Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2014 o 12:59, B1SH0P napisał:

Witam, poszukuję myszki do 100-150 zł, głównie do CS:GO/SC2, koniecznie musi mieć boczne
przyciski po lewej stronie. :)


Ja polecam Razer Deathadder. Teraz jest jakaś nowa wersja tej myszki i kosztuje ponad 200 zł, ale można wyszukać jeszcze starą wersję (ja taką posiadam od kilku lat) i powinna kosztować około 150 zł. Ma boczne przyciski tak jak chcesz i rewelacyjnie leży w dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 12:59, B1SH0P napisał:

Witam, poszukuję myszki do 100-150 zł, głównie do CS:GO/SC2, koniecznie musi mieć boczne
przyciski po lewej stronie. :)

Podłączam się pod post wyżej :)
Szczerze polecam Razer Deathadder, na allegro widzę, że jest aukcja tej myszki, którą właśnie używam od kilku ładnych lat, za 130 złotych. Na pewno się nie zawiedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy Deathadder jakiego widziałem kosztuje albo ~200-250 zł, albo ponad 250(Deathadder Chroma), oraz jakoś nie jestem przekonany do produktów Razera(posiadałem dwie myszki i z obu byłem niezadowolony), więc wybrałem SS Sensei :), dzięki za pomoc. ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4Tech evolution. Mała zgrabna ale wariat :P Kupiłem ją w cenie promocyjnej już nawet nie pamietam za ile ale nigdy nie byłem bardziej zadowolony z żadnej. Mimo iż mam ją już około 3 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie a4tech x-704f , bardzo dobry optyk, służył mi 5 lat. Jednak ślizgacze się starły (nie mam zapasowych i nie da się żadnych kupić) i jeden z przycisków szwankuje. Chciałbym, jako wybredna osoba, kupić sobie identyczny model, jednakże nie ma go już. Są za to lepsze, typu:
http://merlin.pl/Mysz-A4-Tech-EVO-XGame-X705-USB_A4-Tech/browse/product/208,765480.html#fullinfo
http://www.morele.net/mysz-a4-tech-evo-xgame-opto-oscar-x705-extra-fire-usb-332605/

Chcę jeden z nich kupić, ale czy to jest ta sama wersja? Oba optyki i oba mają do 2000dpi czułość (ja mam obecnie 1000, ale myślę, że 1200 nie zrobi jakiegoś mega rabanu), ale czy oba modele to to samo?
Kolejne pytanie: słyszałem z problemami z V-trackami ogólnie, a a4tech wypuścił kilka modeli. Czy ten model ma taki sam sensor optyczny jak stary, dobry x705f, czy ma to badziewne V-track, które miałem nieprzyjemność z rok temu testować... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż kupiłem myszkę, która zależnie od ustawionego cpi mieni się różnymi kolorami. Jestem z niej generalnie zadowolony, ale to prawdopodobnie przez nią komputer nie może przełączyć się automatycznie w stan uśpienia. Jedynie wylogowuje użytkownika. Są jakieś ustawienia, które mogą zażegnać ten problem? Włączyłem opcję "pozwalaj temu urządzeniu na wznowienie pracy komputera" czy jakoś tak, ale to nic nie dało. Jakieś pomysły? Jeśli nie da rady to będę musiał wymienić myszkę, gdyż opcja automatycznego przełączenia w stan uśpienia jest dla mnie niezwykle komfortowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2015 o 15:13, Kadaj napisał:

A4 Tech - nie polecam, miałem myszkę tej firmy, zepsuła się szybciej niż no name z Tesco.
;p


Słuchając takich rad nie pozostanie nic innego jak w ogóle nie kupować żadnej myszki - zawsze znajdzie się osoba, której w dość krótkim czasie zepsuło się coś firmy X :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Od ponad pół roku używam A4Rech V8M i nie dość, że zostałem mile zaskoczony jakością myszki, to jeszcze póki co nic złego się z nią nie dzieje i jak dotąd mogę z czystym sumieniem polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 19:09, Snafu napisał:

Waham się teraz pomiędzy tamtą od A4 a Tracer Battle Heroes Ghost :D


V8M polecam, bo mam. Warto zauważyć, że są jej dwie wersje - V8 i V8M. Ta ostatnia ma aluminiowe ślizgacze, więc praktycznie nie do zdarcia. ;)
Co zaś do Tracera. Zawsze był wyraźnie słabszy jakościowo od A4Techa. Nie miałem jednak tego konkretnie modelu, więc nie mówię ani że dobry, ani że zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Poszukuję dobrej myszki w okolicach 100 zł. Będę wdzięczny za podanie kilku pozycji, abym miał jakiś wybór. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 00:56, Orion napisał:

Krótka piłka. Poszukuję dobrej myszki w okolicach 100 zł. Będę wdzięczny za podanie kilku
pozycji, abym miał jakiś wybór. Co polecacie?


Samemu używam Natec Genesis GX77, akurat wpasowuje się w twój budżet.
http://www.frazpc.pl/artykuly/924527,rzut-okiem-myszka-natec-genesis-gx77.html
Duża, wygodna (ma miejsce na wszystkie palce), całkiem niezły sensor, wytrzymały sznurówkowy kabel. Panel sterowania myszki wygląda tandetnie jeśli porównywać go do produktów Logitecha/Razera ale ma wszystkie istotne funkcje więc nie jest to duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno. Przeczytałem na morele.net taki komentarz:

" nie wiem czy uznać to za wadę czy zaletę (czułość) kursora, ale wystarczy podczas grania nieświadomie przenieść myszkę a kursor wariuje, bardzo to utrudnia grę bo przecież nikt nie siedzi jak dąb przy biurku zwłaszcza, że jak się gra to różne emocje się okazuje i się wierci i podnosi z fotela, w mojej opinie to ogromna wada."

Nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Co Ty o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 16:36, Orion napisał:

Kurcze fajna jest! Ale powiedz mi tylko, jak długo już ją masz?

Półtora roku. Sprawdza się nieźle.

Dnia 31.01.2015 o 16:36, Orion napisał:

" nie wiem czy uznać to za wadę czy zaletę (czułość) kursora, ale wystarczy podczas grania nieświadomie
przenieść myszkę a kursor wariuje, bardzo to utrudnia grę bo przecież nikt nie siedzi jak dąb przy biurku
zwłaszcza, że jak się gra to różne emocje się okazuje i się wierci i podnosi z fotela, w mojej opinie to ogromna
wada."


Nie doświadczyłem tego problemu więc ciężko mi powiedzieć. Wiem że jak się porządnie poplącze kabel + za podkładkę masz białą kartkę to wariuje przy wysokim dpi. Ale normalnie jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować