Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

D.Gray-man 187

Spoiler

Na ten chapter trzeba było czekać 4 miesiące ale biorąc pod uwage jaki był to moge powiedzieć że warto było. Widać że autorka chce szybciej zamknąć mange więc przyspieszyłą nieco wydarzenia. Poznajemy tu praktycznie wszystkich Noah. Między egzorcystami, a akumami panuje już otwarta wojna zaś Noah mają zadanie łowy egzorcystów. Świetna jeszcze była scena jak chwile po scenie walki Alana i 2 innych z całą hordą akum z nikąd pojawił się Tyki jednym ruchem odcinając ręce dla jednego z egzrocystów. A potem kiedy już myśleli że uciekli pojawił się ponownie z 2 innymi Noah. To i rozpoczął się atak na kwatere zakonu w ameryce. Szkoda tylko że następny chapter w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 07:45, Tomoya-kun napisał:

D.Gray-man 187

Spoiler

Na ten chapter trzeba było czekać 4 miesiące ale biorąc pod uwage jaki był to moge
powiedzieć że warto było. Widać że autorka chce szybciej zamknąć mange więc przyspieszyłą
nieco wydarzenia.


Spoiler

Może jeszcze to być także to, że to jest po prostu skok w czasie(chociaż tempo tego chaptera była bardzo szybkie, musiałem przeczytać go 3-4 razy, aby zrozumieć wszystko), po czym możemy się spodziewać jakiejś retrospekcji wyjaśniającej ten zmasowany atak/akcje na całym świecie, jednak naprawdę teraz powiedzieć można, że ta manga jest bliżej końca niż środka.


>Poznajemy tu praktycznie wszystkich Noah. Między egzorcystami, a akumami
>panuje już otwarta wojna zaś Noah mają zadanie łowy egzorcystów. Świetna jeszcze była
>scena jak chwile po scenie walki Allena i 2 innych z całą hordą akum z nikąd pojawił się
>Tyki jednym ruchem odcinając ręce dla jednego z egzrocystów. A potem kiedy już myśleli
>że uciekli pojawił się ponownie z 2 innymi Noah. To i rozpoczął się atak na kwatere zakonu
>w ameryce.


Spoiler

Szczerze mówiąc, można się spodziewać kolejnego przebudzenia 14th i świetnej walki, bo nie sądzę aby sam Allen wraz z tym pół-akumą(poznajemy także mniej więcej sposób w jaki będą się "rozmnażać"). Ciekawe co się dzieje z Millenium Earlem(dowiadujemy się co ma pod kapeluszem btw), który wił się w bólach, pewnie jakaś klątwa zbiegłego Noah. Ciekawe czemu Earl przypuszcza atak w ludzkiej formie.


>Szkoda tylko że następny chapter w grudniu
Nie grudniu, tylko grudniowym Jump Square(to miesięcznik, w nim także jest Claymore), który będzie w listopadzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za Special do K-ON! jest na animetake.com?
Na dodatek coś ciężko idzie tłumaczenie The World God Only Knows :( Tak mnie ta manga wciągnęła i znowu muszę czekać na nowe chaptery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 09:03, SiDi napisał:

Co to za Special do K-ON! jest na animetake.com?

A taki z Blu-Raya, słabe to - trwa nawet tylko jakieś 3 minuty, to nie ten zapowiadany na 2010 rok.

Dnia 18.08.2009 o 09:03, SiDi napisał:

Na dodatek coś ciężko idzie tłumaczenie The World God Only Knows :( Tak mnie ta manga
wciągnęła i znowu muszę czekać na nowe chaptery.

Dobrze by było, gdyby jakaś inna grupa to wzięła, Red Hawk Scanlations jest dość powolna i ma kilka projektów w toku(a ta przerwa to przez to, że ich tłumacz nie wyrabia), a kolejnego chaptera spodziewać się można już niedługo, nawet dzisiaj. ;p

btw Są RAWy Air Gear 252 i 07-Ghost 51(szkoda, że anime nie dobrnie do tego co się dzieje, akurat kiedy fajne rzeczy zaczęły się dziać w ostatnich chapterkach;P).

Mój poprzedni post - ah, crap, nie dodałem spojlera i , akurat gram.pl przestał mi odpowiadać i nie mogłem zrobić edycji. -_-'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 09:43, Gol_Galad napisał:

btw Są RAWy Air Gear 252 i 07-Ghost 51(szkoda, że anime nie dobrnie do tego co się dzieje,
akurat kiedy fajne rzeczy zaczęły się dziać w ostatnich chapterkach;P).

Dzięki za info musze obadać nowy chapterek Air Gear

Dnia 18.08.2009 o 09:43, Gol_Galad napisał:

Mój poprzedni post - ah, crap, nie dodałem spojlera i , akurat gram.pl przestał mi
odpowiadać i nie mogłem zrobić edycji. -_-''

Trudno ale i tak chyba jesteśmy tu jednynymi którzy czytaja na bierząco te mange.
Edit. Jest zsubowany 7 ep Needless

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 15:26, orzel286 napisał:

clannad - squirrelized!

Przestań czepiać się Clannada albo już nie wchodź do tego tematu!

Chłopaki co powiecie na olewanie go jeśli dalej będzie robił swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 15:37, Tomoya-kun napisał:

Chłopaki co powiecie na olewanie go jeśli dalej będzie robił swoje?

Znaczy olewanie kogo? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 15:43, Fouton napisał:

> Chłopaki co powiecie na olewanie go jeśli dalej będzie robił swoje?
Znaczy olewanie kogo? ;>

orła, choć narazie jeszcze nie czepiał się Type-moon czy 07th Expansion to i tak działa mi na nerwy swoją wrogością do Clannada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 15:48, Tomoya-kun napisał:

orła, choć narazie jeszcze nie czepiał się Type-moon czy 07th Expansion to i tak działa
mi na nerwy swoją wrogością do Clannada

Kogo? Jakiego orła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2009 o 15:37, Tomoya-kun napisał:

Przestań czepiać się Clannada albo już nie wchodź do tego tematu!

Chłopaki co powiecie na olewanie go jeśli dalej będzie robił swoje?

A tu ktoś wjeżdża na Clannad ?
Pokaż mi go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2009 o 15:48, Tomoya-kun napisał:

orła, choć narazie jeszcze nie czepiał się Type-moon czy 07th Expansion to i tak działa
mi na nerwy swoją wrogością do Clannada


Dlatego ja już dawno go olewam, rozumiem, że można czegoś nie lubić, ale ukazywanie tego na każdym kroku jest już żenujące -_-
Podobno ludzie, których nikt nie lubi w rzeczywistości, odreagowują to w Internecie. Może tu jest podobnie.

Wczoraj widziałem KnK 4 i zapowiedź 5, którą będę oglądał wieczorem. Zapowiada się niezłe show :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 16:27, Mysterum napisał:

Wczoraj widziałem KnK 4 i zapowiedź 5, którą będę oglądał wieczorem. Zapowiada się niezłe
show :D

To czeka cie naprawde porządny seans dzisiaj wieczorem, w końcu to najlepszy z filmów KnK i najdłuższy. Zobaczymy czy twoje wrażenia będą takie same jak nasze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2009 o 16:38, orzel286 napisał:

/.../


Zaślepiony to jesteś Ty. A wiesz czemu ? Bo oceniasz Anime którego ledwo dotknąłeś. Jesteś dopiero na samym początku wstępu do tej właściwej historii o której Clannad opowiada. A Ty oceniasz Clannada, a nawet nie wiesz o czym on właściwie jest. Przecież pisałem ci, że później następuje zwrot akcji o 360 stopni, każdy kto widział Clannada może to potwierdzić. Prosta piłka: nie obejrzałeś do końca, nie przepadasz za tym gatunkiem = NIE oceniaj. Clannadowi dałeś 2/10 bo tak i już... bez urazy, ale ocenienie czegoś czego nie poznałeś, a wszyscy wokół to chwalą jest po prostu głupie. Jeszcze mogę zrozumieć taką ocenę dla jakiegoś z deka monotonnego Anime np. Haruhi, ale w przypadku Clannada pokuszę się o stwierdzanie, że jest to jedno z najbardziej rewolucyjnych fabularnie Anime jakie kiedykolwiek powstało (kto się nie zgada, nich pierwszy rzuci kamień). Ale jest już chyba za późno, tak się bez sensu nakręciłeś ''''Clannad = be'''', że nawet obejrzenie tej rewolucji w fabule chyba i tak już niczego tutaj nie zmieni. Jedne co mógłbyś zrobić, żeby naprawić ten błąd, to usunąć tą bezsensowną i bezpodstawną ocenę z MAL-a. No ale zrobisz jak sam będziesz chciał.

PS. Mam teraz takie wrażenie jakbyś olewał wszystko to co do Ciebie piszę. Nie raz prosiłem, żebyś nie oceniał tego Anime dopóki nie obejrzysz do końca, a prosiłem dlatego, bo sam z doświadczenia wiem, że na początku obu serii wieje trochę nudą - o czym też Tobie wspominałem. O 360 stopniowym zwrocie akcji, też Ci pisałem. I co ? I nic. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować