Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2008 o 00:52, Harasisi napisał:

i jeszcze jedno pytanie czy death note w polsce ma polską mange?

Ma, ale który jest tom to Ci nie powiem :)

Dnia 09.02.2008 o 00:52, Harasisi napisał:

i czy death note już się historia się skończyła?

Tak. W Japonii powstają jakieś filmy prequele z L w roli głównej tylko ;)

Dnia 09.02.2008 o 00:52, Harasisi napisał:

czy dajel się ciągnie?

Nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:28, Hubi Koshi napisał:

I Brooke już praktycznie na pewno przyłączy się do Mugiwarsów


szczerze? jakis taki nieciekawyten Brooke, jeczy caly czas, postac dramatyczna i poza tym, ze do Laboona musi wroci oraz tym ze ejst szkieletem nic ciekawego z nim nie ma

geez... jak mzona NGE nazwac anime o mechach... przeciez Evy sa istotami zywymi... ;)

o ile o jakims anime ludzie mowia dobrze, to staram sie obejrzec conajmniej pol serii przed odrzuceniem go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 03:50, JaMES` napisał:

szczerze? jakis taki nieciekawyten Brooke, jeczy caly czas, postac dramatyczna i poza
tym, ze do Laboona musi wroci oraz tym ze ejst szkieletem nic ciekawego z nim nie ma

Szczerze mówiąc to już od czasu Frankyego wydaje mi się że postacie stają się nieco... niedorysowane. Spójrz właśnie na Frankyego w najnowszym openingu. Gdy Mugiwarsi kręcą się po mieście on stoi na środku, nie wiedząc co robić, zupełnie jakby twórcy anime nie bardzo wiedzieli co z biednym Frankym począć :-)
Swoją drogą zacząłem sobie ten Tengen Toppa Gurren Lagann oglądać i... muszę przyznać że całkiem fajne to jest. Nie wiem może to ja zdzidziałem, albo stetryczałem ale anime nie wywołuje u mnie totalnego szczękopado-zachwytu, ogląda się bardzo przyjemnie i szczerzy do ekranu jak wariat po środkach pobudzających, ale to jednak jeszcze nie ten poziom schizolandi który przeżywałem w przeszłości. Ale ogląda się fajnie, Nawet bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek G00 został już nadany w Japonii.
SPOJLERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Nena zbombarduje przyjęcie, na którym będzie Louise. Straci rodziców i ... rękę (?) OMG (Od kiedy Trinity atakuje cywilów o.O) Graham będzie lekko wkurzony i skorzysta z beam sabre (bodajże jednostki Eins) i trochę się nim zabawi. Czyżby Tieria stracił dostęp do Vedy? Ten doktorek, kolega Sumeragi i współpracownik martwego już profesorka będzie troszeczkę połamany. W dodatku, Setsuna będzie atakować Throne''y, ale to w następnym odcinku.
SPOJLERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
WOOT! G00 robi się coraz bardziej bajeranckie. Szkoda, że taka "krwawa łaźnia" zaczyna się pod koniec serii, ale cóż druga zapewne będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 04:09, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą zacząłem sobie ten Tengen Toppa Gurren Lagann oglądać i... muszę przyznać
że całkiem fajne to jest. Nie wiem może to ja zdzidziałem, albo stetryczałem ale anime
nie wywołuje u mnie totalnego szczękopado-zachwytu, ogląda się bardzo przyjemnie i szczerzy
do ekranu jak wariat po środkach pobudzających, ale to jednak jeszcze nie ten poziom
schizolandi który przeżywałem w przeszłości. Ale ogląda się fajnie, Nawet bardzo fajnie.


Poczekaj do drugiej części anime, która mi się bardziej spodobała. Wydaje mi się że wtedy szczękopad gwarantowany, tylko... NIE CZYTAJ O TYM ANIME NA WIKI (bo wiem że lubisz takie rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 13:32, Latniak napisał:

Poczekaj do drugiej części anime, która mi się bardziej spodobała. Wydaje mi się że wtedy
szczękopad gwarantowany, tylko... NIE CZYTAJ O TYM ANIME NA WIKI (bo wiem że lubisz takie
rzeczy :)


Druga część rozkręca się dopiero po 21 epku
ORE WO DARE DA TO OMOTTE YAGARUUUUUU !!!!????

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 04:09, Hubi Koshi napisał:

Szczerze mówiąc to już od czasu Frankyego wydaje mi się że postacie stają się nieco...
niedorysowane. Spójrz właśnie na Frankyego w najnowszym openingu. Gdy Mugiwarsi kręcą
się po mieście on stoi na środku, nie wiedząc co robić, zupełnie jakby twórcy anime nie
bardzo wiedzieli co z biednym Frankym począć :-)

Franky po ropostu sie jeszcze nie rozkrecil, ale Brook... troche juz na sile Oda poszerza zaloge... im wiecej postaci, tym ciezej mu bedzie to wszytsko ogarnac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 09.02.2008 o 17:26, JaMES` napisał:

Franky po ropostu sie jeszcze nie rozkrecil, ale Brook... troche juz na sile Oda poszerza
zaloge... im wiecej postaci, tym ciezej mu bedzie to wszytsko ogarnac :/

Fakt Franky dopiero teraz naprawdę się rozkręcił. W sumie to Thriller Bark arc to był chyba pierwszy arc gdzie na taką skalę Mugiwarsi ze sobą współpracowali i wykonywali ataki kombinowane. Franky jest naprawdę genialny XD Instant budowniczy, popatrzysz w bok na parę sekund, a on już ci most zbuduje, jak to połączyć z inwencją Usoppa to... Fakt poszerzanie załogi może być nieco nieprzyjemne, zwyczajnie nie będzie czasu dla wszystkich postaci, jeśli o Brookea chodzi... W sumie jeśli o potęgę chodzi to on jest gdzieś między Nami, Usoppem i Chopperem, a Eksterminatorami. Chociaż jakby nie patrzeć Brooke autentycznie pasuje do Mugiwarsów. Potwory, Demony, Chciwe Nawigatorki, Tchórze z rozdwojeniem jaźni, no i Szkielet XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o inność to jak najbardziej Brooke pasuje
[BTW ostatnio mneir ozwalila akcja jak perona przyniosla wszystkie skarby na Sunny, jak sie Nami z tego cieszyla to szkoda gadac... ;)]
ja mysle, że Brooke jesli o sile chodzi jest slabszy oid Choppera (szczegolnie po tym co pokazal na Ennies Lobby), nie ma szans zeby chocby konkurowal z reszta załogi, przeciez taki Kuma to by go zjadł na sniadanie, a Zoro, Black Legged Sanji, czy chociazby Robin (ktora pokazala co potrafi konkretnie na Thriller Bark) to juz naprawde dobra przystawka do dania glownego jakim jest ewidentnie Luffy
Po przerwie jaka teraz bedzie amm andzieje, ze zobacze w koncu jakas potężniejszą twarz, mam kilka takich typów
- Ao Kiji o pojmaniu Ace''a i nowym Shichibukai
- 4 Youkai o pojmaniu Ace''a i nowym Shichibukai
- Shanks :]
- Dragooooooooon!
- jakiś nowy D. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o inność to jak najbardziej Brooke pasuje
[BTW ostatnio mneir ozwalila akcja jak perona przyniosla wszystkie skarby na Sunny, jak sie Nami z tego cieszyla to szkoda gadac... ;)]
ja mysle, że Brooke jesli o sile chodzi jest slabszy oid Choppera (szczegolnie po tym co pokazal na Ennies Lobby), nie ma szans zeby chocby konkurowal z reszta załogi, przeciez taki Kuma to by go zjadł na sniadanie, a Zoro, Black Legged Sanji, czy chociazby Robin (ktora pokazala co potrafi konkretnie na Thriller Bark) to juz naprawde dobra przystawka do dania glownego jakim jest ewidentnie Luffy
Po przerwie jaka teraz bedzie amm andzieje, ze zobacze w koncu jakas potężniejszą twarz, mam kilka takich typów
- Ao Kiji o pojmaniu Ace''a i nowym Shichibukai
- 4 Youkai o pojmaniu Ace''a i nowym Shichibukai
- Shanks :]
- Dragooooooooon!
- jakiś nowy D. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

[BTW ostatnio mneir ozwalila akcja jak perona przyniosla wszystkie skarby na Sunny, jak
sie Nami z tego cieszyla to szkoda gadac... ;)]

Buehehehe Taaaa i jeszcze myśleli że ktoś był dla nich bardzo miły XD Tak swoją drogą to zastanawia mnie gdzie Kuma kopnął Peronę... no nic może ją jeszcze zobaczymy mam nadzieje bo urocza była ^^ Tak poza tym to niezły szok był jak Nami kopsnęła całe naręcze skarbu Loli, reakcja Luffiego i Usoppa była genialna

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

ja mysle, że Brooke jesli o sile chodzi jest slabszy oid Choppera (szczegolnie po tym
co pokazal na Ennies Lobby), nie ma szans zeby chocby konkurowal z reszta załogi, przeciez
taki Kuma to by go zjadł na sniadanie,

Owszem, to właśnie tak trochę mnie dziwi że Brooke nie ma swoje własnej unikalnej dziedziny walki, jest szermierzem tak jak Zoro i to gorszym od niego więc... :-( Jeśli o Choppera chodzi to po Rumble Ball faktycznie jest naprawdę wypaśny, problem w tym że najpotężniejszy jest po trzech ballach, ale wtedy walczy jak Berserk nie ma go prawie jak zatrzymać... w sumie to Mugiwarsi powinni sobie załatwić trochę Kairouseki żeby móc w razie problemów zneutralizować moc Choppera bo nie zawsze w pobliżu będzie morze.

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

a Zoro, Black Legged Sanji, czy chociazby Robin
(ktora pokazala co potrafi konkretnie na Thriller Bark) to juz naprawde dobra przystawka
do dania glownego jakim jest ewidentnie Luffy

Noo to są Mugiwarsowscy eksterminatorzy normalnie :-) W sumie to Zoro, Sanji i Luffy to pierwsza linia z biednym przestraszonym Chopperem pałętającym się pod nogami, Robin to druga linia, a Usopp i Nami to wsparcie.

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

Po przerwie jaka teraz bedzie amm andzieje, ze zobacze w koncu jakas potężniejszą twarz,
mam kilka takich typów

Tak swoją drogą orientujesz się ile ona potrwa ??

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

- Ao Kiji o pojmaniu Ace''a i nowym Shichibukai
- 4 Youkai o pojmaniu Ace''a i nowym Shichibukai

Yonkou panie Younkou... chyba że tobie o kogo innego chodzi, nie no mnie też ciekawią ich reakcja ostatecznie takie wydarzenie jak pojmanie Ace''a to nie w kaszkę dmuchał odbije się po świecie iście Tzar Bombowym Echem.

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

- Shanks :]
- Dragooooooooon!

Nooo tych dwóch to ja bym sobie z rozkoszą pooglądał XD Się dowiemy jak idzie Shanksowi w małej kłótni z Whitebeardem

Dnia 09.02.2008 o 21:39, JaMES` napisał:

- jakiś nowy D. ;)

Nie no ja miałbym nadzieję że w końcu pokażą na "żywca" Doktora Vegapunka to jedna z ciekawszych postaci których jeszcze nie pokazali. Poza tym fajnie by było oblookać tych dwóch pozostałych Admirałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy epek Gundama 00 był świetny seria zaczyna sie rozkręcać :) SPOILER No Setsuna ,świetnie załatw tą trójkę zrąbanych genetycznie terrorystów ;p SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 17:00, Ziomuś SmS napisał:

Najnowszy epek Gundama 00 był świetny seria zaczyna sie rozkręcać :) SPOILER No
Setsuna ,świetnie załatw tą trójkę zrąbanych genetycznie terrorystów ;p SPOILER

Też mam takie nadzieje. Odcinek był bardzo dramatyczny. Biedna Louise, straciła rodziców i rękę, w dodatku Saji strasznie to przeżył. Lekko się wzruszyłem. Trinity to psychopaci. Łamią zasady CB o nie atakowaniu cywili. Jeszcze Tieria nie ma całkowitego dostępu do Vedy. Zapewne to wina tego młodego od Cornera. Całe szczęście, że Graham rozwalił troszkę Einsa. Zapewne pomoże to w zmianach. Beam Sabre daje spore możliwości ^^ Mnie się wydaje, że Setsuna kogoś mocno ''''podrapie'''', ale oczywiście nie zginie bo widać go w zajawkach na następny odcinek. Ciekawe co zrobi Lokon. Wydaje mi się, że niestety zginie. Obym się mylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graham był świetny w tym swoim ulepszonym Flagu. Udowodnił że Gundamy to tylko broń a jak wiadomo broń jest tak silna jak umiejętności tego co jej używa. Ekspert z nożem jest wstanie pokonać nowicjusza z mieczem. Wytłumaczenie Neny dlaczego wystrzeliła jest dobijające "Omsknął mi się palec" -.-'' szkoda że nie omsknął jej się na guzik "AUTO-DESTRUKCJA". A Setsuna mógłby poprawić swoje umiejętności zamiast polegać tylko na sile Exii. Następny episode zapowiada się też świetnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graham mógłby się nieźle spisać jako pilot Gundama ^^ a Setsuna? Jego umiejętności są dobre. Gdy się wkurzy to jest rzeź. Gdyby tak się stało w walce z Throne''ami to walka byłaby bardziej wyrównana. Szybki atak niszczący Fangi Michaela i jest po nim. Johann też byłby prosty do pokonania, ponieważ jest lekko zniszczony przez Grahama, a Nena to bardziej jednostka pomocnicza. Prawdopodobnie pomoże Exii Lokon i Tieria.

W ogóle akcja z Grahamem była śmiesznie komentowana na forach. W momencie, kiedy pluje krwią zostaje mu trochę koło ust. Ludzie gadali, że używał szminki xD

Mówi się również, że siostra Sajiego zginie, ponieważ zna pewne informacje na temat Team Trinity (jakaś Laguna")
W ogóle wątek Sajiego i Louise zbliża się do głównej fabuły. Wydaje mi się, że Saji będzie mieć coś wspólnego z CB w drugiej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem dwa odcinki anime Tsubasa Tokyo Revelations. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi bo trochę się pogubiłem, który Syaoran jest prawdziwy, który Syaoran to ten który podróżował by zdobyć pióra, co stało się z tym Syaoranem który wyrwał oko Fayowi, dlaczego nagle stał się taki zły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe jakby nie patrzeć Setsuna jest wstanie ich wszystkich pokonać ,no jakby trochę pomyślał w czasie walki. Graham i szminka xD no w sumie ta miłość do Flagów xD Randka z Flagiem xD A co do siostry Sajiego to przecież już jej informatora ktoś zaciukał. Ja bym na jej miejscu uważał bo może jej przed domem wylądować jeden z Throne''ów. Nie mogę się doczekać co będzie dalej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest w stanie, ale to człowiek. Z MA kontrolowanym przez Aliego, sobie nie poradził, bo nie mógł. Był zaskoczony, zmęczony. Był to pewnego rodzaju błąd, że opuścił wtedy Tierię. Jak wyruszył na Throne''y wypowiedział swoją kwestię w stylu znanym choćby z pierwszego odcinka, gdy niszczył prototyp Enacta pilotowanego przez Corlasawara. Kocham jak w ten sposób wypowiada kwestie, bez zabarwienia emocjonalnego.
Przeklęte Throne''y! Zawsze w Gundamach było tak, że jednostka podobna do Zaku z Universal Century należała do największego złego (trochę inaczej było w Seed, ale to szczególik) wątpie aby teraz było podobnie. HRL okazuje się, że nie jest wcale złe ze swoimi Tierenami, a Smirnov to fajny koleś. Walka Gundam vs Gundam (typowa zagrywka z Seeda) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem oglądać Samurai 7 głownie dla tego że film Kurosawy był genialny a ze to jest na jego podstawie się tym zainteresowałem na początku mnie jakoś za zaciekawiło zbytnio ale po 3 odcinka muszę rzec że to jedno z lepszych anime jakie widziałem no i się nie ciągnie przez 170 epizodów tylko na 26 bodajże się kończy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 20:05, Xsaw napisał:

Ostatnio zacząłem oglądać Samurai 7 głownie dla tego że film Kurosawy był genialny a
ze to jest na jego podstawie się tym zainteresowałem na początku mnie jakoś za zaciekawiło
zbytnio ale po 3 odcinka muszę rzec że to jedno z lepszych anime jakie widziałem no i
się nie ciągnie przez 170 epizodów tylko na 26 bodajże się kończy ;]


Samurai 7 podobno jest dobre do połowy, a potem twórcy poleci za bardzo i wyszła niezła kicha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się