Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

N-Gage w agonii

19 postów w tym temacie

N-gage kiedyś sam miałem, i byłem zadowolony ta. drógą wersję, bo pierwsza była niewygodna do telefonowania. Osobiście szkoda mi tego pomysłu, bo można było jakoś zawalczyć o klienta telefonem, a zarazem konsolą, bo sama usługa w telefonach to raczej nie wypaliła im. Mogło być super, bo sam pokładałem w tym duże nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jej osobiście nie miałem. Ale wiecie, albo rynek growy, albo telefonowy, chyba to by było najlepsze, taka hybryda, no niby wszystko okej, ale jakoś upada, no nie wiem. Ale tak serio to tez już o n-gage zapomniałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N-gage byłby spoko, gdyby Nokia tworzyła gry tylko dla sprzętów posiadających akcerator 3d (jak w N95, N95 8GB, N82). Tak było z demem System Rush Evolution. jednak potem polityka firmy się zmieniła i na N-gage wychodziły gry, które z założenia miały działać na smartphonach na Symbianie s60v3. I tak akcelerator 3D przestał być wykorzystywany (pełna Wersa System Rush była brzydsza), a do tego na Ngage pojawiały się gry które od dawna można było mieć na smartphonie (Worms World Party, Assasin''s Creed HD, PoP HD, Crash Nitro Kart 3D itd).
W każdym razie szkoda, bo po połączeniu możliwości n-gage z programami typo magicKey można było z telefonu zrobić konsolę. FIFa08 + magickey: http://www.youtube.com/watch?v=kVESHIrnwVI
Do tego za zakupem wspomnianych telefonów przemawiał fakt możliwości zagrania na nich w Dooma ze znajomymi przez bluetooth, Quake I, II, III Arena (można używać razem z Nokmote), Warcraft II, emulatory GBA itd.
Szkoda, że nokia zrezygnowała z wrzucania akceleratora 3D do swoich smartphonów, bo dziś mielibyśmy świetne urządzenia, a poszerzenie kręgu odbiorców N-gage i tak skończyło się fiaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do PSP Go się zgodzę - Sony postanowiło zrobić skok na kasę - nieudany.
A co do samej N-Gage, to trochę szkoda. Był fajny pomysł, mógł być rozwijany. Cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byl trudno się z Tobą nie zgodzić.
Owszem taka konsola jak PSP Go miała by racje bytu
ale za ładnych parę lat gdy technologia cyfrowej dystrybucji
rozgości się na nieszczęście wśród nas.
Wtedy to taka platforma jak wspomniane Go miała by rację bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A parę lat temu były reklamy w telewizji z Tomb Raider. Wiem jeszcze że Red Faction zostało wydane na N-Gage a także FIFA ale więcej tytułów nie znam. Parę lat temu to było coś niezwykłego żeby na takim małym telefonie była taka grafika. Takie można powiedzieć wczesne PSP to było, które jak widać już raczej nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 22:22, MaccCry napisał:


Tak, wiem, to był z mojej strony sarkazm/ironia...

Tak ja też wiem, dlatego postawiłem na końcu uśmiech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować