Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2009 o 00:20, TetraGramaton napisał:

WOOOOOW !!! Cóż to za akumlator co wytrzymuje jeden miesiąc ? Nie wierze. Chyba że dochodzisz
do kompa od okazji.



Z kompa korzystam kilka h dziennie. Powiedzmy, ze jest włączony średnio przez 5-6h dziennie. Akumulatorki to SONY 1700mah ktore wziąlem z cyfrówki i są zamontowane w myszce, a w klawiaturze są GP 1300mah. ładuję je nawet rzadziej niż co miesiąc. Być może jest to spowodowane oprócz dobrej jakosci akumulatorkow także dobrą jakościa wykonania mychy i klawiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ahaaa to takie uniwersalne akumlatorki które można użyć np. w aparacie czy innym sprzęcie.
Przy swojej myszce niestety mam tylko 400 MAh i działają na max 7 godzin bezustannej pracy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pytałem o myszki icon 7, ale widocznie jeszcze nikt ich tutaj nie używa, więc patrząc na mój budżet nie pozostawało mi nic innego jak "ryzyk fizyk". No i jest spoko. Mycha ma 3200 DPI i rzeczywiście chodzi super płynnie (choć nie ma to jak w zasadzie bez lagowe myszki kulkowe na PS2 :), a cena jest dość przystępna w tym progu DPI, bo od około 150 do 180 - ja kupiłem za 170.
1. Jest lekka, raczej preferowałem cięższe myszki, ze względu na moje emocje podczas gry :), ale może to mi pomoże je lepiej opanować :). Niestety dociążanie nie zostało przewidziane przez producenta.
2. panel kontrolny całkiem spoko, ale jednak A4 tech daje większe możliwości - czekam na jakieś poprawki, moze coś dodadzą
3. Pierwsze co to sprawdziłem ją w quake live. Niestety (i tego się spodziewałem) boczne przyciski przez grę widziane są jako jeden i ten sam. No ale producenci gier jeszcze nie przywykli do uwzględniania przycisków pod kciukiem i może kiedyś nastaną na to lepsze czasy. Z drugiej strony mam nadzieję, że to nie jest wynik niższej ceny myszki w porównaniu z konkurencją :). Chcę to sprawdzić w innych grach, bo na A4T przyciski boczne teoretycznie działały oddzielnie (mówię teoretycznie, bo czasami sterowniki nawalały i w ogóle nie działały :D). Jeśli się okaże, że jest to stała wada myszki, to będę miał niezły wq... bo miałem nadzieję sobie przypisać dodatkową broń w quake na myszce (na A4techu miałem przypisany tylko jeden z dwóch przycisków, bo nie sięgałem do drugiego, tutaj natomiast są one ustawione jeden nad drugim i to mnie przyciagało do tego produktu).
4. Przeskakiwanie między ustawieniami DPI jest bardzo szybkie. Czytałem, że na niektórych myszkach potrafi to zabrać kilka sekund. Tutaj nie ma tego problemu.
5. Materiał pod kiść dłoni, który ma wchłaniać pot, wywołuje lekkie obawy o podatność na bród, ale to się zobaczy z czasem. Najwyżej się go zastąpi osłoną plastykową dołączoną do zestawu.
Całą resztę pierdół macie w datasheet na stronie icon 7, więc nie będę po nich wtórował.
Wstępnie 4/6 ze wzgledu na pewne obawy z dalszym użytkowaniem, choć jej dokładność zasługuje na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem sobie Razer Death Adder i jestem bardzo zadowolony. Mysz jest bardzo dokładna, bardzo dobrze leży w mojej sporej dłoni. Jest profilowana dla praworęcznych. Rolka świeci się na niebiesko a znaczek na grzbiecie pulsuje też na niebiesko (podświetlenie można wyłączyć/włączyć w ustawieniach. Dałem za nią 150zł. Na drugim kompie mam Razer Diamonback 3G i też działa od ponad roku bez zarzutu. Razer mają jedne z najlepszych myszek, jeśli chodzi o przedział pomiędzy 100-200 zł. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie myszka Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800. Oto moje spostrzeżenia po kilku godzinach pracy:

1. Pierwsze, co rzuca się w oczy to świetny sensor. Całość chodzi bardzo płynnie i dokładnie. Możliwa jest też natychmiastowa zmiana czułości myszy w trakcie gry w zakresie od 400 do 3200dpi. Do dyspozycji mamy 4 różne profile, które możemy dowolnie zdefiniować w dołączonym oprogramowaniu. O aktualnie wybranych ustawieniach informuje nas różnokolorowe podświetlenie rolki. Nie wiem, czy gdzieś jeszcze stosowane jest takie rozwiązanie, ale mi bardzo przypadło do gustu.
2. Myszka jest świetnie wyprofilowana (tylko dla praworęcznych) i idealnie leży w mojej dłoni. Trzeba zaznaczyć, że jest dość sporych rozmiarów, więc raczej średnio nadaje się do graczy o mniejszych dłoniach. Z drugiej strony moja siostra nie narzeka, więc może nie jest źle ;)
3. Bardzo podoba mi się materiał, z którego wykonana jest myszka. Jest miły w dotyku i sprawia wrażenie naprawdę trwałego. Dodatkowo boki powlekane są gumą, dzięki czego dłonie nie ślizgają się. Ogólnie za ergonomię i wygląd należy się spory plus.
4. Możliwa jest zmiana ciężkości myszy dzięki dołączonym 7 odważnikom. Fajnie, szczególnie, że wolę nieco cięższe myszki.
5. W dołączonym oprogramowaniu można tworzyć makra. Jeszcze nie zdążyłem z nich skorzystać, ale funkcja ta z pewnością się przyda.
6. Muszę powiedzieć kilka słów o rolce. Fajna jest możliwość wychylania jej na boki, ale troszkę denerwuje mnie jej głośność. Tzn. stoi ona na standardowym poziomie, ale po przesiadce z bezszelestnego A4Tech będę musiał się do tego przyzwyczaić.
7. Ostatnia rzecz - świecące logo Trust. Jest. I ciągle zmienia kolory. Nie każdemu może przypaść to do gustu. Możliwe, że istnieje opcja wyłączenia tego, lub przynajmniej ustalenia tylko jednej barwy, ale jeszcze się w to nie wgłębiałem ;)

Podsumowując sprzęt jest naprawdę godny polecenia. Trust może dotąd nie słynął z produktów najwyższej jakości, ale tą myszką pokazał na co go stać. W swoim przedziale cenowym (150-180zł) jest chyba jedną z ciekawszych propozycji. Mi udało kupić się nową za 99zł (pozdrawiam Magwisienkę ;)), więc zakup uważam za bardzo korzystny.

Należy jeszcze wspomnieć o podkładce, w którą również nieco zainwestowałem - Razer Goliathus Speed jedynie dopełnia świetnego wrażenia. Spisuje się znakomicie i myszka sunie bez najmniejszych oporów. Aha - gdyby ktoś planował zakup wersji Alpha, zastanowiłbym się na jego miejscu jeszcze raz, bo już standardowa jest wielgaśna ;)

EDIT:
Zapomniałem dodać zdjęcia. Musicie zadowolić się linkiem do galerii: http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=15401&cxt=pictures

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdechła mi mój Razer Copperhead- po podłączeniu do usb światła się zapalają, ale przyciski i sensor już nie działają, restart kompa na to nie pomaga, odłączenie też, na 2 innych kompach to samo.... Nie wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:37, JaN-J napisał:

Ostatnio zdechła mi mój Razer Copperhead-

...bo razery są słynne ze swojego zdychania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:58, TetraGramaton napisał:

> Ostatnio zdechła mi mój Razer Copperhead-
...bo razery są słynne ze swojego zdychania,

jestem już pół roku po gwarancji l;/ Poleciłby ktoś jakąs myszkę laserową (najchętniej na kablu) do tak 120 zeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos czym sie rozni razor deathadder 3g(jakos tak;p) z diamondbackiem 3g? wiem ze te pierosze sa wyprofilowane dla prawej reki, i maja podswietnale logo.. ale to ten sam przedzial cenowy i nie wiem ktora bedzie lpesza;]


(jakbyscie jeszcze poronali do mx518 i ie3 to bylby super;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 20:01, yerko napisał:

ja mam myszke z reala za 20 zł i mam juz ja 3-4 lata ;d


Jaka rozdzielczość? xD

Ja swoje 400 dpi muszę wymienić wreszcie na A4 Tech`a x750. Dziadek dołożył mi się z 3/4 ceny, nie pozostaje mi nic innego, jak brać. W końcu będzie ok. 6 razy lepsza( 2500dpi spokojnie starczy) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołożę coś od siebie dla osób, które nie bardzo wiedzą jak rozdzielczość myszy wpływa na ergonomię jej używania. Im wyższą myszka ma rozdzielczość tym jest bardziej zdolna do wolniejszego ruchu na ekranie przy mniejszym ruchu ręki. Jeżeli myszka pracowałaby w rozdzielczości np. 4800 dpi, to mając ekran o szerokości 2400 pikseli będziemy w stanie ruchem o długości pół cala (ok. 1,25 cm) na podkładce przejechać powoli po całym ekranie.
Kto tak pracuje? Nikt. Bo każde szturchnięcie czy niedokładność ręki powoduje, że kursor myszy będzie nam skakał od lewej do prawej. Ręka ma skończoną dokładność, co oznacza również rozdzielczość, a wzrastające rozdzielczości ekranów w ogóle nie uzasadniają aż takiego wzrostu rozdzielczości myszy jakie można kupić. Krótko mówiąc jest to sztuka dla sztuki i wywalanie kasy w błoto. Funkcje takie jak szybsze przesuwanie ręką powodujące większy skok kursora myszy oznaczają, że mysz na chwilę pogarsza swoją rozdzielczość, a nie ją polepsza. Jeżeli myszka przy przesunięciu o 2,5 cm przesuwa kursor normalnie o 400 pikseli bo pracuje z rozdzielczością 400 dpi, to jeżeli na takim samym odcinku przesunie się o 800 pikseli, to nie działa wtedy z rozdzielczością 800 dpi, lecz 200 dpi.

Ręka człowieka zwykle operuje myszą na prostokącie o poziomym boku 5 cm (2 cale). I na takim polu zwykle oczekujemy przesunięcia kursora myszki od jednej krawędzi ekranu na drugi. Przy rozdzielczości ekranu np. 1280x1024 rozdzielczość myszy powinna wynosić więc ok. 640 dpi. Przy ekranie na rozdzielczości HD czyli ok. 2048x1280 (lub 1920x1080) rozdzielczość myszy przy normalnej pracy powinna więc wynosić ok. 1000 dpi. (800 w zupełności wystarcza).
Nasze ręce nie będą precyzyjniejsze bo ktoś kupi sobie "lepszą" myszkę o większej rozdzielczości. Nasza precyzja jest skończona. Jedyne co się zmienia to rozdzielczości ekranów. A te w ogóle nie uzasadniają potrzeby istnienia myszek o rozdzielczościach wyższych niż 800 dpi. Za wszystko powyżej zwyczajnie przepłacamy, a nigdy nie użyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. Ja używam myszki o rozdzielczości 1200 dpi, a i tak czułość muszę zmniejszać, ponieważ w sieciówkach stawiam na precyzję.
Przykładowo, gdyby ktoś zaskoczył mnie z tyłu lub zza rogu, to ( mając czułość na wysokim poziomie ) nie byłbym w stanie precyzyjnie go namierzyć. Grałem kiedyś u kolegi na Lachesisie ( około 3k DPI ), to zwyczajnie nie mogłem nikogo trafić. Taka gra to katorga. Dlatego nie wybrałbym nigdy myszy o rozdzielczości większej niż te przykładowe 1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś muszę przyznać ;/

Na mojej myszce z 400dpi mam problem z precyzyjnym nacelowaniem - mysz albo jest w prawo przeciwnika, albo w lewo( przy średnio-dużej odległości). A to przeszkadza, zwłaszcza w multiplayerze. Z jaka powianiem grać więc rozdzielczością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 18:52, Woo-Cash napisał:

No to mnie zaskoczyłeś muszę przyznać ;/

Na mojej myszce z 400dpi mam problem z precyzyjnym nacelowaniem - mysz albo jest w prawo
przeciwnika, albo w lewo( przy średnio-dużej odległości). A to przeszkadza, zwłaszcza
w multiplayerze. Z jaka powianiem grać więc rozdzielczością?


Powiem Ci, że rozdzielczość niewiele ma tutaj do rzeczy. 400 dpi i tak w większości przypadków w zupełności wystarcza. Myślę, że obniżenie czułości (w grze, czy też Windowsie) rozwiąże ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:21, igor8472 napisał:

Polecam a4 Techa X-750. Za swoją cenę kapitalny sprzęt.

Potwierdzam, sam posiadam i jest super :) Ja kupiłem za mniej niż 100 ( coś w okolicach 50-60 zł, dokładnie nie pamiętam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować