Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 11:28, Alamut napisał:

Jest jeden prosty sposób: zaprosić wszystkich przyjaciół i całą rodzinę na pogrzeb owego
Good Guya, tyle tylko, że wewnątrz trumny zamiast zwłok bedzię atomówka... I wtedy BUUM!
WOOSH! KSZZZZZ! YABBA DABBA DOO! I wszyscy potencjalni mściciele wyparują w humanitarny
sposób ^^

Podmień atomówkę na bombę neutronową małej mocy i miejsca będzie można użyć dla następnej rodziny/przyjaciół zmarłego bohatera. Trzeba będzie tylko kwiatki w wazonach powymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 11:30, Kosmitus napisał:

Ja dawno temu grałem w Pokemon (chyba) Red. Gra naprawdę wciągała choć była raczej prosta
i nieskomplikowana :)

Nom od tego sobie dzisiaj zacząłem, faktycznie gra nieskomplikowana, ale nabijanie PDków jednak sprawia radochę no i łapanie tych stworków masowego zniszczenia.

Dnia 11.03.2009 o 11:30, Kosmitus napisał:

Ja trenowałem najbardziej swojego ognistego jaszczura. Jak potem chuchnął ogniem to praktycznie
każdy przeciwnik padał po jednym ataku. Wyjątkiem były walki z bossami, bo Mistrzowie
zawsze mieli dużo Pokemonów. Pamiętam jak się musiałem namęczyć z wodnym mistrzem :P

Heh właśnie Charmandera wybrałem i nawet nazwałem go Firkraag XD Mam słabość do czerwieni i stworów zionących ogniem. Mam go dopiero na 9 lvlu, ale już nauczył się zionąć ogniem, Mooocny atak, ponad połowa życia schodzi, a potem tylko pazurkami dokończyć. Swoją drogą jest jakiś Max. Lvl do którego można dotrenować stworka ??

Dnia 11.03.2009 o 11:30, Kosmitus napisał:

Gotta catch ''em all!!!

Taki mam zamiar ^^

Dnia 11.03.2009 o 11:30, Kosmitus napisał:

Slayers Try zaczęte ;]

Spoiler

Sceny Filia vs. Xellos masakrują :D


Oni się że tak powiem Kochają Nienawidzić ^^ Ale co się dziwisz w końcu rąbali się od wieków więc...

Dnia 11.03.2009 o 11:30, Kosmitus napisał:

Kilka ciekawych obrazków: :)
1 i 2 - głodny Goury i Lina XD

Powtarzam komunikat dla wszystkich samobójców którzy go nie słyszeli ostatnim razem "Nigdy! PRZENIGDY Nie stawaj między Liną, a jej obiadem, nawet nie zauważysz własnej śmierci". Ale naprawdę oboje BOSKO wyglądają XD Niczym jakieś demony z czeluści piekielnych, ewentualnie nieudany eksperyment w tworzeniu zombie... a może i udany ??

Dnia 11.03.2009 o 11:30, Kosmitus napisał:

3 - czy ja już gdzieś tego nie widziałem? :P

Czyżby się autorzy za dużo Star wars naoglądali ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 11:45, Hubi Koshi napisał:

Podmień atomówkę na bombę neutronową małej mocy i miejsca będzie można użyć dla następnej
rodziny/przyjaciół zmarłego bohatera. Trzeba będzie tylko kwiatki w wazonach powymieniać.


Ale bomba neutronowa nie ma tego stylu co atomówka :/ Z drugiej strony wychodzi chyba taniej... Trza pogadać z księgowym ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 12:02, Alamut napisał:

Ale bomba neutronowa nie ma tego stylu co atomówka :/ Z drugiej strony wychodzi chyba
taniej... Trza pogadać z księgowym ^^

Wiesz... Evil Overlordzi muszą mieć styl to prawda, ale nie można zapominać że nawet oni mają BUDŻET. To niezbyt fajna sytuacja gdy ci się minioni buntują bo nie zapłaciłeś im pensji bo całą kasę wydałeś na wysadzenie jakiegoś miasta w powietrze. Wybuchy są fajne, minioni próbujący ci przegryźć gardło już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

Heh właśnie Charmandera wybrałem i nawet nazwałem go Firkraag XD

O, imię dobre :)

Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

Mam słabość do czerwieni
i stworów zionących ogniem. Mam go dopiero na 9 lvlu, ale już nauczył się zionąć ogniem,
Mooocny atak, ponad połowa życia schodzi, a potem tylko pazurkami dokończyć. Swoją drogą
jest jakiś Max. Lvl do którego można dotrenować stworka ??

Tego to nie pamiętam ale obstawiam że pewnie do 255 lub 99 (w jRPG takie są najczęściej granice) obstawiałbym jednak ten pierwszy bo 99 wydaje mi się za mało jak na te grę :)
Podobało mi się jeszcze w tej gierce to że jak grałeś w nocy to w świecie gry też była noc, o ile oczywiście podałeś prawdziwą godzinę na początku gry. Zauważyłeś to już?
Przypomniałem sobie, grałem jeszcze w inne pokemony ale za cholerę nie pamiętam jaki miały tytuł. Na początku w każdym razie wziąłem sobie takiego ognistego jeża. Też wymiatał :)

Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

Taki mam zamiar ^^

Będzie ciężko, uwierz :) W pewnym momencie gry na zwykłej ścieżce spotkałem jakiegoś super rzadkiego pokemona. Tylko raz na całą grę takiego widziałem i co gorsza zwiał po jednej turze walki :/
Poświęciłem chwilę i znalazłem go: http://wiki.pokemonpl.net/Suicune
Hmmm z tego co tam pisze wynika że w Red on w ogóle nie występuje. Może to w co ja grałem to było Fire Red?

Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

Oni się że tak powiem Kochają Nienawidzić ^^ Ale co się dziwisz w końcu rąbali się od
wieków więc...

Nie dziwię się ale oboje są po prostu cudowni gdy tak się nawzajem wnerwiają ^^ Ciekawe czy w tym przypadku "od nienawiści do miłości, jeden krok" mogłoby się sprawdzi XD Choć wydaje mi się to równie prawdopodobne jak to że Lina zrezygnuje z wizyty w karczmie podczas postoju w mieście XD

Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

Ale naprawdę oboje BOSKO wyglądają XD Niczym jakieś demony z czeluści piekielnych, ewentualnie
nieudany eksperyment w tworzeniu zombie... a może i udany ??

Lina wygląda jak jakaś wampirzyca a Goury zupełnie jak jakiś Ghoul :P

Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

> 3 - czy ja już gdzieś tego nie widziałem? :P
Czyżby się autorzy za dużo Star wars naoglądali ??

Najwidoczniej hehe :)
Swoją drogą po reakcji Liny na ten krótki liścik, nie mogę się doczekać poznania jej siostrzyczki XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

O, imię dobre :)

Przerobię wszystkich wrogów na grzanki ^^

Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

> Mam słabość do czerwieni
Tego to nie pamiętam ale obstawiam że pewnie do 255 lub 99 /ciach/

Zacząłem grać może godzinkę temu więc raczej jeszcze noc nie zapadła XD 255 najprawdopodobniej ?? No to czeka mnie sporo grania, swoją drogą w FF8 też tak było że statystyki mogły być na maks 255.

Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

Będzie ciężko, uwierz :) W pewnym momencie gry na zwykłej ścieżce spotkałem jakiegoś
super rzadkiego pokemona. Tylko raz na całą grę takiego widziałem i co gorsza zwiał po
jednej turze walki :/

Ja dopiero zacząłem więc dopiero malutkie i słabiutkie stworki znajduje, heh w pewnym momencie chciałem złapać Weedle Frikraagiem, doszedłem do wniosku że ogień będzie za mocny i od razu go wykończy więc użyłem pazurów... Weedle padł i tak XD Właśnie, czy jest szansa złapać stworka który ma pełne HP jeśli twój stworek jest sporo mocniejszy ?? Swoją drogą ciekawe kiedy nas zaczną kląć za gadanie o Pokemonach XD

Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

Poświęciłem chwilę i znalazłem go: http://wiki.pokemonpl.net/Suicune
Hmmm z tego co tam pisze wynika że w Red on w ogóle nie występuje. Może to w co ja grałem
to było Fire Red?

Pewnie tak, ja gram 100%centowo w zwykłe Red

Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

Nie dziwię się ale oboje są po prostu cudowni gdy tak się nawzajem wnerwiają ^^ Ciekawe
czy w tym przypadku "od nienawiści do miłości, jeden krok" mogłoby się sprawdzi XD Choć
wydaje mi się to równie prawdopodobne jak to że Lina zrezygnuje z wizyty w karczmie podczas
postoju w mieście XD

Za dużo nie naspoileruje, ale później widać Jakieś Tam delikatniutkie iskierki między nimi, Xellos raz ratuje Filię przed spadającymi kamieniami, ale tłumaczy że to raczej dlatego iż nadal jej potrzebuje czy coś. Ogólnie przez całą serię głównie sobie działają na nerwy i nic więcej... ale poczekaj na ostatnie odcinki gdzie Amelia wraz z Zelgadisem i Gourrim przeprowadzą Wojnę Psychologiczną z Xellosem... normalnie biedny Mazoku, mówię ci XD
Zresztą sam zobacz
http://www.youtube.com/watch?v=fkAgbJYKRgE

Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

Lina wygląda jak jakaś wampirzyca a Goury zupełnie jak jakiś Ghoul :P

Hmm... wampirzyca i Ghoul powiadasz ?? Nagle doznałem mocnego uderzenia Rosario+Vampiryczności XD

Dnia 11.03.2009 o 12:36, Kosmitus napisał:

Swoją drogą po reakcji Liny na ten krótki liścik, nie mogę się doczekać poznania jej
siostrzyczki XD

Zasmucę cię, ale nigdy nie mamy okazji jej zobaczyć T_T A taka szkoda, z tego co czytałem gdzieniegdzie wychodzi na to że Luna jest ziemskim awatarem najwyższego Boga w świecie Slayersów... nie zapominajmy że Lina jest (to tylko fanowskie spekulacje) awatarem Władcy/czyni Koszmarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

> Tego to nie pamiętam ale obstawiam że pewnie do 255 lub 99 /ciach/
Zacząłem grać może godzinkę temu więc raczej jeszcze noc nie zapadła XD

Aha :P W każdym razie wtedy można spotkać inne gatunki Pokemonów więc opłaca się grać zarówno w dzień jak i w nocy :)

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

255 najprawdopodobniej ??

Tak przypuszczam, ale pewności nie mam.

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

No to czeka mnie sporo grania, swoją drogą w FF8 też tak było że statystyki mogły
być na maks 255.

No właśnie chyba we wszystkich jRPG w jakie grałem 99 lub 255 to były graniczne wartości dla lvl czy statystyk.

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

Właśnie, czy
jest szansa złapać stworka który ma pełne HP jeśli twój stworek jest sporo mocniejszy ??

No właśnie mnie to zawsze wpieniało że oni tacy słabi :P Najlepiej mieć też kilka słabszych stworków do użycia właśnie na takie akcje. Poza tym potem będą do zdobycia lepsze pokeballe (nawet kilka rodzajów), ale one były dosyć cenne z tego co pamiętam.
>Swoją drogą ciekawe kiedy nas zaczną kląć za gadanie o Pokemonach XD
Jestem pewien że wkrótce :P

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

Pewnie tak, ja gram 100%centowo w zwykłe Red

Przez to nasz gadanie naszło mnie żeby znowu zagrać XD Może bym sobie tak zobaczył Pokemon Emerald czyli najnowszą część na GBA?

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

/ciach/... normalnie biedny Mazoku, mówię
ci XD

Ciiiiiiiiiiiiiiii! spoiler zły XD
Xellos biedny? Hehe on to zawsze taki stoicko spokojny przez co mam wrażenie że on cały czas sobie z nich żarty stroi i go to wszystko bawi :)

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

Nnenenenene! XD

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

Hmm... wampirzyca i Ghoul powiadasz ?? Nagle doznałem mocnego uderzenia Rosario+Vampiryczności
XD

Zupełnie nie wiem o czym to jest, no może oprócz tego że wampiry tam są :P

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

Zasmucę cię, ale nigdy nie mamy okazji jej zobaczyć T_T

O nie, no to naprawdę mnie zasmuciłeś :( Ale nie traćmy nadziei, może pojawi się w nowej serii.

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

A taka szkoda, z tego co czytałem
gdzieniegdzie wychodzi na to że Luna jest ziemskim awatarem najwyższego Boga w świecie
Slayersów...

O_O a gdzie to niby czytałeś??

Dnia 11.03.2009 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

nie zapominajmy że Lina jest (to tylko fanowskie spekulacje) awatarem Władcy/czyni
Koszmarów.

Spoiler

Z tego co działo się na końcu Next można byłoby tak wnioskować. Zresztą kiedy Hellmaster chciał coś od Liny i jeszcze jego powody nie były znane to sam sobie stworzyłem taką koncepcję że może ona jest wcieleniem jakiejś demonicy czy bogini :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Aha :P W każdym razie wtedy można spotkać inne gatunki Pokemonów więc opłaca się grać
zarówno w dzień jak i w nocy :)

Hmm, a to brzmi co najmniej ciekawie, będzie trzeba się trochę pokręcić w nocy po tym świecie. Swoją drogą udało mi się pierwszego Bossa pokonać, Brocka ^^ Ale dopiero za drugim razem, cały czas podpalałem mu Pokemony, ale nie było to zbyt skuteczne, ledwo ledwo wygrałem. Swoją drogą czy Pokemony tu ewoluują ?? Bo mam np. jednego takiego skorupiaka co wie tylko jak sobie pancerz wzmacniać, ale nie umie atakować, zmienia się potem w jakiegoś, który umie ?? COFAM PYTANIE! Właśnie mi Charmander ewoluował w Charmeliona ^^

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

No właśnie mnie to zawsze wpieniało że oni tacy słabi :P Najlepiej mieć też kilka słabszych
stworków do użycia właśnie na takie akcje. Poza tym potem będą do zdobycia lepsze pokeballe
(nawet kilka rodzajów), ale one były dosyć cenne z tego co pamiętam.

Hmm też mi to przyszło do głowy, na razie zamiatam wrogów głównie Firkraagiem, ale powinienem chyba i inne stworki szkolić np. do walk z Bossami nie ?? Swoją drogą pisało gdzieś że przydrożne krzaki można zdolnością jakiegoś pokemona ścinać żeby móc przejść, wiesz może jaki to Pokemon i jak tej zdolności użyć ??

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Jestem pewien że wkrótce :P

Have no Fear Radio Maryja is Here
http://diverse.esbenboye.dk/imgs/jesus_had_enough.png

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Przez to nasz gadanie naszło mnie żeby znowu zagrać XD Może bym sobie tak zobaczył Pokemon
Emerald czyli najnowszą część na GBA?

Heh czuje że niedługo będę musiał znowu zmienić status. Na Szatan-Kusiciel :-]

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Ciiiiiiiiiiiiiiii! spoiler zły XD

Oj tam, już tylko troszkę masz do obejrzenia.

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Xellos biedny? Hehe on to zawsze taki stoicko spokojny przez co mam wrażenie że on cały
czas sobie z nich żarty stroi i go to wszystko bawi :)

Bo on się ŚWIETNIE bawi XD Ale cóż Xellos to już taki typ że wykorzysta, wymęczy, a potem zostawi na pastwę losu... problem polega na tym że Tym Razem trafił na równego sobie na Line Inverse XD Swoją drogą pewnie sobie nie zdajesz sprawy, ale po śmierci Fibrizo w Nextcie Xellos jest bodaj 5 najpotężniejszym Demonem w tym uniwersum, mając nad sobą tylko Troje Generałów i samego Shabraningdo

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Nnenenenene! XD

Oj tam, nie ma w tej scenie absolutnie niczego spoilerowatego :-]

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Zupełnie nie wiem o czym to jest, no może oprócz tego że wampiry tam są :P

Mógłbym naspoilerować ci tutaj (najzabawniejsze że sam nawet jeszcze nie doszedłem do momentu w mandze w którym dzieją się rzeczy o których bym spoilerował XD) ale chyba sobie odpuszczę, jesteś dla mnie zbyt cenny jako źródło wiedzy o Pokemonach by cię zrazić MUAHAHAHAHAHA... hekhem, lekarz mówił że to dobre na płuca ^^

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

O nie, no to naprawdę mnie zasmuciłeś :( Ale nie traćmy nadziei, może pojawi się w nowej
serii.

Co do tego to nie wiem, ale gdzieś w którymś Filmie/OVA była pokazana w retrospekcji wspomnień Liny

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

O_O a gdzie to niby czytałeś??

Nie jestem pewien, na Wiki czy innych źródłach ^^;

Dnia 11.03.2009 o 14:03, Kosmitus napisał:

Spoiler

Z tego co działo się na końcu Next można byłoby tak wnioskować. Zresztą kiedy Hellmaster
chciał coś od Liny i jeszcze jego powody nie były znane to sam sobie stworzyłem taką
koncepcję że może ona jest wcieleniem jakiejś demonicy czy bogini :)


Mówiąc krótko, Where Lina goes Chaos and Absolute Destruction follows,

Spoiler

także mnie bym tam wcale nie zdziwiło gdyby Lina była wcieleniem Władczyni Chaosu i Matki Bogów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odpowiadać na wszystko więc odpowiem na najważniejsze. Jako posiadacz Gameboy Colora i dyskietki z czerwonymi pokami mogę ci zagwarantować, że maks level to 100 (w tych nowszych seriach chyba też).
I jeszcze pytanie, grasz w Pokemon Red czy FireRed?
edit: okej doczytałem posta i widzę, że zwykłe redy więc powodzenia i gambatte
edit 2: co do tego co Kosmitus powiedział to chce naprostować że w zwykłych redach nie zapada noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Właśnie mi Charmander ewoluował w Charmeliona ^^

Hehe no to już wiesz :)

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Hmm też mi to przyszło do głowy, na razie zamiatam wrogów głównie Firkraagiem, ale powinienem
chyba i inne stworki szkolić np. do walk z Bossami nie ??

No, wcześniej pisałem właśnie jak się męczyłem z Liderem wodnych Pokemonów. Wiadomo, ogień vs. woda i dlatego nawet gdy miałem wysoki lvl to było bardzo ciężko.

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą pisało gdzieś że
przydrożne krzaki można zdolnością jakiegoś pokemona ścinać żeby móc przejść, wiesz może
jaki to Pokemon i jak tej zdolności użyć ??

Zdolność się nazywała chyba Cut i miał ją taki pokemon-kwiatek dzwoneczek. Zresztą podobnych zdolności będzie potem wiele, np. niszczenie skał, roztapianie lodu, rozświetlanie jaskiń czy pływanie. Tylko nie wiem które były w której części z tych dwóch co grałem bo już mi się mylić zaczynają :P Żeby przejść dalej będziesz musiał je mieć. Żeby użyć wystarczy mieć pokemona przy sobie, podejść do danej rzeczy i wcisnąć przycisk akcji.

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Have no Fear Radio Maryja is Here
http://diverse.esbenboye.dk/imgs/jesus_had_enough.png

Mocne! XD

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Heh czuje że niedługo będę musiał znowu zmienić status. Na Szatan-Kusiciel :-]

Zmień zmień będzie pasował :) Ale Pokemony chyba na razie poczekają bo gram teraz w Personę 3 Fes. Cholera mam już z 35h na liczniku a nie jestem jeszcze w połowie O_o Świetny OP z gry: http://www.youtube.com/watch?v=BSsUH6M8xBg

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Oj tam, już tylko troszkę masz do obejrzenia.

Dopiero 5 epków Try obejrzałem i jeszcze Revolution jest.

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Bo on się ŚWIETNIE bawi XD Ale cóż Xellos to już taki typ że wykorzysta, wymęczy, a potem
zostawi na pastwę losu... problem polega na tym że Tym Razem trafił na równego sobie
na Line Inverse XD

True, true hehe :)

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą pewnie sobie nie zdajesz sprawy, ale po śmierci Fibrizo
w Nextcie Xellos jest bodaj 5 najpotężniejszym Demonem w tym uniwersum, mając nad sobą
tylko Troje Generałów i samego Shabraningdo

Spoiler

Że Xellos jest jednym z największych demonich wymiataczy to wiem :) Ale Gaav i tak go unieszkodliwił jednym ciosem, chociaż może by nie było tak źle z Xellosem gdyby Gaav nie zaatakował znienacka.

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Oj tam, nie ma w tej scenie absolutnie niczego spoilerowatego :-]

Ja tam wolę się powoli rozkoszować oglądając całą serię :)

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Mógłbym naspoilerować ci tutaj (najzabawniejsze że sam nawet jeszcze nie doszedłem do
momentu w mandze w którym dzieją się rzeczy o których bym spoilerował XD)

No nie XD Wujek Zły Spoiler normalnie, nawet nie doszedł do danego miejsca a już może spoilerami sypać XD

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

MUAHAHAHAHAHA...
hekhem, lekarz mówił że to dobre na płuca ^^

I nerwy uspokaja... :)

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Co do tego to nie wiem, ale gdzieś w którymś Filmie/OVA była pokazana w retrospekcji
wspomnień Liny

Zobaczy się :)

Dnia 11.03.2009 o 14:27, Hubi Koshi napisał:

Nie jestem pewien, na Wiki czy innych źródłach ^^;

Spoiler

Ale czy to nie Lord of Nightmare nie jest najwyższą Istotą?? Ten/Ta od Giga Slave?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Zdolność się nazywała chyba Cut i miał ją taki pokemon-kwiatek dzwoneczek.

Cut to HM01 i dostaje się go również w pewnym momencie gry. Można go nauczyć wszystkich trawiastych poków i jeszcze kilku innych (mój Charizard chyba mógł).
>Zresztą podobnych

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

zdolności będzie potem wiele, np. niszczenie skał, roztapianie lodu, rozświetlanie jaskiń
czy pływanie. Tylko nie wiem które były w której części z tych dwóch co grałem bo już
mi się mylić zaczynają :P

W redach jest (lekki spoiler dla Hubiego)

Spoiler

HM01 Cut, HM02 Fly, HM03 Surf, HM04 Strengh (przesuwanie skał) i HM05 Flash (rozświetlanie jaskiń)

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Żeby przejść dalej będziesz musiał je mieć. Żeby użyć wystarczy
mieć pokemona przy sobie, podejść do danej rzeczy i wcisnąć przycisk akcji.

Niestety Redy są tak archaiczne, że nie przyciskiem akcji ale trzeba wejść w start->pokemon->wybrać poka z cutem i nacisnąć Cut (tam gdzie jest give item, switch i stats). Oczywiście trzeba stać przodem do drzewka.
Odpowiadam Kosmitusowi a chyba powinienem Hubiemu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie, tych skilli uczyło się także dzięki przedmiotom.

Poza tym wnioskuję z tego wszystkiego że ja na pewno grałem w Fire Red a nie zwykłe Red :)

A Hubi posta na pewno znajdzie, nie przejmuj się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:33, Kosmitus napisał:

O faktycznie, tych skilli uczyło się także dzięki przedmiotom.

Teraz tak myślę, że żaden pokemon nie miał Cut''a z natury. Był w grze bowiem taki trick, że zamiast iść na statek S.S. Annie i zdobywać tam Cuta, dzięki Link Cable przesyłałeś sobie od kolegi pokemona z Cutem i grałeś dalej dzięki czemu statek nie odpływał. Po zdobyciu Surf wracałeś tam gdzie statek, i używając Surf płynąłeś w bok gdzie znajdywał się komputer po kliknięciu na który trafiałeś na Mew (20 level). Więc jeśli Bellsprout (lub inny pok) miałby z natury Cuta zbyt łatwy był by ten trick (bądź cheat ;)). Co do innych HMów to zdolności z nich nie uczy się bez przedmiotu na pewno żaden Pokemon.

Dnia 11.03.2009 o 15:33, Kosmitus napisał:

Poza tym wnioskuję z tego wszystkiego że ja na pewno grałem w Fire Red a nie zwykłe Red
:)

Fire Red to remake który poza tym, że były w kolorze nie miał żadnych różnic (choć pewien nie jestem)

Dnia 11.03.2009 o 15:33, Kosmitus napisał:

A Hubi posta na pewno znajdzie, nie przejmuj się ;)

Nie o to mi chodziło. Bardziej o to że zamiast tłumaczyć Hubiemu który gra pierwszy raz, tłumacze tobie, który przeszedł już grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, narobiliście mi roboty. NIe wiem na co odpowiadać xD
Hubi o poki pytaj kiedy chcesz, mam to samo w szkole... Ale zaden problem odpowiedzieć, max level to 100
Jeśli grasz na gamebojcu, to trenuj trenuj, potem sobie poki do crystala przenieś :) Ja, mój laras, rapidash(Kanon) i florjon(Clannad)wiele razem przygód przeszliśmy :D NIestety crystal mi sie jak byłem kilka miesiecu temu w szpitalu rabała tak ze nie sejwuje, a poza tym nie mozna poków z crystal do rubi przenosić :( - musze sobie leaf greena kupić.

Hubi sa jeszcze triki do reda, na Mew już raczej nie mozesz(zdobyłeś drugą odznakę?)

A na klonowanie przedmiotów jak chcesz to Ci napiszę :)

Moje ulubione poki to zdecydowanie tryp trawiasty i woda/lód, ale jeszcze ogniste niektóre lubię no i Flygona! Chyba najfajniejszy pok(choć w diamond i pearl jest tkai zarąbisty jeż xD)

Hubi, coś mi się wydaje, że uciszyliśmy fana..fanów DN, rozmowa o overlordowaniu zadziałała :D HAHAHA, Firkraag, Baldury się kłaniają xD zmiotę Cię moim złodziejem.
Postanowiłem że jednak do overlodowania wykorzystam sekwencer czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Hehe no to już wiesz :)

No miodzik normalnie ^^ Zacząłem sobie teraz latającego pokemona szkolić, tak sobie myślę że najlepiej będzie mieć grupkę pokemonów na w miarę wysokich poziomach, tylko że każdy innego rodzaju.

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

No, wcześniej pisałem właśnie jak się męczyłem z Liderem wodnych Pokemonów. Wiadomo,
ogień vs. woda i dlatego nawet gdy miałem wysoki lvl to było bardzo ciężko.

Dlatego chyba właśnie dobrze będzie mieć zróżnicowany oddział, jeśli dobrze rozumiem to na raz można mieć przy sobie tylko 6 ??

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Zdolność się nazywała chyba Cut i miał ją taki pokemon-kwiatek dzwoneczek. Zresztą podobnych
zdolności będzie potem wiele, np. niszczenie skał, roztapianie lodu, rozświetlanie jaskiń
czy pływanie. Tylko nie wiem które były w której części z tych dwóch co grałem bo już
mi się mylić zaczynają :P Żeby przejść dalej będziesz musiał je mieć. Żeby użyć wystarczy
mieć pokemona przy sobie, podejść do danej rzeczy i wcisnąć przycisk akcji.

Przynajmniej nie będę musiał kombinować, no nic poszpera się i się pewnie je znajdzie, nie śpieszy mi się (chociaż po drodze gram jeszcze trochę w Gadget Trial. Gierka o... jakby to... no powiedzmy że masz grupę dziewczyn, która wdziewa podzespoły bojowe (zależnie od postaci to np. może być czołg, artylerie, myśliwiec, bombowiec itd. itp. jeśli się nie mylę to nazywa się to Mecha-Musume) i idzie sobie na wojnę. Naprawdę fajnie się w to gra, dawno nie dorwałem porządnej turowej strategii. Tutaj masz trailer
http://www.youtube.com/watch?v=pv8qIdqwo94
A tu jak to w działaniu wygląda
http://www.youtube.com/watch?v=9YxomTWvB6g&feature=related
No i Haruhiowy Kyon robi za seiyuu twojego alter-ego w grze. Naprawdę miodny gostek XD

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Mocne! XD

Ogólnie to Have no Fear to pomysł z strony Wielkiej Rzeczpospolitej (205x rok i Polska jako światowe Imperium
http://www.wielkarzeczpospolita.net/img/mapa_big.jpg
To czerwone to Polska ma się rozumieć :-] Nie dziw się że Japonii nie ma, wysadziliśmy ją w powietrze... czy może zatopiliśmy... A Burkina Faso (to czarne w Afryce) nam podskakiwało i próbowało dokonywać prób nuklearnych... chyba im nie wyszły ^^;

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Zmień zmień będzie pasował :) Ale Pokemony chyba na razie poczekają bo gram teraz w Personę
3 Fes. Cholera mam już z 35h na liczniku a nie jestem jeszcze w połowie O_o Świetny OP
z gry: http://www.youtube.com/watch?v=BSsUH6M8xBg

Huhu Hardcorek normalnie. Ech długie dni grania ^^ myślałem że to już pieśń przeszłości dzięki Casualom ^^;

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Dopiero 5 epków Try obejrzałem i jeszcze Revolution jest.

Pewien nie jestem, ale Revolution nie jest zbyt popularny ^^;

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

True, true hehe :)

Czasami ciężko się zorientować kto kim manipuluje w tym tandemie

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Spoiler

Że Xellos jest jednym z największych demonich wymiataczy to wiem :) Ale Gaav i tak
go unieszkodliwił jednym ciosem, chociaż może by nie było tak źle z Xellosem gdyby Gaav
nie zaatakował znienacka.


Spoiler

Cóż Gaav była jednym z pięciorga Generałów Shabraningdo więc to zrozumiałe że mógł zamieść podłogę Xellosem ^^

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

Ja tam wolę się powoli rozkoszować oglądając całą serię :)

No to miłej zabawy życzę ^^

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

No nie XD Wujek Zły Spoiler normalnie, nawet nie doszedł do danego miejsca a już może
spoilerami sypać XD

Tyyy... podoba mi się ten pseudonim ^^ I jest to drugi Nadany, zaraz po Kieszonkowym Krytyku. Bardzo ci za niego wdzięczny jestem ^^ Biorąc pod uwagę moją notoryczność jeśli chodzi o spoilerowanie to naprawdę mi pasuje

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

I nerwy uspokaja... :)

A jakże by inaczej ^^

Dnia 11.03.2009 o 15:18, Kosmitus napisał:

> Nie jestem pewien, na Wiki czy innych źródłach ^^;

Spoiler

Ale czy to nie Lord of Nightmare nie jest najwyższą Istotą?? Ten/Ta od Giga Slave?


Spoiler

Teoretycznie tak, myk polega na tym że o Lord of Nightmares raczej za wielu ludzi nie wie (mazoku i ryuzoku już prędzej) sama Lina chyba stwierdziła że tworząc Giga-Slave musiała składać wiedzę o LoN z małych skrawków i plotek. Co do tego ze jej siostra jej kopie tyłek... cóż Lina jest jeszcze w miarę młoda i Nie Całkiem się rozkręciła. Swoją drogą wiesz że jest jedną z "Kolorowych" magów ?? Jest na tym samym poziomie co Rezo, tylko że o ile Rezo dostał czerwień to Linie się dostał... róż i się tym za bardzo nie chwali ze wstydu. Ogólnie myk polega na tym że w szkole uznano ją za tak zdolną że przyznano jej kolor, coś zarezerwowanego tylko dla najwypaśniejszych magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) zdobyciu Surf wracałeś tam gdzie statek, i używając Surf płynąłeś w bok gdzie znajdywał

Dnia 11.03.2009 o 15:40, Fouton napisał:

się komputer po kliknięciu na który trafiałeś na Mew (20 level). Więc jeśli Bellsprout
(lub inny pok) miałby z natury Cuta zbyt łatwy był by ten trick (bądź cheat ;)). Co do
innych HMów to zdolności z nich nie uczy się bez przedmiotu na pewno żaden Pokemon.

ooo, tego triku nie znałem znam jeno na 7levelowego Mew, ale ten nie wymaga kabelka(swoją drogą posiadam tyaki kabelek xD)

Dnia 11.03.2009 o 15:40, Fouton napisał:

Fire Red to remake który poza tym, że były w kolorze nie miał żadnych różnic (choć pewien
nie jestem)

Oj miał, dodawał primo poki, plus jakieś tam jeszzcze inne bajery, plus jakąś tam pierdółkę z informacjami o trenerach, ogólnie to wsadzono weń pomysł z poprzednich części plus coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:50, Hubi Koshi napisał:

No miodzik normalnie ^^ Zacząłem sobie teraz latającego pokemona szkolić, tak sobie myślę
że najlepiej będzie mieć grupkę pokemonów na w miarę wysokich poziomach, tylko że każdy
innego rodzaju.

Nie przywiązuj się, potem sobie złap Dratiniego i Dragonitowi daj Fly

Dnia 11.03.2009 o 15:50, Hubi Koshi napisał:

Dlatego chyba właśnie dobrze będzie mieć zróżnicowany oddział, jeśli dobrze rozumiem
to na raz można mieć przy sobie tylko 6 ??

Dokładnie, ale ze zróżnicowaniem nie możnma przeginać

Dnia 11.03.2009 o 15:50, Hubi Koshi napisał:

Przynajmniej nie będę musiał kombinować, no nic poszpera się i się pewnie je znajdzie,
nie śpieszy mi się (chociaż po drodze gram jeszcze trochę w Gadget Trial. Gierka o...
jakby to... no powiedzmy że masz grupę dziewczyn, która wdziewa podzespoły bojowe (zależnie
od postaci to np. może być czołg, artylerie, myśliwiec, bombowiec itd. itp. jeśli się
nie mylę to nazywa się to Mecha-Musume) i idzie sobie na wojnę. Naprawdę fajnie się w
to gra, dawno nie dorwałem porządnej turowej strategii. Tutaj masz trailer
http://www.youtube.com/watch?v=pv8qIdqwo94
A tu jak to w działaniu wygląda
http://www.youtube.com/watch?v=9YxomTWvB6g&feature=related
No i Haruhiowy Kyon robi za seiyuu twojego alter-ego w grze. Naprawdę miodny gostek XD

NIestety mój tata miał wolną służbę i wciąż nie mam jak tego sciagnąć...

Dnia 11.03.2009 o 15:50, Hubi Koshi napisał:

> Zmień zmień będzie pasował :) Ale Pokemony chyba na razie poczekają bo gram teraz
w Personę

POKI GRAJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 11:52, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą jest jakiś Max. Lvl do którego można dotrenować stworka ??

Chyba 255 lvl :]

Sam nie wiem bo doszedłem max do 167 ,a dalej mi się nie chciało grać xp
Ale oczywiście nabicie takiego lvl zajęło niewiele ponad przejście samej gry bo... 99.9% walk stoczyłem jednym pokemonem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 16:35, MisticGohan_MODED napisał:

Chyba 255 lvl :]

Sam nie wiem bo doszedłem max do 167 ,a dalej mi się nie chciało grać xp
Ale oczywiście nabicie takiego lvl zajęło niewiele ponad przejście samej gry bo... 99.9%
walk stoczyłem jednym pokemonem xD


W jakiej grze xD? NIe mozna mieć takiego levelu xD NIe w pokach
Jedynie jest możliwość że wykorzystasz bug w pokemon red na gbc i łapiesz pokemona na 160lv(jednak i on po zdobyciu lv zamieni się w poka na 100lv, czyli max)

HUBI HUBI! Właśnie zaczyna się Miu vs Renka xD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się