Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Heh...tak sobie szukałem czegoś na necie (dokładnie to na google :P) i znalazłem coś co mnie mocno zairytowało. Chodzi mi o informacje co do drugiej serii "The Melancholy of Haruhi Suzumiya".Na początku studio Kyoto Animation planował wprowadzenie drugiej serii Haruchi w październiku tamtego roku...a tu jakaś infomracj a z przed tygodnia o treści "Niedawno studio KyoAni ogłosiło oficjalnie, że pracuje nad drugą serią anime Clannad - "After Story". Tak więc na drugi sezon The Melancholy of Haruhi Suzumiya przyjdzie nam poczekać pewnie do 2009 roku (o ile "After Story" zacznie się ukazywać w tym roku, co jest bardzo prawdopodobne)."No to będzie rok opóźnienia...jeśli w ogóle dojdzie do drugiej serii :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 13:27, Nertis napisał:

Heh...tak sobie szukałem czegoś na necie (dokładnie to na google :P) i znalazłem coś
co mnie mocno zairytowało. Chodzi mi o informacje co do drugiej serii "The Melancholy
of Haruhi Suzumiya".Na początku studio Kyoto Animation planował wprowadzenie drugiej
serii Haruchi w październiku tamtego roku...a tu jakaś infomracj a z przed tygodnia o
treści "Niedawno studio KyoAni ogłosiło oficjalnie, że pracuje nad drugą serią anime
Clannad - "After Story". Tak więc na drugi sezon The Melancholy of Haruhi Suzumiya przyjdzie
nam poczekać pewnie do 2009 roku (o ile "After Story" zacznie się ukazywać w tym roku,
co jest bardzo prawdopodobne)."No to będzie rok opóźnienia...jeśli w ogóle dojdzie do
drugiej serii :/.

Bo to takie animowane Duke Nukem Forever jest... nie wiadomo nic oprócz tego, że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zabrałem się za Zombie Loan, wytrzymałem do 4 odcinka. Opisać anime jednym słowem? SZAJS! Główna bohaterka to zupełna idiotka, taki typ dziewczyn którego najbardziej nie cierpię. Na dodatek w większości przypadków humor jest żałosny... Może zbyt uczuciowo do tego anime podszedłem, ale kał jakich mało moim zdaniem.
Zaraz po wziąłem się za Beck. Dla mnie bomba. Coś zupełnie nietypowego, 0 s-f, 0 nadprzyrodzonych mocy, genialna oprawa muzyczna i fajnie oddany koślawy angielski Japończyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 13:27, Nertis napisał:

/.../ No to będzie rok opóźnienia...jeśli w ogóle dojdzie do
drugiej serii :/.

No nie. A tak bym sobie drugą serie obejrzał. Haruhi była po prostu The Best :)


BTW A ja dalej Death Note oglądam. Jestem na 24 epku. Na początku przez jakieś 10 odcinków było to anime po prostu miażdżące, potem zachwyt odrobinkę się zmniejszył ale tylko odrobinkę. To zdecydowanie jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Niech za dowód posłuży to że nawet jeden z moich braci który jest moim 100% przeciwieństwem i uważa anime za "chore bajki" siadł i zaczął oglądać kiedy mu pokazałem fragment ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 18:28, Kosmitus napisał:

BTW A ja dalej Death Note oglądam. Jestem na 24 epku. Na początku przez jakieś 10 odcinków
było to anime po prostu miażdżące, potem zachwyt odrobinkę się zmniejszył ale tylko odrobinkę.
To zdecydowanie jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Niech za dowód posłuży to
że nawet jeden z moich braci który jest moim 100% przeciwieństwem i uważa anime za "chore
bajki" siadł i zaczął oglądać kiedy mu pokazałem fragment ;]


Bo Desu Noto jest hardkorowe, mhroczne i ogólnie zajebiste :) Zresztą jeśli spodoba Ci się taki ciężki klimat, a chciałbyś zobaczyć coś jeszcze cięższego to polecam TeXhnolyze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2008 o 18:46, Taikun napisał:

Bo Desu Noto jest hardkorowe, mhroczne i ogólnie zajebiste :) Zresztą jeśli spodoba Ci
się taki ciężki klimat, a chciałbyś zobaczyć coś jeszcze cięższego to polecam TeXhnolyze
:)

Nie tylko klimat mi się w tym podoba. Te wszystkie zagrania Raito (po prostu genialne było to jak poradził sobie z FBI albo bajerował tą dziewczynę jednego z agentów) zresztą L wcale mu nie ustępuje. Po prostu starcie dwóch wielkich umysłów. Takie coś naprawdę się ogląda z zapartym tchem :)

A co do TeXhnolyze to jak do tej pory się tym bliżej nie interesowałem ale z tego co ktoś tu pisał to chyba trochę jest podobne do Evangeliona. Tzn. chodzi mi o ten mocno psychodeliczny klimat. Dobrze mi się wydaje, czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 19:30, Kosmitus napisał:

A co do TeXhnolyze to jak do tej pory się tym bliżej nie interesowałem ale z tego co
ktoś tu pisał to chyba trochę jest podobne do Evangeliona. Tzn. chodzi mi o ten mocno
psychodeliczny klimat. Dobrze mi się wydaje, czy nie bardzo?

Jest podobieństwo, ale Tex jest bardziej chory. Składa się na to niemalże wszystko od dźwięków, kreski, niesamowitej muzyki przypominającej troszeczkę Fallouta, zachowania bohaterów. Głosy Ichise, który dość rzadko się odzywa, czy Shiji''ego (nawiązanie autorów "Texa" do NGE) są niesamowite. Sam nie dotarłem do samego końca, ale śmiało mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zachęciłeś mnie. Po Death Note chciałem sobie właśnie NGE przypomnieć ale chyba jednak sobie TeXhnolyze obejrzę. Zobaczymy co to ;]

To może teraz ja ci coś polecę. Jeśli lubisz mroczny klimat to sobie obejrzyj "Higurashi no Naku Koro ni" jeśli jeszcze nie oglądałeś. Naprawdę klimat i fabułę to to anime ma pierwszorzędne. Druga seria jest już dużo lżejsza od pierwszej ale też warta obejrzenia i jest raczej obowiązkowa jeśli chce się wiedzieć o co tak naprawdę chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED
Okej obejrzałem przybycie Freedoma na Ziemię i powiem... że czuję się zawiedziony. Po tym jak mi wałkowaliście jaka to zarąbista i w ogóle scena spodziewałem się czegoś absolutnie niesamowitego, a dostałem zaledwie coś fajnego. Nie mówię że była zła, wręcz przeciwnie scena była fajna, muza niczego sobie, a pogrom jakiego dokonał Freedom wywoła mój szczery uśmiech, ale... spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Muszę przyznać że Major Mwu La Flaga zyskuje u mnie punkty naprawdę fajna postać, sympatyczny, mądry, pewny siebie ale znający swoje ograniczenia i możliwości, dbający o innych ludzi. Podoba mi się ta postać ^^ Za to kochana Lacus to już w ogóle niebiosa.
Dowództwo Earth Alliance to dranie (oj mógłbym długo ich obrażać, ale forum to forum) a ten cały Cyclops to naprawdę paskudna broń, ciarki mi przeszły po plecach jak wygięło i wybrzuszyło tego pilota ZAFT brrr. Na dobrą sprawę... Earth Alliance po raz drugi użyło broni masowego rażenia, im dalej oglądam tym bardziej dochodzę do wniosku że to wcale nie Koordynatorzy są tu "tymi złymi"
No nic pozostaje mi zakrzyknąć GO KIRA! GO FREEDOM! A sądząc z tego że w openingu Freedom i Justice stały i strzelały po jednej stronie... niahniahniah GO ATHRUN! GO JUSTICE! (właśnie jak się u licha w końcu pisze jego imię ?? Asran, Athrun, jeszcze jakoś inaczej ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 23:13, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM SEED
Okej obejrzałem przybycie Freedoma na Ziemię i powiem... że czuję się zawiedziony. Po
tym jak mi wałkowaliście jaka to zarąbista i w ogóle scena spodziewałem się czegoś absolutnie
niesamowitego, a dostałem zaledwie coś fajnego. Nie mówię że była zła, wręcz przeciwnie
scena była fajna, muza niczego sobie, a pogrom jakiego dokonał Freedom wywoła mój szczery
uśmiech, ale... spodziewałem się czegoś dużo lepszego.

Tak to zwykle bywa kiedy ci tak ktoś ciągle kładzie jakie coś jest super i wypas. Potem spodziewasz się nie wiadomo czego i czujesz się zawiedziony. Ja tak miałem kiedy Hellsinga oglądałem.

Dnia 12.04.2008 o 23:13, Hubi Koshi napisał:

Dowództwo Earth Alliance to dranie (oj mógłbym długo ich obrażać, ale forum to forum)
a ten cały Cyclops to naprawdę paskudna broń, ciarki mi przeszły po plecach jak wygięło
i wybrzuszyło tego pilota ZAFT brrr.

To ty może nie bierz się za oglądanie "Higurashi" bo nam jeszcze na zawał zejdziesz ;) Ale fakt, nieładne zagranie z ich strony.

Dnia 12.04.2008 o 23:13, Hubi Koshi napisał:

Na dobrą sprawę... Earth Alliance po raz drugi użyło
broni masowego rażenia, im dalej oglądam tym bardziej dochodzę do wniosku że to wcale
nie Koordynatorzy są tu "tymi złymi"

Kurcze coś ci to długo zajęło. Przecież ogólne przesłanie jest takie że tak naprawdę żadna ze stron nie jest "dobra". Obie są winne temu że toczy się wojna i obie dokonują okropnych czynów. BTW ZAFT nie pozostanie dłużny EA :)

Dnia 12.04.2008 o 23:13, Hubi Koshi napisał:

(właśnie jak się u licha w końcu pisze jego imię ?? Asran, Athrun, jeszcze jakoś inaczej
??)

Z tego co mi się udało zauważyć to "Athrun". Tak samo zresztą jak nazwisko Cagali "Atha". Chociaż gdyby trzymać się tego toku myślenia to "Cagali" powinno się pisać "Cagari" bo Japończycy wypowiadają "R" jak "L" (tak mi się wydaje ale od tego chyba też są wyjątki). Więc chyba jednak lepiej pisać tak jak słychać, żeby sobie niepotrzebnie nie utrudniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 23:47, Kosmitus napisał:

> Dowództwo Earth Alliance to dranie (oj mógłbym długo ich obrażać, ale forum to forum)

> a ten cały Cyclops to naprawdę paskudna broń, ciarki mi przeszły po plecach jak
wygięło
> i wybrzuszyło tego pilota ZAFT brrr.
To ty może nie bierz się za oglądanie "Higurashi" bo nam jeszcze na zawał zejdziesz ;)

O taaaa xD
Piękne anime xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM SEED

Dnia 12.04.2008 o 23:47, Kosmitus napisał:

Tak to zwykle bywa kiedy ci tak ktoś ciągle kładzie jakie coś jest super i wypas. Potem
spodziewasz się nie wiadomo czego i czujesz się zawiedziony. Ja tak miałem kiedy Hellsinga
oglądałem.

Anime czy OVA ?? Heh w sumie to chyba jednak zawsze najlepiej podchodzić do serii bez żadnych "przekonań" no tam co najwyżej informacja od kumpla/kumpeli "Bo fajne, sam zobaczysz"

Dnia 12.04.2008 o 23:47, Kosmitus napisał:

To ty może nie bierz się za oglądanie "Higurashi" bo nam jeszcze na zawał zejdziesz ;)

Moja psychika sobie po prostu nigdy za dobrze nie radziła z torturami i okrucieństwem ^^; To raczej niedobrze.

Dnia 12.04.2008 o 23:47, Kosmitus napisał:

Kurcze coś ci to długo zajęło. Przecież ogólne przesłanie jest takie że tak naprawdę
żadna ze stron nie jest "dobra". Obie są winne temu że toczy się wojna i obie dokonują
okropnych czynów. BTW ZAFT nie pozostanie dłużny EA :)

Ironia niepotrzebna :-P Gundamy przecież zawsze są o tym że "Wojna jest BE". Mi chodzi o to że Earth Alliance używa paskudniejszych metod od ZAFT. To oni jako pierwsi zmietli z powierzchni przestrzeni cywilną stację kosmiczną (ZAFT nawet gdy rozwalił Helipolis to i tak upewnili się że cywile są bezpieczni) a teraz poświęcenie swoich żołnierzy by dokonać masakry wśród wrogów. Z drugiej strony... faktycznie ciężko wskazać tych paskudniejszych bo obie grupy nie należą do miłujących pokój, z tym że tutaj to Earth Alliance byli agresorami i to oni tą wojnę rozpętali.

Dnia 12.04.2008 o 23:47, Kosmitus napisał:

Więc chyba jednak lepiej pisać tak jak słychać, żeby sobie niepotrzebnie nie utrudniać
:)

Taa a wtedy się ludzie będą ciągle pytać "A kto zacz ??" Bo będą uznawali własną pisownię ^^
Takie pytanko. Czy mi się wydaje czy Athrun niedługo dołączy do Kiry po jednej stronie barykady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 23:51, MisticGohan_MODED napisał:

O taaaa xD
Piękne anime xD

Cóż ostatecznie naprawdę można je uznać za piękne no bo w końcu ostatnie przesłanie i zakończenie jest raczej optymistyczne :) Tak mi się jakoś pomyślało, co nie zmienia jednak faktu że do niektórych scen słowa "piękne" jakoś nijak nie można przypasować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 23:59, Kosmitus napisał:

> O taaaa xD
> Piękne anime xD
Cóż ostatecznie naprawdę można je uznać za piękne no bo w końcu ostatnie przesłanie i
zakończenie jest raczej optymistyczne :) Tak mi się jakoś pomyślało, co nie zmienia jednak
faktu że do niektórych scen słowa "piękne" jakoś nijak nie można przypasować :P


Ta. Wszystkie Gundamy były piękne pod koniec ... G00 chyba złamał tą zasade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 00:02, Taikun napisał:

> > O taaaa xD
> > Piękne anime xD
> Cóż ostatecznie naprawdę można je uznać za piękne no bo w końcu ostatnie przesłanie
i
> zakończenie jest raczej optymistyczne :) Tak mi się jakoś pomyślało, co nie zmienia
jednak
> faktu że do niektórych scen słowa "piękne" jakoś nijak nie można przypasować :P


Ta. Wszystkie Gundamy były piękne pod koniec ... G00 chyba złamał tą zasade :)

Czy ja wiem... Mi się osobiście Exia i Dynames podobają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 00:08, bartek002 napisał:

to sie czyms rozni? dla mnie to jedno i to samo...

Chodzi ci o Mangę I Anime ?? Pierwsze to komiksy, drugie filmy i seriale animowane. Różnica całkiem spora ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY GUNDAM SEED
Anime czy OVA ??

Serial. OAVki jeszcze nie miałem okazji zobaczyć, ale ponoć o niebo lepsza.

Dnia 12.04.2008 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

> To ty może nie bierz się za oglądanie "Higurashi" bo nam jeszcze na zawał zejdziesz
;)
Moja psychika sobie po prostu nigdy za dobrze nie radziła z torturami i okrucieństwem
^^; To raczej niedobrze.

Ja już za dużo widziałem żeby byle co mnie poruszyło :) Ale jednak się jeszcze zdarza, np. scena wyrywania paznokci w "Higurashi"- resztę odcinka obejrzałem trzymając dłonie pod pachami XD

Dnia 12.04.2008 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

Ironia niepotrzebna :-P Gundamy przecież zawsze są o tym że "Wojna jest BE". Mi chodzi
o to że Earth Alliance używa paskudniejszych metod od ZAFT.

Jak mówiłem, jeszcze ZAFT pokaże na co ich stać.

Dnia 12.04.2008 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

Taa a wtedy się ludzie będą ciągle pytać "A kto zacz ??" Bo będą uznawali własną pisownię
^^

No może trochę głupio napisałem :P

Dnia 12.04.2008 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

Takie pytanko. Czy mi się wydaje czy Athrun niedługo dołączy do Kiry po jednej stronie
barykady ??

Skoro sam pytasz... Tak, można powiedzieć że sobie założą taki antywojenny klub ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się