Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Hahahah
ahah
ahahahahah
ahahahah
ahahah
ahahahahah
ahahahahahahahahaha
Godzilla vs... DOOOBRE :D
Tekst roku, po pierwszym odcinku ocenić EVA hahahahah :D
Poprawiłeś mi humor na resztę wieczoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 23:20, Elkhwind napisał:


Evangeliona odrzuciłem bo nie lubię anime z tłem "godzilla vs. ...". Elfien


eh no widzisz pozory mylą , zacytuje wpis z mojego gs''a:
"...miałem kilka obaw, kreska na początku odrzucała jednak po kilku odcinkach zaczeła mi się podobać ;]; roboty strasznie nie lubię botów, robotów czy innych wielkich machin przypominających transformesów, o dziwo okazało się że z tymi robotami nie jest tak jak się na początku wydawało(tzn. wyglądają na roboty, ale nie do końca nimi są). Mimo tych obaw jednak skusiłem się na NGE(w końcu szanujący się fan anime musi obejrzeć kultowego NGE ;]). Zaczęło się niepozornie, jednak z każdym odcinkiem anime było coraz bardziej wciągające, z każdym nowym odcinkiem coraz bardziej wgłębiałem się w psychikę bohaterów analizując ich zachowania i sposób w jaki okazywali różne uczucia. Pod "osłoną robotów" w NGE kryje się jedno z najlepszych psychologicznych anime jakie widziałem... ;]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chryste PANIE!!!!
Jak Wy w stosunku do NGE mozecie miec w ogole watpliwości xD Ludzie, obejrzyjcie trochę więcej anime ;)

@Pediator

Ja dziękuję jeśli się wgłębiałeś w psychikę postaci z evci, to nieźle musisz teraz mieć psychikę zjechaną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie NGE tak na dobrą sprawę prawdziwie wciągnęło w świat anime. Po obejrzeniu tych kilkudziesięciu odcinków całą noc byłem chory bo anime się skończyło. NGE pokazało mi, że japończycy potrafią tworzyć coś więcej niż shoneny i komedyjki szkolne które do czasu NGE były moją pożywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psychologiczne powiadasz? To by mnie jednak zainteresowało. Tylko czy na rozwój osobowości postaci trzeba czekać np. 10 odc. W pierwszym epku nie zauważyłem niczego co mogłoby mi przykuć uwagę (jakiś tam raptem konflikt ojciec-syn).

A anime oglądałem niewiele, to fakt, więc może nie jestem świadom odrzucania porządnych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2009 o 00:06, Ichibanboshi-kun napisał:


Ja dziękuję jeśli się wgłębiałeś w psychikę postaci z evci, to nieźle musisz teraz mieć
psychikę zjechaną :D

też tak uważam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wciagnelo mnie dosc stare anime Vampire Princess Miyu - wieki temu ogladalem na Hyperze.
To bylo moje pierwsze powazniejsze doswiadczenie, ktore mnie brutalnie zmusilo do przemyslenia tego co uwazalem do tej pory za moralne. To jest cos jak Elfen Lied, tylko na inny sposob.
Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 00:17, Elkhwind napisał:

Psychologiczne powiadasz? To by mnie jednak zainteresowało. Tylko czy na rozwój osobowości
postaci trzeba czekać np. 10 odc. W pierwszym epku nie zauważyłem niczego co mogłoby
mi przykuć uwagę (jakiś tam raptem konflikt ojciec-syn).

Nie należę do fanów NGE ale zapewniam że postacie zyskują tam na głębi w miarę upływu czasu. Tak w ogóle to odrzucenie anime po obejrzeniu jedynie 1 epizodu to poważny błąd w przypadku każdej serii (no chyba że totalnie nie trawisz kreski - na to się już nic nie poradzi) bo często kilka pierwszych odcinków stanowi jedynie nudne wprowadzenie do bardzo ciekawej historii która rozkręca się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 22:37, Tomoya-kun napisał:

> te najbardziej dorosłe właśnie dropnął ;/
Czy ja wiem, owszem oba te tytuły są dorosłe ale też dość ciężkie do oglądania(choć ktos
kto widział Higu raczej nie powinien mieć z tym problemów) więc może po prostu okazały
się za ciężkie.


Akurat Higurashi nie jest "dorosłe". Ot chociażby przez ten cały fanserwis i harem.
Z ambitniejszych produkcji:
Grobowiec świetlików - historia dzieci radzących sobie w życiu podczas wojny;
Kino no Tabi - filozoficzne podróże i bynajmniej nie jakieś tandetne rozmyślania (tylko ten powtarzający się motyw "zaawansowania technologicznego"...);
Byousoku - o dystansie dzielącym ludzi. Aż się wzruszyłem. Przy okazji, wspaniała oprawa graficzna;
Mononoke - oryginalny styl, wspaniała atmosfera grozy, postacie, fabuła - wszytko jest świetne

Więc mi nie pisz, że było dla mnie za ciężkie - takie właśnie produkcje lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 01:08, Elkhwind napisał:

Akurat Higurashi nie jest "dorosłe". Ot chociażby przez ten cały fanserwis i harem.

chyba widziałem jakieś inne higurashi...

nie zrozumiałeś przesłania, chodzi o ot że nawet w slodko wyglądjącej osobie może się czaić zło...
harem... fan sewis... ta... chyba pedo serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 00:17, Elkhwind napisał:

Psychologiczne powiadasz? To by mnie jednak zainteresowało. Tylko czy na rozwój osobowości
postaci trzeba czekać np. 10 odc. W pierwszym epku nie zauważyłem niczego co mogłoby
mi przykuć uwagę (jakiś tam raptem konflikt ojciec-syn).

A anime oglądałem niewiele, to fakt, więc może nie jestem świadom odrzucania porządnych
produkcji.


Ciekawa lista , muszę powiedzieć . Patrząc na " Planning to Watch" , radzę zabrać się jak najszybciej za monstera . Moim zdaniem , po obejrzeniu tylko 8 epków aktualnie , seria jest świetna . Ale zobaczymy jak to się zakończy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 01:15, Pediator napisał:

> Akurat Higurashi nie jest "dorosłe". Ot chociażby przez ten cały fanserwis i harem.

chyba widziałem jakieś inne higurashi...

NIe nie, dobre oglądasz, takich pierdół się nie słucha skoro najpierw zwraca się uwagę na to, a dopiero później na fabułę.

Czas na Tsubasa Chronicle, trzeba skończyć to to wreszcie a później rełocz DMC :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 01:08, Elkhwind napisał:

Akurat Higurashi nie jest "dorosłe". Ot chociażby przez ten cały fanserwis i harem.

KE?! W Hitu fanserwis i harem? Gdzieś ty to widział? O pierwszym ep.REI to się zgodze ale przez całe zwykłe i KAI czegoś takiego nie widziałem.
Dla wszystkieo sprawdzam... fanserwis- pokazywanie bielizny, typowe upadki i inne lądowanie w orginalnych pozycjach, transformacje..... jakoś nie przypominam sobie aby coś takiego bylo w Higu. Jeśli chodzi ci o zachowania Keichiego w niektórych penality games jak dziewczyny musiały pracować w Angel Mort to było to tylko dlatego aby ukazać ich normlane życie. No i budowało to ten chory kontrastowy klimacik.
Harem- kupa bohaterek rzucająca się na bohatera i podąrzajaca za nim..... tego to już wogle nie kojarze z czymkolwiek co można podpisać pod te kategorie... to że poza jednym facetem reszta w grupie to dziewczyny wcale nie tworzy haremu
Co do CG..... znajdź tu choć jedną osobe która ocenia te serie po walkach Knightmare Frame? Troszke rozminołeś się z celem tego tytułu (no dobra prawie kompletnie). A jeśli już tak na to patrzeć to nie wiem jak można narzekać na Karren w akcji w swoim Gurenie.

Ichibanboshi-kun
Tak wiem dzieci i "krytycy" głosu nie mają ale pordukcji od ryukishi07 będe bronił do końca. No i narazie nastawia przeciw sobie tylko poejdyncze osoby tymi tezami, przecież jeszcze nie przyczepił się do wielkiej 3 keya(albo raczej 2) co oznacza zrobienia sobie wrogów z większości tego tematu. No i o które DMC ci chodzi- Devil May Cry czy Detroit Metal City?

Pediator
Jesteś naprawde porypany.... już cie lubie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 04:29, Cirno napisał:

Valkyria 19, podsumuję obrazkiem własnej roboty :3


Wg. mnie trafiłeś tym obrazkiem w sedno sprawy. Jest to odjazdowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"chyba widziałem jakieś inne higurashi...

nie zrozumiałeś przesłania, chodzi o ot że nawet w slodko wyglądjącej osobie może się czaić zło...
harem... fan sewis... ta... chyba pedo serwis"

Eh, nie zrozumieliście. Wiem o tym, że Higurashi jest o czymś więcej, przecież inaczej nie wystawiłbym dyszki. Nie mam wcale za złe serii, że pojawiają się różne sytuacje podchodzące pod fanserv, to nie wada.
Rozumiem, że spotkaliście się z opiniami o tej serii w stylu "fajna sieka", "kawaii!!1" itp. i teraz mnie zarzucacie takie podejście. A tak wcale nie jest.

Nikt nie oglądał z wymienionych powyżej przeze mnie tytułów?
ps. Mononoke, nie Księżniczka Mononoke (już kolegom, z którymi rozmawiałem, myliło się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 09:32, Elkhwind napisał:

Rozumiem, że spotkaliście się z opiniami o tej serii w stylu "fajna sieka", "kawaii!!1"
itp. i teraz mnie zarzucacie takie podejście. A tak wcale nie jest.

(tu wstawić facepalm)Więc po co robiłeś problem.

Dnia 11.08.2009 o 09:32, Elkhwind napisał:

Nikt nie oglądał z wymienionych powyżej przeze mnie tytułów?
ps. Mononoke, nie Księżniczka Mononoke (już kolegom, z którymi rozmawiałem, myliło się)

Oglądałem je wszystkie( i nie tylko ja w tym temacie) i popre że to są świetne tytuły. Jedynie Mononoke nie przypał mi do gustu, jest dość orginalny i specyficzny i po prostu mi on nie pasował.

20090811094449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się