Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Hej, jako zielony w temacie Anime oraz Mangi(chociaż bardziej preferuję to pierwsze), prosiłbym o doradzenie jakiegoś ciekawego Anime na początek. Dotychczas, oglądałem tylko Samurai Champloo(bardzo mi się podobał) i szukam teraz czegoś właśnie w takich klimatach, akcja, troszkę humoru oraz przyjaźń. Otwarty jestem na propozycje jakiś Anime-Horrorów, nie wiem jak to nazywacie, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Żeby się troszkę zacząć bać, i takie tam.
A i wolałbym coś nie za długiego. ;-)
Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:48, Baal Namib napisał:

Hej, jako zielony w temacie Anime oraz Mangi(chociaż bardziej preferuję to pierwsze),
prosiłbym o doradzenie jakiegoś ciekawego Anime na początek. Dotychczas, oglądałem tylko
Samurai Champloo(bardzo mi się podobał) i szukam teraz czegoś właśnie w takich klimatach,
akcja, troszkę humoru oraz przyjaźń. Otwarty jestem na propozycje jakiś Anime-Horrorów,
nie wiem jak to nazywacie, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Żeby się troszkę
zacząć bać, i takie tam.
A i wolałbym coś nie za długiego. ;-)
Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam.



Z horrorów polecam Higurashi no Naku Koro ni i kontynuację Kai.
Z przygodowych z akcją ,humorem i przygodą nie ma jak One Piece.Co prawda długa seria licząca już 382 odc. i ciągle kontynuowana, lecz nie można się od niej oderwać. Z krótszych serii ,to Trigun, Cowboy BeBop, Eureka SEVEN,Fullmetal Alchemist,Vandread,Soul Eater,Full Metal Panic!+ 2-nd Raid+ Fumoffu, kinówki Ghost in the Shell +cała seria Ghost in the Shell S.A.C .
Powinno wystarczyć na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cowboy Bebop obowiązkowo :) Poza tym polecam Devil May Cry, Fullmetal Alchemist, Darker Than Black też niezłe. Te wszystkie oglądałem i polecam. Poza tym przymierzam się ostatnio do Hellsing''a, bo słyszałem o nim wiele dobrego :) Miłego oglądania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Na pewno do większości się dostosuję. Ale co do "Cowboy Bebop", słyszałem, że ma starą "kreskę". Bardzo przeszkadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:35, Baal Namib napisał:

Ale co do "Cowboy Bebop", słyszałem, że ma starą "kreskę". Bardzo przeszkadza ?

Zależy oczywiście od jakości w jakiej będziesz oglądał :) A jeśli o samą kreskę chodzi to mnie w ogóle nie przeszkadzała, mimo że faktycznie to anime ma już parę lat ''na karku''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:35, Baal Namib napisał:

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Na pewno do większości się dostosuję. Ale co do "Cowboy
Bebop", słyszałem, że ma starą "kreskę". Bardzo przeszkadza ?


Starą kreskę ?!Wygląda lepiej niż niektóre nowsze anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja coś od siebie dorzucę:

Fullmetal Alchemist - Shonen ale z poważniejszą i bardziej skomplikowaną fabułą. Choć humoru też nie brakuje
Gundam SEED - Anime o mechach. Sporo epickich bitew, dobra fabuła itd.
Gundam 08th MS Team - Jak wyżej tyle że tutaj postawiono na dużo większy realizm, w przeciwieństwie do SEEDa
Serie o Gundamah są raczej poważne i nie ma w nich dużo humoru ale obejrzeć naprawdę warto
Tengen Toppa Guren Lagan - Też anime o mechach tylko jakby trochę w krzywym zwierciadle. Bitwy przegięte do granic możliwości i dużo humoru. Oczywiście poważniejsze momenty też są.
Code Geass - To już jest straszny mix, jest dużo dramatu ale nie brakuje też akcji i humoru. Są mechy, rozbudowana fabuła której towarzyszy masa postaci i jeszcze więcej zwrotów akcji. Dużo genialnie wykonanych bitew którym towarzyszą przeróżne taktyczne zagrywki. Słowem kawał świetnego animca. Polecam szczególnie.

To tak z tego co mi teraz przychodzi do głowy. Nie wiem czy spełniłem twoje wymagania w 100% ale te serie są IMO naprawdę warte obejrzenia :)

Dnia 29.12.2008 o 01:35, Baal Namib napisał:

Otwarty jestem na propozycje jakiś Anime-Horrorów,
nie wiem jak to nazywacie, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Żeby się troszkę
zacząć bać, i takie tam.

Jeśli chcesz anime w takich klimatach ta wybór jest oczywisty. Higurashi no Naku Koro ni czyli anime z gatunku thriller/kryminał/horror. Zamotana fabuła pełna tajemnic i pytań, gęsty klimat i sporo brutalnych scen zabójstw i tortur. Anime ma dwie serie po ok 25 epków (nie pamiętam już ile dokładnie ^^'') z tym że druga jest już nieco lżejsza i IMO gorsza niż pierwsza ale warto obejrzeć bo wyjaśnia i kończy wszystkie wątki i ma też sporo niezłych momentów. Między innymi świetna scena pod sam koniec ale sza, żeby nie spoilerować bo przy tym anime jest to wybitnie nie wskazane bo w końcu najważniejsza jest tu intryga i klimat tajemnicy.

Edit: Nie zważyłem że ktoś już Higurashi polecił ^^' No to masz 2 głosy za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:35, Baal Namib napisał:

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Na pewno do większości się dostosuję. Ale co do "Cowboy
Bebop", słyszałem, że ma starą "kreskę". Bardzo przeszkadza ?


"Kreska" IMO jest mało znacząca wobec faktu gdy mamy do czynienia z genialnym scenariuszem...
A to co stanowi o potędze genialności tej serii, to właśnie scenariusz i postaci. :)
Kreska zła nie jest, a nawet bardziej pasuje niż jakieś uwspółcześnione bohomazy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:48, Baal Namib napisał:

No to i twoje dopisuję do listy. Jak na razie myślę o One Piece. Mam nadzieję, że będzie
dobre ;-)

http://myanimelist.net/
Jak masz chwilę, to ta strona może pozwolić Ci uporządkować wszystko to co chcesz obejrzeć/obejrzałeś i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:48, Baal Namib napisał:

No to i twoje dopisuję do listy. Jak na razie myślę o One Piece. Mam nadzieję, że będzie
dobre ;-)

No to przez pare tygodni/miesięcy będziesz miał zajęcie XD OP też chciałem dopisać do mojej listy ale chciałeś krótkie anime a OP nie jest krótki z której strony by nie patrzyć ^^ Ja obejrzałem gdzieś do 340 odcinka (jest już ponad 380) i od pewnego czasu sobie przerwę robię. Ale anime naprawdę fajne. Na początku trochę takie zbyt bajkowe/dziecinne się wydawało ale jak już się wciągnąłem to było dla mnie jak narkotyk. Zobacz sobie genialny AMV z OP: http://pl.youtube.com/watch?v=3FQ1gklcn_s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:48, Baal Namib napisał:

No to i twoje dopisuję do listy. Jak na razie myślę o One Piece. Mam nadzieję, że będzie
dobre ;-)

O stary ,ale żeś se wybrał na start xD
Od razu od tasiemca nie mającego końca xD

Jeśli interesują Cię takie tasiemce to polecam D.Gray-Man''a :]
Na razie wyszła pierwsza seria licząca 103 epy :]

Wracając do kreski Cowboy Bebopa to niech Cię ona nie zniechęca :] Właściwie to dodaje ona uroku tej serii :]
Zwłaszcza w poważnych momentach :]

-----
Swoją drogą jestem po kolejnej serii... tym razem Rosario to Vampire Capu 2 :]
Tak jak pierwsza jest to przesadna haremówka :]

Ale przyjemnie się oglądało xD Zwłaszcza w wersji HD ,gdzie wyraźnie było widać...eee... cenzurę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze Last Exile(no akurat pod twoje wymagania, miło się ogląda), a co do Hellsinga, to tylko i wyłącznie seria Hellsing Ultimate(byle byś nie oglądał tego zwykłego - żenua), która jest na podstawie mangi, a póki co to tylko 5 odcinków było(co pół roku wychodzą oraz trwają prawie godzinę :P). Jednak mogę zapewnić, że klimat z mangi jest zachowany... :]
Możesz się zabrać też za Claymore, imo też dobre, jednak tylko pierwszy sezon był, a manga poszła dalej.:P

btw Jeszcze polecić mogę Death Note, który też jest jednym z najlepszych anime, chociaż jego specyficzny klimat nei każdemu może się spodobać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG... Zarejestrowalem sie tam i mi wyszlo ze przez lapki przewinelo mi sie 72 rozne anime i spedzilem przy nich 34 dni...
Zaczynam sie bac samego siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM 00 S2 #13

Spoiler

Genialna strategia z małą pomocą od rudej :] Uwielbiam takie akcje :D
Latające tarcze Cherudima wymiatały :D

Cały czas czekam na Ariosa ze swoim upgrade''em :] Ale znając życie pojawi się on dopiero wtedy kiedy będą dodatkowe moduły dla Cherudima i Seravee ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się