Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2009 o 00:19, Karharot napisał:

Tears to Tiara e20


True. Odcinek przegadany i nudny. Ogólnie to akcja strasznie wolno się rozwija, liczyłem na wielkie potyczki z Imperium, a tu ciągle tylko

Spoiler

"walka o Avalon"


Chociaż cieszy mnie jedna rzecz. Nareszcie odstąpiono od często schematycznego w fantasy anime pomysłu na "początek świata". To znaczy;
Spoiler

tak naprawdę akcja toczy się w Japonii, w odległej przyszłości, coś poszło nie tak i ludzkość została niemal wykoszona.

Było tak między innymi w Uta
Spoiler

warerumono

, World
Spoiler

Destruction

i Scra
Spoiler

pped Princess

jeżeli dobrze pamiętam. Nie wiem dlaczego, ale strasznie mnie ten motyw irytuje. Psuje klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tears to Tiara e20

Dnia 19.08.2009 o 00:30, KrisK91 napisał:

True. Odcinek przegadany i nudny. Ogólnie to akcja strasznie wolno się rozwija, liczyłem
na wielkie potyczki z Imperium,

Też na to liczyłem, końcówka 18 epka wydawała się sugerować że teraz sprawy nabiorą tempa a tu akcja utknęła w bagnie:(

Dnia 19.08.2009 o 00:30, KrisK91 napisał:

Chociaż cieszy mnie jedna rzecz. Nareszcie odstąpiono od często schematycznego w fantasy
anime pomysłu na "początek świata". To znaczy;

Spoiler

tak naprawdę akcja toczy się w Japonii,
w odległej przyszłości, coś poszło nie tak i ludzkość została niemal wykoszona.

Było
tak między innymi w Uta
Spoiler

warerumono

, World
Spoiler

Destruction

i Scra
Spoiler

pped Princess


jeżeli dobrze pamiętam. Nie wiem dlaczego, ale strasznie mnie ten motyw irytuje. Psuje
klimat.

Dobrze pamiętasz:) Sam pomysł był nawet ciekawy tak długo jak był oryginalny (czy też tak długo jak widz zetknął się z nim po raz pierwszy), teraz to już faktycznie jest tylko kalka z kalki (ten sam motyw był zdaje się jeszcze w Murder Princess a nawet został zasugerowany w Vampire Knight gdzie IMO wepchnięto go na siłe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2009 o 00:11, Mysterum napisał:


K-ON Special 1
Jak oni mogli dać tak słabą scenkę do tak wspaniałego anime? Mam nadzieję, że się poprawią.

Nie na DVD pokrako, a na slow-ray :D
Poza tym, Yui owni wszystko, więc było to zajebiste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valkyria 20

Spoiler

Po tych waszych orgazmach krzyczących jakie to epickie, spodziewałem się więcej ale cóż :D
Baka Squad 1, ale dobrze że Ramal poszedł w pizdu bo mnie już zaczynał emokid wkurzać.
Co do tej imperialnej Valkyii, fajne ma cycki, co pokazano w specialu dosadnie.
I na zakończenie, Faldio jest taką ciotą, że nawet nie umie dobrze strzelać, więc nie sądze żeby Alicia umarła, poza tym ona ma uber pokemon moce Valkyrii! :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 00:19, Karharot napisał:

Tears to Tiara e20

Spoiler

Odcinek pokazujący odległą przeszłość Arawna oraz punkt zwrotny w historii świata,
niestety pomimo opisywania tak doniosłego wydarzenia w praktyce jest to odcinek przegadany,
statyczny i wyjątkowo nudny:( Oby pozostałe 6 epków było ciekawszych.



Było tak nudno, że często musiałem cofać o kilka sekund, by przeczytać jeszcze raz i zrozumieć o co tam biegało. Te walki mi się podobały co były we wcześniejszych odcinkach i mam nadzieję, że dalej też tak będzie. Już kiedyś wspominałeś, że Tears to Tiara jest podobne do Utawarerumono, z tymże to drugie podobno lepsze ;] Jak się skończy TsT to będę miał zamiar się zabrać za to anime właśnie. Mam nadzieję, że tam nie będzie tak nudnych odcinków jak ten tutaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 08:48, SiDi napisał:

Już kiedyś wspominałeś, że Tears to Tiara jest podobne do Utawarerumono, z tym
że to drugie podobno lepsze ;] Jak się skończy TsT to będę miał zamiar się zabrać za
to anime właśnie. Mam nadzieję, że tam nie będzie tak nudnych odcinków jak ten tutaj ;]

W Utawarerumono nawet gdy akurat nie ma czystej akcji to w jej miejsce pojawia się niezły humor więc nie ma tam nudy. Poza tym bohaterowie są bardziej wyraziści i interesujący (po części dzięki seiyuu którzy IMO zostali lepiej dobrani). Jeśli ogólny klimat TtT przypadł Ci do gustu to Utawarerumono na pewno Ci się spodoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 11:32, Karharot napisał:

W Utawarerumono nawet gdy akurat nie ma czystej akcji to w jej miejsce pojawia się niezły
humor więc nie ma tam nudy. Poza tym bohaterowie są bardziej wyraziści i interesujący
(po części dzięki seiyuu którzy IMO zostali lepiej dobrani). Jeśli ogólny klimat TtT
przypadł Ci do gustu to Utawarerumono na pewno Ci się spodoba:)


Moim zdaniem to nawet nie ma porównania. Utawererumono jest sto razy lepsze. TtT mnie jakoś tak nawet nie wciągnęło, nawet na MALu tego nie dodałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 11:34, Ichibanboshi-kun napisał:

Moim zdaniem to nawet nie ma porównania. Utawererumono jest sto razy lepsze. TtT mnie
jakoś tak nawet nie wciągnęło, nawet na MALu tego nie dodałem.

Tylko ile razy można Utawarerumono oglądać? :) Za TtT chwyciłem bo szukałem czegoś nowego i jednocześnie podobnego, całkowicie się na tym tytule nie zawiodłem ale oczekiwałem po nim więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 11:44, Karharot napisał:

Tylko ile razy można Utawarerumono oglądać? :) Za TtT chwyciłem bo szukałem czegoś nowego
i jednocześnie podobnego, całkowicie się na tym tytule nie zawiodłem ale oczekiwałem
po nim więcej...


To zrełoczuj Slayersów, masz tam wszystko przecie! Przygodę, magię, Linę Inverse, czego chcieć więcej? PS. Wspominałem o Linie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 10:31, Ichibanboshi-kun napisał:

Umi Monogatari ~Anata ga Ite Kureta Koto~ ogląda ktoś to to?
Reżyseruje to facet od ZnT, więc może warto sprawdzić?


Ja oglądam i mnie się bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:05, Ichibanboshi-kun napisał:

To zrełoczuj Slayersów, masz tam wszystko przecie! Przygodę, magię, Linę Inverse, czego chcieć więcej? PS. Wspominałem o Linie?


Mimo że lubię Linę i jej czelotkę, to nie uważam, że można to anime uznać za wybitne :P Utawarerumono jest co najmniej dwie klasy wyżej.

EDIT: WOW! Zrobili lnki w podpisach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:33, Grzech napisał:

Mimo że lubię Linę i jej czelotkę, to nie uważam, że można to anime uznać za wybitne
:P Utawarerumono jest co najmniej dwie klasy wyżej.

Ke? Rozumiem że masz na myśli lepsze o dwie klasy od TtT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:05, Ichibanboshi-kun napisał:

To zrełoczuj Slayersów, masz tam wszystko przecie! Przygodę, magię, Linę Inverse, czego
chcieć więcej? PS. Wspominałem o Linie?

Już oglądałem:) Pierwsza seria oraz Next i Try są naprawdę niezłe (to coś co nakręcili ostatnio jest za to totalną pomyłką) IMO nie jest to jednak ten sam gatunek co Utawarerumono, Slayrsi to przygodowa komedia fantasy (z naciskiem na komedię) podczas gdy Utawarerumono to fantasy akcji z domieszką komedii i dramatu, nawet humor jest tu inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:49, Karharot napisał:

Już oglądałem:)

Wiem wiem, dlatego o rełoczu napisałem :)

Dnia 19.08.2009 o 12:49, Karharot napisał:

Pierwsza seria oraz Next i Try są naprawdę niezłe (to coś co nakręcili
ostatnio jest za to totalną pomyłką) IMO nie jest to jednak ten sam gatunek co Utawarerumono,
Slayrsi to przygodowa komedia fantasy (z naciskiem na komedię) podczas gdy Utawarerumono
to fantasy akcji z domieszką komedii i dramatu, nawet humor jest tu inny.

No taak, ale lepsze to niż gdybym Ci polecił Tsubasa Chronicle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi, dlaczego 7 epek PL! został skatowany przez cenzurę jak pies przechodzący przez jezdnie przez przejeżdżające z dużą szybkością BMW ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się