Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Witajcie forumowicze mam problem z jazdą myszy po mojej hmm takiej jakby podkładce non stop mi ucieka i "zjeżdża" tam gdzie nie powinna, jaką byście podkładkę polecili tak powiedzmy do 80 zł. czy brać pod uwagę firmy takie jak Razer albo Roccat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 12:37, twardy90 napisał:

Witajcie forumowicze mam problem z jazdą myszy po mojej hmm takiej jakby podkładce non
stop mi ucieka i "zjeżdża" tam gdzie nie powinna, jaką byście podkładkę polecili tak
powiedzmy do 80 zł. czy brać pod uwagę firmy takie jak Razer albo Roccat?


do 80 to w sumie będziesz mieć masę podkladek. Najlepiej zobacz sobie w jakiejś porównywarce - np. okazje.info , bo ciężko coś konkretnie zaproponować w takiej masie produktów :) Ja polecałbym razera bo mam i mysz i podkładkę i wszystko dziala super. Jeśli zależy Ci na cenie to jeden z tanszych modeli to razer kabutu . Ale najlepiej sam pooglądaj różne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 12:37, twardy90 napisał:

Witajcie forumowicze mam problem z jazdą myszy po mojej hmm takiej jakby podkładce non
stop mi ucieka i "zjeżdża" tam gdzie nie powinna, jaką byście podkładkę polecili tak
powiedzmy do 80 zł. czy brać pod uwagę firmy takie jak Razer albo Roccat?

Zależy jaka mysz, bo jak jakiś syf typu cyborg rat, to nie warto w ogóle w nią inwestować i najpierw lepiej zmienić myszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 16:55, Shinigami napisał:

Wszystko zależy od tego jaką masz myszkę, zwróć uwagę na sensor z jakiego korzysta, praktycznie
pod niego dobiera się dobrą podkładkę.


No cóż nie sprecyzowałem pytania za co przepraszam obecnie mam A4 Tech EVO XGame Laser Oscar X750 Green Fire, ale mycha mnie za przeproszeniem wk*rwia i zamierzam ją zmienić w najbliższym czasie na Logitech G500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 23:46, rob006 napisał:

Chcesz zapłacić za podkładkę więcej niż za myszkę?


Eee WUT no przecież napisałem post wyżej że wymieniam w najbliższym czasie myszkę na Logitech G500 której cena waha się w zależności od sklepu od 160 zł do nawet 230 zł (źródło ceneo.pl) BTW w sklepie producenta wołają za nią 309 zł.

Tak więc sądzę że podkładka do 80 zł to nie aż taka wysoka cena, zresztą na podkładkach się nie znam mimo że w życiu miałem ich wiele, jak napisał Shinigami podkładkę kupuje się pod sensor, a ten będzie laserowy czyli nie wiem jaką kupić jak możesz to doradź czy cuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym sprzęcie mam G500 + Razer Sphex i muszę przyznać, że takie połączenie daje radę, podkładka jest dość tania o grubości kartki papieru. Więc dość specyficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że masz myszkę za 70-80 zł. Jeśli przeszkadza ci działanie myszki, to powinieneś zacząć od wymiany właśnie jej, a nie podkładki - dobra myszka będzie działała nawet na kartce papieru, za to kiepskiej żadna podkładka nie pomoże. Ale jak sobie chcesz, twoje pieniądze. Ale ja nigdy nie mogłem zrozumieć sensu wydawania 200 zł na myszkę, a co dopiero 80 zł na podkładkę, gdzie powyżej pułapu 15-20 zł nie ma prawie żadnych różnic pomiędzy nimi, jedynie "prestiż" marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 09:55, rob006 napisał:

Nie zmienia to faktu, że masz myszkę za 70-80 zł. Jeśli przeszkadza ci działanie myszki,
to powinieneś zacząć od wymiany właśnie jej, a nie podkładki - dobra myszka będzie działała
nawet na kartce papieru, za to kiepskiej żadna podkładka nie pomoże.


Pozwolę sobie niezgodzić :) Dobra podkładka dużo daje. Od ponad 2,5 roku używam vespuli Razera. Komfort jest niesamowity. Myszka musi mieć w miarę przyzwoite ślizgi i jest super:) Używałem jej również w pracy gdzie dość duzo myszką miałem zaznaczania, a mysz była taka z serii za 40 pln. Różnica między podkładką za ok 40 (materiałową - na wyposażeniu firmy) a właśnie taką z masy plastycznej była ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem sporo opinii od znajomych grafików, albo ludzi pracujących w AutoCADzie, że najsensowniejszy wybór to A4tech X7 z dedykowaną podkładką (koszt ok 70 zł za całość), wydawanie więcej to zwyczajnie przepłacanie. A jakby nie patrzeć, mysz dla takich ludzi jest bardzo ważna. Sam mam taki zestaw i bardzo sobie chwalę - mysz się dobrze ślizga, a sam sensor działa prawie na wszystkim. Próbowałem kiedyś też 2 uber-pro-gamerskich zestawów u strzelankowych maniaków, i ciężko mi zrozumieć za co ludzie tyle płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 10:36, rob006 napisał:

A4tech X7 z dedykowaną podkładką (koszt ok 70 zł za całość),


Miałem Ta mysz chyba ze 2 lat i faktycznie niezła:) Natomiast co do podkładki, przy grafice nie wykonujesz gwałtownych ruchów jak przy graniu:) Najprawdopodobniej nie mieli okazji próbować porządnych podkładek z masy plastycznej:) Zreszta koszt takiej podkładki jest rekompensowany jej trwałością iłatwością konserwacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz Razera Goliathusa (wtedy kupiłem za 6dych, ale wersja duża). Jakiś czas temu kupiłem Nateca M11 dla brachola za 15zł i stwierdziłem, że jedynie to cieńszy jest i gumą bardziej wali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 10:44, Dymolion napisał:

Zreszta koszt takiej podkładki jest
rekompensowany jej trwałością iłatwością konserwacji :)


Podkładka którą mam, kosztuje na allegro ok 6 zł (10 zł z przesyłką), mam ją już 3 lata i nie widać po niej śladów zużycia, tylko co jakiś czas warto potraktować ją wodą i mydłem, żeby lepiej wyglądała. Nie wiem ile wytrzymać musi podkładka za ~80 zł, żeby uzasadniać jej ceną wytrzymałością. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2013 o 11:37, rob006 napisał:

Podkładka którą mam, kosztuje na allegro ok 6 zł (10 zł z przesyłką), mam ją już 3 lata


No to ja jestem jakiś inny bo u mnie podkładka "szmaciana" wytrzymuje góra rok :D
To wszystko co pisałem to jest oczywiście moje subiektywne oddczucie, ale ja już przestawić się na szmacianki nie potrafię:) Naprawdę czuję dużą różnicę:) Higieniczną też :D wystarczy przetrzeć szbko i z głowy nawet można codziennie:) Nawet jak nam skapnie tłuszc, herbata czy inne dziadostwo to nie jest to żadnym problemem. Aktualnie podkładka jest umiejscowiona przy mojej nodze na kanapie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 09:55, rob006 napisał:

Nie zmienia to faktu, że masz myszkę za 70-80 zł. Jeśli przeszkadza ci działanie myszki,
to powinieneś zacząć od wymiany właśnie jej, a nie podkładki - dobra myszka będzie działała
nawet na kartce papieru, za to kiepskiej żadna podkładka nie pomoże. Ale jak sobie chcesz,
twoje pieniądze. Ale ja nigdy nie mogłem zrozumieć sensu wydawania 200 zł na myszkę,
a co dopiero 80 zł na podkładkę, gdzie powyżej pułapu 15-20 zł nie ma prawie żadnych
różnic pomiędzy nimi, jedynie "prestiż" marki.


Dobra dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić sobie nową myszkę bo stara już niedomaga trochę i zastanawiam się jaką wybrać. Mam do wydania góra 70 zł. Jaką myszkę można za to kupić by nadawała się do grania w FPSy (zmienna czułość i takie tam). Nie wiem też czy wziąć laserową czy diodową. Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować