Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2014 o 18:19, gumeczka napisał:

witam znacie jakieś myszki zbliżone kształtem do razer deathadder,bardzo mi pasuje do
reki ale 250 zł to troche za dużo dla mnie

A4Tech X7 Oscar ma podobny kształt. Problem w tym, że jest z innego tworzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem porządnej i trwałej myszki bezprzewodowej i potrzebuję aby ktoś mi coś polecił. Cena do 300 zł.
Póki co uwagę moją zwrócił Logitech G602, miałem okazję przymierzyć ją do łapy w MM i mi bardzo dobrze w dłoni leżała. Jednak ma ona jedną wadę, jest zasilana tylko na baterie, a wolałbym coś na jakiś akumulator z możliwością podpięcia kabla jakby się nagle wyczerpało, choć z drugiej strony producent zapewnia bardzo długą pracę na baterii, ale nie wiem na ile to jest prawdą.
Z innych które wypatrzyłem to był Logitech Performance Mouse MX, tańszy od G602, ale gorzej mi w dłoni leży...
Obecnie mam Logitecha MX518 jednak czuję, że czas tej myszki powoli się kończy :(
Dlatego też moje preferencje jeśli chodzi o markę to jest Logitech, jednak mogę rozważać inne marki z wyjątkiem A4tech.
Wielkość myszki powinna być podobna jak mój MX518, nie powinna być też za lekka.
Nie zależy mi na kosmicznie wysokim DPI. 1800 w obecnej myszce zupełnie mi wystarcza.
Nie chcę na myszce żadnych świecidełek innych niż sensor optyczny.
Musi mieć przynajmniej 2 boczne przyciski.
Coś poza tym Logitechem co wspominałem warte jest uwagi w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś :)
Ten Logi, w tej cenie jest bezkonkurencyjny. Co zaś do baterii. Co stoi na przeszkodzie żeby zainwestować w ładowarkę i cztery akumulatorki AA? Osobiście używam takich: http://www.ceneo.pl/9698731 i jestem bardzo zadowolony, wytrzymują czasami nawet zbyt długo jak na akumulatorki ;)
Ładowarka to sprawa wtórna, uzależniona od kwoty jaką dysponujesz. Ja mam taką: http://allegro.pl/ladowarka-procesorowa-do-akumulatorkow-bc-700-krk-i4180051311.html, głównie z uwagi na sterowanie prądem ładowania (im mniejszy, tym lepiej i trwalej ładują sie baterie).
Kupujesz 4 akumulatorki i masz nieprzerwane źródło zasilania do myszki. A tej ostatniej innej bym nie szukał... Z racji pracy miałem okazję testować najprzeróżniejsze "gryzonie". Również te, bez "ogonka". Sam używam Microsoft SideWinder X8, ale ten model ciężko dopaść (choć jest tani), jedynie gdzieś na alledrogo, jednak nie każdemu pasuje ta bryła. Logitech jest bezkonkurencyjny. Szczególnie w kwestii myszek bezprzewodowych. Gdybyś jednak zwrócił swoją uwagę np. na Razera, to odradzam. Miałem Mambę i po dwóch miesiacach ją sprzedałem. Przypadłość wszystkich Razerów to piekielnie skrzypiąca rolka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 10:15, mrosi napisał:

Ten Logi, w tej cenie jest bezkonkurencyjny. Co zaś do baterii. Co stoi na przeszkodzie
żeby zainwestować w ładowarkę i cztery akumulatorki AA?

Kasa stoi na przeszkodzie :P
Początkowo chciałem przeznaczyć na myszkę ze 200 zł, ale za tyle kasy nie znalazłem nic ciekawego, więc naciągnąłem budżet do 300 zł.
W każdym bądź razie trochę sobie policzyłem na ile baterie powinny starczyć (zakładając, że dane podane przez producenta są prawdziwe) czyli 1440h pracy w zwykłym trybie i 250h w trybie performance.
1440h = 60 dni, biorąc pod uwagę, że przy kompie siedzę zwykle z 2-6 h dziennie, więc założyłem średnie dzienne korzystanie z myszki na 4h to wychodzi jakieś 360 dni pracy na 2 bateriach. Przy ciągłej pracy w trybie performance to daje 62,5 dnia :) Nie gram też aż tak dużo, więc większość czasu myszka powinna pracować w zwykłym trybie, więc w teorii jeden zestaw baterii może mi starczyć nawet i na pół roku. W szufladzie i tak mi leżą nieużywane 4 alkaliczne duracelle, więc z dołączonymi z myszką bateriami zasilania powinno mi starczyć na 1-1,5 roku :)
Poza tym MX518 mimo, że już powoli dogorywa to jako awaryjna myszka może nadal służyć w razie braku baterii.

Dnia 29.04.2014 o 10:15, mrosi napisał:

Kupujesz 4 akumulatorki i masz nieprzerwane źródło zasilania do myszki.

Lata temu miałem jakiegoś bezprzewodowego gryzonia A4techa, który miał 4 akumulatorki z których 2 siedziały w myszce a 2 się ładowały w ładowarce, która była zintegrowana z odbiornikiem sygnału myszki co było bardzo wygodnym rozwiązaniem, bo pod ręką zawsze były naładowane akumulatorki. Dlatego teraz szukałem czegoś podobnego, ale jeśli moje wyliczenia co do pracy na baterii tego g602 są dobre to myślę, że dla tej myszki mogę i na baterii siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 15:16, Niewiernus napisał:

Logitech G700/G700s

Ps. Nie umarłem.


To już jest ponad mój zaplanowany budżet, który i tak o stówę zwiększyłem od początkowego.
Poza tym już kupiłem G602 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 16:08, fours napisał:


Niestety, myszki Mad Catz mają nie najlepszej jakości czujniki.Ten konkretnie model to zdaje się T.A.T. 7, więc ma sensor Philips 2032 albo 2033. Jest daleko, daleko, daleeeeekkoooooo za Avago. Czujniki Philipsa mają tendencje do lagów (pływania) i nienaturalnego zachowania przy przypadkowym uniesieniu myszki (kursor ucieka na wszystkie strony.
Zdecydowanie odradzam wszystko co ma sensor Philipsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź ludzi nie dołuj, większość wybiera myszki - nie ze względu na zastosowaną w nich elektronikę, a wygląd (stąd pewne tyle odpustowo wyglądającego_świecącego sprzętu).

Prawda jest taka, że w większości odradza się kupno sprzętu Razera, Roccata, Mad Catz - ludzie jednak dalej w to brną. Bo ładne i się świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No i tu trafiłeś w sedno. To tak jak z kupnem telwizora LCD. Ważne żeby jak największy kontrast miał i jasność. reszta nie jest ważna.
Tylko z drugiej strony trzeba ludzi uświadamiać, że bardziej istotne jest to czy dane urządzenie spełni swoją funkcję. Owszem, wygląd jest ważny, bo sam lubię rzeczy, które są po prostu ładne. Tyle tylko, że Mad Catz nie robi myszek ładnych. Mad Catz robi myszki.... inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

może ktoś będzie umiał mi pomóc.
Korzystam z zakupionej niedawno (2,5 tyg temu) myszki Razer Orochi, niestety od półtora tygodnia co chwile coś się z nią dzieje. Już dwukrotnie podczas pracy/grania myszka po prostu się wyłączyła i nie chce działać. Ostatnim razem uruchomiła się po 24h "odpoczynku", teraz już nie. Wymiana baterii nie pomaga, zresztą i tak w większości przypadków korzystam z połączenia kablem. Dodam, że obchodzę się z nią jak z jajkiem, noszę w pokrowcu, przewód jest nie rozciągnięty, naderwany ani nic z tych rzeczy.

Czy ktoś z Was miał może podobny problem albo słyszał o jakimś rozwiązaniu?
Obawiam się, że oddanie jej do reklamacji może nie podziałać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 11:19, Maaxp napisał:

Obawiam się, że oddanie jej do reklamacji może nie podziałać...


Moim zdaniem myszka się do tego kwalifikuje, sprawdziłbym jednak czy podobne błędy występują na innym sprzęcie. Podłącz do innego portu USB, zainstaluj sterowniki (bo pewnie jakieś są) Razera.

Unikałbym jednak w przyszłości produktów tej firmy.

Od siebie mogę polecić:

SteelSeries Sensei
Zowie FK 1
Logitech G502 / G500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 11:19, Maaxp napisał:

Czy ktoś z Was miał może podobny problem albo słyszał o jakimś rozwiązaniu?
Obawiam się, że oddanie jej do reklamacji może nie podziałać...


Reklamacja i tylko reklamacja. Jeżeli jest na gwarancji to nie ma co kombinować.
A rozwiązanie na przyszłość - kup sobie Logitecha :)
Obecnie mam już 3 myszkę tej firmy i nigdy w życiu nie miałem żadnych problemów. A nie obchodzę się jak z jajkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 12:33, wolverine napisał:

> Czy ktoś z Was miał może podobny problem albo słyszał o jakimś rozwiązaniu?
> Obawiam się, że oddanie jej do reklamacji może nie podziałać...

Reklamacja i tylko reklamacja. Jeżeli jest na gwarancji to nie ma co kombinować.
A rozwiązanie na przyszłość - kup sobie Logitecha :)
Obecnie mam już 3 myszkę tej firmy i nigdy w życiu nie miałem żadnych problemów. A nie
obchodzę się jak z jajkiem :)


Dzięki za uwagi. Gdyby nie to, że po tych cholernych 24h znowu zaczęła działać to pewnie od razu wysłałbym ją na gwarancji. Poprzednia myszka Razera padła mi po 7 latach korzystania i miałem nadzieje, że z nową będzie podobnie.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować