Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 18:48, Smoczy Wilq napisał:

O kuraki, jak zwykle się musiałam z animizować, (dziś- start po 8.37, koniec - jeszcze nie
znany ;)) oglądam trzy anime na raz, no prawie, One Piece (dopiero zaczynam ^^) jeden odcinek,
potem Bleach''a dwa odcinki i właśnie jestem na pierwszym odcinku GTO. O 20 najazd kumpli na
moją chatę i oglądamy pierwsze odcinki Ergo Proxy. Po mału zaczynam widzieć świat mangową kreską
:P O! Jeszcze pierwsze odcinki FMA sobie powtórzę, a jutro rano o 8.55 na TVP1 leci Spirited
Away, też sobie odświeżę pamięć... A co polecacie z takich najnowszych anime?


Skoro Spirited Away przypadło Ci do gustu, to z pewnością polecam inne filmy studia Ghibli. Nie wiem na ile masz w nich rozeznanie, może znasz wszystkie, ale jeśli nie to polecam: Ruchomy Zamek Hauru, Laputa Podniebny Zamek, Naucisaa z Doliny Wiatrów i w sumie wszystkie inne, bo nie widziałam do tej pory żadnego filmu ze studia Ghibli, który by mnie zawiódł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wreszcie Davy Back Fight Arc w One Piece. Teraz znowu czeka mnie jakiś filler arc, mam cichą nadzieją że będzie nie gorszy niż G8. Zobaczymy. Swoją drogą cholernie spodobał mi się obecny opening, jeśli ktoś chce zobaczyć to proszę:
http://pl.youtube.com/watch?v=lmEnn0JKxOI
Zwłaszcza ta druga, szybsza połowa mi się spodobała :)

Jest tam jeden mocno intrygujący kawałek, mianowicie ten w którym Usopp przydzwonił Luffy''emu z Impacta. Czyżby starcie Luffy vs. Usopp? Trudno mi sobie to wyobrazić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 23:51, Paranoja napisał:

Skoro Spirited Away przypadło Ci do gustu, to z pewnością polecam inne filmy studia Ghibli.
Nie wiem na ile masz w nich rozeznanie, może znasz wszystkie, ale jeśli nie to polecam: Ruchomy
Zamek Hauru, Laputa Podniebny Zamek, Naucisaa z Doliny Wiatrów i w sumie wszystkie inne, bo
nie widziałam do tej pory żadnego filmu ze studia Ghibli, który by mnie zawiódł. :)


mnie zawiodla Nausicaa, po tych wszystkich opiniach myslalem, ze bedzie znacznie lepsza
zawiodlo mnie Pom Poko i Rodzinka yamadow, Only yesterday moze mnie nie zawiodlo, ale i nie zachwycilo
kupilem na gwiazdke te packi Monolithu z filmami Ghibli i nie zalowalem tylko jednego - Sen to chichiro no kamikakuchi, Tonari to totoro i hauru no ugoku shiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 11:17, Vincent Law napisał:

Obejrzałem Spirited Away. Całkiem fajne.
+ kreska
+ jako tako fabuła
- głos Haku... :/ mi nie przypadł.


No wiesz w końcu to polski dubbing, chociaż uważam go za całkiem dobry, ale pewnie japońska wersja brzmi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 14:04, JaMES` napisał:

> http://pl.youtube.com/watch?v=lmEnn0JKxOI
> Zwłaszcza ta druga, szybsza połowa mi się spodobała :)

najlepszy op w op do tej pory

"op w op" fajnie ci to wyszło ;p
Z tych co ja widziałem na pewno najlepszy. Podejrzałem sobie też następny na YT. Kurcze Luffy jakiegoś niezłego powera tam dostawał... A Usopp wytrzasnął skądś niezłą prockę :] Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 11:17, Vincent Law napisał:

Obejrzałem Spirited Away.


Całkiem ambitna bajka, choć powiem szczerze, że nie pamiętam, kiedy po raz ostatni oglądałem kreskówkę, nie mówiąc już o mangowatych klimatach, do których mam uraz (chyba za te przerośnięte oczy i szczere do bólu uśmiechy ;D) Obejrzałem ją dzisiaj przez przypadek. Położyłem się spać o 4:00 nad ranem i sam nie wiem dlaczego, ale wstałem o 8:50. Wziąłem gazetę z programem a tam wyżej wymieniony tytuł i całkiem pochlebna opinia. Pomyślałem "raz kozie śmierć" i... nie zawiodłem się ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 23:18, JaMES` napisał:

nowy chapter hellsinga - niezle zaskoczenie, can''t w8 to see the next one


Poor Alu. Can''t w8 :)

Tak swoją drogą to wszyscy wiemy że tak skończyć to się nie może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś z was Dr. Slumpa ?????????? Ja niestety mam tylko jeden tom a dokłądnie szusty. Uważam że jest to genialna seria. Za każdym razem jak to czytam to mnie śmieszy. Musze sobie kupic inne tomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 15:05, Alamut napisał:

Pytanko: czy w ostatnim tygodniu wyszedł nowy jump, bo coś na Nipie brak aktualizacji mang...


W zeszłym tygodniu było chyba pdwójne wydanie jumpa, albo dwa tygi temu. Tak że następnego tygodnia jump nie wyszedł. Coś takiego przeczytałęm na mangahelpers przed świętami. Dokłądnie nie wiem jak to wyglądało, ale coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 14:02, JaMES` napisał:

> Skoro Spirited Away przypadło Ci do gustu, to z pewnością polecam inne filmy studia Ghibli.

> Nie wiem na ile masz w nich rozeznanie, może znasz wszystkie, ale jeśli nie to polecam:
Ruchomy
> Zamek Hauru, Laputa Podniebny Zamek, Naucisaa z Doliny Wiatrów i w sumie wszystkie inne,
bo
> nie widziałam do tej pory żadnego filmu ze studia Ghibli, który by mnie zawiódł. :)

mnie zawiodla Nausicaa, po tych wszystkich opiniach myslalem, ze bedzie znacznie lepsza
zawiodlo mnie Pom Poko i Rodzinka yamadow, Only yesterday moze mnie nie zawiodlo, ale i nie
zachwycilo
kupilem na gwiazdke te packi Monolithu z filmami Ghibli i nie zalowalem tylko jednego - Sen
to chichiro no kamikakuchi, Tonari to totoro i hauru no ugoku shiro


Mi osobiście Nausicaa bardzo przypadła do gustu, a Only Yesterday było dla mnie naprawdę pozytywnym zaskoczeniem (zakończenie!). Kolejną miłą niespodzianką był Szept Serca i Podniebna Poczta Kiki (ale to już widziałam wcześniej). I oczywiście każdemu polecam Księżniczkę Mononoke i nie wydany w Polsce Grobowiec Świetlików.
W moim prywatnym rankingu i tak króluje niepodzielnie: 1) Ruchomy Zamek Hauru 2) Laputa: Podniebny Zamek 3)Spirited Away/Księżniczka Mononoke
W moim rankingu filmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 11:17, Vincent Law napisał:

Obejrzałem Spirited Away. Całkiem fajne.
+ kreska
+ jako tako fabuła
- głos Haku... :/ mi nie przypadł.


Niestety nie widziałem całego filmu;/;/
Ale fabuła mi się podobała ;)
Ogólnie film bardzo fajny, polski dubbing nie był tak koszmarny jak np. w naruto ("Kumalsky?!" hehe;p)
Ale ten głos Haku mógł być lepszy.
Chciałbym to obejrzeć do końca, będzie trzeba kiedyś poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłam sobie "Opowieści z Ziemiomorza",ale jakoś nie przypadło mi to anime do gustu.Akcja jakaś taka powolna,a bohaterowie trochę nijacy.Liczyłam na coś więcej i sporo się zawiodłam.Chyba nic juz nie przebiję "Spirited Away:W krainie Bogów" i "Ruchomego Zamku Hauru". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:35, Ferg15 napisał:

Wczoraj kupiłam sobie "Opowieści z Ziemiomorza",ale jakoś nie przypadło mi to anime do gustu.Akcja
jakaś taka powolna,a bohaterowie trochę nijacy.Liczyłam na coś więcej i sporo się zawiodłam.Chyba
nic juz nie przebiję "Spirited Away:W krainie Bogów" i "Ruchomego Zamku Hauru". :)

Pamiętam jak mnie Hauru zabił za pierwszym podejściem swoją długością. Ot, kurna, moloch ;-) Ale zrobiony z polotem, świetnie wręcz. No i ta muzyka...

A do Spirited Away musiałem się długo przekonywać, strasznie mnie wpieniała główna bohaterka :p Ale też polubiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:10, Agrah napisał:

możesz mi powiedzieć czy ostatni chapter Hellsinga to 88 czy jest nowszy? ostatnio jestem trochę
w plecy z mangami


Wyszedł 89, ostatnio jak patrzyłem to tylko raw był. Może dzisiaj już skanlacja jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 15:05, Alamut napisał:

Pytanko: czy w ostatnim tygodniu wyszedł nowy jump, bo coś na Nipie brak aktualizacji mang...


nastepny Shounen jump wychodzi 21 stycznia, czyli raw najwczesniej 18 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się