Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2011 o 14:27, Marcin08 napisał:

bezprzewodowej, i z nastawieniem bardziej na gracza. Aha i raczej prostej

Te dwie rzeczy ze sobą niwelują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 14:27, Marcin08 napisał:

W związku z tym myśle o nowej myszce.


Bezprzewodowe myszki generalnie są droższe i gorsze od swych odpowiedników na kablu.

Sprawdź sobie Logitechy G500 i G700. R.A.Ta 7 / 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dobrej myszki w cenie do 100 złotych. Oczywiście musi obsługiwać macra i mieć ze 3-4 dodatkowe przyciski. Jesteście w stanie coś ciekawszego polecić?
I jeszcze może klawiaturę też do 100 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój wysłużony Razer Diamondback odmówił współpracy, chciałbym prosić was o pomoc w wyborze innego gryzonia. Ogólnie poszukuję czegoś o charakterystyce podobnej do DB ( wspomnianej myszy już nie ma w sprzedaży ) - optyczna, do 2000dpi, prędzej dłuższa niż szersza.
Póki co mam na oku Logitecha MX518 i Razera Deathaddera.
Cena: do 200 zł.

Z góry dzięki za sugestie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam ze zwykłych myszy po 20-30zł z okolicznego komputerowego. Takie mysze są dla mnie najlepsze. Działają kilka lat, nie mają większych problemów z działaniem. Osobiście polecam firmę A4Tech tanie i solidne myszy produkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie myszy ART AM-60. Powiem szczerze, fajne funkcje ma. Przede wszystkim zmienne dpi 800/1200/1600. I właśnie tu mam pytanie. Im większe dpi tym wolniej kursor się porusza czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 16:16, Gromo napisał:

Jestem po zakupie myszy ART AM-60. Powiem szczerze, fajne funkcje ma. Przede wszystkim
zmienne dpi 800/1200/1600. I właśnie tu mam pytanie. Im większe dpi tym wolniej kursor
się porusza czy na odwrót?


Heh a co to za problem sprawdzić samemu;P?

Im większe DPI tym szybciej porusza się kursor.

NP jak masz 800 i grasz w FPSA to musisz poruszać ramieniem, a jak masz 3200 DPI to tylko nadgarstkiem leciutko ruszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba problem z myszką
model: Razer Imperator
mysz od jakiegoś czasu stała się nadczuła: gdy minimalizuję stronę,folder,itp.często sam się maksymalizuje,gdy otwieram nową zakładkę w ff,otwierają się dwie,gdy zamykam,zamykają się dwie,gdy zamykam zakładkę otwiera się nowa,pusta,gdy chcę wejść w zakładki,nie chcą się uruchomić / migają,otwierają się i zamykają /,gdy chcę napisać post na gram.pl,otwierają się dwa okienka,często ciężko jest zmaksymalizować okienko bo samo się minimalizuje,gdy wchodzę w jakiś folder to mysz sama zaznacza przypadkowo wybrany plik i go uruchamia,np.mp3 ... sam już nie wiem,co zrobić,mysz zachowuje się tak,jakby wykonywała o jeden krok,o jedno polecenie do przodu za dużo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę dni od końca gwarancji mój Deathadder zaczął klikać podwójnie. Chciałem rozkręcić mysz i przeczyścić mikrostyki WD40, ewentualnie wymienić jeśli poprzedni sposób nie pomoże. Jednak za cholerę nie mogę odkręcić śrubek - siedzą jakby ktoś je klejem potraktował. Macie jakieś pomysły jak je ruszyć? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój imperator też wiele rzeczy robi podwójnie - podwójne okienko na post na gram.pl,podwójne pogrubienie,podwójny cytat,otwiera i zamyka po dwie zakładki,itp.itd.
Niestety,ja nie jestem na tyle dobry żeby rozkręcać mysz,która przecież stara nie jest / 10 miesięcy /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłem coś sknocić w sterownikach myszki,chociaż nic tam nie zmieniałem poza DPI?
niestety,od paru dni praca z moim Razer Imperator jest bardzo uciążliwa; większość aplikacji,folderów otwiera jednym kliknięciem,otwiera folder i jednocześnie zaznacza i uruchamia daną aplikację,plik mp3,itp.jednocześnie minimalizuje i maksymalizuje folder,okno przeglądarki,nie mogę podkreślić fragmentu wypowiedzi do skopiowania a gdy chcę poprawić literówkę podkreśla mi cały wyraz,zdanie lub całą wypowiedź,otwiera i zamyka po dwie zakładki w firefoxie,operze,otwiera dwa okienka do odpowiedzi,wkleja dwa razy [quote],pogrubienie,itp.

oto wygląd konfiguracji:

20110722154815

20110722154826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 23:49, ReLost napisał:

Moglibyście polecić jakąś dobrą myszke bezprzewodową?


Podaj kwotę.

G700 ogólnie jest najlepsze. Masz jeszcze R.A.Ta 9 i inne Mamby na ''świetnym'' Philipsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 15:53, lis_23 napisał:

Czy mogłem coś sknocić w sterownikach myszki,chociaż nic tam nie zmieniałem poza DPI?

Sprawdź na innym kompie, jeśli będzie tak samo...


...to po prostu problem dwukliku & welcome to Razer world[czyt, to u nich normalne]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
ja mam pytanie takie otóż mam myszke (z Vobisa) bezprzewodową juz 2 lata ale czasem się zdarza, że myszka jakoś się zawiesi i nie działają przyciski kursorem mogę normalnie poruszac ale przyciski nie działają wtedy musze wylogować system zalogować znowy i dopiero zrestartować system go przed wylogowaniem opcja restart i zamknij system nie reaguja nawet na klawiaturę
pomoze ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 21:06, lis_23 napisał:

Mój imperator też wiele rzeczy robi podwójnie - podwójne okienko na post na gram.pl,podwójne
pogrubienie,podwójny cytat,otwiera i zamyka po dwie zakładki,itp.itd.
Niestety,ja nie jestem na tyle dobry żeby rozkręcać mysz,która przecież stara nie jest
/ 10 miesięcy /.

Każda mysz kiedyś się psuje, ale te najlepsze dopiero wtedy kiedy przejadą miliony kilometrów. Najdłużej żywotna mysz jaką miałem wytrzymała bez problemów ponad 14 lat (Microsoft Intellimouse).

Tego typu zjawiska są niestety objawem przyszłej, niedalekiej śmierci myszy.
Szczególnie dotyczy to wielu dziwnych produkcji typu myszki mające x klawiszy, specjalne myszy dla graczy (ale te tanie).

Najdłuższe żywotności mają klasyczne myszy takich producentów jak Microsoft, Genius, Logitech. W nich są podzespoły najwyższej jakości, ale ponieważ mysz jest prosta i trzyma się standardu, to producent nie każe sobie płacić ekstra haraczu za know-how, więc są dość tanie (30-60 zł).
Producenci nowi lub mniejsi muszą czymś zabłysnąć, więc eksperymentują z robieniem myszy wieloosiowych, z mnóstwem przycisków, programowalnych itd. Ale żeby taka mysz nie miałą kosmicznych cen, to wsadzane do nich podzespoły są najbardziej podłe z podłych. Dlatego takie urządzenia działają dość krótko (czasem mniej niż 4 lata). Takie myszy kosztują od 60 do ok. 150 zł. Myszy o podobnej funkcjonalności, ale uznanych firm z porządnymi podzespołami kosztują od ok. 150 zł w górę. Dla wielu takie ceny są zaporowe.

Czasem żywotność myszy można skrócić trzymając ją koło silnego magnesu lub elektromagnesu. Na przykład gdy jest używana bardzo blisko głośnika. Jest to jednak moja subiektywna obserwacja, która mogła być w przypadku dwóch myszy zwykłym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 22:01, Darth_Sidius napisał:

witam
ja mam pytanie takie otóż mam myszke (z Vobisa) bezprzewodową juz 2 lata ale czasem się
zdarza, że myszka jakoś się zawiesi i nie działają przyciski kursorem mogę normalnie
poruszac ale przyciski nie działają

Sprawdź czy:
1. Wyjęcie baterii z myszy, włożenie ich ponownie i synchronizacja z nadajnikiem naprawia problem? Wszystko bez wyłączania/wylogowywania czegokolwiek poza myszą.
2. Wypięcie nadajnika (zwykle jest to dongle usb), wpięcie ponowne i synchronizacja naprawia problem?
Oba testy powinny być pod kontem administratora lub kontem z prawem instalacji sterowników/softu.

Jeżeli na którykolwiek z nich odpowiedź brzmi "tak", to psuje Ci się mysz lub dongle.
W przeciwnym wypadku problem może leżeć gdzieś w systemie. Na przykład kiedy nastąpi problem może się okazać, że sterownik od myszy staje się "niepodpisany" i zamienia się na HID compatible device (urządzenie zgodne z HID), czasem z wykrzyknikiem, że nie można go załadować. W takim wypadku możesz mieć uszkodzony plik .cat, w którym są podpisy i certyfikaty WHQL. Skopiowanie ich z innego Windowsa lub reinstalacja systemu (np. w trybie update) zwykle rozwiązuje problem. Jeżeli mysz jest niestandardowa, to można też zdeinstalować sterowniki myszy, skasować z katalogu inf odpowiedni plik oem*.inf (to plik tekstowy) i ponownie zainstalować myszę po restarcie.

ps. Czasem też pomaga u niektórych myszy włączenie (lub wyłączenie) w Biosie opcji myszy USB Legacy, które powoduje podawanie na mysz większego prądu oraz jej obsługę via Bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować