Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2009 o 13:15, Lex napisał:

No i czy jest jeszcze jakieś anime, które potrafi tak wstrząsnąć człowiekiem jak EL?

Niezłego "mindfucka" zapewni Texhnolyze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 13:15, Lex napisał:

Właśnie skończyłem oglądać Elfen Lied. Historia naprawdę wstrząsająca, poczułem się jakby
parę ton zwaliło mi się na głowę... a potem urwała ją Lucy. :> Jedyny mankament to
trochę za dużo gołych panienek i trochę . W każdym razie polecam tym, którzy jeszcze
nie oglądali. Dla mnie 9+/10.
Tak przy okazji. Co sądzicie o Goshuushou-sama ninomiya-kun? Warto obejrzeć? No
i czy jest jeszcze jakieś anime, które potrafi tak wstrząsnąć człowiekiem jak EL?


Przeczytaj mangę :) Sam czytam tylko Bleacha i nic więcej, do tego nie zamierzam nic czytać, ale Elfen Lied przeczytałem całe. Naprawdę warto, bo anime nie pokrywa się z wszystkimi wydarzeniami z mangi.

Co do Endless Eight - ja nawet nie ściągam odcinka :D wchodzę w komentarze i jak widzę kilka "OMG FUCK HARUHI" albo "FUCKING ENDLESS!" ewentualnie "nice piece of dog shit" to wiem, że nie muszę ściągać ;]

@Cirno
OST z Umineko na pewno już jest (a przynajmniej kilka piosenek) na torrentach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 13:23, SiDi napisał:

OST z Umineko na pewno już jest (a przynajmniej kilka piosenek) na torrentach ;)

Właściwie to jest OST z gry, bo tego z anime jeszcze nie ma. Single z op i ed będą pewnie pod koniec wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak SiDi radzę Ci abyś zabrał się za mangę bo naprawdę warto (pomimo tego że w niektórych chapterach gołych panienek przewalają się dosłownie całe stada). Poza tym jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś możesz sobie obejrzeć OVĘ EL.
Jeśli chodzi o inne serie to poleciłbym przede wszystkim Higurashi no Naku Koro ni o ile już jej nie zaliczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 12:19, Tomoya-kun napisał:

Czyli ktoś tu jeszcze ogląda ten 2 sezon Haruhi.... Większość nawet jej fanów już się
poddała, ja wytrzymałem 3 ep. Endless Eight i narazie nie mam zamiaru oglądać tego samego
jeszcze z 5 razy(jeśli nie więcej). Najgorsze jest to że Kyoto nie widzi w tym nic złego,
podczas gdy ten sezon to największa wpadka jaka trafiła się od dłuższego czasu.


Nie nie niem złe informacje masz Tomoya ;)
KyoAni wcale się to nie podoba, są tak samo poirytowani jak fani, bo za to nie odpowiada KyoAni tylko Kadokawa i to pod ich konto trzeba grozić :D

A ja oglądam, bo ja lubię jak takie pierdółki się zmieniają. Jaka jest dobra strona tego, że faktycznie może oddać to co czuł Kyon, Koizumi... Wróć... To co czuła Nagato bez przerwy powtarzając ten dzień 15499 razy. Jednak dla oglądającego może to być po prostu męczące. NIe zmienia to faktu, że komuś to się podoba na ZOMGanime ma to wciąż ocenę 8.4
Tak na marginesie, to w książce jest to jeden rozdział :3

Ps. Słucham endingów z Kara no Kyoukai w wykonaniu Kalafiny - cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 14:15, Ichibanboshi-kun napisał:

na ZOMGanime ma to wciąż ocenę 8.4


Na zomg anime WszystkO ma wysoką ocenę, więc nawet tam na to nie patrz...
Takie gówno jak Shin Mazinger Shougeki! Z-Hen ma tam nawet wyższą ocenę niż Haruhi-shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano film Fate/ Stay night, narazie nie wiadomo tylko czy będzie to znowu adaptacja drogi Fate czy może pokuszą się o zekranizowanie innej(ile bym oddał za film przedstawiaące UBW). Z tego co czytałem nie będzie to przemontowana i odświerzona wersja anime tylko zrobiony od nowa na VN. Otowrzono strone, choć narazie nic na niej nie ma(tylko grafika z UBW) http://www.fatestaynight.jp/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 15:39, Tomoya-kun napisał:

Zapowiedziano film Fate/ Stay night, narazie nie wiadomo tylko czy będzie to znowu adaptacja
drogi Fate czy może pokuszą się o zekranizowanie innej(ile bym oddał za film przedstawiaące
UBW). Z tego co czytałem nie będzie to przemontowana i odświerzona wersja anime tylko
zrobiony od nowa na VN. Otowrzono strone, choć narazie nic na niej nie ma(tylko grafika
z UBW) http://www.fatestaynight.jp/index.html


Ja bym chętnie drogę z Rin obejrzał - nigdy z Sakurą, nigdy... Stronka już wygląda zaczęcająco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wspaniała wiadomość:) Nawet jeśli ponownie nakręcili by Fate arc ale w lepszej grafice (np. takiej jak Kara no Kyoukai:) to byłoby coś, choć UBW byłby rzeczywiście lepszy:)
Oby tylko zatrudnili ten sam skład seiyu...

-> Ichibanboshi-kun
Zgadzam się że nakręcenie Heaven's Feel byłoby porażką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 13:33, Mysterum napisał:

Nie mogę znaleźć drugiej OVA TTGL :( Niech ktoś poratuje :>

Póki co jeszcze nic nie ma ;p
I tak jak w przypadku Kara no Kyoukai tu trzeba czekać też jakiś czas po premierze w Japonii ;/

Ale spokojnie jak coś to BSS wyda odpowiednie suby tak jak do 1 filmu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 16:03, Karharot napisał:

To wspaniała wiadomość:) Nawet jeśli ponownie nakręcili by Fate arc ale w lepszej grafice
(np. takiej jak Kara no Kyoukai:) to byłoby coś, choć UBW byłby rzeczywiście lepszy:)
Oby tylko zatrudnili ten sam skład seiyu...

NIe wyobrażam sobie F/SN z innymi seiyuu. To tak jakby napisali nową muzykę. Kreska - jakby zrobili kreskę na poziomie Clannada...

Dnia 31.07.2009 o 16:03, Karharot napisał:

Zgadzam się że nakręcenie Heaven''s Feel byłoby porażką.

Ale pewnie znaleźli by się amatorzy Sakury... I tak bym obejrzał, ale z lekkim przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 16:25, Ichibanboshi-kun napisał:

NIe wyobrażam sobie F/SN z innymi seiyuu. To tak jakby napisali nową muzykę. Kreska -
jakby zrobili kreskę na poziomie Clannada...

Pewnie będą ci sami seiyuu w końcu F/S Night nie jest jeszcze tak stary, no i jak co zawsze przecież mogą użyć rozmów z gier(choć przydało by się ponowne ich nagranie). A co do kreski Clannada była świetna ale do takiego filmu by się nie nadawała(jak do wzsystkiego innego od Type moon) ta z Kara no Kyoukai lepiej by pasowała. Pierwsze że jednak jest ona odrobine lepsza(choć Illusionary world z Clannada i tak ją deklasuje) no i bardziej dostosowana do walk. W końcu starcia w Kara no Kyoukai były na bardzo wysokim poziomie.

Dnia 31.07.2009 o 16:25, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale pewnie znaleźli by się amatorzy Sakury... I tak bym obejrzał, ale z lekkim przymrużeniem
oka.

Ma ona nawet troche fanów ale ta sicieżka nadawałą by się bardziej na hentai niż normalny film biorąc pod uwage zachowanie Sakury.
No i na forum 2CH jest plotka że to będzie właśnie scieżka UBW ale na jej potwierdzenie jeszcze poczekamy(choć nawet ta grafika czyli UBW w wykonaniu Shirou na to wskazuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 16:35, Tomoya-kun napisał:

Pewnie będą ci sami seiyuu w końcu F/S Night nie jest jeszcze tak stary, no i jak co
zawsze przecież mogą użyć rozmów z gier(choć przydało by się ponowne ich nagranie).

Jakoś nie wydaje mi się prawdopodobne aby przy profesjonalnej produkcji użyto już istniejących nagrań, no i masz rację co do ich jakości.

Dnia 31.07.2009 o 16:35, Tomoya-kun napisał:

A co do kreski Clannada była świetna ale do takiego filmu by się nie nadawała

Przy pierwszym spotkaniu z F/SN pomyślałem że np. twarz Saber jest zbytnio uproszczona ale teraz nie pogodziłbym się już ze zbyt dużymi zmianami, w grafice Clannada wypadła by ona ciut dziwnie (tzn. zbyt normalnie:).

Dnia 31.07.2009 o 16:35, Tomoya-kun napisał:

Ma ona nawet troche fanów ale ta sicieżka nadawałą by się bardziej na hentai niż normalny
film biorąc pod uwage zachowanie Sakury.

Znaleźliby się pewnie i fani takiego rozwiązania. Swoją drogą ciekawe jak HF wyglądało w ocenzurowanej Realta Nua, co chwila musiały być tam luki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, z kreską na poziomie Clannada powinienem dokładniej napisać. Tak, aby zapierała dech jak to anime przy jednoczesnej dynamice KAra no Kyoukai, ale teraz to już chyba za bardzo marzę xD

Seiyuu muszą zostać na nowo nagrane, nie wyobrażam sobie innego motywu.

Sakura też po prostu, no nijaka jakaś taka była.

@Karharot

Ja dopiero teraz się dowiedziałem, że ona była hentaiowa... Dobrze, że już mam normalna wersję

A ja się biorę za Evangeliona 1.0 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 18:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Znaczy, z kreską na poziomie Clannada powinienem dokładniej napisać. Tak, aby zapierała
dech jak to anime przy jednoczesnej dynamice KAra no Kyoukai, ale teraz to już chyba
za bardzo marzę xD

Ja myślę że to by się sprzedało:) Żeby tylko tak samo pomyśleli producenci...

Dnia 31.07.2009 o 18:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Sakura też po prostu, no nijaka jakaś taka była.

Nie tylko sakura ale cały HF odstawał od dwóch pozostałych arców. Za dużo chodzili na skróty i ten klimat jakiś taki...

Dnia 31.07.2009 o 18:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Ja dopiero teraz się dowiedziałem, że ona była hentaiowa... Dobrze, że już mam normalna
wersję

Jeśli grałeś na PC to miałeś nieocenzurowaną wersję gry. Heaven''s Feel nie był w klimacie hentai w czystym tego słowa znaczeniu ale niewiele mu brakowało, o ile w pozostałych arcach scen ero było niewiele i były wkomponowane w całość ze smakiem o tyle w HF po prostu było tego za dużo i jakieś to bez sensu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 18:52, Karharot napisał:

Ja myślę że to by się sprzedało:) Żeby tylko tak samo pomyśleli producenci...

Oby tylko, będę za nich kciuki trzymał :)

Dnia 31.07.2009 o 18:52, Karharot napisał:

Nie tylko sakura ale cały HF odstawał od dwóch pozostałych arców. Za dużo chodzili na
skróty i ten klimat jakiś taki...

W anime też jej nie lubiłem, dobrze, że zdecydowali się na Fate w anime.

Pięknie z Evangelionem muszę jechac przez streaming bo moj pc sobie nie radzi z 1080p :( chyab, ze jest na to jakaś rada? KMP mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 19:31, Ichibanboshi-kun napisał:

W anime też jej nie lubiłem, dobrze, że zdecydowali się na Fate w anime.

Ja nie tyle jej nie lubię co po prostu uważam za całkowicie nieciekawą postać.
O ile jej rola w Fate i UBW była w porządku o tyle jej nagłe przesunięcie na pierwszy plan w HF zupełnie mi nie pasowało, zwłaszcza że było połączone z przesunięciem większości innych postaci do tła lub też błyskawiczną ich likwidacją (a miałem nadzieję że będzie więcej dialogów z udziałem Lancera lub Kojirou:). Właściwie jedynym plusem ostatniego arcu było to że dowiadywaliśmy się czegoś więcej o Rider ale to o wiele za mało aby uczynić go atrakcyjnym...
Ech, sorry - rozpisałem się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania :D

1.Co oznacza ten...taniec ? :) jak u mnie w obrazku

2.Jak się nazywają w Anime/Mandze symbole do wyrażania emocji np taka mała chmurka kiedy postać np odechneła z ulgą po czymś nie przyjenym.

20090731194900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 19:51, Pablo1989 napisał:

1.Co oznacza ten...taniec ? :) jak u mnie w obrazku

Caramelldansen, Uma uma dance. :D
To jest na podstawie tego:
http://www.youtube.com/watch?v=UX6e7sO1ss0 (kiedyś w kwasach albo tutaj rzucali linkami do flasha z tym xD)
Skąd to się właściwie wzięło:
http://www.youtube.com/watch?v=lmUkWGsetLI w 1:29

Dnia 31.07.2009 o 19:51, Pablo1989 napisał:

2.Jak się nazywają w Anime/Mandze symbole do wyrażania emocji np taka mała chmurka kiedy
postać np odechneła z ulgą po czymś nie przyjenym.

To w ogóle ma jakąś nazwę(wiem o co tobie chodzi)? Dymek? Chmurka? Nie spotkałem się z definicją, może jakaś jest. :d

Darker than BLACK - Shikkoku no Hana Chapter 2

Spoiler

No to mamy tutaj dziewczynę chętną zostania kontraktowaną z własnej woli , bo już ma dość swojego aktualnego życia, naprawdę niezłe wprowadzenie do tego dlaczego już ma dość swojego trenera i wszystkiego(podobało mi się to wprowadzenie dlaczego chce się zmienić). Spotyka Kiriharę, która akurat miała pecha(szczęście?) mieć zepsuty samochód w ten deszczowy dzień i ta wywęszyła coś. Azusa zostaje uratowana w ciemnej uliczce przed gwałtem przez contractora powiązanego ze sprawą, która była okazana w pierwszym chapie, proponującego jej spełnienie tego życzenia. Pewnie Kirihara albo go spotka(i ten się zmyje z Azusą) albo znajdzie ową papkę z ciał tych chłopaków.
Na + mamy trochę akcji od Heia, który nie jest zbyt towarzyski. ; D


Póki co całkiem fajnie z tą mangą, wygląda mi na pomost między pierwszą a drugą serią anime. : -]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się