Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2010 o 11:25, rob006 napisał:

> Jestem posiadaczek myszki z możliwością szybkiej zmiany dpi, także profilowanej.
Pracuję
> na rozdzielczości 1440x900, jakie DPI zapewni mi najlepsze osiągi?

To kwestia indywidualnych preferencji, musisz sam potestować.


Wiem, ale chodzi mi raczej o proporcje, czy to że monitor jest panoramiczny wpływa jakoś na osi myszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 20:25, Grodhar napisał:

czy to że monitor jest panoramiczny wpływa jakoś na osi myszy?


Nie. Ja mam mniejszą rozdzielczość niż ty i korzystam z 1600, w porywach nawet 2000. Choć to w głównej mierze zależy od tego jak ustawisz sobie czułość myszy w systemie - generalnie lepiej mieć jak największe dpi w myszce, a czułość zmniejszyć w systemie. Choć warto mieć w zanadrzu też większą czułość myszki, czasami się przydaje. A więc wg mnie od czułości swojej myszki odejmij ze 30%, ustaw sobie ją, i dostosuj system aby ci się dobrze na nią pracowało. A w razie potrzeby zwiększaj lub zmniejszaj sobie czułość myszy w trakcie pracy. Ot cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 14:20, Killinginno napisał:

Mówię ci, spróbuj tego DeathAddera, to jest na prawdę dobra mysz, na pewno nie padnie
tak jak Abyssus.


Hmm, dzięki... Może się skusze...

Tak jak by co, jest coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 21:53, Yashim napisał:

Tak jak by co, jest coś lepszego?

Jak tak nie chcesz Razera to zostaje Logitech.
Moja dłoń dzierży G5, zawsze była dziwnie droga, nowa wersja G500 jest 2 razy tańsza i ma ponad 3-krotną większą zakres wzwyż oraz mniejszy niski próg o 200(do dwustu).

Jak nie to.. Gigabyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam... Microsoft Intellimouse Explorer 3.0. Od 3 lat siedzi mi na biurku w pracy i do tej pory nic sie z nia nie dzieje, a siedzi sporo i mocno jest eksploatowana.

Jedna uwaga: MUSI wygladac tak jak na zdjeciu ponizej:
http://www.surface1030.de/img/p/07099_o.jpg
(Czasami sie zdarza, ze niby towar opisany jako Microsoft IE 3.0, a myszka inna. Nie warto, ta powyzsza jest lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 10:34, AdrianShepard napisał:

Ja używam pierwszej lepszej z marketu i jestem zadowolony dałem za nią 80 zł ma 8 przycisków
i jest dokładna a firmy nie znam

Kup sobie coś z górnej półki to dopiero zobaczysz co to znaczy porządna myszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Jaka myszka jest, w chwili obecnej, najlepszą myszką na rynku? Moja stara, optyczna X7 co prawda dobrze się sprawuje, ale mając nieco funduszy po świętach jestem zainteresowanym czymś naprawdę ekstra ;) Oczywiście, myszka dla graczy, konkretniej, do Counter Strike''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie poszukuję myszki głównie do CS-a, dodam że nie lubię dużych myszek takich jak np. Logitech MX518, miałem i sprzedałem, nie pasowała mi geometria, zastanawiam się na Razerem Abyssusem, Razerem Lechesisem, Saitekiem Cyborg Mouse R.A.T. 3 i SteelSeries Kinzu. Która z nich będzie najlepsza ? Na myszkę do wydania mam ok 180zł, dodam że teraz używam zwykłego optycznego Logitecha RX300 i geometria mi bardzo pasuje. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 19:08, pawel_0701 napisał:

Do CSa używam Logitecha VX Nano. Jest mała,szybka i bezprzewodowa.

Nie lubię bezprzewodowych myszek, mówię generalnie pytam się która z tych podanych jest najlepsza i która będzie odpowiadała przynajmniej trochę ergonomii, starego wysłużonego RX300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 19:19, pawel_0701 napisał:

Najbardziej z wyżej wymienionych widzi mi się Razer Lechesis

no mi też, jeszcze strasznie ciekawi mnie ten Saitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Parę miesięcy temu nawalił mi po prawie siedmiu latach optyk od M$ (nadłamany kabel), więc teraz jeżdżę na zastępczym optyku od A4tech. Na razie nie potrzebuję nowego gryzonia, obecny póki co spisuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 23:05, filip1-1 napisał:

hmm Deathadder niby fajna myszka ale podobno awaryjna

Czy ja wiem, ja mam ją od ponad pół roku i jest jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować