Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2011 o 23:05, Olamagato napisał:

> witam
> ja mam pytanie takie otóż mam myszke (z Vobisa) bezprzewodową juz 2 lata ale czasem
się
> zdarza, że myszka jakoś się zawiesi i nie działają przyciski kursorem mogę normalnie

> poruszac ale przyciski nie działają
Sprawdź czy:
1. Wyjęcie baterii z myszy, włożenie ich ponownie i synchronizacja z nadajnikiem naprawia
problem? Wszystko bez wyłączania/wylogowywania czegokolwiek poza myszą.
2. Wypięcie nadajnika (zwykle jest to dongle usb), wpięcie ponowne i synchronizacja naprawia
problem?
Oba testy powinny być pod kontem administratora lub kontem z prawem instalacji sterowników/softu.

Jeżeli na którykolwiek z nich odpowiedź brzmi "tak", to psuje Ci się mysz lub dongle.
W przeciwnym wypadku problem może leżeć gdzieś w systemie. Na przykład kiedy nastąpi
problem może się okazać, że sterownik od myszy staje się "niepodpisany" i zamienia się
na HID compatible device (urządzenie zgodne z HID), czasem z wykrzyknikiem, że nie można
go załadować. W takim wypadku możesz mieć uszkodzony plik .cat, w którym są podpisy i
certyfikaty WHQL. Skopiowanie ich z innego Windowsa lub reinstalacja systemu (np. w trybie
update) zwykle rozwiązuje problem. Jeżeli mysz jest niestandardowa, to można też zdeinstalować
sterowniki myszy, skasować z katalogu inf odpowiedni plik oem*.inf (to plik tekstowy)
i ponownie zainstalować myszę po restarcie.

ps. Czasem też pomaga u niektórych myszy włączenie (lub wyłączenie) w Biosie opcji myszy
USB Legacy, które powoduje podawanie na mysz większego prądu oraz jej obsługę via Bios.



próbowałem wyjmować baterie ale to nie poaga to sie dzieje juz w drugiej myszcze na gwarancji nawaliła klawiatura wiec wymienili mi klawiature i mysz i to samo sie zdarza więc chyba to cos w systemie ale problem pojawia sie bardzo rzadko najczęściej jak gram w Company of Heroes bo w Windowsie tylko raz w ciagu trzech lat od kiedy mam komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 21:50, diabolo20 napisał:

Mysz A4T EVO XGame Opto X710 Extra Fire 2000 dpi ktoś mi powie coś na temat tej myszki?


Ja korzystam z podobnego modelu (ma tylko trochę więcej dpi) i nie narzekam. Dobrze leży w ręce, odpowiednia ilość klawiszy. Dodatkowo możliwość tworzenia makr podpisanych pod klawisze się przydaje. Głównie w FPSach takich jak CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleeeh... 2,5 tygodnia zabawy Kone[+] i myszka padła na amen. Nie działa na żadnym slocie USB, system instaluje jej sterowniki ale nic. Myszka ani nie swieci ani nie działa. Mało tego czasem podczas jej podłączania znika kursor. Okres reklamacyjny to juz przeszłość a do Roccata straciłem zaufanie (dodatkowo zafundowali moim oponentom w BC2 i LoLu szereg free fragow). Myszka juz od 2 dnia miała jakby akceleracje wsteczna ale nie podejrzewałem ze to wadliwa sztuka (a tak pewnie jest). Kursor stawał sie czasem baaardzo nieczuły i przy probach ruszania poruszał sie jakby miał z 200dpi i drgał. Ehhh... Never mind, jako iż nie mam kasy a całkowicie tandetnych myszek nie znosze (aktualnie używam jakiegos badziewnego MediaTecha) kupiłem Gigabyte M6900. Dobry wybór?
PS.Na przyszłość tylko i wyłącznie Razer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam od niemal roku Gigabyte m8000x i jest OK. Na początku kabel wydawał się sztywny, ale potem przyzwyczaiłem się. Kółko takie jak lubię – kręci się z malutkimi skokami i oporem. Mycha ma prosty programik do instalacji – można samemu ustawić 4 stopnie czułości.
Poza tym ma ciężarki, a ja wolę ciężką mychę.
Przedtem – teraz to rezerwa – używałem A4Tech EVO XGame Laser Oscar X750. Moim zdaniem bardzo dobra myszka, nigdy nie sprawiła problemów. Ta jest lżejsza i mniejsza, gorzej leży mi w wielkiej łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 17:10, T3de napisał:

kupiłem Gigabyte M6900. Dobry wybór?

Jak na tą cenę to tak. Inny dobry wybó to coś z ''gamerskiego'' A4Techa

Dnia 01.09.2011 o 17:10, T3de napisał:

PS.Na przyszłość tylko i wyłącznie Razer...

"Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razer DeathAdder. Najwygodniejsza myszka jakiej używałem w życiu. Ostatnio przez głupotę uszkodziłem rolkę i mysz będę musiał wcześniej czy później wymienić, ale wybór raczej znów padnie na Razera - i prawdopodobnie ten sam model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 19:06, Nvaier napisał:

Razer DeathAdder. Najwygodniejsza myszka jakiej używałem w życiu. Ostatnio przez głupotę
uszkodziłem rolkę i mysz będę musiał wcześniej czy później wymienić, ale wybór raczej
znów padnie na Razera - i prawdopodobnie ten sam model.

Miałem DA Mac Edition. Najlepsza myszka ever. Niby po roku przestał działać przełącznik DPI i myszka chodziła domyślnie na 1800dpi (czyli max.) ale i tak w kazdym fpsie jak i mmo spisywała sie baaaardzo dobrze. Świetnie wykonana, waga idealna, komfortowo wyprofilowana. Ideał - wróciłbym do niej gdybym miał jeszcze ok.70zł a tak muszę czekac na M6900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 18:46, Sigu napisał:

Czy używa ktoś myszki R.A.T. 7? Jeśli tak, to co o niej sądzicie?


Ogólnie dobra myszka jak dla mnie. Ciężka co jest dla mnie największym plusem, można przystosować sobie ją do dłoni i przyciski odpowiednio reagują. Problem z nią jest taki, że oprogramowanie raz działa a raz nie oraz ostatnio coraz częściej mam tak, że nagle kursor zaczyna mi sam latać po ekranie i nic nie można z tym zrobić. Ogólnie polecam choć jakbym mógł jeszcze raz wybierać nową myszkę to wybór padłby na Razer Naga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie do końca na temat, bo odnośnie podkładek, no ale...

Właśnie się zastanawiam nad kupnem podkładki pod mysz (Mamba). Będzie do (stacjonarnego) laptopa, także nie powinny być za duże (aby można było wsadzić pod klawiaturę w 17" laptopie).
Zastanawiam się nad Razer Kabuto i Sphex. Miał ktoś jakieś doświadczenie z nimi? Ewentualnie mógłby polecić coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BUMP!

Może nie o myszce mowa, bo raczej o podkładce pod nią - lepszejszego tematu nie znalazłem ;)
Ma ktos Goliathusa Speed? Chodzi mi o skuteczny sposob czyszczenia jej.
Czy ktos probował ją prać i się nie posypała, albo woda + mydło nie zniszczyła powierzchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach używania zdechł mój Razer Lachesis - firmware sam z siebie się popsuł. o.O Tzn. miałem problemy z rolką, a kiedy próbowałem być sprytny aktualizując firmware, to wywaliło błąd i od tamtej pory ta myszka już kursorem nie poruszyła...

Jest jakiś sposób na własnoręczną naprawę tego sprzętu? Ile kosztowałoby wskrzeszenie jej w serwisie?

I tak w razie czego - jakie polecacie myszki w cenie do 150 zł? :) Ważne, żeby miały kabel, były wytrzymałe i nie były Razerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 12:31, Feallan napisał:

I tak w razie czego - jakie polecacie myszki w cenie do 150 zł? :) Ważne, żeby miały
kabel, były wytrzymałe i nie były Razerami.

Logitech MX518.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować