Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Clannad AS 21

Spoiler

No cóż właśnie obejrzałem najnowszy odcinek i prawdę mówiąc mi się w ogóle nie podoba. Pojawiło się to, co było ( według mnie ) prawie pewne. Dobra jest tylko sama końcówka z tym, że Tomoya znowu pojawia się na schodach, lecz tym razem, wie co się później stanie. I się zastanawia..

.

Warrior Within ---> Bardzo możliwe, że chodzi o jakieś licencje, lub coś w tym sednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:13, Piotrbov napisał:

Warrior Within ---> Bardzo możliwe, że chodzi o jakieś licencje, lub coś w
tym sednie.

Wątpie pewnie bardziej chodzi o lenistwo tworzenia nowego endingu. Poza tym nie tylko ja na to klne bo na innych forach też ludzie narzekają że troch ni jak nie pasuje do tego ep''a. A przecież wystarczyło zrobić tak jak w jednym z ep FMA gdzie zamiast normalnego endingu był poważny utwór marszowy i sam tekst, szczegół ale budoał klimat jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:41, Warrior Within napisał:

Wątpie pewnie bardziej chodzi o lenistwo tworzenia nowego endingu. Poza tym nie tylko
ja na to klne bo na innych forach też ludzie narzekają że troch ni jak nie pasuje do
tego ep''a. A przecież wystarczyło zrobić tak jak w jednym z ep FMA gdzie zamiast normalnego
endingu był poważny utwór marszowy i sam tekst, szczegół ale budoał klimat jak cholera.


A kiedy to było? W którym epie FMA? Bo jakoś sobie nie przypominam, żeby było coś takiego, a wszystkie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:43, Piotrbov napisał:

A kiedy to było? W którym epie FMA? Bo jakoś sobie nie przypominam, żeby było coś takiego,
a wszystkie oglądałem.

O ile pamiętam odcinek 25. Ten w którym

Spoiler

ginie Hughes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Faktycznie, jeżeli chodzi o ending to twórcy wykazali się brakiem wyobraźni. Jednak widocznie nie uznają oni endingu za coś tak ważnego i wartego świeczki, żeby tworzyć specjalnie dodatkowy pod inne wydarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleach 349 chyba

Spoiler

Truskawek wyłączony z walki (do momentu wyleczenia, psiakrew...) a Inoue przybyła. Czekam na;
a) Hollow Inoue
b) Ishida walczy, Inoue leczy, i jakimś cudem wygrywają wzmocnieni magicznym ,,Kuuurosaki-kun!''''
c) przybywa odsiecz (Unohana?)
d) wracamy na 20 chapterów do Karakury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 20:04, Warrior Within napisał:

O ile pamiętam odcinek 25. Ten w którym

Spoiler

ginie Hughes



Aaa, no to o to ci chodziło z tym marszem. Myślałem, że to jakaś piosenka endingowa się w tym odcinku zmieniła na jeden raz i dlatego, tak się trochę zdziwiłem. Ale fakt jest taki, że naprawdę to świetnie w tym odcinku połączyli tą muzykę z

Spoiler

pogrzebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad AS 21

Spoiler

Cóż, było mi smutno, ale nie tak jak w momencie śmierci Nagisy. Nie wiem, może byłem już na to za dobrze przygotowany. Ogółem mówiąc, było dobrze, ale czegoś zabrakło... może odpowiedniego endingu, ale skoro nie popisali się już wcześniej, to i tutaj musieli wszystko spartolić. Nie zmienia to faktu, że Clannad dalej rządzi i wymiata.



Toradora 22

Spoiler

Trochę mi tego brakowało: Odcinek utrzymany w stylu wcześniejszym, czyli więcej śmiechu, mniej romansowania. Scena z restauracji była boska, tak samo jak Minorin mówiąca o duchu. Ale nic nie przebije końcowej sceny, gdy Taiga nie obliczyła dobrze trajektorii lotu. Wigląda więc na to, że skoro tutaj autorzy dali sobie na luz, to następny będzie naprawdę poruszający...



Slayers Evolution-R 8

Dowód na to, że ewolucja jest lepsza od rewolucji. O ile Revolution było raczej przeciętne, to już druga połowa historii okazuje się być o wiele lepsza.
Spoiler

Zwłaszcza ostatni odcinek był bardzo dobry, dużo akcji(szkoda tylko, że nie w wykonaniu Ozel), intryga posunęła się do ciekawego momentu no i efektowna końcówka w wykonaniu Zuumy który traci resztki człowieczeństwa i Liny z Xellosem, którzy w zamian dają mu za to odpowiednią nagrodę. No i nareszcie skończyło się SMowanie Amelii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 11:39, Kosmitus napisał:

Ach na NDS, nic dziwnego że nie mogłem skojarzyć.

Zawsze możesz zagrać w SRT J :]
Tam też jest ekipa z Gundam SEED''a , FMP , Tekknomana i Mazingery :]
A oprócz tego są ludki z Gundam G oraz Voltron :]

Ech akurat Domona mi brakowało w SRT W :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się ,że nikt jeszcze nie podjął dyskusji oHigurahi no Naku Koro ni Rei :/
No ja rozumiem ,że były problemy z dobrymi subami ,ale obecnie sub od "nippa" stoi na odpowiednim poziomie ,aby obejrzeć sobie w spokoju :]

Podobają mi się nowe oczka postaci...ale chyba najbardziej stroje kąpielowe xD
Polecam zdecydowanie 1 ep ,który jest taką rozgrzewka przed czymś wielkim xD

---
Swoją drogą... Sanbi z Naruto Shippuuden wygląda monstrualnie xD
Nie ma co niezłe bydle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 04:00, MisticGohan_MODED napisał:

Dziwię się ,że nikt jeszcze nie podjął dyskusji oHigurahi no Naku Koro ni Rei
:/
No ja rozumiem ,że były problemy z dobrymi subami ,ale obecnie sub od "nippa" stoi na
odpowiednim poziomie ,aby obejrzeć sobie w spokoju :]


Gohan, wejdź sobie na gramsajta od Warriora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 04:00, MisticGohan_MODED napisał:

/cut

Ja odpiero dzisiaj obejrzałem wiec dopiero teraz się wypowiem. REI tak jak było zapowiadane jest oparte na bonusowych arcach pod tym samym tytułem wiec głebi normalnego higurahi się nie spodziewałem ale było całkiem nieźle. Odcinek jako całość to kompletny zbiór wszystkich nawet najbardziej absurdalnych pomysłów twórców(jednostka Yamain ukrywajaca się w basenie pod prostu mnie rozwaliła). Po odcinku można jeszcze dojść do 2 wniosków :1 Keichi jest liliconem, 2. Mion i Rena wyglądaja zabójczo w kostiumach :) Ocienek ma naprawde niewiele wspólnego z całym Higurahsi nie licząc że jest swoistym wstępem do epilogu KAI czyli następnych 3 odcinków. W każdym razie następny odcinki będą ciekawsze(nawiązuja do wizji z ostatnich scen KAI) no i ostatni czyli Daybreak będzie równie absurdalny co ten(skoro jest oparty na nawalance w świecie Higu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 10:22, Warrior Within napisał:

:1 Keichi jest liliconem

Wydało się xD

Dnia 07.03.2009 o 10:22, Warrior Within napisał:

2. Mion i Rena wyglądaja zabójczo w kostiumach :)

O tak xD

Dnia 07.03.2009 o 10:22, Warrior Within napisał:

Odcinek ma naprawdę niewiele wspólnego z całym Higurahsi nie licząc że jest swoistym wstępem do
epilogu KAI czyli następnych 3 odcinków.

No też do przedstawienia głównych postaci i pokazania ich w kostiumach kąpielowych xD

@Camelowaty
hehe dobry materiał na artykuł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damdaramdam!
Czekaliście na ten dzień, wiem!
I oto sięstąło, zapraszam na gs na Haruhi - chan, przypominam że należy kliknąć link, aby obejrzeć(zielony napis nad okienkiem filmiku)

Enjoy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozmawiamy już o tytułach od 07th Expansion to jestem tylko teraz ciekaw kiedy w końcu podadzą date premiery anime Umineko no naku koro ni(wiadomo tylko że robią). Bo sama VN jest równie dobra co Higurahi, a nawet czasem wydaje mi się lepsza. Początek jest dość oklepany(ile razy już mieliśmy samotną wyspe odciętą od świata) ale twórcy potrafili z tego wykrzesać ile się da. Przez co całość może nie jest tak psychodeliczna jak Higu(nadal cholernie klimatyczna) ale napewno bardziej dramatyczna.
Tu jest fanowski filmik oprty na początku gry. http://www.youtube.com/watch?v=ZjZJv05QAqc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:02, Warrior Within napisał:

A masz może jakieś dokładniejsze info co to będzie?


"Historia rozpoczyna się, gdy uczennica szkoły średniej Ayumi Arihara otrzymuje liścik miłosny od bardzo wielkiego i nieśmiałego ucznia liceum, Misao Zaitsu, w którym zaprasza on ją na randkę. Opowieść kręci się także wokół codzienności innych uczennic szkoły średniej i liceum, które dziewczyna spotyka w swoim życiu."

Przyznam, że nie wiedziałem o czym to jest dopóki mnie zapytałeś, ale trailer mnie zaciekawił po prostu xD(jest na podstawie mangi)
Jednak zdecydowanie czekam na drugą serię Haruhi! Która nie wiadomo czy będzie czy nie..
Po za tym jest oczywiście jeszcze nowa sria K-on! od KyoAnim
Plus do tego wszystkiego jeszcze dwie pozycje dość ciekawe:

Shangri - La

"Historia rozgrywa się w około środka 21 wieku, kiedy globalne ocieplenie przemieniło Tokyo w tropikalną metropolię. Aby zredukować temperaturę w sercu miasta o 5°C, zostało ono odrodzone jako największe na świecie leśne miasto. Jednakże pomimo strumienia uchodźców, którzy napływają do nowego miasta Atlas, nie ma tam zbyt wielu mieszkańców, którzy mogliby tam żyć. Co więcej antyrządowi partyzanci próbują zapobiec coraz większemu zalesianiu terenów."

oraz

Queen’s Blade Ruruo no Senshi

Po samym tytule już chyba wiadomo co to za pozycja :D
Zasady turnieju są następujące:

1.Uczestniczka nie musi być człowiekiem, być inteligentną ani nawet pochodzić z tego kraju
2.Morderstwa są dozwolone
3.Dozwolony jest dowolny rodzaj broni!

http://www.tvkon.com/clip-2258.html

I jeszcze - tak mi się przypomniało - FMA2, które(wreszcie!) na 90% będzie na podstawie mangi, a nie jako kontynuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:28, Camelowaty napisał:

I jeszcze - tak mi się przypomniało - FMA2, które(wreszcie!) na 90% będzie na podstawie
mangi, a nie jako kontynuacja


Jeśli tak, to znowu ( jak było jeszcze z innym anime na podstawie mangi ) po jakimś czasie, będę musiał przestać FMA oglądać, bo wiadomo jak JPF wydaje Fullmetala, a czytać jakieś skanlacje mi się nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:35, Piotrbov napisał:

Jeśli tak, to znowu ( jak było jeszcze z innym anime na podstawie mangi ) po jakimś czasie,
będę musiał przestać FMA oglądać
, bo wiadomo jak JPF wydaje Fullmetala, a czytać jakieś
skanlacje mi się nie chcę.

Przyznam, że nie do końca rozumiem, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się