Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 18:02, Camelowaty napisał:

NIe chodziło mi o to, że ktoś jeźdźił na dinozaurach tylko o to, że były to humanoidlane
dinozaury :D mówiły i walczyły między sobą :D


A mi chodziło o normalne dinozaury! I to jednak ja miałem rację ;P Coś takiego jednak leciało na Polonii 1 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:18, Alamut napisał:

Bogowie... Bionic Six jakie to stare xD Najlepszy był Glove i zreformowany Dr Scarab
jak stał się jeszcze bardziej zły ^^ Było też jeszcze takie prastare anime Captain Future...

Seryjnie aż takie stare ?? Hmm, w sumie to może i masz rację. Heh pamiętam jeden odcinek w którym chyba sparodiowali jeden z filmów z Brucem Lee, kiedy zostali zaproszeni na turniej sztuk walki na pewnej wyspie, teraz mi się to przypomniało jak czytałem History''s Strongest Disciple Kenichi, gdzie był podobny motyw... ale skończył się dużo bardziej epicko XD

Dnia 05.03.2009 o 18:18, Alamut napisał:

A zna ktoś może taką kreskówkę, nie pamiętam tytułu, o policjantach przyszłości, kojarzę
tylko że był pośród nich jeden wąsaty z cybernetyczna ręką i wilczurem, też chyba zmodyfikowanym?

To chyba mówisz o C.O.P.S. "It''s Crime Fighting Time"
http://www.youtube.com/watch?v=ye_VY-Ewh2M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:23, Camelowaty napisał:

Hubi, Tekkaman? Hmm, będąc młodszym nie miałem jak o tym wiedzieć zatem teraz się tym
zainteresuje :)

Tekkaman, swoją drogą takie dwie ciekawostki o których pewnie nie wiesz.
1. W Tekkamanie Aki (w Teknomanie dali jej chyba Star na imię, ta w której się Blade zabujał) całkiem nieźle sobie radzi w walce wręcz.
2. W OVA czy tam drugiej serii ta sama Aki/Star stała się... Tekkawoman XD Seryjnie!
3. A to bonus. Pamiętasz tą mechaniczkę, która zawsze się kręciła z tym wielkoludem-mechanikiem... Ta mechaniczka to facet XD Mówie ci turlałem się ze śmiechu gdy się o tym dowiedziałem.
Ogólnie to napisałem parę zdanek na ten temat na mym blogasku :-P
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=162864&n=26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:23, Hubi Koshi napisał:

Seryjnie aż takie stare ??

Człowieku -.- Wszystko co ma tyle lat co my lub powstało koło naszego urodzenia jest już historią antyczną :P

Dnia 05.03.2009 o 18:23, Hubi Koshi napisał:

To chyba mówisz o C.O.P.S. "It''s Crime Fighting Time"
http://www.youtube.com/watch?v=ye_VY-Ewh2M

O to, właśnie to!!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:33, Alamut napisał:

Człowieku -.- Wszystko co ma tyle lat co my lub powstało koło naszego urodzenia jest
już historią antyczną :P

Nazwałbym to raczej Historią z Ery Pieluszkowej, ale w sumie ciężko się z tobą nie zgodzić

Dnia 05.03.2009 o 18:33, Alamut napisał:

O to, właśnie to!!! xD

Się cieszę że dobrze pamiętałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:37, Hubi Koshi napisał:

Nazwałbym to raczej Historią z Ery Pieluszkowej, ale w sumie ciężko się z tobą nie zgodzić

Na potwierdzenie mojej tezy spytaj, weźmy hm... takiego 10-latka i spytaj co to jest G1 albo Bionic Six ^^ Jak my umrzemy nikt nie będzie o tym pamiętał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:26, Hubi Koshi napisał:

Tekkaman, swoją drogą takie dwie ciekawostki o których pewnie nie wiesz.
1. W Tekkamanie Aki (w Teknomanie dali jej chyba Star na imię, ta w której się Blade
zabujał) całkiem nieźle sobie radzi w walce wręcz.
2. W OVA czy tam drugiej serii ta sama Aki/Star stała się... Tekkawoman XD Seryjnie!
3. A to bonus. Pamiętasz tą mechaniczkę, która zawsze się kręciła z tym wielkoludem-mechanikiem...
Ta mechaniczka to facet XD Mówie ci turlałem się ze śmiechu gdy się o tym dowiedziałem.

Ogólnie to napisałem parę zdanek na ten temat na mym blogasku :-P
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=162864&n=26


FAcetem?! No bez jaj xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do czasów dzieciństwa to ja kiedyś uwielbiałem taki serial co się zwał ReBoot :) To była ponoć pierwsza seria w 100% wytworzona przy użyciu grafiki 3D. Na początku seria była radosną przygodową historyjką ale kolejne sezony były coraz mroczniejsze i zdarzało się w nich coraz więcej jatki :) Vide ta scena: http://www.youtube.com/watch?v=tgapgY17pks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:50, Kosmitus napisał:

Hehe co do czasów dzieciństwa to ja kiedyś uwielbiałem taki serial co się zwał ReBoot
:)

Megabajt jako dyktator Mainframe rządzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 19:15, Camelowaty napisał:

Hahahaha, patrzcie na to xD

http://www.youtube.com/watch?v=tiJa8PgHi-g

Wolałbym cosplay ładnych dziewczynek, ale zombie, konik i frankenstein mogą być. Całkiem nieźle to zrobili, ale by mogli pokazać ciała... : D

Hubi Koshi
Morał z tego, że każde anime najlepsze w japońskim oryginale, niźli po amerykańskiej "transformacji".
Teraz to mnie zachęciłeś aby sobie obejrzeć w oryginale Tekkamana. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. No to ja wreszcie skończyłem po tygodniu obejrzeć wszystkie 24 odcinki Kanona. Powiem jedno świetna historia, podobnie jak Clannad ( no dobra, przecież fabułę napisało to same studio ) i mam kilka pytań dotyczących Kanona, bo po prostu nie rozumiem kilku rzeczy:

Spoiler

1.O co chodzi z tą Sawatari Makoto, którą Yuichi spotyka gdzieś na początku. Chodzi mi bardziej o tego liska, o co z nimi chodziło?
2.Czy mi się wydaje, czy podobny motyw z Ayu zrobili później w Clannadzie? Przecież Ayu sie mu ciągle pokazywała i nie tylko Yuichiemu, a później nagle zniknęła gdy przyszli razem, jak sobie obiecywali do "szkoły". Potem Yuichi dowiaduje się, że ona leży cały czas w śpiączce, podobnie było z Fuko, ale jak Fuko zniknęła, to już nikt o niej nie pamiętał, a Ayu nadal jest w ich pamięci.
3. O co chodzi z tym całym snem? Prawdę mówiąc już tego nie kapuję. Ona miała tą opaskę, cieszyła się że ją dostała w jeden z retrospekcji, a tutaj pod koniec ostatniego odcinka, znajduje ją w krzakach? Co jest snem, a co jest rzeczywistością?
4. Czy ta scena na samym końcu to już jest Ayu po śpiączce?
5. No i wreszcie na koniec. Pamięta ktoś który to odcinek w którym jest opisywany Kanon Pachebela, w kawiarni, przez Ayu i porównywany do życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ExoSquad
Hubi... normalnie Ci pomnik postawię, dzięki za przypomnienie mi o tej serii^^

Jak już tak o antykach piszecie to pamięta ktoś nazwę takiej serii która leciała chyba na rtl/tvn 7, główny bohater był jakimś policjantem/detektywem i mutantem(ew. synem diabła i motopompy;D), tak trochę jak Zelgadis wyglądał tylko bardziej zielony i mniej bishie, no i jego twarz kojarzy mi się z rybą tylko nie wiem dlaczego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

Spoiler

1.O co chodzi z tą Sawatari Makoto, którą Yuichi spotyka gdzieś na początku. Chodzi
mi bardziej o tego liska, o co z nimi chodziło?



Z tego co pamiętam to w pierwszej części Kanona było o nim więcej.

Spoiler

Ten lis to właśnie Makoto. Czary mary ;]



>
Spoiler

2.Czy mi się wydaje, czy podobny motyw z Ayu zrobili później w Clannadzie? Przecież Ayu

Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

sie mu ciągle pokazywała i nie tylko Yuichiemu, a później nagle zniknęła gdy przyszli
razem, jak sobie obiecywali do "szkoły". Potem Yuichi dowiaduje się, że ona leży cały
czas w śpiączce, podobnie było z Fuko, ale jak Fuko zniknęła, to już nikt o niej nie
pamiętał, a Ayu nadal jest w ich pamięci.



Spoiler

No i to jest ten znak zapytania ;] Nikt nie wie. Podobnie jest/było w Clannadzie właśnie.


Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

Spoiler

3. O co chodzi z tym całym snem? Prawdę mówiąc już tego nie kapuję. Ona miała tą opaskę,
cieszyła się że ją dostała w jeden z retrospekcji, a tutaj pod koniec ostatniego odcinka,
znajduje ją w krzakach? Co jest snem, a co jest rzeczywistością?



Spoiler

Tutaj Ci dokładnie nie odpowiem bo Kanona widziałem dość dawno, ale... znów ta magia anime z tego co się orientuję.


Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

4. Czy ta scena na samym końcu to już jest Ayu po śpiączce?


Spoiler

Tak.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

>1.O co chodzi z tą Sawatari Makoto, którą Yuichi spotyka gdzieś na początku. Chodzi

Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

mi bardziej o tego liska, o co z nimi chodziło?

Ten lisek to właśnie Makoto. Obejrz jeszcze raz ten odcinek kiedy Amano opowiada dla Yuichiego legende o lisich demonach żyjących na wzgórzu. Za poświecenie 2 rzeczy mogą one przybrać forme człowieka: wspomnień i życia

Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

2.Czy mi się wydaje, czy podobny motyw z Ayu zrobili później w Clannadzie? Przecież Ayu
sie mu ciągle pokazywała i nie tylko Yuichiemu, a później nagle zniknęła gdy przyszli
razem, jak sobie obiecywali do "szkoły". Potem Yuichi dowiaduje się, że ona leży cały
czas w śpiączce, podobnie było z Fuko, ale jak Fuko zniknęła, to już nikt o niej nie
pamiętał, a Ayu nadal jest w ich pamięci.

Podobny ale jednocześnie inny ;) Tylko różniły się o tyle że Ayu ukazała się w mieście ze względu na jej miłość do Yuichiego i ich ostatnią obietnice. Sprawiło to że mogła ona pojawić się w mieście aby jej dotrzymać. A Fuko pojawia się w szkole aby pomóc dla siostry która przez nią wacha się podjąć decyzje o ślubie. I ona pojawia się w tym normalnym świecie ze względu na życzenie które chce spełnić(całość jest związana z końcówką histori wiec nie powiem na czym polega ta magia)

Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

3. O co chodzi z tym całym snem? Prawdę mówiąc już tego nie kapuję. Ona miała tą opaskę,
cieszyła się że ją dostała w jeden z retrospekcji, a tutaj pod koniec ostatniego odcinka,
znajduje ją w krzakach? Co jest snem, a co jest rzeczywistością?

To wszystko jest żeczywistością i jedynie Ayu jest snem, iluzją. Jest ona swoistym fragmentem snu który przez to że Yuichi pragnął znowu spotkać Ayu zyskał szanse dotrzymać obietnicy z przed lat(ten fragmen troche lepiej można zrozumieć jeśli się grało w VN tam to porzegnanie na polanie ukazuje żę Yuichi podświadomie pragną zobaczyć Ayu, dziewczyne którą pokochał przed 7 laty). A ta opaska jest symbolem tej obietnicy, Yuichi nie miał okazji jej dać tego prezentu. A przez to że też jego uczucia stworzyły te Ayu była ona w opasce którą on pragną jej dać w ten dzień przed 7 laty.

Dnia 05.03.2009 o 21:50, Piotrbov napisał:

4. Czy ta scena na samym końcu to już jest Ayu po śpiączce?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łaaa, dzięki wielkie.

Spoiler

Co do tego lisa, przecież było wyraźnie pokazane, że ona Makoto zniknęła, a więc znowu się pokazała?


I co do tego mojego 5 punktu, to nie pamiętasz, którym to był odcinek? Bo bardzo mi na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 22:42, Piotrbov napisał:

Łaaa, dzięki wielkie.

Zawsze do usług powiedzmy że specjalizuje się we wszystkim co jest od Key''a ;)

Dnia 05.03.2009 o 22:42, Piotrbov napisał:

Spoiler

Co do tego lisa, przecież było wyraźnie pokazane, że ona Makoto zniknęła, a więc znowu
się pokazała?


Spoiler

To tylko taki promyk nadzieji dla widza(w końcu ta arc''a była bardzo smutna). Chodzi tu tylko to aby dać to niedopowiedzenie aby to zakończenie nie było aż tak smutne.

Dnia 05.03.2009 o 22:42, Piotrbov napisał:

I co do tego mojego 5 punktu, to nie pamiętasz, którym to był odcinek? Bo bardzo mi na
tym zależy.

A co do 5 punktu to jest z odcinka 14 The Cracked Concerto . To Sayuri opowiada to dla Yuichiego jak siedzą w tej kawiarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 22:42, Piotrbov napisał:

Łaaa, dzięki wielkie.

Spoiler

Co do tego lisa, przecież było wyraźnie pokazane, że ona Makoto zniknęła, a więc znowu
się pokazała?


Spoiler

Ja osobiście uważam, ze ona przyjęła formę dla Yuichiego najprzyjemniejszą, taką, której zaufa - nawet nie wiem czy to mnie było w anime powiedziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:26, Hubi Koshi napisał:

> Hubi, Tekkaman? Hmm, będąc młodszym nie miałem jak o tym wiedzieć zatem teraz się
tym
> zainteresuje :)
Tekkaman, swoją drogą takie dwie ciekawostki o których pewnie nie wiesz.
1. W Tekkamanie Aki (w Teknomanie dali jej chyba Star na imię, ta w której się Blade
zabujał) całkiem nieźle sobie radzi w walce wręcz.
2. W OVA czy tam drugiej serii ta sama Aki/Star stała się... Tekkawoman XD Seryjnie!


Hmmm Tekknoman''a oglądałem swego czasu na jetixie :]
Drugiej serii nie widziałem ,ale grając w SRT W poznałem wszystkie występujące tam postacie :]
Hehe pod koniec miałem taką drużynę na którą nie było sposobu xD

Cały oddział Tekknomanów z Blade''em na czele + Piloci z Gundam SEED''a w tym Mwu la flagga <3 + Sagara i jego ARX-7 Arbalest + Mazingery + Piloci z Gundam WING + parę innych równie potężnych jednostek xD

Dnia 05.03.2009 o 18:26, Hubi Koshi napisał:

3. A to bonus. Pamiętasz tą mechaniczkę, która zawsze się kręciła z tym wielkoludem-mechanikiem...
Ta mechaniczka to facet XD Mówie ci turlałem się ze śmiechu gdy się o tym dowiedziałem.

eee... Maggy była facetem ? Ciężko coś w to uwierzyć oO''
W sumie to anime ,więc wszystko możliwe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się