Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2009 o 08:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Słabo w mordę jeża, liczę jedynie na dramy i wiąż czekam na Toradorę 2.

A jest jakakolwiek szansa na kontynuację Toradory?

Dnia 21.09.2009 o 08:06, Ichibanboshi-kun napisał:

NIe, twórca sobie po prostu mruczał: co tutaj widzów najbardziej wkurzy z zdegustuje..
Hmmm... Aaaa, MAM!

Tak czy siak miał on jakiś (poważny) problem. Cóż, nie pierwszy i nie ostatni to raz gdy czubek zajmuje się tworzeniem, przynajmniej w tym wypadku po odjęciu tych kilku mniej strawnych scen wyszło coś w miarę przyzwoitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 08:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Słabo w mordę jeża, liczę jedynie na dramy i wiąż czekam na Toradorę 2.

Może coś w tym styl się pojawi, w tym sezonie była Sora no Manimani. Może nie jest to poziom Toradora ale też bardzo dobra komedia romantyczna.

Dnia 21.09.2009 o 08:06, Ichibanboshi-kun napisał:

A Madhouse to w ogóle mnie rozpierdzielił.... Najpierw Ironman, potem Wolverine a teraz...
Stich?

Ja czekam na Królewnę Śnieżkę i 7 samurajów XD
A obadałem te liste jeszcze raz i wiedze że jakoś uciekł mi jeden tytuł Natsu no Arashi! 2. Pierwsza seria mi się podobała więc 2 też może być ciekawa.

MisticGohan
Powiedz mi jedno. Jak co diabła mogłeś myśleć że to jest z Kanona?! Patrząc po twoim MAL''u jakimś cudem nie obejrzałeś jeszcze jednego z najlpszych tytułów jakie istnieją, idź w końcu nadrobić zaległości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 09:46, Karharot napisał:

A jest jakakolwiek szansa na kontynuację Toradory?

Wiesz, zekranizowali bodajże jedną czy dwie nowelki, dlatego liczę na więcej :)

Dnia 21.09.2009 o 09:46, Karharot napisał:

Tak czy siak miał on jakiś (poważny) problem. Cóż, nie pierwszy i nie ostatni to raz
gdy czubek zajmuje się tworzeniem, przynajmniej w tym wypadku po odjęciu tych kilku mniej
strawnych scen wyszło coś w miarę przyzwoitego.

Bez takich ludzi nie mielibyśmy Papriki czy Perfect Blue :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 09:46, Tomoya-kun napisał:

Może coś w tym styl się pojawi, w tym sezonie była Sora no Manimani. Może nie jest to
poziom Toradora ale też bardzo dobra komedia romantyczna.

Zapamiętam, chociaż chyba zainteresuje się tym Winter.. Sonata? od kwietnia czuję straszny niedosyt z powodu braku czegoś na poziomie Clannada :( - chociaż czegoś zbliżonego

Dnia 21.09.2009 o 09:46, Tomoya-kun napisał:

Ja czekam na Królewnę Śnieżkę i 7 samurajów XD

Woahaha, czad i zatruty anpan zamiast jabłka XD

Dnia 21.09.2009 o 09:46, Tomoya-kun napisał:

A obadałem te liste jeszcze raz i wiedze że jakoś uciekł mi jeden tytuł Natsu no Arashi!
2. Pierwsza seria mi się podobała więc 2 też może być ciekawa.

To hcyba najpeirw trzeba będzie nadrobić pierwszy sezon :)

Dnia 21.09.2009 o 09:46, Tomoya-kun napisał:

MisticGohan
Powiedz mi jedno. Jak co diabła mogłeś myśleć że to jest z Kanona?! Patrząc po twoim
MAL''u jakimś cudem nie obejrzałeś jeszcze jednego z najlpszych tytułów jakie istnieją,
idź w końcu nadrobić zaległości!

I zagraj w fałenkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 09:51, Ichibanboshi-kun napisał:

Zapamiętam, chociaż chyba zainteresuje się tym Winter.. Sonata? od kwietnia czuję straszny
niedosyt z powodu braku czegoś na poziomie Clannada :( - chociaż czegoś zbliżonego

Winter Sonata jest oparta na serialu który był popularny no i zebrał bardzo dobre recenzje. Jeśli niczego nie namieszają będzie to porządny dramat.

Dnia 21.09.2009 o 09:51, Ichibanboshi-kun napisał:

Woahaha, czad i zatruty anpan zamiast jabłka XD

Wystarczy kupić go u Sanae i posmarować magicznym dżemikiem ciotki Akiko.Nie ma takiej osoby która by to ustała.

No i tak zmieniając temat. Ostatnio(czyt. z premierą Undefined Fantastic Object) znowu gram sobie w Touhou. I ciekawi mnie że biorąc pod uwage popularność tej serii nikt nie zabiera się za jej ekranizaje(pomijam Touhou anime project). No i gdyby taką zrobili jak epicke by były walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 10:03, Tomoya-kun napisał:

Winter Sonata jest oparta na serialu który był popularny no i zebrał bardzo dobre recenzje.
Jeśli niczego nie namieszają będzie to porządny dramat.

TO to remake jest?

Dnia 21.09.2009 o 10:03, Tomoya-kun napisał:

Wystarczy kupić go u Sanae i posmarować magicznym dżemikiem ciotki Akiko.Nie ma takiej
osoby która by to ustała.

Nie psiz takich strasznych rzeczy :/

Dnia 21.09.2009 o 10:03, Tomoya-kun napisał:

No i tak zmieniając temat. Ostatnio(czyt. z premierą Undefined Fantastic Object) znowu
gram sobie w Touhou. I ciekawi mnie że biorąc pod uwage popularność tej serii nikt nie
zabiera się za jej ekranizaje(pomijam Touhou anime project). No i gdyby taką zrobili
jak epicke by były walki?

Ważne tylko żeby były Sanae, Aya, Sakuya i Cirno :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Umineko no naku koro ni. Anime jest tak dziwne, że nawet nie wiem czy mi się podoba. Jestem po czwartym epie. Mam pytanko: czy anime opiera się na mandze w 100%? Bo słyszałem, że dużo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 12:14, Grzech napisał:

Zacząłem oglądać Umineko no naku koro ni. Anime jest tak dziwne, że nawet nie
wiem czy mi się podoba. Jestem po czwartym epie. Mam pytanko: czy anime opiera się na
mandze w 100%? Bo słyszałem, że dużo lepsza.

Tak jak napisał Abomek42 Umineko jest oparte na VN ale jest też jej adaptacja mangowa, która jest lepsza od anime(ale nadal nie jest to poziom vn). Więc polecam ją poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hayate no Gotoku oznacza Hayate the Combat Butler! (czyli Hayate Waleczny Lokaj)
Kuroshitsuji oznacza Black Butler (czyli Mroczny Lokaj)
Moje pytanie brzmi skoro oba zawierają słowo Lokaj w tytule to dlaczego nazwy tych anime się różnią? Coś jest ukrytego w japońskich krzaczkach, że oznaczają to samo, a pisze się inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 13:22, SiDi napisał:

Hayate no Gotoku oznacza Hayate the Combat Butler! (czyli Hayate Waleczny Lokaj)
Kuroshitsuji oznacza Black Butler (czyli Mroczny Lokaj)
Moje pytanie brzmi skoro oba zawierają słowo Lokaj w tytule to dlaczego nazwy tych anime
się różnią? Coś jest ukrytego w japońskich krzaczkach, że oznaczają to samo, a pisze
się inaczej?

Słowo oznaczające Butlera to Shitsuji (stąd kuroshitsuji - czarny butler). Natomiast tytuł Hayate no Gotoku nie jest tłumaczony na combat butler. Nie wiem skąd to się wzięło ale domyślnie nazwa Hayate no Gotoku oznacza coś w stylu ''być jak Hayate"''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 13:22, SiDi napisał:

Hayate no Gotoku oznacza Hayate the Combat Butler! (czyli Hayate Waleczny Lokaj)
Kuroshitsuji oznacza Black Butler (czyli Mroczny Lokaj)

Zaprawdę... ładnie to tak znęcać się nad angielskim ?? Nie Waleczny tylko Bojowy (w sensie wojskowym) i nie Mroczny tylko Czarny jak już powiedział Fouton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak porąbane to było, dziwne nawet że na Jetixie to puszczali! BTW jetix znów zmienił nazwę, teraz to jest Disney XD

@Abomek

Dostąłeś już DeeSa? :] Ja się już od 3-4 godzin nim cieszę:)
Właśnie sobie szukam FMA w wersji japońskiej, bo fabułę już i tak znam a ten engdub jest nie do zniesienia... A jeszcze taki bajer żę mam FFa w wersji undub :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 13:54, Fouton napisał:


Słowo oznaczające Butlera to Shitsuji (stąd kuroshitsuji - czarny butler). Natomiast
tytuł Hayate no Gotoku nie jest tłumaczony na combat butler. Nie wiem skąd to się wzięło
ale domyślnie nazwa Hayate no Gotoku oznacza coś w stylu ''być jak Hayate"''.


OK dzięki za wyjaśnienie. Co do Hayate to tak jest właściwie zawsze tłumaczony.

@Hubi
Już się nie czepiaj. Jakbym miał tak robić to czepiałbym się każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 15:13, SiDi napisał:

@Hubi
Już się nie czepiaj. Jakbym miał tak robić to czepiałbym się każdego.

Wybacz, ale to zboczenie zawodowe :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 09:46, Tomoya-kun napisał:

Powiedz mi jedno. Jak co diabła mogłeś myśleć że to jest z Kanona?!

Haruhi , azumanga , school days czy kanon... co za różnica ;/
Raczej nie obejrzę ,bo anime typu haruhi unikam z daleka xp

> http://mangahelpers.com/news/details/253
[*] ech dobra seria była ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się