Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Witam. Wiecie może coś o myszach dla graczy Logitech G5 i G500? Czym te myszki się różnią? Myślę o zakupie jednej z nich, bo przez wiele lat miałem do czynienia z myszą optyczną Mx500 i bardzo ją lubiłem, a wydaje się, że te myszy dla graczy bazują na tym samym design. Poproszę o rady i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:15, Damianuss1 napisał:

Czytałem, że w myszkach Razera normą jest, że po roku przestaje działać lewy przycisk. To prawda?


Myszki Razera baaardzo często cierpią na pewną przypadłość tzw. Razer Doubleclic Syndrome. Lewy przycisk myszy nie reaguje tak jak powinien. Zamiast jednego kliknięcia są dwa. Dotyczy to głównie modelu Deathadder. Jest to po prostu wadliwa konstrukcja myszki. Nie wiem czy w innych modelach też tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 22:01, HumanGhost napisał:

Myszki Razera baaardzo często cierpią na pewną przypadłość tzw. Razer Doubleclic Syndrome.
Lewy przycisk myszy nie reaguje tak jak powinien. Zamiast jednego kliknięcia są dwa.
Dotyczy to głównie modelu Deathadder. Jest to po prostu wadliwa konstrukcja myszki. Nie
wiem czy w innych modelach też tak jest.

Ogólnie to jest bardzo częsta przypadłość wielu myszek USB. Ja w po jakimś czasie na moim laptopowym labtecu miałem nawet 5 kliknięć na jedno kliknięcie ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 22:01, HumanGhost napisał:

Myszki Razera baaardzo często cierpią na pewną przypadłość tzw. Razer Doubleclic Syndrome.
Lewy przycisk myszy nie reaguje tak jak powinien. Zamiast jednego kliknięcia są dwa.
Dotyczy to głównie modelu Deathadder. Jest to po prostu wadliwa konstrukcja myszki. Nie
wiem czy w innych modelach też tak jest.


Na Diamondbacku i Lachesis nie ma. Natomiast ta druga zamiast sensora optycznego ma laser przez co gra na szmacianych podkładkach owocuje niekiedy "patrzeniem w niebo/ziemie w ułamku sekundy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Deathadder i Lachesis to inny sektor graczy i w ogóle dwie ZUPEŁNIE inne myszki. Ja jestem praworęczny i mysz leży świetnie. Deathadder ma sensor optyczny a Lachesis ma sensor laserowy przez co ma dużo więcej DPI. Kwestia leżenia w łapie? Deathadder lepiej leży bo jest zagięty i to jedyny jego plus, choć jak dla mnie to minus bo z wielu lat doświadczeń wiem że myszki w symetrycznej obudowie lepiej się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:15, Damianuss1 napisał:

Czytałem, że w myszkach Razera normą jest, że po roku przestaje działać lewy przycisk.
To prawda?


Nie, to głupota i opinia jakiegoś fanboja. Mam dwie myszki Razera już X lat i 0 awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Byłem dzisiaj w sklepie i kupiłem podkładkę PENTAGRAMA z jakiejś tam pianki ~30zł. Mam nadzieję, że będzie dobra dla Lachesisa, którego odbieram dopiero w środę. Jak myślicie? Nie chciałbym wydawać dodatkowo ciężkiej kasy na jakąś podkładkę z np razera, a przynajmniej nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 22:08, Damianuss1 napisał:

Dobrze wiedzieć. Byłem dzisiaj w sklepie i kupiłem podkładkę PENTAGRAMA z jakiejś tam
pianki ~30zł. Mam nadzieję, że będzie dobra dla Lachesisa, którego odbieram dopiero w
środę. Jak myślicie? Nie chciałbym wydawać dodatkowo ciężkiej kasy na jakąś podkładkę
z np razera, a przynajmniej nie teraz.


Nie będzie dobra, jak już pisałem szmaciaki się nie nadają. Tylko teflon, ale od biedy przebolejesz nie mniej wszystkie nagłe przeskoki kursora będą właśnie spowodowane tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:15, Damianuss1 napisał:

Czytałem, że w myszkach Razera normą jest, że po roku przestaje działać lewy przycisk.
To prawda?

U mnie często klika kilkukrotnie zamiast jeden raz. Czyli tak masz racje psują się te myszki. (DeathAdder)
Muszę wtedy p***nąć i jest spokuj na jakiś czas. Nie polecam.

@daemonaray

>Nie, to głupota i opinia jakiegoś fanboja. Mam dwie myszki Razera już X lat i 0 awarii.
Ha, ha ha. Przeczytaj swoją wypowiedź jeszcze raz :D Poteflonie
Polecam: http://forum.pclab.pl/t337502.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 2 lata DeathAddera i spędziłem z nim multum nocek, razem przegraliśmy ok. 2500 godzin (głównie strzelanki) - zawsze był niezawodny i idealny. Poza tym nie myszka czyni gracza, lecz jego umiejętności, ale komfort grania jest i był niesamowity.
Jeden raz musiałem zanieść go do gwarancji, ale to z własnej winy, bo źle wgrałem oprogramowanie.

Nie tylko ja kocham DA - wystarczy zapytać wielu weteranów CoD4 i innych gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem, zainstalowałem i testuję mojego Razer Lachesis''a i rzeczywiście, to co miałem wcześniej w porównaniu z tym co mam teraz to zupełnie inna bajka. Bardzo wygodna i elegancka. Będę chyba potrzebował trochę czasu aby się do niej przyzwyczaić, wszystko wydaje się być bardziej czułe. Jestem bardzo zadowolony z tej myszki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwszy problem z tym Lachesis''em. Mysz zaczyna dziwnie chodzić, pomimo poruszania nią we wszystkie strony ta rusza się np jedynie w pionie lub skacze po całym ekranie. Próbowałem zmieniać czułość itd, ale to nic nie daje. Odłączanie i ponowne podłączanie też :/. O co tu biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie odnośnie diody świecącej pod logiem splecionych wężyków. Opcjonalnie podświetlenie powinno wyglądać tak, że dioda zapala się, świeci na maksa i powoli gaśnie. U mnie sprawa wygląda nieco inaczej. Raz dioda świeci w całości i podświetla ładnie logo, raz świeci słabo, że ledwo widać tą lampkę, innym razem świeci normalnie (zapala się i powoli gaśnie). W skrócie - WTF?

@EDIT
Do problemu wyżej. Mysz zaczęła chodzić normalnie i póki co jest elegancko, dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Deathadder ma sensor optyczny
''3G INFRARED SENSOR 1800 DPI". Przy porównaniu z inną myszką zaznaczone jest ze myszka zwykla ma sensor optyczny, a tu taki. CO by chyba znaczyło, ze DA optycznego nie ma, ale głowy sobie uciąć nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 21:40, Pernia napisał:

>Deathadder ma sensor optyczny
''3G INFRARED SENSOR 1800 DPI". Przy porównaniu z inną myszką zaznaczone jest ze myszka
zwykla ma sensor optyczny, a tu taki. CO by chyba znaczyło, ze DA optycznego nie ma,
ale głowy sobie uciąć nie dam.


Nie to jest wciąż sensor optyczny tyle że bardzo dobrej firmy, teraz zapomniałem nazwę - chyba coś na literę "P".

Plusem sensora optycznego nad laserowym jest lepsza praca na niektórych powierzchniach, np. podkładki szmaciane (z pianki). Natomiast plusem czujnika laserowego jest zwiększona ilość DPI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Razera Salmosy (kupilem za 120zl, czyli wg mnie akurat - dwie czy trzy stowy to jednak za duzo :P) od ponad pol roku i jestem zadowolony, mimo ze myszka nie lezy mi "idealnie" w dloni ;) 1800dpi to dla mnie bardzo duzo w porowaniu chyba polowy tego co mialem w Logitechu z 2003 kupionego na wyprzydazy za 20€ (po 6 latach padl). Wczesniej jeszcze uzywalem jakiejs myszki z kulka i bez rolki, ksztalt prawie prostokatna ;], ale byla to myszka z 1998 roku, z mojego pierwszego kompa ;) Do dzis ja (gdzies) mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować