Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 13:24, Sand Wraith napisał:

Taaa i Laboona i wiele innych rzeczy ... IMHO najlepsza (najgorsza?) była ta ręka Arlonga

Cóż gdyby udało się 4kids dotrzeć do Water City arc to MOGLIBY wyjaśnić to tym że Arlong umiał się posługiwać Shiganem :-) Ale naprawdę ten dub to jest Jedna Wielka Pomyłka. Chwała Panu że 4kids już przy tym nie majstruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 02:34, AdiN2 napisał:

Witam . Możecie mi polecić jakieś dobre anime w stylu Toradora, Melancholy of Haruhi
Suzumiya, Zero no Tsukamia?

Lubisz komedie które obracają się wokół dziewczyn, wiec zobacz jeszcze: Kannagi- nowa całkiem przyjemna komedia dzisiaj powinien wyjść raw ostatniego ep.
Midori no Hibi( albo Midori Days)- specyficzna ale naprawde bardzo dobra komdia
Full Metal Panic! (najbardziej Fumoffu!)- też dużo prześmiesznych sytuacji z Chidori
A z innych komedi to jeszcze moge polecić:
School Rumble- prawdziwy klasyk który polece każdemu kto lubi komedie
naprawde specficzne 2 anime czyli Azumanga Daioh i Lucky Star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 02:34, AdiN2 napisał:

Witam . Możecie mi polecić jakieś dobre anime w stylu Toradora, Melancholy of Haruhi
Suzumiya, Zero no Tsukamia?

Polecam Azumanga Daioh, Hayate no Gotoku, Seto na Hanayome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 4 dniowym nieodchodzeniu od kompa (oczywiście z przerwami na spotkania - obiady z rodziną ;)) skończyłem oglądać Texhnolyze.
Powiem jedno - arcydzieło.
Pierwszy odcinek jest mistrzowski, przez 25 minut jego trwania, doliczyłem się tylko kilkunastu linijek dialogowych. Reszta to tylko niesamowita gra dźwiękami, po prostu cudo.
To pierwsze anime jakie oglądałem, które dało mi tyle do myślenia. Jedyny minus to straszna złożoność fabuły, przeoczenie nawet najmniejszej sceny owocuje ciągłymi pytaniami - "wtf?!", choć można to zaliczyć nawet na plus - zmusza to do całkowitego "zagłębienia" się w jego oglądaniu. Pod względem fabuły i złożoności - miecie DN i CG (do tej pory moje nr 1) razem wzięte ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 19:34, sodolis napisał:

Nowe epizody Naruto S. są na podstawie mangi czy znowu przerwa na filery?


Wymieszanie fabuły mangowej z fillerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 08:55, Warrior Within napisał:

/.../


Dzięki wielkie :) Mógłbyś polecić mi jeszcze jakieś anime tylko że bardziej nastawione na romans niż komedie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:23, AdiN2 napisał:

> /.../

Dzięki wielkie :) Mógłbyś polecić mi jeszcze jakieś anime tylko że bardziej nastawione
na romans niż komedie? ;)

Z ciekawszych romansów to:
Ai Yori Aoshi
Clannad(pierwszy sezon)
Da Capo
Chobits
Myself ; Yourself
Suzuka
To Heart
Starałem wybrać te lżejsze tak jak prosiłeś ale jednak z histori miłosnych z czego wybierać jest dopiero w dramatach(między nimi jest kilka tytułów które uważam za wybitne) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:07, KrisK91 napisał:

O, dzięki za linki. Lubię tego typu anime, a Suzuka i Ai Yori Aoshi jakimś cudem mnie
ominęły. Muszę się jeszcze przygotować mentalnie do ich oglądania. Zawsze gdy jest sad
ending... Eh, po prostu łatwo łapie doła :F.

Do tych tytułów za bardzo nie musisz się przygotowywać bo starałem się aby nie trafiły tu zbyt cieżkie dramaty(choć w każdym romansie są jego elementy). Jak chcesz wiecej romansów lub jakieś dramaty to moge zrobić liste ciekawszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:18, Warrior Within napisał:

Do tych tytułów za bardzo nie musisz się przygotowywać bo starałem się aby nie trafiły
tu zbyt cieżkie dramaty(choć w każdym romansie są jego elementy). Jak chcesz wiecej romansów
lub jakieś dramaty to moge zrobić liste ciekawszych.


Jak nie będzie to dla Ciebie problemem, to pewnie. :) Możesz pisać wszystkie, ten najlepsze wg. Ciebie, dramaty, romanse itp. Ja sobie zobaczę czego nie oglądałem, oby jak najmniej z tego, co napiszesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki Warrior Within nie poda pełnej listy interesujących tytułów napiszę od siebie że warto obejrzeć serię H2O: Footprints in the Sand oraz film Toki wo Kakeru Shoujo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lecimy z tym(kolejność losowa):
Kanon (2006)
Ef a tale of memories/ Melodies
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Air
Clannad
Honey and Clover
Kimi ga Nozomu Eien
Myself ; Yourself
H2O: Footprints in the Sand
True Tears
Chobits
Sola
Da Capo
Da Capo II Second Season
Shuffle!
The Place Promised in Our Early Days
Wolf''s Rain
Bokura ga Ita
Ai yori Aoshi
Saikano

Cz. 1 Wybrałem tu 20 najciekawszych/najlepszych/najprzyjemniejszych moim zdaniem tytułów z gatunku
Potem dopisze Cz.2 z resztą tego co oglądałem i uważam za warte obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shuffle dramatem? Nie przesadzasz trochę? Co do reszty pozycji to wszystkie jak najbardziej warte polecenia, spłakałem się na przynajmniej kilku z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 11:21, Fouton napisał:

Shuffle dramatem? Nie przesadzasz trochę? Co do reszty pozycji to wszystkie jak najbardziej
warte polecenia, spłakałem się na przynajmniej kilku z nich.

To nie tylko dramaty ale też klka romansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się