Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 21:38, Hubi Koshi napisał:

> 2. Jest anime o piratach, a czy jest anime o kowbojach xD?
Najbliżej jest pewnie Cowboy Beebop, ale to pewnie oglądałeś, poza tym jest komedyjka
Grenadier: Senshi of Smiles, albo Trigun (ale to pewnie też oglądałeś/czytałeś)


Triguna nie oglądałem, resztę mam za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:39, Taikun napisał:

Piękne walki to były w Gundam Seedzie czy TTGL :)

Co kto lubi mi tam się w 00 bardzo podobają, Exia to prawdziwe piękno gdy eksterminuje wrogów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:43, Hubi Koshi napisał:

> Piękne walki to były w Gundam Seedzie czy TTGL :)
Co kto lubi mi tam się w 00 bardzo podobają, Exia to prawdziwe piękno gdy eksterminuje
wrogów ^^


Freedoma podczas powrotu na Ziemię nie widziałeś to nie masz prawa głosu. Zresztą Earthshaker może potwierdzić go Seeda widział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:44, Taikun napisał:

Freedoma podczas powrotu na Ziemię nie widziałeś to nie masz prawa głosu. Zresztą Earthshaker
może potwierdzić go Seeda widział :)

Prawda, prawda, ale chyba akcja z obroną Archangela i z Meteorem to był chyba Strike, a nie Freedom xD Seeda widziałem, a Seed Destiny już nie :P
EDIT: A jednak to był Freedom, myliłem się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:44, Taikun napisał:

Freedoma podczas powrotu na Ziemię nie widziałeś to nie masz prawa głosu. Zresztą Earthshaker
może potwierdzić go Seeda widział :)

Taa jasne, znęcajcie się nad biednym studentem który nie za bardzo ma czas (a przynajmniej tak z lenistwa twierdzi :-P) na oglądanie anime. Poza tym mam nieco zapchany terminarz... heh obejrzałem sobie ostatnio pierwsze odcinki Sailor Moon, ot tak z nostalgii i... ROTFL normalnie nie rozumiem jak mogłem to kiedyś oglądać XD To Królestwo Ciemności to chyba tych generałów z Szpitala dla niedorozwiniętych dzieci wyciągnęło, każdy chociaż przeciętnie inteligentny przywódca już dawno by sprzątnął Sailor Moon i bandę za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:47, Hubi Koshi napisał:

/.../

Hahaha Sailor Moon, tak tak też to oglądałem i... nic nie pamiętam. :P
A propos tej akcji, o której mówił Taikun tu masz linka z nią uwaga są w niej spojlery, poza tym jest świetny dub do niej. Nie ma to jak kantoński xD : http://youtube.com/watch?v=f-TkssuEeNg&feature=related
A tu jako bonus coś ode mnie co wprost poruszyło moje serce: http://youtube.com/watch?v=SI8JqZMFZfE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym z lepszych filmów jakie oglądałem (nie wiem dokładnie czy to Anime czy Manga - napewno z czymś się ten tytuł wiąże) jest Final Fantasy VII Advent Children. Ten film mnie dogłębnie poruszył, choć żeby go dobrze zrozumieć musiałem go kilka razy obejrzeć, ale było warto poświęcić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, jeśli ktoś twierdzi, że FF Advent Children to poruszający film to ja chyba trafiłem nie do tego wymiaru co trzeba...
Efekciarski i owszem, ale poruszający?

Mroczny Joga w takim samym klimacie jak Ergo Proxy to raczej ciężko. Można coś znaleźć o podobnej tematyce, tudzież realiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:35, Mroczny Joga napisał:

To zapewne Anime (film pełno metrażowy) mam pytanie jaki anime byście polecili coś w
klimatach Ergo Proxy :D?

Hmm... jeśli o cyberpunka chodzi to... sam nie wiem, Armitage, Ghost in the Shell (trzy kinówki i dwa seriale) Akira też na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co zaproponował Hubi Koshi dorzuciłbym Applesead (drugi film ma się zdaje ukazać na wiosnę, tematyka podobna ludzie i zmodyfikowane klony w jednym świecie).

PS. Czytając wcześniejsze posty najlepiej się chyba uśmiałem gdy ktoś napisał, że Devil May Cray (anime) to świetne anime przypominające Helsinga. Hehehehe, dobre. Przecież to najgorsza produkcja ostatniego czasu, takiej nudy i sztampy dawno nie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 19:51, lukmistrz napisał:

Nie znam się za bardzo na anime, ale zdecydowanie najbardziej spodobało mi się Great
Teacher Onizuka. :DDD To anime jest takie świetne, że chyba zacznę kupować mangi.
To prawda, że mangi GTO są lepsze od serialu?

Czy lepsze, trudno powiedzieć. Manga rozwija więcej wątków i z tego co pamiętam inaczej się kończy. No i jest jeszcze serial aktorski na którego podstawie to wszystko powstało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:03, Marco Polo napisał:

PS. Czytając wcześniejsze posty najlepiej się chyba uśmiałem gdy ktoś napisał, że Devil
May Cray (anime) to świetne anime przypominające Helsinga. Hehehehe, dobre. Przecież
to najgorsza produkcja ostatniego czasu, takiej nudy i sztampy dawno nie oglądałem.

Cóż gusta są różne, ja osobiście się drapie po głowie czy obejrzeć Gundam Seed czy nie bo jedni mówią że świetne inni że denne i nudne. I bądź tu człowieku mądry :-/ A co do Hellsinga, to które konkretnie ?? Anime czy Hellsing Ultimate (OVA) ?? Bo jak to pierwsze to nawet możliwe, jeśli jest drętwe to faktycznie może Hellsinga przypominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, a tego OAV'a hellsinga gdzie moża obejżec :D?

Marco Polo-- słyszałem że DMC (anime) straszy shit 0 klimatu, wogóle nie związane z grą ... co mi się wydaje trochę nie sprawiedliwe bo jest to troche jakby sprzedawanie nazwy która nie ma nic wspólnego z grą ^^ można to gdzieś obejżec :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroczny Joga jeśli generalnie lubisz kino s-f to zaproponuje Ci jeszcze koreańską superprodukcję - Wonderful Days (aka Sky Blue). Może nie jest to cyberpunk ale dobra historia rozgrywająca się w przyszłości z motywem przewodnim konfliktu społecznego między dwiema grupami. Anime warte obejrzenia choćby nawet po to by przekonać się, że nie tylko Japończycy potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:14, Mroczny Joga napisał:

Wielkie dzięki, a tego OAV''a hellsinga gdzie moża obejżec :D?

Ech, stronek podawać niestety nie można :-( Poszperaj po prostu po stronkach gdzie można oglądać anime, na pewno cosik gdzieś znajdziesz tytuł to Hellsing Ultimate, w tej chwili są 4 części, praktycznie parę dni temu wyszła czwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może na moim sajcie w komentarzu dasz linka :D tam nikt nie zagląda

Marco Polo-ale ta superprodukcja to anime :D i to jest w formie serialu czy film pełnometrażowy ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:23, Mroczny Joga napisał:

No może na moim sajcie w komentarzu dasz linka :D tam nikt nie zagląda

Zrobione, ale tak dla obopólnego dobra lepiej usuń szybko ten komentarz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:13, Hubi Koshi napisał:

I bądź tu człowieku mądry :-/


Ja zawsze sprawdzam sam, nawet jeśli opinie nie są przychylne tytułowi. Wolę się osobiście przekonać niż miałbym bezpodstawnie powielać zdanie innych.
Co do Hellsinga to Ulimate nie oglądałem gdyż starsza seria TV średnio mi się podobała, a po pierwszym epizodzie oavki jakoś nie nabrałem ochoty na poznanie dalszych.

Mroczny Joga to film pełnometrażowy, jakieś 1.5h.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:29, Marco Polo napisał:

Co do Hellsinga. Ulimate nie oglądałem gdyż starsza seria TV średnio mi się podobała,
a po pierwszym epizodzie oavki jakoś nie nabrałem ochoty na poznanie dalszych.

Ja akurat polubiłem Ultimate, zresztą ja z Hellsingiem jestem "way back" mangę zacząłem zbierać jeszcze w Liceum jakieś 4-5 lat temu i strasznie mi się spodobał klimacik, niby horror i makabra, a nie sposób się uśmiechać i lubić tego psychola Alucarda... zresztą jest parę innych świetnych postaci jak Anderson np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się