Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2009 o 23:10, kowboj3 napisał:

> Dobra, tym razem pójdę za radą Warriora i zostawię te spoilery w spokoju, ale chciałoby

> się wiedzieć co dalej będzie!

Za dużo to Ci nie da, gdyż znasz już praktycznie całą fabułę i jej podstawy. Podczas
oglądania anime nic już nie powinno Ciebie zdziwić.

Różne spoilery Clannad AS

Spoiler


W grze moment śmierci Nagisy był niesamowicie wzruszający, pamiętam jak łzy mi poleciały.
Już się boję, co będzie w anime.

Z drugiej strony będzie warto, bo tak czy siak, czeka nas słodka sielaneczka na samym
końcu ;P



Dobrze, że to anime zadziwia mnie za każdym razem.
Tak jak za pierwszym oglądaniem i 4 również.
Szkoda, ze do Waszej rozmowy włączyćsię nie mogą, niestety gry nie zdobyłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 01:07, Camelowaty napisał:

Dobrze, że to anime zadziwia mnie za każdym razem.
Tak jak za pierwszym oglądaniem i 4 również.
Szkoda, ze do Waszej rozmowy włączyćsię nie mogą, niestety gry nie zdobyłem :(


To dobrze, że Ciebie zadziwia. Będziesz bardziej przeżywał poszczególne wątki, niż ja, czy Warrior Within, gdyż już praktycznie wszystko wiemy nt. Clannad.
Jednak wszyscy nie wiemy jednej rzeczy: jak poszczególne wątki zrealizują twórcy anime. Póki co, wychodzi im to naprawdę nieźle, momentami świetnie, o czym miałeś się już okazję przekonać. Mam nadzieję, że kolejne tez będą tak zrealizowane.

A teraz spoiler, który możesz przeczytać, gdyż znasz tą część fabuły, ale nie wiadomo, jak z innymi (dot. poszczególnych endingów):

Spoiler

Jeżeli w przyszłości nie uda się Tobie zdobyć gry, a chcesz wiedzieć jak wyglądał real ending i true ending, na YT są dostępne filmiki to prezentujące. Co prawda są one nieco błędnie nazwane, ale myślę, że się połapiesz ;)


Ale to dopiero na przyszłość, na razie nie psuj sobie zabawy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne duże spoilery Clannad AS

Dnia 19.01.2009 o 23:10, kowboj3 napisał:

Spoiler


W grze moment śmierci Nagisy był niesamowicie wzruszający, pamiętam jak łzy mi poleciały.
Już się boję, co będzie w anime.

Z drugiej strony będzie warto, bo tak czy siak, czeka nas słodka sielaneczka na samym
końcu ;P


Spoiler

Znowu po obejrzeniu odcinka będzie lekka depresja. Bo jak pisałem ten dialog we śnie był najpiękniejszym i najsmutniejszym w całej histori. Osobiście czekam jeszcze na od 17 lub 18 kiedy Ushio jadąc pociągiem poprosi tate o bardzo prostą rzecz : "Tato opowiedz mi o mamie...''- straszne, ja chwile po tym czułem jakby ktoś wbił mi noż w plecy, a co dopiero Tomoya miał. No i potem końcówka kiedy Ushio już chora zaczyna umierać i prosi ojca aby zabrał ją jeszcze raz na wycieczke i sceny potem jak wychodzą na zewnątrz. Jeśli wszystko to przedstawią tak jak należy(czyli jak do tej pory) to będzie to najpiękniejsze anime jakie do tej pory wyszło. No i jeszcze dużo bym dał za przynajmniej odcinek OVA prezętujący Kyou arc bo jak dla mnie była to najlepsza z histori innych postaci, w żadenj innej tak nie przeżywałm tego co Tomoya jak w tej(poza główną) Bo skoro Tomoyo dostałą to inne bohaterki też by mogły.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spoiler z Clannad AS (wydarzenia z gry).

Spoiler

Mnie najbardziej interesuje teraz, czy w anime będzie ten sam dialog, co w grze, czyli Tomoya mówi: "Uśmiech Nagisy. Uśmiech, który tak bardzo kocham... zniknął" (i znikająca Nagisa w tle). Pamiętam jak raz przechodziłem grę specjalnie po to, aby znowu zobaczyć tylko tą scenę. I dobrze, że mam teraz ferie - mój z deczka depresyjny nastrój nie będzie się objawiał kolegom w szkole. Bo co jak co, ale ja bardzo przeżywam takie momenty.
Co do OVA - Kyou jak najbardziej. Marzy mi się także OVA ukazujące życie szczęśliwej rodzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się zabrać za jedną z 2 serii z tego rzucu które zapowiadają się ciekawie: Kurokami (2 to Ride Back ale z tą czekam na jej zakończenie). I trzeba przyznać że może być naprawde ciekawie, początek przypomina Chaos; Head i jeśli niczego nie zepsują ta seria może stać się tym czym on mógł. Narazie wygląda że to połączenie horroru i dość brutalnego shounen''a. Tak jak w C;H zostajemy wrzuceni w środek czegoś większego tylko ze tym razem wydaje się że bohater nie jest w tego centrum ale zaczyna zauważać że coś jest nie tak i spotyka postać która wydaje się ze odegra większą role. No i walki które tu występują są świetnie zrobione, dawno nie widzałem tak dobrze zrobionej choreografi. Kreska jest naprawde niezła tylko trzeba się do niej przyzwyczaić no i dużym plusem jest płynność animacji. Jak narazie muzyka nie odznacza się niczym szczególnym ale te kawałki które leciały są niezła. W skrócie jeśli seria utrzyma do końca klimat 1 ep''a może wyjść niezły horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na anime.wbijam był zwiastu nowego fajnego anime, które miało być dodane na strone, projekt niestety jakoś przerwali i nie dodali na strone. Nazywało sie chyba krusty/krusta? Nazwa nie była podana. W google/youtube jak szukałem, to wyskakuje mi postać z The SimpsonsO_o. Po obejrzeniu AMV, na ich stronie, anime wydawało sie podobne do Teknoman. Też walki robotów itd. Znam ktoś może tytuł tego anime, bo bardzi mi sie spodobało^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 21:49, marcinshinoda napisał:

Kiedyś na anime.wbijam był zwiastu nowego fajnego anime, które miało być dodane na strone,
projekt niestety jakoś przerwali i nie dodali na strone. Nazywało sie chyba krusty/krusta?
Nazwa nie była podana. W google/youtube jak szukałem, to wyskakuje mi postać z The SimpsonsO_o.
Po obejrzeniu AMV, na ich stronie, anime wydawało sie podobne do Teknoman. Też walki
robotów itd. Znam ktoś może tytuł tego anime, bo bardzi mi sie spodobało^^

O ile się nie myle to mieli tam wrzucić Code Geass. Szczeże te anime polecam bo to jedno z najlepszych jake wyszły, naprawde świetna i dopracowana fabuła. Pod tym względem jedyny konkurent dla Death Note i moim zdanime nawet go przebija bo mimo skomplikowania fabuły akcja idzie dużo szybciej no i jest praktycznie w 100% spójna. To anime pokazuje też jak powinno się robić zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> O ile się nie myle to mieli tam wrzucić Code Geass. Szczeże te anime polecam bo to jedno

Dnia 21.01.2009 o 21:55, Warrior Within napisał:

z najlepszych jake wyszły, naprawde świetna i dopracowana fabuła. Pod tym względem jedyny
konkurent dla Death Note i moim zdanime nawet go przebija bo mimo skomplikowania fabuły
akcja idzie dużo szybciej no i jest praktycznie w 100% spójna. To anime pokazuje też
jak powinno się robić zakończenia.


Dzięki o to mi chodziło:) Nie wiem czemu, nie podali tam nazwy tego anime.

A tak wogóle to obejrzałbym sobie Teknomen''a xD Oglądałem to jak jeszcze Fox Kids istaniało, i jakoś tak mnie teraz naszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY GUNDAM 00 S2 EP #14 i #15

Spoiler


Hah Tiera pokazał na co go stać :] Seraphim pogromił xD Chociaż z początku myślałem ,że urwie kolesiowi głowę gdy tak spokojnie się przebijał przez osłonę xD

Allelujah też drugiemu dokopał... szkoda ,że go nie wykończył ;/ W ogóle to szkoda ,że Allelujah jest olewany :(
A przecież jego upgrade do Ariosa już od dawna jest gotowy do działania... a tak to się kurz na nim zbiera xp

Jeśli chodzi o Marinę to bleh... daleko jej do Lacus czy Meer xp

Ciekawostka ,że Ribbons uratował Setsunę pilotując Gundama 0 xp Ale i tak z tego nic nie wyniknie xp Szkoda tylko ,że Setsuna nie zabił Sarsheza ;/ Gdyby nie te porykiwania xp

-----
Ostro się zapowiada walka Setsuny z Grahamem... swoją drogą to ciekawe jakim cudem udało się uruchomić u Grahama tego Trans-Am''a skoro jego mech bazuje na przeróbce oryginału o_o'' ?

Nowa bitwa z a-lols w kosmosie... sądząc po tytule następnego epa to chyba jednak tym razem wygrają tą bitwę ,której wynikiem będzie walka federacji z a-lols ;/

Swoja drogą to nowy op i ed ssssssie xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za RideBack anime z najnowszego wysypu o któym wspominałem wyżej. Trzeba przyznać że zapowiada się ciekawie i orginalnie. Narazie o fabule niewiele moge powiedzieć bo jeszcze niewiele o niej wiem. Puki co idzie to tak: Jest rok 2020, pewna frackcja przejeła siłą władze nad światem ale narazie tylko tyle o tym wiem. Główną bohaterką jest Rin Ogata, jest ona, narazie wiemy o niej tylko to że wcześniej była bardzo utalentowaną i dobrze zapowiadającą się baletnicą ale przez drobną kontuzje postanowiła rzucić taniec. Dalej spotykamy ją na początku studiów kiedy po raz pierwszy spotyka się z rideback czyli swoistymi humanoidalnymi motocyklami. I widać że razem z tym wydarzeniem znajduje nowy cel w życiu. Z tego co przeczytałęm na forach to manga na której jest to oparte trzyma wysoki poziom wiec anime nie powinno być gorsze. Kreska jest bardzo ładna, tła mają dużą szczegółowość, animacja też utrzymuje płynność i dobrze oddaje charakterystyczne ruchy maszyn. Tylko trzeba się troche przyzwyczaić do stylizacji niektórych postaci bo o ile Rin wygląda nieźle to już np.jej współlokatorka powiedzmy specyficznie. Muzyka jest elektroniczna i pasuje to tego klimatu, bardzo spodobał mi się też Op: RideBack w wykonaniu Mell. Narazie czekam z obejrzeniem na zakończenie serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych nowych anime ,które teraz wychodzą postanowiłem zainteresować się Akikan! oraz Kurokami :]
Przynajmniej tyle mogę zrobić w oczekiwaniu na kolejne epy serii ,które już dawno śledzę :]


Akikan to ciekawa i śmieszna seria :] Fabuła jest dość oryginalna i dość zboczona xD
Mamy tu zarówno zboczeńców jak i elementy yuri oraz yaoi (za tym nie przepadam ,ale śmiesznie to wygląda w tej serii) xD

Kurokami to z kolei bardzo tajemniczy tytuł z mocnym wykopem w dosłownym tego słowa znaczeniu :]
Gratka dla fanów sztuk walki :] Postać Kuro czasami mi nawet bardzo przypomina Yoko z TTGL :]

Cóż... pozostaje mi jeszcze poczekać na Afro Samurai Ressurection oraz Higurashi no Naku Koro ni Rei :]
Szkoda ,że nikt na razie nie subbuje Viper''s Creeda ,który prezentuje się szczególnie ciekawie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ze to nieprawda! Czy po końcowych napisach ostatniego Bleach mówili coś, że znowu chcą zejść OFF AIR? W sensie, że chcą wrócić do tego jakże fascynującego spojlera o Luirichiro? Oświećcie mnie, że nie. Proszę :(

A swoją drogą, to pierwsze 6 minut ostatnio wypuszczonego epka, to była dosłownie powtórka z poprzedniego. Naciągają ludzi i to srogo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad AS 15

Spoiler


W odcinku czuć już to porodowe napięcie. Okazaki poznają ich pielęgniarkę, Tomoya rozmawia również z Sanae i Akio. Zostaje wybrane również imię dla dziecka - Ushio. Sam Okazaki bardzo przeżywa ciążę Nagisy.




Dalsze odcinki
Spoiler

Wygląda na to, że śmierć Nagisy nastąpi albo pod sam koniec odcinka 16 i będzie kontynuowana w odcinku 17, albo dopiero w odcinku 17. Niemniej jednak "After Story arc." rozkręca się na całego. Okazaki zaczyna się również zastanawiać nad swoimi wizjami, których treść zna również Nagisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mógłby mi ktoś podać nazwy jakiś lekkich, komediowych anime humorem podobnych do Chobits? Przed chwilą skończyłem oglądać Chaos Head a niedawno Higurashi i chciałbym odpocząć od takich krwawych i psychologicznych klimatów. Z góry dziękuje.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, lekkie anime powiadasz... Z tych mi znanych mogę polecić The Melancholy of Haruhi Suzumiya a także pierwszą serię Clannad (jest tu trochę romansu i dramatu ale także doskonały humor) ewentualnie nieco starsze ale za to będące głównie komedią anime Slayers oraz kontynuacje Slayers Next i Slayers Try (unikaj najnowszej serii o nazwie Slayers Revolution). Oprócz tego naprawdę doskonały humor znajdziesz w Full Metal Panic? Fumoffu chociaż dobrze by było abyś przed zabraniem się za tą serię obejrzał najpierw Full Metal Panic! które chociaż też jest w dużej części komedią to jednak jest nieco cięższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slayersów oglądałem już dawno temu. Metale oglądałem wszystkie prócz Second Raid. Dużo szumu jest wokół tego Clannad, więc może się skusze. Z tego co wiem Melancholy też jest ostatnio popularne. dobra, jedno z tych. Wielkie dzięki.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam obydwa te tytuły. Od razu dodam też coś w rodzaju... "patcha" do The Melancholy of Haruhi Suzumiya, otóż seria ta została (naumyślnie) wyemitowana w niechronologicznej kolejności, przy drugim podejściu do tego anime nawet ciekawie się je ogląda w taki zakręcony sposób ale przy pierwszym podejściu lepiej jest mimo wszystko wystartować chronologicznie. Ostatnio Warrior Within podał "normalną" kolejność w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=10293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się