Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2009 o 15:11, Kosmitus napisał:

Dzisiaj będzie chyba 7 odcinek prawda?

taa :D

Dnia 14.01.2009 o 15:11, Kosmitus napisał:

Po serii polecam ci obejrzeć 3 odcinkową serię OVA która jest równie fajna co zwykła
seria.

Nawet chętnie :] Może nawet na Canal+ będzie :] A jak nie to poszukam :]

Dnia 14.01.2009 o 15:11, Kosmitus napisał:

BTW: Obejrzałem właśnie pierwszy ep. Darker Than Black. Zapowiada się całkiem fajne anime
zwłaszcza sądząc po opiniach jakie czytałem na temat tej serii.

Spoiler

Aha i mam przeczucie że ten zamaskowany facet który na początku zabił tego Luisa (czy
jak mu tam było) to ta sama osoba co ten Lee.


Spoiler

Nom zgadza się :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 15:46, MisticGohan_MODED napisał:

Spoiler

Nom zgadza się :]


Hehe ;]

Jestem już po 6 epku. Kurcze, nie myślałem że to anime będzie takie ciężkie, dołujące i mroczne. Jak na razie ogląda się całkiem fajnie, zobaczymy jak będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 19:22, Kosmitus napisał:

>

Spoiler

Nom zgadza się :]


Hehe ;]

Jestem już po 6 epku. Kurcze, nie myślałem że to anime będzie takie ciężkie, dołujące
i mroczne. Jak na razie ogląda się całkiem fajnie, zobaczymy jak będzie dalej :)

Dalej będzie jeszcze dziwniej...a na koniec pozostanie tylko niedosyt ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toradora ep 15
To anime z odcinka na odcinek robiło się coraz lepsze... więc przyszła pora na przeklęty "character development"!

Spoiler

Już po wysłuchaniu rozmów w których postacie rozmawiają na temat tego, że Yusaku na pewno zostanie nowym przewodniczącym samorządu, można było wyczuć, że doprowadzi to nasz zabójczy duet do decyzji o wystawieniu Taigi w wyścigu o stołek. Mimo tego nieco spalonego elementu zaskoczenia, odcinek był dobry, a zapowiada się na to, że następne to będzie kolejna rzeź w stylu festiwalu. Nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 23:42, MisticGohan_MODED napisał:

Uuuuuuła... ostro...bezczelnie...krwawo... MNIAM !
Będzie druga seria może ? :D

Będzie, bo manga jeszcze idzie. Tylko nie wiadomo jeszcze kiedy zrobią tą drugą serię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 23:42, MisticGohan_MODED napisał:

Będzie druga seria może ? :D


Na razie nie ma na ten temat żadnej oficjalnej informacji. Fabuła anime (a właściwie 23 z 26 odcinków) jest oparta na 61 chapterach mangi, ponieważ jak dotąd ukazało się dopiero 87 + 4 chapterów to na pełną 26 odcinkową drugą serię przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
Skoro anime przypadło Ci do gustu to zawsze możesz też zainteresować się mangą, o ile oczywiście masz do tego cierpliwość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:44, Karharot napisał:

> Będzie druga seria może ? :D

Na razie nie ma na ten temat żadnej oficjalnej informacji. Fabuła anime (a właściwie
23 z 26 odcinków) jest oparta na 61 chapterach mangi, ponieważ jak dotąd ukazało się
dopiero 87 + 4 chapterów to na pełną 26 odcinkową drugą serię przyjdzie nam jeszcze trochę
poczekać.

Jestem cierpliwy :] Poczekam :]

Dnia 16.01.2009 o 10:44, Karharot napisał:

Skoro anime przypadło Ci do gustu to zawsze możesz też zainteresować się mangą, o ile
oczywiście masz do tego cierpliwość:)

Taa muzyka szczególnie mi przydała do gustu :] Znakomity op i ed i do tego ta muza w tle :]
Mangą chętnie się zainteresuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci tłumacze na kreskówkach mangi najlepiej powinni się najpierw jako tako ortografii nauczyć a potem dopiero subować odcinki. Dla nich nie ma najwyraźniej różnicy na przykład między pokaże a pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 2 tygodni rozpoczęto emitowanie drugiej serii The Tower of DRUAGA tytuł drugiego sezonu -the Sword of URUK-

Opis po ang nie mam teraz czasu na tłumaczenie

Why do people climb the Tower for the things they seek?

It has been 80 years since the legend of King Gilgamesh.

The impregnable walls of the Tower of DRUAGA have returned again, along with a new evil force.

Jil and his legendary band of followers must journey to the top of the Tower of DRUAGA, defeat the evil forces that lie ahead of them and obtain the mysterious treasure known as the "Blue Crystal Rod."
However, Jil might lose everything in the process. And what is his beloved Kaya seeking? And what could she possibly wish for once they obtain the "Blue Crystal Rod?"

With broken spirits and enigmatic questions that hold no answers lingering, Jil is still trying to figure everything out. Then, a mysterious girl named Kai appears before him and says: “Take me to the top of the tower.”

Kai’s request shrouded in ambiguity, Jil will have another chance to work towards completing his destiny and ascend the Tower. With his hopes and aspirations seemingly slipping out of his hands, Jil must rise to the challenge once again on this never-ending adventure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad ~After Story~ 14
No i coraz bardziej zbliżamy się do punktu kulminacyjnego fabuły. Odcinek prezentujący początki wspólnygo życie Tomoya i Nagisy może nie jest tak dobry jak poprzedni ale za to bardzo śmieszny(choć momenty wspomnień zrobili przepięknie). Jak zwykle w zastępstwo Sunohary Akio robi za osobe powodującą wszelakie problemy(a dla nas śmieszne sytuacje) dla Tomoya. No i na samym końcu szczęsliwa wiadomość że Nagisa i Tomoya zostaną rodzicami :) Szkoda tylko ze to ostatni jak narazie odcinek w tym szczęśliwym klimacie, nastepny będzie już bardziej nostalgiczny i majacy wprowadzić nas w klimat następnych wydażeń. Odcinek 15 bardziej skupi się na Okazakim i jego dylematach oraz problemach jakie się przed nim pojawiają w związku z ciążą Nagisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 21:36, Wintesun napisał:

Ci tłumacze na kreskówkach mangi najlepiej powinni się najpierw jako tako ortografii
nauczyć a potem dopiero subować odcinki. Dla nich nie ma najwyraźniej różnicy na przykład
między pokaże a pokarze.


Fiesz jenzyk polski tródny jezd, a sfłaszcza ortogafja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 22:00, Robot napisał:

Od jakiś 2 tygodni rozpoczęto emitowanie drugiej serii The Tower of DRUAGA tytuł drugiego
sezonu -the Sword of URUK-
(..)


Wiem, wiem. Pierwsza seria miała klimat. Tak więc jeżeli komuś spodobała się pierwsza Druaga, z czystym sumieniem mogę polecić drugą. Dwa pierwsze odcinki były bardzo dobre :].

Szczególnie "Spoon attack!" w wykonaniu Kai w drugim odcinku :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 22:29, Warrior Within napisał:

Spoilery Clannad ~After Story~ 14
No i coraz bardziej zbliżamy się do punktu kulminacyjnego fabuły. Odcinek prezentujący
początki wspólnygo życie Tomoya i Nagisy może nie jest tak dobry jak poprzedni ale za
to bardzo śmieszny(choć momenty wspomnień zrobili przepięknie). Jak zwykle w zastępstwo
Sunohary Akio robi za osobe powodującą wszelakie problemy(a dla nas śmieszne sytuacje)
dla Tomoya. No i na samym końcu szczęsliwa wiadomość że Nagisa i Tomoya zostaną rodzicami
:) Szkoda tylko ze to ostatni jak narazie odcinek w tym szczęśliwym klimacie, nastepny
będzie już bardziej nostalgiczny i majacy wprowadzić nas w klimat następnych wydażeń.
Odcinek 15 bardziej skupi się na Okazakim i jego dylematach oraz problemach jakie się
przed nim pojawiają w związku z ciążą Nagisy.


Przynzam,nie przypuszczałem, że ten odcinek będzie tak szybko, zastanawiam się jak będzie wyglądało 10 następnych.
Początek tego odcinka był genialny! Zabawny jak 150 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja obejrzałem Bleacha od 196 do 202, mimo, że i tak dawno to widziałem w mandze.

Spoiler

Mayuri killed Szayel, Kuchiki killed Zommari, Zaraki killed Nnoitra. W ogóle ten ostatni to chyba mój ulubiony Espada (bo za mało wiemy o Starku. Jego ostatnie chwile - KLIMAT!



Świetna była też muzyka, choć pojawiła się już w Diamond Rebellion. Polecam zwłaszcza Invasion - można posłuchać na niektórych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... Po Cowboy Bebop, zabrałem się za Samurai Champloo(ten sam twórca). Świetna kreska oraz walki(Mugen fajnie walczy), z dość sporą dawką humoru w co poniektórych odcinkach(najlepsze odcinki były kiedy musieli przejść przez granicę albo grać w baseball z Amerykanami - perfidnie jajcarski odcinek :D), który po prostu potrafił rozłożyć. Główna historia kręcąca się wokół "Samuraja pachnącego słonecznikami" na koniec, na ostatni odcinek to zaskoczony się poczułem wynikami walk

Spoiler

(Jin przeżył pierwsze starcie i jeszcze ubił "Rękę Boga" przy pomocy ryzykownej taktyki i przetrwał, a Mugen to wziął na klatę eksplozje będąc perfidnie w miejscu ładunków wybuchowych)

. Trochę się spodziewałem, że będzie rozwiązanie jak w Cowboy Bebop(
Spoiler

chociaż jest - bohaterowie się w końcu rozdzielają

). Także nawiązania do popkultury całkiem udane(bit boxer, graffiti
Spoiler

- tu Mugen pisać oraz czytać się uczył :D

).
Także są momenty, w których można wziąć się do namysłu - o wykorzystywaniu wierzeń do zdobycia bogactwa, wykorzystywanie zakładnika do spełnienia zachcianek(
Spoiler

dziecko Sary

) itp.

Samurai Champloo ogólnie to jest jedno z lepszych anime jakie są, ze względu na akcję, związki z dzisiejszymi czasami, główną historię, całkiem ciekawe postacie i każdemu kto widział Cowboy Bebop polecam(i na odwrót:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Clannad AS 14
Początek odcinka, jak Tomoya i Akio nazywali siebie tatuśkiem i synem oraz końcówka, jak Nagisa powiedziała rodzicom, że kochała się z Tomoya''ą, i ich reakcja, były niesamowite ^^
Aż nie chce się myśleć, że to ostatni sielankowy odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 23:17, kowboj3 napisał:

Aż nie chce się myśleć, że to ostatni sielankowy odcinek.



To czemu sobie wszyscy o tym nawzajem przypominamy?
Może zmienią fabułę, gdzieś coś kiedyś czytałem, ze ma być Happy End

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakieś dobre anime ?( Dawno nic nie oglądałem... :P)
Dużo dobrego ostatnio słyszałem o Clannad ,ale czy warto oglądnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się