Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2007 o 19:00, PAPISHON napisał:

Tak moe powiedzieć o każdym anime/mandze. Dajmy naprzykład Chobitsa, co w tym ciekawego ? Codzienne
sprawy tylko z innymi komputerami...


Chpobits jest takie sobie, gdzies do polowy jest zabawne i sie milo oglada a im dalej tym gorzej ;)
IMO nic nie przebije tylko takich anime jak Juuni Kokki, Cowboy Bebop, Samurai Champloo czy Wolf''s Rain... wszystkie power-up/level-up anime takie jak HxH, YuYu Hakusho, Bleach, DB, Ranma 1/2 (chociaż to jest świetne i zabawne prawie caly czas), Naruto, Inuyasha, OP (moze to nie ;P) są do przebicia przez jakas nowosc, oczywiscie - DB mzoe wyznaczylo nowy kierunek takim anime, ale ejst juz stare, pierwsza seria byla b. dobra poniewaz byla na podstawie mangi, a jak sie zaczela cala historia z sajanami to bylo to juz trzepanie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zwane trzepanie kasy zaczęł się moim zdaniem po sadze Cella, potem nie było już tak exrta, ale było fajnie. Najgorszy to chyba był DB GT, choć w nim były jakieś normalne przygody, a nie tylko walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cowboy Bebop rzeczywiście było niezłe a z dawnych anime nic nieprzebije Sailorek:) pierwsze nietylko moje anime i mimo upływu czasu nadal czuję nutkę sentymentu do tego anime, wszakże od tego anime zaczął się prawdziwy boom na anime i pużniej mangę Vide legendarne "Kawaii"9ofkorz muwię tu o starym dobrym kawaii po egidą MR.Jedai-a a nie o tej kolorowej gazetce dla dzieci którą się stało po odejściu MR.Jedai-a i s-ki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:30, Panki2000 napisał:

Trzepanie kasy to było DB GT bo tam Akira Toriyama był tylko konsultantem nie ma nawet zresztą
mangi DB GT.

A czy ja coś mówiłem o mandze DBGT ? Ja uważam że DB podupada powoli dopiero po zakończeniu sagi Cella i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:30, Panki2000 napisał:

Trzepanie kasy to było DB GT bo tam Akira Toriyama był tylko konsultantem nie ma nawet zresztą
mangi DB GT.

Żeby być precyzyjnym. Jeśli dobrze pamiętam to Akira Toriyama chciał zakończyć historię Dragon Balla po pierwszym spotkaniu Raditzem i śmiercią Songoku, ewentualnie miało to być po walce z Cellem (i również śmierci Songoku :-]). Jednakże firmie, która wydawał jego mangę nie spodobało się to zbytnio i "przekonała" Akirę by kontynuował historię i wtedy właśnie zaczęło się trzepanie mamony. Akira zresztą nie był szczególnie szczęśliwy z tego powodu bo chciał się poświęcić innym historiom.
Tak przynajmniej czytałem w Kawaii jeśli dobrze pamiętam :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:17, Panki2000 napisał:

A ja zadam pytanie skąd bierzecie Anime?

Podejrzewam że z Empiku,lub za pomocą sklepów internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o sailorki to ostatnio obejrzalem jakies sto odcinkow
i stwierdzam, ze anime naprawde sie milo oglada, ale wykanczanie ta sama taktyka wszystkich demonow jest rozbrajajace ;)
jeden "atak" w pierwszej serii, zostal zastapiony potezniejszym w drugiej, w 3ciej dopiero mialy chyba 2 ataki nawet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:46, JaMES` napisał:

ale wykanczanie ta sama taktyka wszystkich demonow jest rozbrajajace ;)
jeden "atak" w pierwszej serii, zostal zastapiony potezniejszym w drugiej, w 3ciej dopiero
mialy chyba 2 ataki nawet :D

Bez żartów, mnie ostatnimi czasy strasznie korci żeby napisać fanfica w którym napuszczę na Sailorki kogoś z więcej niż ćwierćmózgiem i podstawowymi zdolnościami taktycznymi. Ogólnie rzecz biorąc kogoś na kogo te cukierkowo-kawaiiowe ataki działać nie będą i rozniesie je po całym mieście.
Ale tak ogólnie to fakt Sailorki bardzo przyjemnie się oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:54, Hubi Koshi napisał:

Ale tak ogólnie to fakt Sailorki bardzo przyjemnie się oglądało.


Ja w spokoju poogolądać nie mogłem, bo mnie matka zganiała sprzed telewizora ja to oglądałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt Sailorki miały banalną fabułę ale miały to coś co przyciągfało człowieka do telewizora na tedwadzieścia pare minut jak się wruciło ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 12:45, JAmamaPieCiTY napisał:

Kumpel ostatnio pokazał mi kilkia scen z jakiejś bajki anime o samurajach aja sie znam tylko
na dragon ballu możecie podać kilka tytułów???
Z góry THX


Samurai 7, samurai Champloo, Afro Samurai? Nie przychodzi mi teraz nic wiecej do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto oblookać Death Note, moim zdaniem świetne anime i manga, niestety nie wydano w Polsce :/ Polecam polską stronę o tej serii http://www.death-note.one.pl/

A przy okazji - na stronie do której podałem link jest wzmianka o grze Kinbaku Ouji, która ponoć jest ze świata Death Note. Może ktoś grał (albo ktoś chociaż wie co to jest)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 15:59, Drapek napisał:

Wie ktoś gdzie można kupić wysyłkowo wszystkie 8 tomów "Chobits" i "Chobits - Your Eyes Only"?

Pan google nie gryzie (www.google.pl). A tak serio, wejdź na stronę JPF (wydawnictwo) i tam możesz zamówić tą mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się