Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Test kart graficznych pod kątem wydajności w Borderlands

55 postów w tym temacie

3 letni GF 8800 GTX wyprzedza Radki 3870, 4850, 4870, 4890 i równa się wydajnością z Radeonem 5850. Widać klasę tej karty ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

micro1 no ja mam gtx 285 i nie nie mam 17-stki:) tyle ze welug testow to i tak nie powinno wyciagac u mnie wiuecej niz 40 klatek a tu taka niespodzianka:) ( zreszta w testach rzekomo risen byl odpalany w na max detalach i jakiejs niskiej rozdzialce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 08:38, BigM napisał:

3 letni GF 8800 GTX wyprzedza Radki 3870, 4850, 4870, 4890 i równa się wydajnością z
Radeonem 5850. Widać klasę tej karty ;).


NO, klasa sama w sobie - "The Way It''s Meant To Be Played". Albo zawalisty fake albo faktycznie nvidia dostała aż takie wsparcie.

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html . To aż niemożliwe by 8800 GTX równał się z HD 5850, proszę sobie wklepać obydwie karty i spojrzeć na wydajność geometryczną i przepustowość pamięci oraz ilości ROP, TMU itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 00:10, loczyn napisał:

Jest lepszy bo jest lepiej skonstruowany. Przeważnie X6XX to jakieś niedoróbki ;)
Dziwi mnie ta obrona radków, ani one dobre do gier ani do pracy. Przy grach leżą stery
i ich przystosowanie do gier, tak jak ktoś wyżej napisał - nVidia stara się podporządkować
swoje karty pod klienta, Ati robi bo... robi, wrzucą jakąś super mega szybką szynę, gibasy
pamięci i inne gówna, a to że to nie gra ze sobą to mało kogo obchodzi ;)
Polecam posprawdzać w praktyce jak gry wyglądają na różnych kartach.


No. Ja też polecam. Tobie. Bo pieprzysz jak potłuczony.

Wyniki testu dziwne, ale nie niemożliwe. Różne gry róznie sie dogadują z róznymi engine''ami, wiec niewykluczone, że tutaj sie lepiej udało nVidii. Poczekamy jeszcze na inne testy, moze jakies serwisy pokroju pclaba wykorzystaja Borderlands do testów sprzetu. Zobaczy sie. Peace \/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 10:41, devAsH napisał:

No. Ja też polecam. Tobie. Bo pieprzysz jak potłuczony.

Heh, nie zabłysnąłeś w towarzystwie, pracuję w sklepie komputerowym i testujemy różne konfiguracje. Prawda jest taka, że Radeony mają niezły Hype przez ich fanów ale tylko dla tego, że są konkurencyjne cenowo i na tym się śpiewka kończy.
>Wyniki testu dziwne, ale nie niemożliwe. Różne gry róznie sie dogadują z róznymi engine''ami, wiec >niewykluczone, że tutaj sie lepiej udało nVidii. Poczekamy jeszcze na inne testy, moze jakies serwisy pokroju >pclaba wykorzystaja Borderlands do testów sprzetu. Zobaczy sie.
Tak, najpierw robisz furiata, że się nie znam, a później przyznajesz mi rację. Nice.
>Peace \/
Hipokryta.

@lis_23
>Widzisz,ja gram od 6 lat na radkach i zawsze mi gry chodziły bardzo dobrze - obecnie na swoim 4870 gram we >wszystko na full - 1280x1024 i nie narzekam - drobne kłopociki bywają,ale kto ich nie ma ;)
>poza tym,moja karta kosztowała mnie troszkę ponad 900 zł,a nie,prawie 2000 tyś.;)
Ja dałem rok temu za 8800 niecałe 800 i wszystko śmiga na 1680x1050 na przysłowiowy "max".
Kłopotów z grami: 0. No ale jak chcecie się sprzeczać to w porządku :) Mi nie zależy na tym która karta będzie wyniesiona na piedestał, życie pokazuje swoje, ja nie mam żadnych zastrzeżeń do kart nVidii, ponieważ nigdy ale to nigdy mnie nie zawiodły. Dlatego kupuje GeFrosiki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:11, loczyn napisał:




Ja dałem rok temu za 8800 niecałe 800 i wszystko śmiga na 1680x1050 na przysłowiowy "max".
Kłopotów z grami: 0. No ale jak chcecie się sprzeczać to w porządku :) Mi nie zależy
na tym która karta będzie wyniesiona na piedestał, życie pokazuje swoje, ja nie mam żadnych
zastrzeżeń do kart nVidii, ponieważ nigdy ale to nigdy mnie nie zawiodły. Dlatego kupuje
GeFrosiki. Pozdrawiam.


Podobnie,jak i ja nie zawiodłem się na radeonach / pomimo kilku problemików / i dlatego kupuję je dalej,a jeśli są jakieś problemy to tylko dlatego,że większość gier jest robiona pod karty Invidii - wydaje mi się,ze jest to raczej kwestia sterowników,a nie samej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UT3 standardowo łazi gorzej na radeonach. dodajmy do tego wszelki brak optymalizacji w sterach i wynik jest jaki jest. na catach 9.11 albo po wydaniu hotfixa do 9.10 powinno byc lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:11, loczyn napisał:

> No. Ja też polecam. Tobie. Bo pieprzysz jak potłuczony.
Heh, nie zabłysnąłeś w towarzystwie, pracuję w sklepie komputerowym i testujemy różne
konfiguracje. Prawda jest taka, że Radeony mają niezły Hype przez ich fanów ale tylko
dla tego, że są konkurencyjne cenowo i na tym się śpiewka kończy.


Więc wytłumacz mi, dlaczego radeony moj i kilku moich znajomych nie sprawiają absolutnie żadnych problemów. Wytłumacz mi też, dlaczego recenzje kart ATI nie dostają batów za sterowniki na serwisach testujących sprzęt. Bo chyba powinny, przecież to ważny aspekt. A wręcz odwrotnie, czytam tylko zapewnienia o doskonałej kondycji Radeonów (tylko nie sugeruj spisku przeciwko nVidii, ok?). I ostatnie, wytłumacz mi, dlaczego o problemach ATI słyszę w większości od zamkniętych na opcję dyskusji fan(boy)ów nVidi, którzy najczęsciej swoje informacje mają od innych nieprawdopodobnie okiektywnych "specjalistów" (z grupy wyłączam Ciebie, jakby co).

Dnia 01.11.2009 o 11:11, loczyn napisał:

>Wyniki testu dziwne, ale nie niemożliwe. Różne gry róznie sie dogadują z róznymi
engine''ami, wiec >niewykluczone, że tutaj sie lepiej udało nVidii. Poczekamy jeszcze
na inne testy, moze jakies serwisy pokroju >pclaba wykorzystaja Borderlands do testów
sprzetu. Zobaczy sie.
Tak, najpierw robisz furiata, że się nie znam, a później przyznajesz mi rację. Nice.


Zła interpretacja. Najpierw ty mówiłeś ogólnikowo o Radeonach, a ja to negatywnie skomentowałem. Potem nie tyle przyznawałem ci w czymkolwiek rację, o ile po prostu komentowałem artykuł. A ten mówił jednostkowo - o działaniu jednej gry, a nie o uśrednionych wynikach kart w wielu rozmaitych grach. Więc wyobraź sobie, ja przyjmuję do wiadomości, ze są gry, w których lepiej sprawują sie GeForce (taką jest najwyraźniej Borderlands), jak i że są gry, które lepiej pracują na Radeonach (oczywiście mogę podawać przykłady, ale niby jesteś obeznany w temacie, więc pewnie możesz mi uwierzyć na słowo), ale kiedy wyniki uśrednić, żeby mieć obraz wydajności (i jakości ogólnie, włączając w rachunek działanie sterowników) to tylko jeden producent może mieć palmę pierwszeństwa. Rynek sie zmienia, raz prowadzi Ati, raz nVidia, chociaż summa summarum od czasu wydania hd4800 to Ati wypada lepiej.

Dnia 01.11.2009 o 11:11, loczyn napisał:

>Peace \/
Hipokryta.


wybacz, nie chciałem wywoływać wojny, tylko dyskusję. Ale czasami to trudne, kiedy cała argumentacja rozmówcy to stwierdzenie "Radony sa do bani i koniec". A taki był Twój pierwszy post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem rok temu za 8800 niecałe 800 i wszystko śmiga na 1680x1050 na przysłowiowy "max".

Radze odstawić wąchanie kleju, mam 8800 GT 1gb Gainwarda i nie smiga mi wszstko na maksa przy 1680x1050 (polecam sprawdzic Stalkera CS oraz Cryzisa)
Co nie zmienia faktu , ze 8800 GT to dobra karta.
Dodam również, ze mam 4870 na 2 kompie i ciągnie cryzisa w full HD bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:43, devAsH napisał:

Więc wytłumacz mi, dlaczego radeony moj i kilku moich znajomych nie sprawiają absolutnie
żadnych problemów.

Moją odpowiedzią będzie post lisa:
>Podobnie,jak i ja nie zawiodłem się na radeonach / pomimo kilku problemików / i dlatego kupuję je dalej,a jeśli są jakieś problemy to tylko dlatego,że większość gier jest robiona pod karty Invidii - wydaje mi się,ze jest to raczej kwestia sterowników,a nie samej karty..
Po prostu sam miałem też Radki, bo lubię patrzeć inne opcję. Nie wnikam w samą konstrukcję tylko patrzę na żywo jak się sprawują. Mnie osobiście zawiodły i tyle.

Dnia 01.11.2009 o 11:43, devAsH napisał:

wybacz, nie chciałem wywoływać wojny, tylko dyskusję. Ale czasami to trudne, kiedy cała
argumentacja rozmówcy to stwierdzenie "Radony sa do bani i koniec". A taki był Twój pierwszy
post.

Tutaj każdy post jest taki ;) Nikt tu nie podał jakiś stricte technicznych właściwości dlaczego Radki > nVidia albo na odwrót. Też nikt nie podał żadnych badań ani niczego w ten deseń. Sam z resztą niczego ciekawego nie podałeś. Stwierdziłeś że "pieprzysz jak potłuczony" a Radki są super i basta ;)
Konsekwencja kolego, konsekwencja.

@bfgk10
Cryzis na AA większym niż 2x ścina, przy 2x i wszystkim na max działa świetnie.
Stalkera nie mam, więc nie sprawdzę, przykro mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku moich dwóch 9600GT w SLI jakie miałem było dużo problemów z temperaturą, no ale wiadomo podwójne GPU to zawsze problem.
Teraz jak mam HD 4870 1GB wersję drugą Box i podkręconą jestem zadowolony z temperatur, bo nie przekraczają 64 stopni w pełnym obciążeniu i z wentylem rozkręconym na 75%.
( http://www.youtube.com/watch?v=Ohq9uZ2VsZQ moja karta w moich rękach)
Jestem bardzo zadowolony i przy wyborze grafiki miałem dylemat pomiędzy GTX''em 280 a nią, wybrałem taniej i ale i mniej wydajniej (niewiele ale zawsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy coraz częściej mam okazję przekonać się, że PCGH jest do bani.
Ja na radku 4850/512 w 1600x1200 i wszystko na full mam na wbudowanym benchamrku średnio 38 klatek. Zdecydowana różnica chyba, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mam (znacznie) gorszy procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować