Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Mam właśnie te 9 tomów, ale brakuje jeszcze kilka do zakończenia ;]
Hellsinga mange czytałem 2 tomy u kumpla, ale narazie nie mam kasy na 7 tomów ;]
Kenshina też coś przestali wydawać mam nadzieje, że będzie więcej ;]
Szkoda, że nie ma gazety żadnej z dodatkowym anime na CD ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 14:54, chwistek111 napisał:

Mam właśnie te 9 tomów, ale brakuje jeszcze kilka do zakończenia ;]
Hellsinga mange czytałem 2 tomy u kumpla, ale narazie
nie mam kasy na 7 tomów ;]


Hellsinga jest 8 tomów już + 2 rozdziały z tomu 9

Co prawda po polsku JPF wydało tylko 7 :P
Jeśli nie chcesz kupować zasze można poczytać scanlations (skany oryginału z przetłumaczonymi chmurkami na angielski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione anime to Samurai Champloo i Hellsing, a poza nimi to uwielbiam:
Neon Genesis Evangelion, Dragon Ball, Excel Saga, Trinity Blood, Mononoke Hime, Vandred, Full Metal Panic, Full Metal Alchemist, Golden Boy,Petit Cossette, Gantz, Rurouni Kenshin, Naruto, Dears , Samurai 7, Berserk, Bleach, Dragon Half
Mang troche przeczytalem, i najbardziej podoba mi sie Lilim Kiss.
Ogolnie polecam obejrzenie wszystkich powyzszych tytulow ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 20:02, vecna napisał:

Moje ulubione anime to Samurai Champloo i Hellsing, a poza nimi to uwielbiam:
Neon Genesis Evangelion, Dragon Ball, Excel Saga, Trinity Blood, Mononoke Hime, Vandred, Full
Metal Panic, Full Metal Alchemist, Golden Boy,Petit Cossette, Gantz, Rurouni Kenshin, Naruto,
Dears , Samurai 7, Berserk, Bleach, Dragon Half
Mang troche przeczytalem, i najbardziej podoba mi sie Lilim Kiss.
Ogolnie polecam obejrzenie wszystkich powyzszych tytulow ^^


No to ładnie przeczytałeś.
A takie pytanko raczej już do ogołu, czy ktoś lubi mangi, że tak powiem romanse ? Bez walk, tylko sama miłość, zdrada i tak dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:00, Vaxinar napisał:

A takie pytanko raczej już do ogołu, czy ktoś lubi mangi, że tak powiem romanse ? Bez walk,
tylko sama miłość, zdrada i tak dalej :D


No pewnie, Love Hina, Oh My Goddess, Video Girl Ai to klasyki, które trzeba znać (chociaż może te 2 ostatnie serie niezbyt pasują, bo występują tam motywy pojedynkowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 20:51, shinian napisał:

No pewnie, Love Hina, Oh My Goddess, Video Girl Ai to klasyki, które trzeba znać (chociaż może
te 2 ostatnie serie niezbyt pasują, bo występują tam motywy pojedynkowe;)


Cóż, jeżeli są to pojedynki 2 Panów o ręke damy to norma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 22:31, shinian napisał:

Jak również pojedynki 2 Pań o rękę Pana;)


No cóż o czymś takim nie słyszałem i w życiu nie widziałem mimo iż romansów troche oglądałem.
Nie chodzi mi tutaj o mange, ale... czy to nie troche dziwne i głupie jak panienki się o faceta leją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, ale... czy to nie troche dziwne i głupie jak panienki się o faceta

Dnia 11.12.2005 o 23:51, Vaxinar napisał:

leją ?


Nie byłbym taki do końca pewien. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i o ile wizja ta z perspektywy dziewcząt wygląda conajmniej niepokojąco, to mężczyzna raczej nie ma powodów do narzekań:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 20:51, shinian napisał:

> A takie pytanko raczej już do ogołu, czy ktoś lubi mangi, że tak powiem romanse ? Bez
walk,
> tylko sama miłość, zdrada i tak dalej :D

No pewnie, Love Hina, Oh My Goddess, Video Girl Ai to klasyki, które trzeba znać (chociaż może
te 2 ostatnie serie niezbyt pasują, bo występują tam motywy pojedynkowe;)


To niby w Love Hina pojedynków nie ma ^^; ?
Pomijając wszędobylskie bitki głównego bohatera..
Ogólnie LH nie pasuje do streszczenia "miłość, zdrada i tak dalej".
Raczej miłość, studia, relacje damsko-meskie+zwariowane postaci. IMO zdrady tu nie ma :P Przynajmniej nie tak szeroko pojętej jak w chociażby [i tu nie podam przykładu bo nie gustuję :D wiem jednak, że są bardziej pasujące odpowiedniki].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już chciałem nowy temat zakładać kiedy to ten wyskoczył mi w wyszukiwarce ;)
Dopisze się, bo jestem dość wielkim fanem Anime i ostatnio też mangi.
Jeśli chodzi o mange to do tej pory czytałem tylko Love Hina 1-10 tom(wydali już 11) i Naruto 1-12
A z anime to oglądałem dosyć dużo w niemieckiej telewizji.
Moje ulubione anime to obecnie:
One Piece
Inuyascha
Elfen Lied
Neon Genesis Evangelion seria TV (enda nie oglądałem ale mam zamiar)
I wiele więcej, ale to są te akurat które obecnie mnie wciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A był to już poruszany ten temat to może się też wypowiesz, co myślisz o cenzurze w anime i ogóle o tym, że dzieciaki nie powinny oglądać takiego DB bo przecież widać piersi czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 18:08, Vaxinar napisał:

A był to już poruszany ten temat to może się też wypowiesz, co myślisz o cenzurze w anime i
ogóle o tym, że dzieciaki nie powinny oglądać takiego DB bo przecież widać piersi czy coś ?


Sam oglądałem DB będąc jeszcze dzieckiem (nie pamiętam dokładnie ale chyba miałem jakieś 10-12 lat).
DB oraz DBZ oglądałem nie cenzurowane na niemieckim RTL 2 i jakoś nie odczuwam tego skutków ;)
A co do nagiego ciała w DB, to nie przeszkadzało mi ono, dodawało nawet pewny rodzaj humoru który dopiero co poznawałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 19:07, Pitkit napisał:

Sam oglądałem DB będąc jeszcze dzieckiem (nie pamiętam dokładnie ale chyba miałem jakieś 10-12
lat).
DB oraz DBZ oglądałem nie cenzurowane na niemieckim RTL 2 i jakoś nie odczuwam tego skutków
;)
A co do nagiego ciała w DB, to nie przeszkadzało mi ono, dodawało nawet pewny rodzaj humoru
który dopiero co poznawałem ;)


Tylko widzisz w Polsce jest takie głupie przekonanie rodziców, że jak dzieciak gra, albo ogląda takie Anime gdzie jest laseczka troszkę rozebrana to odrazu ochrzan a jak głowy latają i facet z siekiera lata i obcina co popadnie to nic. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 19:24, Vaxinar napisał:

Tylko widzisz w Polsce jest takie głupie przekonanie rodziców, że jak dzieciak gra, albo ogląda
takie Anime gdzie jest laseczka troszkę rozebrana to odrazu ochrzan a jak głowy latają i facet
z siekiera lata i obcina co popadnie to nic. :/


Dokladnie zgadzam sie z Toba. Widocznie przemoc na stale juz zagoscila w polskich domach w przeciwienstwie do hmm... lekkiej nagosci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 16:18, Latniak napisał:

Hellsinga jest 8 tomów już + 2 rozdziały z tomu 9

Jest 7 tomów. 8 tom nawet nie wyszedł jeszcze w Japonii. Co prawda jest już wystarczająco dużo rodziałów, aby był z tego jeden tom, ale na razie go wciąż nie ma i nie wiadomo dokładnie kiedy będzie. Może zapowiada się grubszy tomik niż zwykle? Mam nadzieję tylko, że warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się