Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Żeby wam za wesoło nie było pospoileruje trochę na temat Gundam Seeda
UWAGA! SPOILERY GUNDAM SEED
Ludzie twierdzą że ta cała Frey jest irytująca, a ja wam powiem że dużo bardziej działa mi na nerwy ta second-in-command na Archangelu, normalnie ta zimna <ciąg różnych pejoratywnych określeń przedstawicielek płci pięknej> jest diablo wkurzająca, totalnie nie liczy się ani z ludzkimi uczuciami
Odcinek 30... JOŁ No tu muszę przyznać że walka była ostra, szczególnie ta rąbanka między Kirą i Athrunem, to w sumie rzeźnia była nie walka, a "rozmowa" Athrun z Cagari to totalny emocjonalny odjazd, wkurzają się, płaczą, grożą zastrzeleniem, obwiniają się, krzyczą na siebie, znowu grożą morderstwem, Cagari rzuca biednym Athrunem na wszystkie strony, masakra normalnie. W ogóle w tym odcinku wspaniałe Trio looserów walczyło dużo bardziej desperacko niż wcześniej. Kira naprawdę się zrobił lepszy, kiedyś nie dawał sobie rady z jednym teraz potrafi rozpylić wszystkich czterech. Scena z zabiciem Nicola była całkiem fajna i emocjonująca, ale... chłopak darł się jak zarzynana świnia O_o
I niech mi ktoś u licha wyjaśni JAK U DIABŁA Kira znalazł się w ogródku Lacus ?? Teleportował się czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:07, Hubi Koshi napisał:

I niech mi ktoś u licha wyjaśni JAK U DIABŁA Kira znalazł się w ogródku Lacus ?? Teleportował
się czy jak ??

Ten niewidomy ,który uratował Kirę na wyspie jest przyjacielem rodziny Clyne :]
I to on zawiózł go do domu Lacus swoim prywatnym statkiem ;]

Nie pamiętam już jego imienia ,ale wiadomo ,że to bardzo zasłużony coordinator na emeryturze ,który opiekuje się jakimiś sierotami na Ziemi ;] Ogólnie niewiele też mówi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:07, Hubi Koshi napisał:

// ciah ...


widzę że dochodzisz do najlepszego momentu w tym anime :> powrotu Kiry na Ziemie we Freedomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:46, Taikun napisał:

> // ciah ...

widzę że dochodzisz do najlepszego momentu w tym anime :> powrotu Kiry na Ziemie we
Freedomie :)

Nie mówiąc już o naprawdę ostrych i zaciętych walkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 09.04.2008 o 21:46, Taikun napisał:

widzę że dochodzisz do najlepszego momentu w tym anime :> powrotu Kiry na Ziemie we
Freedomie :)

Noo muszę przyznać że jeśli napięcie będzie dalej rosło w tym tempie to jego powrót będzie naprawdę niesamowity. Jak na razie dotarłem do 32 odcinka i coraz bardziej zaczynam Lacus lubić, sporo inteligencji i mądrości kryje się za tą niewinną, uśmiechniętą twarzyczką, no i jest taka urocza ^^ Hehe Diakka ma przerąbane. Nie dość że jeniec to jeszcze dwie panienki z załogi mają szczerą ochotę go zamordować, oj nie będzie miał facet łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:07, Hubi Koshi napisał:

Żeby wam za wesoło nie było pospoileruje trochę na temat Gundam Seeda
UWAGA! SPOILERY GUNDAM SEED
Ludzie twierdzą że ta cała Frey jest irytująca, a ja wam powiem że dużo bardziej działa
mi na nerwy ta second-in-command na Archangelu, normalnie ta zimna <ciąg różnych pejoratywnych
określeń przedstawicielek płci pięknej> jest diablo wkurzająca, totalnie nie liczy
się ani z ludzkimi uczuciami

A ja ją nawet rozumiałem. W końcu to wojna a nie jakiś piknik, jeden głupi błąd i cała załoga może skończyć jako chmurka pyłu. Zresztą niech mnie diabli jeśli nie nabierzesz do niej sympatii po ostatniej bitwie w SEEDie :)

Dnia 09.04.2008 o 21:07, Hubi Koshi napisał:

Odcinek 30... JOŁ

Moim zdaniem to był jeden z bardziej zajebistych momentów w tej serii, ale będzie jeszcze kilka co najmniej tak dobrych :)

Dnia 09.04.2008 o 21:07, Hubi Koshi napisał:

Scena z zabiciem Nicola była całkiem
fajna i emocjonująca, ale... chłopak darł się jak zarzynana świnia O_o

No wiesz ty co? Nie dość że miał 15 lat to został zabity przez spalenie laserowym ostrzem. Dziwne gdyby nie krzyczał...

Dnia 09.04.2008 o 21:07, Hubi Koshi napisał:

I niech mi ktoś u licha wyjaśni JAK U DIABŁA Kira znalazł się w ogródku Lacus ?? Teleportował
się czy jak ??

To już chyba wiesz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 09.04.2008 o 21:25, MisticGohan_MODED napisał:

Nie pamiętam już jego imienia ,ale wiadomo ,że to bardzo zasłużony coordinator na emeryturze
,który opiekuje się jakimiś sierotami na Ziemi ;] Ogólnie niewiele też mówi ;]

Markio się zwie. Nom był pokazany tuż przed tym jak Kira i Athrun zaczęli się naparzać, a potem w domu Lacus, facet mi się od razu z Czerwonym Kapłanem Rezo z Slayersów skojarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:52, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM SEED
/.../
no i jest taka urocza ^^

Kawaii ^^

Dnia 09.04.2008 o 21:52, Hubi Koshi napisał:

Hehe Diakka ma przerąbane. Nie dość że jeniec to jeszcze dwie
panienki z załogi mają szczerą ochotę go zamordować, oj nie będzie miał facet łatwo.

Hehe zobaczysz, zobaczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 09.04.2008 o 21:53, Kosmitus napisał:

A ja ją nawet rozumiałem. W końcu to wojna a nie jakiś piknik, jeden głupi błąd i cała
załoga może skończyć jako chmurka pyłu. Zresztą niech mnie diabli jeśli nie nabierzesz
do niej sympatii po ostatniej bitwie w SEEDie :)

W sumie fakt... mój mózg chyba zaczyna być zatruwany przez młodzieńczą ideologię SEEDa i zaczynam zbyt brawurowo myśleć, dzięki za naprostowanie ^^

Dnia 09.04.2008 o 21:53, Kosmitus napisał:

Moim zdaniem to był jeden z bardziej zajebistych momentów w tej serii, ale będzie jeszcze
kilka co najmniej tak dobrych :)

Nom już się Freedoma nie mogę doczekać

Dnia 09.04.2008 o 21:53, Kosmitus napisał:

No wiesz ty co? Nie dość że miał 15 lat to został zabity przez spalenie laserowym ostrzem.
Dziwne gdyby nie krzyczał...

Źle mnie zrozumiałeś :-) Ja nie mam nic przeciwko temu że krzyczał (też bym się ostro zdziwił gdyby nie krzyczał) problem polega na tym że ton jego głosu brzmiał jak zarzynana świnia :-)

Dnia 09.04.2008 o 21:53, Kosmitus napisał:

To już chyba wiesz... :)

Niom... niech mi tylko ktoś wyjaśni czemu się tak diablo fatygował żeby go wywieźć z Ziemi i zawieść w sam środek terytorium ZAFT i skąd on u licha wie że Kira "posiada SEED"
EDIT

Dnia 09.04.2008 o 21:53, Kosmitus napisał:

Kawaii ^^

Bez dwóch zdań, nie mogę się doczekać aż zacznie chodzić w tym "krótkim kimonie" w którym widziałem ją w paru scenkach w openingach

Dnia 09.04.2008 o 21:53, Kosmitus napisał:

Hehe zobaczysz, zobaczysz ;)

Tylko mi nie mów że Frey albo Milly się w nim zakochają XD W ogóle ten facet aż się prosi żeby go zamordować, a tak w ogóle to twoje zobaczysz, zobaczysz nie brzmiało zbyt obiecująco dla Diakki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:58, Hubi Koshi napisał:

Tylko mi nie mów że Frey albo Milly się w nim zakochają XD W ogóle ten facet aż się prosi
żeby go zamordować, a tak w ogóle to twoje zobaczysz, zobaczysz nie brzmiało zbyt obiecująco
dla Diakki


Mówię ... Mirialia czy jak ona sie tam zwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 09.04.2008 o 22:10, Taikun napisał:

Mówię ... Mirialia czy jak ona sie tam zwie :)

To anime zaczyna się poważnie kłócić z logiką O_o Przecież ta dziewczyna rzuciła się na niego z obłędem w oczach, mordem w sercu i nożem w rękach. Jak mi jeszcze powiesz że Diakka zacznie walczyć po stronie Earth Alliance (dobrowolnie) to najpierw cię wyśmieje, a potem (po obejrzeniu odcinka) pójdę powiedzieć mojemu psychiatrze żeby mi mocniejsze tabletki przypisał.
A tak poza tym to po mnie jeżdżą za nieoznaczone spoilery, ale ty sobie spoilerujesz zdrowo :-P Ładnie to tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:58, Hubi Koshi napisał:

UWAGA! SPOILERY GUNDAM SEED
Źle mnie zrozumiałeś :-) Ja nie mam nic przeciwko temu że krzyczał (też bym się ostro
zdziwił gdyby nie krzyczał) problem polega na tym że ton jego głosu brzmiał jak zarzynana
świnia :-)

A to się nawet mogę zgodzić. Zresztą płacz Kiry też jakiś taki dziwny jest.

Dnia 09.04.2008 o 21:58, Hubi Koshi napisał:

Niom... niech mi tylko ktoś wyjaśni czemu się tak diablo fatygował żeby go wywieźć z
Ziemi i zawieść w sam środek terytorium ZAFT i skąd on u licha wie że Kira "posiada SEED"

Chciał go wysłać do Lacus właśnie dlatego że Kira "ma SEEDa", być może nawet wiedział o Kirze coś co się dopiero pod koniec okaże ;] Lacus chce zakończyć wojnę a Kira na pewno się jej przyda ;)

Dnia 09.04.2008 o 21:58, Hubi Koshi napisał:

EDIT
Tylko mi nie mów że Frey albo Milly się w nim zakochają XD W ogóle ten facet aż się prosi
żeby go zamordować, a tak w ogóle to twoje zobaczysz, zobaczysz nie brzmiało zbyt obiecująco
dla Diakki

Buhehehehehe XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:15, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM SEED
To anime zaczyna się poważnie kłócić z logiką O_o Przecież ta dziewczyna rzuciła się
na niego z obłędem w oczach, mordem w sercu i nożem w rękach. Jak mi jeszcze powiesz
że Diakka zacznie walczyć po stronie Earth Alliance (dobrowolnie) to najpierw cię wyśmieje,
a potem (po obejrzeniu odcinka) pójdę powiedzieć mojemu psychiatrze żeby mi mocniejsze
tabletki przypisał.

Może nie będzie tak źle, bo... kurcze nic nie mówię. Zobaczysz, zobaczysz XD W każdym razie jak się cała sytuacja rozwinie i już Kira wróci to zobaczysz.

Dnia 09.04.2008 o 22:15, Hubi Koshi napisał:

A tak poza tym to po mnie jeżdżą za nieoznaczone spoilery, ale ty sobie spoilerujesz
zdrowo :-P Ładnie to tak ??

Ja spoilerów jak na razie unikam ale jak chcesz to też mogę sypnąć kilkoma XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałem się przez ostatnie 2 dni "Elfen Lied" i "Neon Genesis"...
Powiem tak: to najbardziej siekające-mielące-skrobiące mózgi anime jakie oglądałem. W tym pierwszym jest tyle brutalności... Nie dziwie się że mój kuzyn jest jakiś dziwny skoro ogląda tego typu anime :P
"Neon Genesis" jest fajny tylko trochę ciężko mi się w nim połapać. O co chodzi z programem dopełnienia ludzkości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 13:03, Eldven napisał:

"Neon Genesis" jest fajny tylko trochę ciężko mi się w nim połapać. O co chodzi z programem
dopełnienia ludzkości???

Projekt Dopełnienia Ludzkości miał na celu przyspieszenie rozwoju człowieka łącząc umysły wszystkich ludzi przez przełamania ludzkich pól AT. Projekt miał zakończyć cierpienie człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 13:11, Earthshaker napisał:

> "Neon Genesis" jest fajny tylko trochę ciężko mi się w nim połapać. O co chodzi
z programem
> dopełnienia ludzkości???
Projekt Dopełnienia Ludzkości miał na celu przyspieszenie rozwoju człowieka łącząc umysły
wszystkich ludzi przez przełamania ludzkich pól AT. Projekt miał zakończyć cierpienie
człowieka.


Rozumiem, ale dlaczego na końcu wszyscy byli martwi??? Wszyscy byli postrzeleni... Życie było ceną za zjednoczenie się z innymi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 13:32, Eldven napisał:

Rozumiem, ale dlaczego na końcu wszyscy byli martwi??? Wszyscy byli postrzeleni... Życie
było ceną za zjednoczenie się z innymi???

I tak wszyscy z tego co pamiętam, czy żywi, czy martwi stali się jednością, zamieniając się w Fantę. Jeżeli chcesz częściowego rozwiązania nurtującego Cię pytania obejrzyj sobie End of Evangelion. Jednak obraz ukazany w EoE jeszcze trochę doda tajemniczości.
Jeżeli lubisz anime robiące sieczkę z mózgu to obekrzyj sobie Texhnolyze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dobrodziejstw przeziębienia obejrzałem kilka odcinków Texhnolyze polecanego przez Taikuna. Muszę śmiało stwierdzić, że to anime mnie po prostu wciągnęło na maxa tak samo jak pewne anime, o którym napiszę później. W Texhnolyze zauważyłem niesamowite dbanie o szczegół, który wraz z niesamowitą treścią, dają niebywały przekaz. Teraz przejdę do RAWa drugiego odcinka Macrossa.
SPOJLERY MACROSS FRONTIER
Bardzo ciekawe pokazanie walki, pokazujące troszkę z punktu widzenia pilota. Ciężko jest mi się odzwyczaić od "Gundamowej rzeczywistości", ale niesamowicie mnie ten Macross wciąga. Pokazali dość dramatyczną sytuację, która dość zabawnie się kończy. Jednak jakiś niedosyt pozostaje. Mam nadzieję, że zniknie po następnym odcinku, który zapowiada się bardzo ciekawie.
SPOJLERY MACROSS FRONTIER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się