktoś nie zaczyna jej o to wypytywać. Do tego ona sama nie uważa się za męczenniczkę tylko za kogoś kto zawiódł w wypełnianiu swoich obowiązków więc trudno żeby się przedstawiała tak jak to sugerujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 21:09, Karharot napisał:

Najpierw obrażasz Nagato a teraz Saber, własne gusta własnymi gustami ale nad Twoimi
należy trochę popracować. Wpadniesz może do mnie na chwile na herbatę? <szykuje narzędzia
do lobotomii> Pogadamy sobie o tym których bohaterek nie wolno obrażać XD


Dude, emotions are bullshit and illogical, especially hatred ;P Zresztą przerabiamy temat mojej antypatii do Saber przy każdej adaptacji, cóż poradzę, że jej nie znoszę? Zdaję sobie sprawę, że jej motywacja pod pewnym kątem moralnym jest szczytna i uzasadniona, ale zamykam na to oczy. Tak samo nie lubiłem (ale nie aż tak) Diarmuida - po prostu nie uśmiecha mi się koncept poświęcanie siebie dla osób obcych. Rodzina, przyjaciele, ukochani, jakaś pasja (nawet autodestrukcyjna zemsta)? Pewnie, ale państwo, poddani, wiara, suweren czy jakaś idea? Niet xD

Nad lobotomią to bym się zresztą zastanowił - nie wiadomo co się jeszcze na Ciebie rzuci gdybyś rozłupał mój czerep ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Skończyłem oglądać Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru, s01 i s02. Jak rozumiem szansa na nowy sezon czy też OVA jest dopiero za ładnych parę lat. Dlatego postanowiłem przeczytać całość, lecz pojawił się problem. Nie jest to niestety manga a LN i nie mam pojęcia gdzie mogę znaleźć wszystkie części. Widzę że regulamin pozwala wam na pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 15:06, Alamut napisał:

OK, to teraz obejrzyj sobie klinówkę Lagann-hen (Gurren-hen nie warto raczej)

Okej, obejrzałem mimo wszystko Gurren-hen i faktycznie raczej nie było warto.

Swoją drogą zastanawia mnie, dla kogo taka kinówka jest skierowana?

Fani serii mają cały serial, wiadomo, można go sobie oglądać w kółko, najciekawsze odcinki i tak dalej. Oni wiedzą co jest grane i co się dzieje na ekranie.

Ale ktoś nieznający serii? Za dużo by nie zrozumiał z kinówki. Wszystko dzieje się błyskawicznie (zbieranie Team Dai-Gurren trwało z minutę xD Tak samo jak stopniowe rozwijanie się Gurren Laganna trwało 10 sekund), same eksplozje i tak dalej. Jakbym wcześniej nie znał serii to byłbym mocno zdezorientowany.

Ale poza tym taka sobie ot, alternatywna historia z TTGL. W sumie faktycznie nic ciekawego.

Natomiast widzę w internetach same ohy i ahy dot. Lagann-hen więc jaram się i chyba sobie obejrzę jak najszybciej.

W najbliższym czasie chciałem jeszcze obadać kinówki Madoki, gdzie pierwsze dwie to też chyba recap serii anime. Z tą różnicą, że mało co pamietam więc mi się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

Okej, obejrzałem mimo wszystko Gurren-hen i faktycznie raczej nie było warto.

O kurde, że nie zauważyłem, że chcesz obejrzeć, to bym Cię ostrzegł :D

Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

Swoją drogą zastanawia mnie, dla kogo taka kinówka jest skierowana?

Dobre pytanie, raczej do nikogo, bo ta szmira nie zadowoli nikogo i nikomu nie jest potrzebna.
Fani co znają serial zauważą jak koszmarnie kinówka jest pocięta, chaotyczna, sceny przechodzą między sobą bez większej logiki. Ktoś kto nie zna serialu na pewno nic nie zrozumie. Koszmarny crap, jedna z najgorszych rzeczy jakie widziałem.

Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

Natomiast widzę w internetach same ohy i ahy dot. Lagann-hen więc jaram się i chyba sobie
obejrzę jak najszybciej.

Lagann-hen z kolei jest rewelacyjny. Weźmy po prostu to co dobre w drugiej części serialu, mocno wyeksponujmy końcówkę i ją zróbmy po prostu lepiej. I w klubie jest bang ;) Zatem to jak najbardziej warto, zwłaszcza by zatrzeć niesmak po Gurren-hen.

Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

W najbliższym czasie chciałem jeszcze obadać kinówki Madoki, gdzie pierwsze dwie
to też chyba recap serii anime. Z tą różnicą, że mało co pamietam więc mi się przyda
:)

Tak, dwa pierwsze to zręczny recap, trójka to już nowy materiał. Zatem kinówki są świetne by sobie odświeżyć historię i wskoczyć w mały dalszy ciąg, ja tak zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

Swoją drogą zastanawia mnie, dla kogo taka kinówka jest skierowana?

Pewnie sponsorzy / posiadacze akcji studia / Iluminaci czy czort wie kto jeszcze zażądali dwóch filmów, więc studio zrobiło pierwszy jako kaszankę, a zaoszczędzone fundusze włożyli w dwójkę.

Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

Natomiast widzę w internetach same ohy i ahy dot. Lagann-hen więc jaram się i chyba sobie
obejrzę jak najszybciej.

Poza tym co napisał Outlander dodam od siebie jeszcze to, że zwyczajnie skrócili nużące i przydługie wątki (cały zamach stanu i durnoty z Rossiu), zastąpili część gadaniny scenkami budującymi klimat (np. jak zbudowano to miasto i co się stało z gunmenami), a następnie zaskoczyli fanów robiąc z finału telewizyjnego TTGL, to co telewizyjny TTGL zrobił z całym gatunkiem mecha ;3

Dnia 29.08.2015 o 21:41, Piciambeer napisał:

W najbliższym czasie chciałem jeszcze obadać kinówki Madoki, gdzie pierwsze dwie
to też chyba recap serii anime. Z tą różnicą, że mało co pamietam więc mi się przyda
:)

A potem dostaniesz świetną trójkę i będziesz czekał jak reszta bidoków na czwórkę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 23:48, Alamut napisał:

A potem dostaniesz świetną trójkę i będziesz czekał jak reszta bidoków na czwórkę xD

Czwórkę? Serio ma być czwarta część czy to tylko pobożne życzenia fanów? Akurat pobrałem wszystkie 3 części i zamierzałem jutro obejrzeć przynajmniej pierwszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 00:43, Kosmitus napisał:

Czwórkę? Serio ma być czwarta część czy to tylko pobożne życzenia fanów? Akurat pobrałem
wszystkie 3 części i zamierzałem jutro obejrzeć przynajmniej pierwszy ;p


Trzecia kinówka kończy się w taki sposób, że wypadałoby jakoś jeszcze pociągnąć historię. Jest to co prawda happy end dla jednej postaci (z czego się zresztą cieszę), ale fani oczekują, że będzie kolejna część ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 23:29, Pitej napisał:

Po dłuższej przerwie obejrzałbym coś. Najchętniej komedię. Co waszym zdaniem jest najbardziej
godne zaznajomienia się?


Na początku roku czarnym koniem sezonu okazało się dla mnie to:
http://myanimelist.net/anime/23289/Gekkan_Shoujo_Nozaki-kun

Na pierwszy rzut ok wygląda jako kolejne shojo, ale okazało się świetną i ciut zwariowaną komedyjką robiącą sobie żarty ze wszelkich możliwych stereotypów spotykanych w tym gatunku.

Za to w tym sezonie naprawdę zaskoczyła mnie ta seria:
http://myanimelist.net/anime/30307/Monster_Musume_no_Iru_Nichijou

Nie potrafię zrozumieć jak tak z pozoru idiotyczny pomysł może być tak sympatyczny i zabawny... Prawda, echchi chwilami przesadne, ale ogólnie rzecz ujmując to sympatyczna i zabawna historia.

A jeśli Ci się nie spodobają te dwie propozycje , to pozostaje jeszcze ryjący głębokie bruzdy w korze mózgowej klasyk:
http://myanimelist.net/anime/114/Sakigake!!_Cromartie_Koukou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 23:29, Pitej napisał:

Po dłuższej przerwie obejrzałbym coś. Najchętniej komedię. Co waszym zdaniem jest najbardziej
godne zaznajomienia się?

Tu moja lista, jeśli ktoś chciałby czymś rzucić:
http://myanimelist.net/animelist/Pitej

School Rumble - radosna i zwariowana komedia z bohaterem którego podobiznę mam w avku i który swoją eee... niecodziennością przypomina nieco słynnego Onizukę ;]
Seto no Hanayome - Tonącego chłopca ratuje syrenka, ale wg prawa syren w razie ukazania swojej prawdziwej postaci syrena lub człowiek który ją zobaczył musi ponieść śmierć, CHYBA że zawrą między sobą związek małżeński. Na dodatek rodzinka syrenki okazuje się podwodną yakuzą, a jej zazdrosny tatko zaczyna posyłać na bohatera rozmaitych asasynów... a to dopiero początek kłopotów XD
Baka to Test - Szkolna wojna pełna absurdu i idiotyzmu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2015 o 23:29, Pitej napisał:

Po dłuższej przerwie obejrzałbym coś. Najchętniej komedię. Co waszym zdaniem jest najbardziej
godne zaznajomienia się?

Tu moja lista, jeśli ktoś chciałby czymś rzucić:
http://myanimelist.net/animelist/Pitej


Gintama? Chociaż zdarzają się w niej bardziej poważne wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 23:15, Alamut napisał:

Berserk 339

Wow, nagle Ricketowi wydało się sensowne opuszczenie Falconii... Ciekawe co było przyczyną
dla tego pomysłu?

"Orcs!". Śmiechłem chędogo, tym bardziej że zaraz pojawił się pomysł by zawiadomić włodarzy miasta którzy sami są... no cóż... Sam-Wiesz-Kim.

Rakshas niebezpiecznie przypomina alter-ego Obito 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Berserk 339

Dnia 01.09.2015 o 00:13, Pierogi_z_Cukrem napisał:

"Orcs!". Śmiechłem chędogo, tym bardziej że zaraz pojawił się pomysł by zawiadomić włodarzy miasta którzy sami są... no cóż... Sam-Wiesz-Kim.

"We are destined to live in shadow" - z takimi facjatami na pewno XD

Dnia 01.09.2015 o 00:13, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Rakshas niebezpiecznie przypomina alter-ego Obito 0_o

Ubawiłem się jak gość im odpuścił i sobie poszedł bo wpadł w depresję z powodu zniszczonej maski XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się