Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2008 o 19:04, Asthariel napisał:

Choć pod koniec serii podejrzanie często zaczął używać Szatańskiego Śmiechu Szaleńca.

Też byś miał napady Szatańskiego Śmiechu Szaleńca gdyby ci Geass zaczął szwankować w najbardziej nieodpowiednich momentach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:54, Wadik napisał:

Polecicie jakieś fajne anime, które potrafi przyciągnąć i jest naprawdę dobre ?


Bleach, Death Note, Full Metal Alchemist. Jak dla mnie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:54, Wadik napisał:

Polecicie jakieś fajne anime, które potrafi przyciągnąć i jest naprawdę dobre ?

ode GEass, Tengen Toppa Gurren Lagann, One Piece, Bleach, Darker than BLACK, Seirei no Morobito. Melancholy of Hauhi Suzumiya.. to sie liczy w dziesiątkach, weź sprecyzuj bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego do Cowboy''a Bebopa, akcja może być osadzona w przyszłości lecz nie musi =] Jeżeli chodzi o gatunek to SCi-Fi z domieszką horroru =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:54, Wadik napisał:

Polecicie jakieś fajne anime, które potrafi przyciągnąć i jest naprawdę dobre ?


Trudno co tu by poradzić ,bo każdy może mieć różny gust :P.Wielu ludzi ,np. nie cierpi Green Green (ecchi...czyli komedia z bardzo specyficznym humorem xD) ,a mi się podobało ;).
Ogólnie jeśli lubisz anime typu shonen (czyli trochę krwi ,akcji ,i ogólnie dla chłopa bardziej przeznaczone xD) to prawie każdemu się podoba Full Metal Alchemist ,więc jeśli nie oglądałeś możesz od tego zacząć ;)...

@Wadik

Cowboy Bebop powiadasz...to się może zabieraj za Samurai Chaploo i Wolf' s Rain ;). Ja nie oglądałem ,ale to w końcu te same studio i prawie wszystkim się podobały te tytułu...ja zawsze chce się zabrać do obejrzenia ,ale jakoś czasu brak :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:22, Wadik napisał:

Coś podobnego do Cowboy''a Bebopa, akcja może być osadzona w przyszłości lecz nie musi
=] Jeżeli chodzi o gatunek to SCi-Fi z domieszką horroru =]

Nieco podobne jest (moim zdaniem) Trigun, też staroszkolne. z SciFi/horror to Darker than BLACK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samuraia Champloo znam =] Aktualnie oglądam Ergo Proxy, ale za niedługo kończę i chciałbym wiedzieć za co się zabrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:27, Kraju92 napisał:

Skąd Wy bierzecie tyle czasu na oglądanie anime?

Skądinąd pewnie :-P Ja chyba dużo czasu nie spędzam, z tego co liczyłem, przez rok obejrzałem 370 epów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:37, Asthariel napisał:

> Skąd Wy bierzecie tyle czasu na oglądanie anime?
Skądinąd pewnie :-P Ja chyba dużo czasu nie spędzam, z tego co liczyłem, przez rok obejrzałem
370 epów.


To naprawdę mało. Ja muszę w wakacje znaleźć dużo więcej czasu, bo mam duże braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz sci-fi, to polecałbym bardzo dobry serial Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Obie jego serie wyszły u nas na DVD i nie ma raczej problemu ze znalezienim całych boxów np. w Empiku. Co prawda cała jedna seria kosztuje coś koło 120 złotych (nie jestem pewny tej ceny), ale naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać Texhnolyze i mogę powiedzieć, że to było jedno z najlepszych anime jakie oglądałem
SPOJLERY TEXHNOLYZE
Część od przybycia doktorki i Ichise''go na powierzchnie ukazała cały sens tego anime. Pokazano zupełnie inny świat i wspaniałe porównanie - powierzchnia jest niebem, bądź piekłem, a Lucuss jest czyśćcem. Końcowe odcinki pokazały śmierć moich ulubionych bohaterów (tych oprócz Ichise''go) czyli Shinji''ego, Onishiego i Touyamę. Z ostatnim wiąże najchłodniejszą sympatię przez jego przyłączenie się do Kana. Shinji i Onishi umarli jak bohaterowie, których należy cenić. Scena z wrzucenie Ran do Lafii i śmierć Ichise''go poruszyły mnie jak żadna inna scena. Pobijając nawet Gundama 00 i TTGL. To anime mocno wryło mi się w pamięć i zapewne nie zapomnę o nim, można powiedzieć, że zostałem wewnętrznie ztexhnolyzowany.
SPOJLERY TEXHNOLYZE

Aby zaciekawić Hubi''ego to powiem, że jest tu nawet namiastka Norrisa Packarda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:57, Earthshaker napisał:

To anime mocno wryło mi się
w pamięć i zapewne nie zapomnę o nim, można powiedzieć, że zostałem wewnętrznie ztexhnolyzowany.


No to teraz w ramach programu "Taikun pokazuje dobre anime" czas na FLCL ... coś co jest jeszcze wiekszym hardkorem pod względem boskiego humoru i zajebistości niż Tengen Toppa Gurren Lagann. OAV, chyba 6 epków, warot byłoby znać wazniejsze anime żeby zrozumiec całą masę odniesień zawartych w tej mini serii :)

Więc panowie ... do źródeł, szukać: FLCL / Furi Kuri / Fooly Cooly ... i całą resztę alternatywnych tytułów tego genialnego anime od Gainaxu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle gadaliście o TTGL w tym wątku i przez to się totalnie wkręciłam, już prawie obejrzałam całość (więc no spoilers please) ale cholera, jak ja teraz napiszę maturę?

To koniec. Przegrałam życie. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się