Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2016 o 20:01, Kosmitus napisał:

Dokładnie ;c Aż zastanawiam się co się stało, że tak nagle wszystko ucichło.


Gram po zmianach stał się mocno nieprzyjemny w użytkowaniu. W tym momencie nie wiem nawet czy wersja mobilna działa poprawnie, bo po pierwszym miesiącu przestałem próbować.

Żeby nie było, że spam:
Czy drugi sezon "Shokugeki no Souma" będzie się składał tylko z turnieju? Trochę te ciągłe potyczki kulinarne i nic poza tym zaczynają mnie męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 21:51, Gvyn napisał:

> Dokładnie ;c Aż zastanawiam się co się stało, że tak nagle wszystko ucichło.

Gram po zmianach stał się mocno nieprzyjemny w użytkowaniu. W tym momencie nie wiem nawet
czy wersja mobilna działa poprawnie, bo po pierwszym miesiącu przestałem próbować.

Żeby nie było, że spam:
Czy drugi sezon "Shokugeki no Souma" będzie się składał tylko z turnieju? Trochę te ciągłe
potyczki kulinarne i nic poza tym zaczynają mnie męczyć.


Wygląda na to, że tak - to Autumn Selection było w mandze chyba najdłuższym arc''iem przed tym obecnie trwającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja zabrałem się za czytanie One Piece (jestem w połowie) i stwierdzam, że tempo akcji w tej mandze jest zdecydowanie za małe. Arce się dłużą niemiłosiernie. Jakoś do końca doczytam pewnie, ale to już bardziej taka zapchajdziura na dłuższe posiedzenia w toalecie :P Czy w chapterach aktualnych Luffy zbliżył się do spełnienia marzenia? Widać tak już koniec serii? [Spoiler free jeśli łaska]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 23:55, Piciambeer napisał:

Tymczasem ja zabrałem się za czytanie One Piece (jestem w połowie) i stwierdzam, że tempo
akcji w tej mandze jest zdecydowanie za małe. Arce się dłużą niemiłosiernie. Jakoś do
końca doczytam pewnie, ale to już bardziej taka zapchajdziura na dłuższe posiedzenia
w toalecie :P Czy w chapterach aktualnych Luffy zbliżył się do spełnienia marzenia? Widać
tak już koniec serii? [Spoiler free jeśli łaska]


Ciężko tak spoiler free ale... tak. Podane zostały

Spoiler

warunki odnalezienia ostatniej wyspy, Raftel

(mały spoiler).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, a ja tak:

1. Postanowiłem sobie nadrobić ekranizację Death Note''a(mangę przeczytałem) i... Madhouse odwalił kawał dobrej roboty przy tej serii. Klimat jest świetny, aktorzy głosowi świetnie się spisują, technicznie prezentuje wysoki poziom. Brawo, studio. Zarzuty mam tylko do drugiego openingu - tak z ciekawości go włączyłem i mnie totalnie nie kupił. Powiedziałbym, że jest bardzo słaby.

2. W końcu nadrobiłem główne serie Fate. I tak: zwykłe Fate/Stay Night było średniawe(jak kiedyś napisałem), Fate Zero mnie zmiażdżyło(zasłużone 10/10 poleciało na Malu), zaś UBW zmiażdżyło mnie graficznie ale drugi sezon tej serii był odczuwalnie gorszy od pierwszego. Teraz pozostaje mi czekać na filmy.

3. Dzisiaj ma być jakieś ważne ogłoszenie w sprawie FT. Jestem ciekaw czy ogłoszą koniec mangi, jakieś info w sprawie filmu, czy może wznowienie serii lub produkowanie jakiegoś spin-offu. A tak poza tym to obecny arc w FT jest całkiem fajny. Autor zaskakuje pomysłami, sama saga momentami trzyma w napięciu, pojawiają się dawno niewidziane postacie[s(]Gildarts!)

. Oczywiście nie mogło się obyć bez zawodu
Spoiler

(Gajeel)

, ale to było do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, proszę Kosmitus, wywołałeś wilki z lasu, to jednak stali bywalcy tego wątku jeszcze żyją :D Jak miło!

Blame zdaje się nawet ciekawe, może rzucę okiem jak wyjdzie ekranizacja.

Shokugeki no Soma drugi sezon obejrzę chyba jak wyjdą wszystkie, albo większość epów :P

A jak tam, coś z obecnego sezonu zdaje się zdatne do oglądania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2016 o 02:41, Outlander-pro napisał:

Oho, proszę Kosmitus, wywołałeś wilki z lasu, to jednak stali bywalcy tego wątku jeszcze
żyją :D Jak miło!

Mhm, reanimacja się powiodła, pacjent żyje ;]

Dnia 27.07.2016 o 02:41, Outlander-pro napisał:

Blame zdaje się nawet ciekawe, może rzucę okiem jak wyjdzie ekranizacja.

Mangi Cię nie interesują?

Dnia 27.07.2016 o 02:41, Outlander-pro napisał:

Shokugeki no Soma drugi sezon obejrzę chyba jak wyjdą wszystkie, albo większość epów
:P

Podobnie... albo nawet zaczekam na sezon nr 3, o ile będzie xD

Dnia 27.07.2016 o 02:41, Outlander-pro napisał:

A jak tam, coś z obecnego sezonu zdaje się zdatne do oglądania?

Ja jak zwykle słabo orientuję się w ongoing seriach ale przypadkiem trafiłem na małe cudo od Urobuchera o którym pisałem na poprzedniej stronie. Thunderbolt Fantasy
https://www.youtube.com/watch?v=BSOjuwntqdk
Tak, to są lalki xD Po dwóch epkach naprawdę mi się spodobało, zapowiada się lekka przygodowa historia ze sporą dozą epickości, ale znając Urobuchera jeszcze nabierze dramatyzmu. Jest już 3 odcinek ;]


A poza tym to nadrabiam UBW i całkiem niezła i wierna adaptacja VN z tego wyszła (choć są pewne zmiany, jak akcja z porwaniem Taigi). Graficznie jest super, a walki i efekty Noble Phantasów wyglądają często tak jak sobie to człowiek wyobrażał w czasie czytania VN. Kawał dobrej roboty odwalili.
Dodatkowo katuję też Battle Moon Wars, ale zbliżam się już chyba do końca, bo jestem w 48 misji. Spoko gierca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2016 o 11:18, Kosmitus napisał:

Mangi Cię nie interesują?

Raczej z rzadka sięgam po mangi ... nie mam specjalnie czasu aby je czytać, animacje są atrakcyjniejsze wizualnie (zwłaszcza, że mang w kolorze jakoś nie widziałem, tu przewaga naszych zachodnich komiksów :P), a też czytając komiks wolę go trzymać w łapie, a nie czytać na ekranie komputera. Zatem to raczej wyjątki, np ostatnio zacząłem kupować mangę One Punch Man, bo anime mi się bardzo podobało. Szkoda tylko, że na każdy kolejny tom trzeba czekać kilka miesięcy, bez sensu...

Dnia 27.07.2016 o 11:18, Kosmitus napisał:

Podobnie... albo nawet zaczekam na sezon nr 3, o ile będzie xD

Mam nadzieję, że drugi sezon wprowadzi trochę nowości, bo myślę, że na dłuższą metę ciągłe pojedynki kulinarne mogą być troche nudne. Zobaczymy.

Dnia 27.07.2016 o 11:18, Kosmitus napisał:

Ja jak zwykle słabo orientuję się w ongoing seriach ale przypadkiem trafiłem na małe
cudo od Urobuchera o którym pisałem na poprzedniej stronie. Thunderbolt Fantasy

O tak, widziałem ten trailer, te lalki są przerażające, ja odpadam xD

Dnia 27.07.2016 o 11:18, Kosmitus napisał:

A poza tym to nadrabiam UBW i całkiem niezła i wierna adaptacja VN z tego wyszła (choć
są pewne zmiany, jak akcja z porwaniem Taigi). Graficznie jest super, a walki i efekty
Noble Phantasów wyglądają często tak jak sobie to człowiek wyobrażał w czasie czytania
VN. Kawał dobrej roboty odwalili.

Ano, pod względem animacji, kreski, grafiki, to jest tip top i ogląda się super, zwłaszcza walki są miodne :) Ciekawe kiedy kinówka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś jak tak chcecie o czymś pisać :P
Ponoć następny chapter (685) Bleacha ma być ostatnim. Trochę lipa, bo liczyłem chociaż na jakiś kilku chapterowy epilog. Wiadomo było, że koniec był bliski, ale tak to wychodzi na to, że zakończenie będzie zrobione na szybko i po łebkach co raczej na pewno nie będzie satysfakcjonujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2016 o 01:36, Outlander-pro napisał:

Ano, pod względem animacji, kreski, grafiki, to jest tip top i ogląda się super, zwłaszcza
walki są miodne :) Ciekawe kiedy kinówka :o

Kinówka była dawno przed serialem.

Mi tam osobiście się marzy, aby Ufotable po ToZ X zekranizowało kolejne serie BlazBlue (albo zaczęli od początku) ,albo chociaż inne jak Zero arci z serii Fate :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2016 o 02:41, Outlander-pro napisał:

A jak tam, coś z obecnego sezonu zdaje się zdatne do oglądania?

Mnie zainteresowały w sumie 4 rzeczy:

1. JoJo: Diamond is Unbreakable - http://myanimelist.net/anime/31933/JoJo_no_Kimyou_na_Bouken__Diamond_wa_Kudakenai
Kto oglądał poprzednie sezony, temu nie trzeba tłumaczyć. Obejrzałem jak na razie tylko 7 pierwszych odcinków (potem życie zaczęło przeszkadzać) i chyba dokończę serię, gdy będzie już kompletna.

2. Flying Witch - http://myanimelist.net/anime/31376/Flying_Witch?q=Flying%20witch
Po prostu kocham mangą, na której bazuj to anime więc z opóźnieniem zacząłem oglądać anime. Naprawdę lekka i przyjemna historia typu slice of life z odrobinką magii. Jedna z najlepszych scen z początku (cieszę się, że tak dobrze to zanimowali):
https://www.youtube.com/watch?v=Vz8JGbF6vwI

3. Koutetsujou no Kabaneri - http://myanimelist.net/anime/28623/Koutetsujou_no_Kabaneri?q=kaban
Duchowy spadkobierca Shingeki no Kyojin, stąd też ksywka "Attack on Trains". Początek serii był naprawdę świetny, ale końcówka z nadmiarem shizo tech troszkę mnie zawiodła... Może jednak kogoś to zainteresuje ;]

4. Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 3rei!! - http://myanimelist.net/anime/31706/Fate_kaleid_liner_Prisma%E2%98%86Illya_3rei
Marka Fate/Kaleid zaczęła jako parodia F/SN i czarodziejki z księżyca, ale na przestrzeni lat znacząco przerosła swój pierwowzór. W trzecim rozdziale jest więcej Fate w wydaniu Urobutchera niż maho shoujo i naprawdę nie mogę doczekać się kilku scen wprawionych w ruch. Daleko temu do Madoki, ale jest to seria godna polecenia.
P.S. Miyuverse Shirou is best Shirou!


20160728190810171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2016 o 18:25, MisticGohan_MODED napisał:

Kinówka była dawno przed serialem.


Mówię o ekranizacji Heaven''s Feel.

@Alamut

1. Żadnego Jojo nigdy nie oglądałem, a kojarzy mi się, że jest już mnóstwo sezonów, zatem nie ma co oglądać kontynuacji :P
2. Flying Witch mam dodane do plan to watch, ale poczekam chyba aż wyjdą wszystkie epki :)
3. Wygląda trochę jak "Typowe anime o walce z potworami 8" xD Raczej pas.
4. Fate połączone z mahou shoujo? NOPE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2016 o 19:56, Outlander-pro napisał:

1. Żadnego Jojo nigdy nie oglądałem, a kojarzy mi się, że jest już mnóstwo sezonów, zatem
nie ma co oglądać kontynuacji :P

Każdy sezon / arc jest zupełnie inny, w związku z czym przygody kolejnego JoJo są zawsze "bizarre", ponieważ nie wiadomo czego się spodziewać ;]

Dnia 28.07.2016 o 19:56, Outlander-pro napisał:

2. Flying Witch mam dodane do plan to watch, ale poczekam chyba aż wyjdą wszystkie epki
:)

Już wyszły.

Dnia 28.07.2016 o 19:56, Outlander-pro napisał:

3. Wygląda trochę jak "Typowe anime o walce z potworami 8" xD Raczej pas.

Nom niestety... Pomysł pociągów pancernych był miodny, ale schrzanili końcówkę ;/

Dnia 28.07.2016 o 19:56, Outlander-pro napisał:

4. Fate połączone z mahou shoujo? NOPE.

Nie wiesz co tracisz, ale Cię rozumiem. Gdy Hubi po raz pierwszy polecił mi tę serię, to zareagowałem identycznie. Teraz 3 część mangi stoi u mnie nawet wyżej niż UBW i nie mogę się doczekać sceny Gate of Babylon vs Gate of Babylon oraz monologu Gila ;]
Spójrz tylko na to:
https://www.youtube.com/watch?v=WfSdCSM9s9k

Mówiąc o Fate i o mangach, te dwie serie są całkiem fajne:
http://kissmanga.com/Manga/Fate-Strange-Fake
http://kissmanga.com/Manga/Fate-Apocrypha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2016 o 19:56, Outlander-pro napisał:

4. Fate połączone z mahou shoujo? NOPE.


Jeżeli lubisz to co związane z fate i bez podejścia żadnego do anime/mangi kaleid, negujesz kaleid tylko dlatego, że to połączenie z mahou shoujo to robisz sobie wielką krzywdę.


Od siebie polecam:
http://myanimelist.net/anime/31240/Re_Zero_kara_Hajimeru_Isekai_Seikatsu
Anime z motywem podróży w czasie robione przez to samo studio co robiło Steins;Gate.
Znęcanie się autora na głównym bohaterze (psychiczne i fizyczne) to tu norma. Jeśli widz myśli, że w gorszej sytuacji główny bohater się znaleźć nie może to szybko się okazuje, że jednak może być gorzej :P
Dla mnie to najlepsze anime w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2016 o 17:18, mad_cinus napisał:

To i ja dorzucę coś jak tak chcecie o czymś pisać :P
Ponoć następny chapter (685) Bleacha ma być ostatnim. Trochę lipa, bo liczyłem chociaż
na jakiś kilku chapterowy epilog. Wiadomo było, że koniec był bliski, ale tak to wychodzi
na to, że zakończenie będzie zrobione na szybko i po łebkach co raczej na pewno nie będzie
satysfakcjonujące...


To wygląda tak jakby Bleach dostał "cancela" w magazynie. Nie chce mi się wierzyć, że autor z samej woli postanowił tak szybko zakończyć. W każdym razie zakończenie będzie prawdopodobnie słabe. Ostatni rozdział ma mieć prawdopodobnie "standardową" ilość stron, co niestety mnie smuci.

>1. Żadnego Jojo nigdy nie oglądałem, a kojarzy mi się, że jest już mnóstwo sezonów, zatem nie ma co oglądać kontynuacji :P
>

E tam. Niecałe cztery sezony w anime, w mandze chyba jest 8 partów. Tytuł jest jak najbardziej wart polecenia, ale Jojo jest bardzo specyficznym tytułem.


>4. Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 3rei!!
>
Ten tytuł obija mi się dość często na oczach. Może warto się nim zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Animowana wersja Death Nota obejrzana, czas na krótkie podsumowanie.

Madhouse odwalił kawał dobrej roboty. Animacja stała na wysokim poziomie, soundtrack był świetny, aktorzy głosowi bardzo dobrze się spisali... Ogólnie prawie wszystko było dobrze, a niektóre "wpisywania" nazwisk do notatnika było wręcz epicko zrealizowane :D

Co mi się nie podobało?
1. Drugi opening totalnie mi nie spasował.
2. Pominięcie w drugiej części serii paru rzeczy z mangi , przez co niektóre postacie(np. Mello) wyszły w anime tak... randomowo.
3. Brak z ekranizowanego epilogu.

9/10 zasłużone.

Co do zmienionego zakończenia - nie było ono złe, nie wiem jednak czemu studio zdecydowało się na ten krok. W każdym razie i w zakończeniu mangi, i w zakończeniu anime

Spoiler

Light traci na swej epickości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>>Ja tam polecam obejrzeć DN w wersji reżyserskiej :] Zdecydowanie tak powinno się zakończyć :]
>

Spoiler

Light tam zwycięża? :)



Postanowiłem sobie wznowić Naruto Shippudena. Ostatnio skończyłem na momencie
Spoiler

wyrwania lisa z głównego bohatera

i tak sobie stwierdziłem, że trzeba dokończyć tą sagę o Madarze i zobaczyć Itachi Gaiden. Planowałem wczoraj obejrzeć trzy odcinki i... wymiękłem po pierwszym :P Pierwszy epek po fillerach wydał mi się taki bez emocji, nijaki że aż mi się odechciało oglądać. Do tego te przeciąganie... Masakra.

Chyba rozpocznę oglądanie Steins Gate. Słyszałem o tym wiele dobrego, więc trzeba się z tym zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2016 o 19:36, Andrzej15 napisał:

Spoiler

Light tam zwycięża? :)


Powiedzmy, że kończy się w(e właściwym) momencie zanim notowania serii nie zaczęły pikować w dół.

Dnia 15.08.2016 o 19:36, Andrzej15 napisał:

Postanowiłem sobie wznowić Naruto Shippudena. Ostatnio skończyłem na momencie

Spoiler

wyrwania
lisa z głównego bohatera

i tak sobie stwierdziłem, że trzeba dokończyć tą sagę o
Madarze i zobaczyć Itachi Gaiden. Planowałem wczoraj obejrzeć trzy odcinki i... wymiękłem
po pierwszym :P Pierwszy epek po fillerach wydał mi się taki bez emocji, nijaki że aż
mi się odechciało oglądać. Do tego te przeciąganie... Masakra.

Nom. Manga dawno się skończyła, a seria dalej nie może xp

Dnia 15.08.2016 o 19:36, Andrzej15 napisał:

Chyba rozpocznę oglądanie Steins Gate. Słyszałem o tym wiele dobrego, więc trzeba się
z tym zapoznać.

Obowiązkowo. Potem film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2016 o 19:36, Andrzej15 napisał:

Chyba rozpocznę oglądanie Steins Gate. Słyszałem o tym wiele dobrego, więc trzeba się
z tym zapoznać.

Ja sam czytałem VN i historia faktycznie bardzo warta poznania, choć momentami odrobinę przewidywalna, co dodatkowo spotęgowały dla mnie spoilery zaserwowane mi przez brata :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować