Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Od momentu kiedy wyrosłem z czasów podstawówki, nigdy nie byłem zwolennikiem mangi i anime.

Zawsze dziwili mnie ludzie, którzy zaczytują się w te historyjki dopóki.... kolega niepożyczył mi Kenshina :].

Jest to jedyne co czytałem - nie wiem czy mam ochotę oglądać i czytać więcej, ale historyczne realia i machanie kataną bardzo mi odpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 20:23, Czedwik napisał:

> Hellsinga jest 8 tomów już + 2 rozdziały z tomu 9
Jest 7 tomów. 8 tom nawet nie wyszedł jeszcze w Japonii. Co prawda jest już wystarczająco dużo
rodziałów, aby był z tego jeden tom, ale na razie go wciąż nie ma i nie wiadomo dokładnie kiedy
będzie. Może zapowiada się grubszy tomik niż zwykle? Mam nadzieję tylko, że warto czekać.


Zgadza się tomik nie wyszedł, ale wyszły rozdziały w ichnim piśmie w którym Hellsing się ukazuje. (nie pamiętam nazwy). Może nie zauważyłeś ale w każdym tomiku jest 10 rozdziałów (tak po prawdzie to od 5 tomu, w poprzednich było 6 rozdziałów) i to raczej się nie zmieni, dlatego fani pogrupowali sobie te rozdziały i podzielili że rozdziały od 58 do 67 są w tomie 8 a następne 2 w tomie 9.

Ostatnio autor pracuje też nad prequelem Hellsinga - The Dawn (opowiada o tym jak to Walter i Alucard radzili sobie podczas wojny) i dlatego rozdziały ukazują się rzadko (a nawet bardzo, ale dzięki temu są bardzo bogate w detale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 19:24, Vaxinar napisał:

Tylko widzisz w Polsce jest takie głupie przekonanie rodziców, że jak dzieciak gra, albo ogląda
takie Anime gdzie jest laseczka troszkę rozebrana to odrazu ochrzan a jak głowy latają i facet
z siekiera lata i obcina co popadnie to nic. :/


To ja miałem szczęście z moimi rodzicami, oni mieli wyrozumiałość (czyt. zdrowy rozsądek) i nie zakazywali mi oglądać anime, w ogóle nawet się nie zastanawiali nad tym czy anime jest czymś złym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 11:02, Sand Wraith napisał:

Nikt nie czyta/ogląda Naruto? sexy no jutsu i harem no justsu moją ulubiona techinką ;p


Ja czytam Naruto ;) czytałem do 14 tomu polskiej wersji (wydali już 15), dalsze części czytalem po angielsku...
A za oglądanie anime się jeszcze nie wziąłem. Ponoć anime ma być na podstawie mangi plus jakieś dodatki/rozszerzenia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 14:07, Pitkit napisał:

> Nikt nie czyta/ogląda Naruto? sexy no jutsu i harem no justsu moją ulubiona techinką ;p


Ja czytam Naruto ;) czytałem do 14 tomu polskiej wersji (wydali już 15), dalsze części czytalem
po angielsku...
A za oglądanie anime się jeszcze nie wziąłem. Ponoć anime ma być na podstawie mangi plus jakieś
dodatki/rozszerzenia...?

Jest kilka dodatkowych scen i troche bonusów, np nie wiem jak w mandze, ale np. odcinek 26 , naruto wtał o 7:00 zamiast 7:35 a wtedy w japonii leci inny serial (niee tego nie mogło byc w mandze ;p) i musiał czymś przez pół godziny zająć widzów, zanim kakashi nie przyleci z kasetą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy czytal ktos z was I''S, i jesli tak to jak wasze wrazenia. Nigdy bym nie pomyslal ze manga tego typu moze mi sie spodobac, heh czlowiek sie uczy cale zycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mangi podobał mi sie Akira, Doctor Slump, Dragon Ball, Kot Majkel :D Genialne to było:P neon genesis i kurcze wiele innych ktorych nie pamietam , a z filmow wprzede wszyustkim Dragon Ball tych czasow nie zapomne po 3 odciniki dziennie:P potem cos tam o znakach zodiaku Rycerze zodiaku o , dalej Slayer, i też wiele innych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem sceptykiem ale pwenego czasu oglądnołem cowboy-a bebopa i umarłem. Mam teraz pełną serię na dvd oraz wszystkie soudtracki. Jest po prostu świetny.

Z komiksów teraz blade of immortal i eden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 22:34, Agrah napisał:

a czytał może ktoś z was mange "X-Clamp" ?


Mangi nie czytałem, ale oglądałem serię i film kinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 00:45, Widek napisał:

Z mangi podobał mi sie Akira, Doctor Slump, Dragon Ball, Kot Majkel :D Genialne to było:P neon
genesis i kurcze wiele innych ktorych nie pamietam , a z filmow wprzede wszyustkim Dragon Ball
tych czasow nie zapomne po 3 odciniki dziennie:P potem cos tam o znakach zodiaku Rycerze zodiaku
o , dalej Slayer, i też wiele innych :D


Co to znaczy "podobał" ? Kolejny, który wyrósł ?
A Rycerze Zodiaku jakoś mi nigdy nie podchodzili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 00:17, Vaxinar napisał:

A Rycerze Zodiaku jakoś mi nigdy nie podchodzili :P


Szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie. Z polskiej wersji wycięte zostały wszystkie bardziej drastyczne sceny oraz momenty mogące ''pogłębić'' tą produkcje. Po tych restrykcjach produkt który otrzymaliśmi to n-ta z kolei ''naparzanka'' w której bohaterowie zamiast krwi mają wodę (tzn. mogą ją wylewać hektolitrami a i tak nic im nie jest:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 00:36, shinian napisał:

Szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie. Z polskiej wersji wycięte zostały wszystkie bardziej
drastyczne sceny oraz momenty mogące ''pogłębić'' tą produkcje. Po tych restrykcjach produkt
który otrzymaliśmi to n-ta z kolei ''naparzanka'' w której bohaterowie zamiast krwi mają wodę
(tzn. mogą ją wylewać hektolitrami a i tak nic im nie jest:P)


Widzę, że jesteś w błędzie - tak jak ja byłem - postaram się wyprowadzić.
Otóż to Francuzi mają taki napał na cenzurowanie wszystkiego, chodzi tutaj o sceny "erotyczne" jak i "drastyczne".
Takie sceny były wycięte np z DB, które kupilliśmy od Francuzów.
Pisałem już o tym na tym forum, na początku też myślałem, że to my tak wycinamy.
Scena, w której Trunk przecina Freeza''era mieczem zostaje wyćieta, widać zamach bohatera - BACH - już przeciwnik przecięty, nie pokazali chwili wbicia się ostrza w ciało. :/
TO był tylko jeden przykład, ale jest ich wiele.

P.S. Nie wiem, ale w kwestii Rycerzy Zodiaku mogłem się mylić bo nie pamiętam czy od Feancuzów kupione to było. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 00:58, Vaxinar napisał:

P.S. Nie wiem, ale w kwestii Rycerzy Zodiaku mogłem się mylić bo nie pamiętam czy od Feancuzów
kupione to było. :/


Chyba tak, bo na francuski dubbing był nałożony polski lektor- jak ja tego nie lubilem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 07:29, shinian napisał:

Chyba tak, bo na francuski dubbing był nałożony polski lektor- jak ja tego nie lubilem:P


Heheh a ja w DB przywykłem do tego charakterystyczne akcentu i "super galilea" :D czyli super wojownik.
Napisałem tak jak się czyta, nie umiem francuskiego więc nie znam pisowni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadłem na całkiem ciekawą produkcje- Tekken The Motion Picture. Trzeba przyznać, że jak na twór filmowy stworzony na podstawie gry komputerowej wygląda to bardzo dobrze ( w szczególności w zestawieniu z ostatnimi dziełami naszego kochanego Uwe:P). Film opiera się na Tekken2. Historia zawarta w tym anime odwołuje się do endingów, które były wyświetlane, po przejściu story-mode daną postacią. Przy czym część zakończeń wzajemnie się wykluczała i tu właśnie wkracza Motion Picture- wskazuje jedyne słuszne rozwiązanie wątków. Anime wyróżnia bardzo dobra muzyka- wiele rytmicznych, riff''owych kawałków (jest kilka utworów The Offspring).
Dla osób które grały w Tekken''a jest to pozycja wprost wymarzona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się