Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2009 o 19:20, Hubi Koshi napisał:

Obejrzyj sobie, na pewno nie pożałujesz :-) Bardzo przyjemnie się ogląda... ale gra i
tak jest lepsza :-]

Gra jest VN?

Dnia 26.02.2009 o 19:20, Hubi Koshi napisał:

Bo ludzie są głupi ^^ Najlepiej szybko poznać tą wiedzę i dzięki niej już się więcej
nie irytować, najwyżej śmiać się z ludzkiej głupoty, ostatecznie zmienić jej nie da rady,
a tak przynajmniej będziesz miał z niej trochę ubawu.

Równie dobrze oni przecież oglądają jakieś Mody na Sukces i inne smieci wiec nei rozumiem co im się takiego zabawnego wydaje w anime... Choć akurat nie ma tu nawet porównania.

Dnia 26.02.2009 o 19:20, Hubi Koshi napisał:

Woohoohoo brzmi co najmniej zachęcająco, ale spokojnie, spokojnie, najpierw przeczytam
sobie na spokojnie Rosario, a potem zabiorę się za Love Hina. Mam dużo wolnego czasu
więc nie ma się z czym śpieszyć :-]

Chapnąłem całe Lovve Hina w 2 dni, nie potrafiłem przestać czytać(126 chapterów)własściwie to w jeden dzień przeczytałem 8-9volume''ów

Dnia 26.02.2009 o 19:20, Hubi Koshi napisał:

Hmm, ale słyszałem że w porównaniu do mangi nie jest takie dobre... a może to o Vampire
Knight słyszałem...

1 seria jest na podstawie mangi i mnie się podoba(osobiście od tego zaczałem przygodę z wampirkiem),obejrzyj sobie tylko pierwszy odcinek przed czytaniem, nic ni zaszkodzi a jeszcze bardziej zachęci Cię do czytania, i mniej więcej da poczuć w jakim klimacie jest ta seria :)
2 sezon Rosario to z kolei fillery

Dnia 26.02.2009 o 19:20, Hubi Koshi napisał:

Puszczają to na Jetxie O_o Whoooaaa

Teraz już wiesz dlaczego te dzieci są tkaie dziwne :D
A od poniedziałku nowe odcinki!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:33, Ledoke napisał:

Straszny jestem, ne? Tak się poświęcać w celu odnalezienia prawdy ;D

Eeee tam zaraz straszny... hmm to by znaczyło że Elder od czasu do czasu zatrzymywał się w Ryozanpaku, no bo skoro nie było tam wtedy jeszcze Apachaia, a Elder odrzucił kandydaturę Ogaty to znaczy że musieli się potem na kolejną wycieczkę wybrać. Ech, czuje się z tym paskudnie ale Miu jest po prostu TOO CUTE! No normalnie czy to jej nastoletnie czy dziecinne ja to nie mogę się powstrzymać od "Och So Cute" kiedy ją widzę XD Nie ma co udała się autorowi ta dziewczyna

Dnia 26.02.2009 o 19:33, Ledoke napisał:

Ta, z bardzo ładnym dubbingiem xD

WHHOOOOAAAA!!! Co jest grane ?? Czyżby jakiś fan M&A trzymał rodziny szefów Jetixa jako zakładników ?? Jetix i ładny dubbing... świat się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:43, Hubi Koshi napisał:

> Ta, z bardzo ładnym dubbingiem xD
WHHOOOOAAAA!!! Co jest grane ?? Czyżby jakiś fan M&A trzymał rodziny szefów Jetixa jako
zakładników ?? Jetix i ładny dubbing... świat się kończy...


Pewnie, pierwsze anime które lepiej ogląda mi się po poslku niźli w orginale :D
Bączek i Don Becz ownują, z resztą Bobobo też, aj kwszysatkie postaci!
Szukamy Generała Galarety - powiedział Bobobo
Ale to on jest Generał Galareta - wykrzyczał Bączek wskazując palcem na Generała Galaretę
Tan zaczyna płakać:
Ale ja cjhciałem wam tlyko pomóc odnaleźć Generała Galaretę..
Przerywa Bobobo
Bączek, jak możesz tak mówić! Generał Galareta chce nam tlyko pomóc.

Uwielbiam to anime xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

Gra jest VN?


Po części. W części "czytanej" gry dostajesz do wyboru takie opcje jak w VN tyle że wybierasz jedynie kolejność bo i tak musisz przejść przez wszystkie wydarzenia. Druga część gry to mariaż strategii i cRPG - z technicznego punktu widzenia zacofany o co najmniej 10 lat ale nawet całkiem dobrze można się przy tym bawić (głównie dzięki naszym bohaterom:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

Gra jest VN?

Nie licząc bitew, owszem.

Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

Równie dobrze oni przecież oglądają jakieś Mody na Sukces i inne smieci wiec nei rozumiem
co im się takiego zabawnego wydaje w anime... Choć akurat nie ma tu nawet porównania.

Hehe Moda na Sukces XD To naprawdę wykracza poza moje zdolności pojmowania jak można tyle odcinków nakręcić, jeśli dobrze pamiętam to MnS ma już chyba drugi tysiąc odcinków.... heh nawet One Piece wydaje się przy tym malutki.

Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

Chapnąłem całe Lovve Hina w 2 dni, nie potrafiłem przestać czytać(126 chapterów)własściwie
to w jeden dzień przeczytałem 8-9volume''ów

Mówisz ?? Hmm no to jestem w rozterce bo naprawdę chciałem się wgryźć w Rosario, ale tak mi tą mangę zachwalasz... nie jednak zostaną przy Rosario, ostatecznie to TYLKO 40 chapterów, co to dla mnie :-]

Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

1 seria jest na podstawie mangi i mnie się podoba(osobiście od tego zaczałem przygodę
z wampirkiem),obejrzyj sobie tylko pierwszy odcinek przed czytaniem, nic ni zaszkodzi
a jeszcze bardziej zachęci Cię do czytania, i mniej więcej da poczuć w jakim klimacie
jest ta seria :)

Hmm zachęcać mnie nie trzeba bo zainteresowany już jestem :-] Najpierw mangę przeczytam, a potem najwyżej anime, nie chcę sobie psuć niespodzianki z czytania.

Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

2 sezon Rosario to z kolei fillery

Gińcie fillery i więcej się na oczy nie pokazujcie, po dowiedzeniu się ile z Naruto to fillery mam na ich punkcie traumę XD

Dnia 26.02.2009 o 19:33, Camelowaty napisał:

Teraz już wiesz dlaczego te dzieci są tkaie dziwne :D
A od poniedziałku nowe odcinki!!!!!!!

Taaa też byłbym pewnie dziwny jakbym oglądał gościa rozwalającego Villanów za pomocą włosów z nosa, albo spod pach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:50, rafal144 napisał:

Jakie polecacie Anime cos w stylu Death Note?? ;)

Oczywiście Code Geass, Ergo Proxy i Monster(chociaż aż tak prze genialne nie są, jednak są w stylu). Mógłbym nawet się pokusić o dodanie Darker than BLACK. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:43, Hubi Koshi napisał:

Ech, czuje się z tym paskudnie ale Miu jest po prostu TOO CUTE! No normalnie czy to jej nastoletnie czy dziecinne
ja to nie mogę się powstrzymać od "Och So Cute" kiedy ją widzę XD Nie ma co udała się autorowi ta dziewczyna

Racja Miu zawsze wygląda cute^^ ale ja jednak wolę Kisarę mrrau~ a jeszcze bardziej Kisarę w pobliżu kota xD Renka zachowująca się jak kot też słodko wygląda... um, zaraz... z tego by wychodziło że ja tą mangę czytam dla fanservice''u a nie z powodu świetnych walk i wciągającej fabuły xD Autor pod względem hm.. "rysowania interesujących postaci kobiecych" osiągnął mistrzostwo :D

Dnia 26.02.2009 o 19:43, Hubi Koshi napisał:

WHHOOOOAAAA!!! Co jest grane ?? Czyżby jakiś fan M&A trzymał rodziny szefów Jetixa jako
zakładników ?? Jetix i ładny dubbing... świat się kończy...

Nie no, napisałem to tak troszkę z przymrużeniem oka... ale prawdą jest że dub w Bobo~ nie jest aż tak zły jak w innych anime, dalej czuć że osoby podkładające głos nie wkładają w to serca, czasami nawet ma się wrażenie że wszystko to robi jedna osoba nieudolnie modulująca głos ale nie przeszkadza to(przynajmniej mnie) tak jak zazwyczaj xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Nie licząc bitew, owszem.

Hmm... Ciekawe

Dnia 26.02.2009 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Hehe Moda na Sukces XD To naprawdę wykracza poza moje zdolności pojmowania jak można
tyle odcinków nakręcić, jeśli dobrze pamiętam to MnS ma już chyba drugi tysiąc odcinków....
heh nawet One Piece wydaje się przy tym malutki.

Hubi, Hubi, Hubi, jakże Ty mało o światku telenowel wiesz. Drugi tysiąc? Trzeci tysiąc? Może czwarty tysiąc? Oj nie, nie nie nie, w hameryce leci już 6 tysiaczek, o tak, szósty

Dnia 26.02.2009 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Mówisz ?? Hmm no to jestem w rozterce bo naprawdę chciałem się wgryźć w Rosario, ale
tak mi tą mangę zachwalasz... nie jednak zostaną przy Rosario, ostatecznie to TYLKO 40
chapterów, co to dla mnie :-]

40 chapterów razy 60 str każdy = 2400 stron, lub 80 zwykłych chapterów 25 stronicowych :)

Dnia 26.02.2009 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Hmm zachęcać mnie nie trzeba bo zainteresowany już jestem :-] Najpierw mangę przeczytam,
a potem najwyżej anime, nie chcę sobie psuć niespodzianki z czytania.

Naprawdę warto obejrzeć, Kurumu I Mizore ownują :D Uwielbiam sztandarowe zdanie tej serii, które poznasz.

Dnia 26.02.2009 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Gińcie fillery i więcej się na oczy nie pokazujcie, po dowiedzeniu się ile z Naruto to
fillery mam na ich punkcie traumę XD

Ale wiesz, w przeciwieństwie do Naruto jest to tylko 13 odcinków iiiiii...... Są to Ultra-Mega-Ecchi Filleryyy!!!!!

Dnia 26.02.2009 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Taaa też byłbym pewnie dziwny jakbym oglądał gościa rozwalającego Villanów za pomocą
włosów z nosa, albo spod pach...

Albo gdy okazuje się że imię Bączek jest wielce właściwe. I miasto małych ludzików zamieszkujących Bobobo, albo podwieczorek wiwiórek pod włosami Bobobo, albo cudo scena, gdy Bobobo wysłał włosy z nosa a mały ludzik zaczął koło nosa rozwieszać na nich pranie xD

@Ledoke
>Nie no, napisałem to tak troszkę z przymrużeniem oka... ale prawdą jest że dub w Bobo~ nie jest aż tak zły jak w innych anime, dalej czuć że osoby podkładające głos nie wkładają w to serca, czasami nawet ma się wrażenie że wszystko to robi jedna osoba nieudolnie modulująca głos ale nie przeszkadza to(przynajmniej mnie) tak jak zazwyczaj xD

Ale Bobobo i Beauty i don pecz mają fajne, zwłąszcza Bobobo, jak mówi pewien chomik, jest epicki moim zdaniem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem BECK''a ... brainstorm i slip out wciąż siedzą w mojej głowie no i jeszcze dali The Pillows ... ech nie ma to jak dobry soundtrack w anime o zespole rockowym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 22:29, Sand Wraith napisał:

Wczoraj obejrzałem BECK''a ... brainstorm i slip out wciąż siedzą w mojej głowie
no i jeszcze dali The Pillows ... ech nie ma to jak dobry soundtrack w anime o zespole
rockowym ;D

Heheh, sie wie :D Ciekawe co teraz KyoAnim pokażą w nowy anime, tm po Clannadzie - też będzie zawierał motyw muzyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2009 o 22:47, Camelowaty napisał:

Heheh, sie wie :D Ciekawe co teraz KyoAnim pokażą w nowy anime, tm po Clannadzie - też
będzie zawierał motyw muzyczny :)

Mogli by BECKa dokończyć. Seria ma 34 tomy, a oni tylko 26 odcinków wydali ... i jak teraz czytam mangę to widzę, ile powycinali. Ale w tym jednym wypadku anime jest jednak lepsze od mangi ... muzyka ... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 20:16, Ledoke napisał:

Racja Miu zawsze wygląda cute^^ ale ja jednak wolę Kisarę mrrau~ a jeszcze bardziej Kisarę
w pobliżu kota xD Renka zachowująca się jak kot też słodko wygląda... um, zaraz... z
tego by wychodziło że ja tą mangę czytam dla fanservice''u a nie z powodu świetnych walk
i wciągającej fabuły xD Autor pod względem hm.. "rysowania interesujących postaci kobiecych"
osiągnął mistrzostwo :D

Tu ci muszę przyznać rację że Kisara też jest słodka, w pobliżu kotów w szczególności ^^ Hehe czyż to nie urocze że obie wykształciły coś w stylu Kociej Siostrzanej Więzi :-3 Swoją drogą byłem mocno zaskoczony że Miu nie padła z rozkoszy podczas D of D gdy Kisara odstawiała kotkę. A jak już przy tej walce jesteśmy... miało tam miejsce jedno z najbardziej epickich Wejść w Histori HSD, Siegfried jest genialnie odjechany, ale ten Skok na Pociski to było prawdziwe mistrzostwo, ten facet to specjalista od bycia epickim. Ale Taaa kobietki w tej mandze to miodzik, swoją drogą jak już przy tym jesteśmy ciekawi mnie czy Li Raichi aka Spark wykształci jakieś zainteresowanie Kenichim, hehehe bo co jak co, ale napady zazdrości Miu z rozkoszą się ogląda... tylko biedny Kenichi musi cierpieć.

Dnia 26.02.2009 o 20:16, Ledoke napisał:

Nie no, napisałem to tak troszkę z przymrużeniem oka... ale prawdą jest że dub w Bobo~
nie jest aż tak zły jak w innych anime, dalej czuć że osoby podkładające głos nie wkładają
w to serca, czasami nawet ma się wrażenie że wszystko to robi jedna osoba nieudolnie
modulująca głos ale nie przeszkadza to(przynajmniej mnie) tak jak zazwyczaj xD

Może dlatego że zwariowany poziom samego anime odciąga uwagę od nieudolności dubbingowców. No, ale nic dzięki za sprostowanie, już się bałem że się świat kończy, ale spox, wszystko jest w jak najlepszym porządku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 22:28, Camelowaty napisał:

Hmm... Ciekawe

Bitwy jak już stwierdził Karharot to mariaż strategii i cRPGa, bardzo proste i nieskomplikowane, kręcisz się po mapce podzielonej na hexy/kwadraciki i walczysz z przeciwnikami. Czasem są jakieś objectivesy, że musisz się gdzieś dostać, coś zrobić w określonym czasie i takie tam.

Dnia 26.02.2009 o 22:28, Camelowaty napisał:

Hubi, Hubi, Hubi, jakże Ty mało o światku telenowel wiesz. Drugi tysiąc? Trzeci tysiąc?
Może czwarty tysiąc? Oj nie, nie nie nie, w hameryce leci już 6 tysiaczek, o tak, szósty

[Robi Ranmowe''go diabełka z palców na odpędzenie zła] Jezu Chryste i Maria z Piłą Mechaniczną co to u diabła ma być ?? 6000 odcinków ?? I pewnie nie wyglądana na to żeby mięli zamiar szybko skończyć ?? Nawet nie chcę o tym myśleć bo migreny dostaję O_o

Dnia 26.02.2009 o 22:28, Camelowaty napisał:

40 chapterów razy 60 str każdy = 2400 stron, lub 80 zwykłych chapterów 25 stronicowych
:)

... Mały Pikuś

Dnia 26.02.2009 o 22:28, Camelowaty napisał:

Naprawdę warto obejrzeć, Kurumu I Mizore ownują :D Uwielbiam sztandarowe zdanie tej serii,
które poznasz.

Dobra dobra to obejrzę... jak już mangę przeczytam :-]

Dnia 26.02.2009 o 22:28, Camelowaty napisał:

Ale wiesz, w przeciwieństwie do Naruto jest to tylko 13 odcinków iiiiii...... Są to Ultra-Mega-Ecchi
Filleryyy!!!!!

Znaczy się jak przez większość odcinka chodzą w bieliźnie czy na golca XD

Dnia 26.02.2009 o 22:28, Camelowaty napisał:

Albo gdy okazuje się że imię Bączek jest wielce właściwe. I miasto małych ludzików zamieszkujących
Bobobo, albo podwieczorek wiwiórek pod włosami Bobobo, albo cudo scena, gdy Bobobo wysłał
włosy z nosa a mały ludzik zaczął koło nosa rozwieszać na nich pranie xD

Wyobrażam sobie :-] Jak czytałem pierwszy chapter w mandze to gdy Bobobo miał walczyć z szefem jakiejś bazy to chciał użyć włosów z nosa a tu JAJCO, bo mały gostek koło jego nosa właśnie zamykał jego nos i koniec roboty na dzisiaj XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliśta o tym, że Clannad VN jest tłumaczony na język polski? ;P Niezła historia. Oby tylko tego nie porzucili kiedy im się znudzi tłumaczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 08:58, DEViANCE napisał:

Słyszeliśta o tym, że Clannad VN jest tłumaczony na język polski? ;P Niezła historia.
Oby tylko tego nie porzucili kiedy im się znudzi tłumaczenie ;]


Szanse na to że im się znudzi są dosyć duże, tłumaczenie na język angielski trwało kupę czasu a i tak obecnie dostępna wersja nie jest doskonała. Zważywszy na to że ilość potencjalnych odbiorców polskiego tłumaczenia będzie co najmniej kilkaset razy mniejsza niż angielskiego to tłumaczom może się po prostu odechcieć odwalać taką kupę roboty przy tak małym zainteresowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

Bitwy jak już stwierdził Karharot to mariaż strategii i cRPGa, bardzo proste i nieskomplikowane,
kręcisz się po mapce podzielonej na hexy/kwadraciki i walczysz z przeciwnikami. Czasem
są jakieś objectivesy, że musisz się gdzieś dostać, coś zrobić w określonym czasie i
takie tam.

Hirołs w wersji jRPG xD Gdy tak już mówimy o walce to ciekaw jestem jak będzie ona wyglądała w FFXIII, czy zastosują pomysł z XII a moze dziewiątki? Ewent. cąłkiem nowy lub polecą na Maxa Payna :D

Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

[Robi Ranmowe''go diabełka z palców na odpędzenie zła] Jezu Chryste i Maria z Piłą Mechaniczną
co to u diabła ma być ?? 6000 odcinków ?? I pewnie nie wyglądana na to żeby mięli zamiar
szybko skończyć ?? Nawet nie chcę o tym myśleć bo migreny dostaję O_o

Wiesz, ja kiedyś również o tm tak myślałem, ale teraz wydaje mi się to sztuką Znasz kogoś poza producentami MnS stworzyłby 6k odcinków dokładnie o tym samym tylko, ze z innymi aktorami?

Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

... Mały Pikuś

... One Piece xD

Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

Dobra dobra to obejrzę... jak już mangę przeczytam :-]

Tsu - ku - ne kun.. Haha, jak byłem w szpitalu to obejrząłem całą serie z 3 razy xD

Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

Znaczy się jak przez większość odcinka chodzą w bieliźnie czy na golca XD

NIe jest to tak ordynarne anime, po prostu spódniczki im w praniu się skróciły, a wiatr wieje cześto no bo taka pora roku po prostu xD

Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

Wyobrażam sobie :-] Jak czytałem pierwszy chapter w mandze to gdy Bobobo miał walczyć
z szefem jakiejś bazy to chciał użyć włosów z nosa a tu JAJCO, bo mały gostek koło jego
nosa właśnie zamykał jego nos i koniec roboty na dzisiaj XD

Hahaha, taa, to był genialny motyw xD Wtedy właśnei włosów z pod pachy użył.
Zacytuje jeszcze coś takiego:
"Jesteś wynikiem niecodziennej miłości kaczki i pary damskiej bielizny"
Czy jakoś tak, ale sens zachowałem xD

@DEViANCE

Dnia 27.02.2009 o 06:42, Hubi Koshi napisał:

Słyszeliśta o tym, że Clannad VN jest tłumaczony na język polski? ;P Niezła historia.
Oby tylko tego nie porzucili kiedy im się znudzi tłumaczenie ;]


@Karharot
>Szanse na to że im się znudzi są dosyć duże, tłumaczenie na język angielski trwało kupę czasu a i tak obecnie >dostępna wersja nie jest doskonała. Zważywszy na to że ilość potencjalnych odbiorców polskiego tłumaczenia >będzie co najmniej kilkaset razy mniejsza niż angielskiego to tłumaczom może się po prostu odechcieć odwalać >taką kupę roboty przy tak małym zainteresowaniu.

Wiecie, ale oni pracują już nad tym dość długo, te informacje dość dawno się pojawiły i chyba nie zamierzają kończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się