Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

No musze przyznać, że wygląd mają piorunujący :P.
Po kilku testach i opiniach doszedłem do wniosku, że nie oplya się wydawać na myszkę ok 3 stów jak i tak nie ma tej idealnej. Nawet sensei ma ponoć sporo problemów (oczywiście o wiele rzadszych ale zawsze). Myślę jeszcze o Razer DA, dobra cena i fajny wygląd. Jak 2 lata wytrzyma to bedę zadowolony :) później wymieni sie na coś lepszego.
Savu jest tylko o dyche droższa a wydaję się lepsza od DA, nie zmienia to faktu, że myszka Razera ma mase pozytywnych opinii. Wspomoże ktoś w wyborze :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 14:49, Quchy napisał:

No musze przyznać, że wygląd mają piorunujący :P.
Po kilku testach i opiniach doszedłem do wniosku, że nie oplya się wydawać na myszkę
ok 3 stów jak i tak nie ma tej idealnej. Nawet sensei ma ponoć sporo problemów (oczywiście
o wiele rzadszych ale zawsze). Myślę jeszcze o Razer DA, dobra cena i fajny wygląd. Jak
2 lata wytrzyma to bedę zadowolony :) później wymieni sie na coś lepszego.
Savu jest tylko o dyche droższa a wydaję się lepsza od DA, nie zmienia to faktu, że myszka
Razera ma mase pozytywnych opinii. Wspomoże ktoś w wyborze :P?


Ja mogę polecić Deathaddera, mam tą mysz już od 2 lat i nie ma z nią najmniejszych problemów. Moim zdaniem dpi ma wystarczające. Świetnie leży w dłoni, wydaje się, że myszka została stworzona specjalnie pod moją dłoń :) I myślę, że powinna wytrzymać więcej niż dwa lata, bo kumpel też ją miał i działała bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 12:05, Quchy napisał:

> Sądzę że powinieneś być zadowolony z Sensei

Zadowolony to byłbym na pewno, ale czy jest o wiele lepsza od takiego Roccata Savu? Bo
coś czuję, że przepłaciłbym za większą ilość DPI (4000 i tak starczy) i ekranik na spodzie,
ale wygląd ma świetny.


Jeżeli Ci zależy na większej ilości DPI to polecam Razera Imperator. Podobna cena i wg. mnie design lepszy.
Razer Naga jest za drogi wg. mnie - nie polecałbym go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 14:49, Quchy napisał:

Wspomoże ktoś w wyborze :P?


Steelseries Kana. Kupiłem jakiś czas temu i lepszej myszki raczej nie miałem w rękach (a miałem naprawdę sporo). Poprzednio miałem Razer''a Diamondback 3g, ale Kana jest jeszcze fajniejsza. Rewelacyjnie leży w dłoni, prosta, a przy tym bardzo dokładna. Dużo opcji po wgraniu sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kana ma dla mnie za mało przycisków. Jako, że przymierzam się do kupna Guild Wars 2 chciałbym mieć ich przynajmniej 2/3. W grę wchodzi teraz Imperator, Logitech G700 i SS Sensei, tyle że najpierw muszę każdą zobaczyć i dopasować do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 20:32, Quchy napisał:

Kana ma dla mnie za mało przycisków. Jako, że przymierzam się do kupna Guild Wars 2 chciałbym
mieć ich przynajmniej 2/3. W grę wchodzi teraz Imperator, Logitech G700 i SS Sensei,
tyle że najpierw muszę każdą zobaczyć i dopasować do ręki.


G700 ftw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 20:36, T3de napisał:

G700 ftw!


Wziął bym od razu gdyby nie opinie w stylu"za ciężka" lub "za duża". Preferuje claw''a więc najpierw muszę przymierzyć czy da radę. Zobaczę jeszcze G500 a jak wszystko będzie za duże to Imperator (lub Sensei).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do G500 to tą mychę posiadam. Wg mnie ma świetną ergonomię i ciekawy wygląd. Na plus: scroll z dwoma trybami pracy, liczba przycisków i ich rozmieszczenie,intuicyjny i baaardzo przejrzysty software, ciężarki (waga: 1,7g x6, 4,5g x6 - więc napewno dostosujesz optymalny ciężar.) Minusy? Jak dla mnie chropowaty plastik po bokach. Nie jest przyjemny w dotyku. Myszka pracuje u mnie na podkłedce Razer Goltiathus speed ed. i ślizga sie rewelacyjnie i taki zestaw polecam. Dodatkowo cena zachęca, bo za 170zł napewno dostaniesz nowy sprzęt. Jeśli bierzesz pod uwagę G500 powiem tylko tyle, że nie warto dopłacać do innych wymienionych przez ciebie modeli. To po prostu nie opłacalne, gdyż nie otrzymasz nic wartego dodatkowej sumy. Nie, że te modele są złe - G500 oferuje naprawde dużo za mocno konkurencyjną cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam logitech G500 i zgadzam sie z T3de. Myszka rewelacyjnie uklada sie w dloni no i ma taka funkcjonalnośc, jakiej potrzeba do owocnego grania :) zastanawiałem się nad zmianą na G700 , ale jeszcze chwilę poczekam, jak któryś ze znajomych graczy przetestuje :)

A jakbyś decydowal się na G700 - poszukaj w sieci bo moze sie okazac ze G700 dostaniesz w cenie G500. Zobacz np. tutaj:
- http://www.okazje.info.pl/km/komputery/logitech-gaming-mouse-g500.html
- http://www.okazje.info.pl/km/komputery/logitech-g700.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zgłaszam się po poradę. Czy myszka Saitek Cyborg R.A.T. 3 jest warta uwagi? W cenie 159 zł. Do tej pory używałem A4Tech X7, muszę powiedzieć, że była to bardzo dobra mysz za rozsądną cenę i służyła mi 2 lub 3 lata (nie mogę sobie przypomnieć kiedy ją kupiłem), niestety niedawno popsuła się rolka, przewija zupełnie niekontrolowanie, czasem po kilka linii, a czasem w górę mimo że kręcę w dół. Myszek gamingowych prócz do grania używam do pracy przy rysunkach w programach CAD, gdzie częste "zoomowanie" jest na porządku dziennym. Oprócz Saitek Cyborg R.A.T. 3 zastanawiałem się także Razer DeathAdder Respawn, ale czytałem sporo kiepskich opnii na temat Razera, a poza tym wolałbym nie przekraczać tych 150-160 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Saitekach się nie znam, ale Razera sobie odpuść. :) Chińszczyzna z fajnym logiem w 3 razy za wysokiej cenie. Rolka byłaby pierwszą rzeczą, która by Ci się popsuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na recenzję:

http://www.frazpc.pl/artykuly/562241,Myszki_do_grania_-_przegladu_ciag_dalszy.html

Wprawdzie testowałem R.A.T. 7, ale może w jakiś sposób naświetli Ci ten artykuł czym to się je...

Przy okazji - +1 do Feallan
Miałem Razera Mambę. Po niespełna 3 miesiącach szlag mnie trafił przez piszczące kółko. A z tym z tego co wiem każdy Razer tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 18:33, damlon napisał:

zastanawiałem się także Razer DeathAdder Respawn,
ale czytałem sporo kiepskich opnii na temat Razera, a poza tym wolałbym nie przekraczać
tych 150-160 zł.


No jeśli ja miałbym Ci polecić mysz, to padłoby na wspomnianego przez Ciebie DA. Używam tego modelu od kilku dobrych lat(straciłem rachubę). Niedawno kupiłem właśnie Respawna, bo poprzedniego DA doprowadziłem do stanu bezużyteczności(rozwaliłem rolkę i roztrzaskałem obudowę... działał, ale taśma klejąca zaczęła już trochę uwierać ;P). Jeśli nie używasz myszy do FPSów na multi to jakaś kosmicznie droga nie będzie Ci potrzebna, jednak jeśli miałbyś już rzucać kasą, to polecam w DA*(poza tym jest bardzo wysoko oceniana w rankingach fpsowych myszy).

*To jest, jeśli trzymasz mysz całą dłonią, a nie palcami, bo DA jest właśnie do tego przystosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z myszką a4tech jest to seria x7 zdaje się, że model x750 bf już leciwy 5-6letni.
LPM działa z różną częstotliwością, czasami co drugie kliknięcie, czasami rzadziej. Problem zaczął się dzisiaj po ok 30min używania komputera. Był w niej naprawiany przewód, lutowany w środku do myszki jednak trzyma się bardzo dobrze, nic się tam nie szarpie. Teraz widzę, że ten koniec przy USB jest popękany ale kable w środku są całe. Czy wiecie w czym tkwi problem? Czy to zwykłe zużycie materiału czy może przewód lub jeszcze coś innego?
Jeśli nic nie uda mi się z tym zrobić to chciałbym kupić podobną myszkę do tej jednak teraz wydali tyle tych modeli że głowa mnie boli i nie wiem jaką wybrać? Ta była bardzo fajna, duża i dość ciężka z dwoma przyciskami z boku i jednym 3xLPM i dodatkowo zmianą rozdzielczości do 2500dpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 09:20, Witcher1990 napisał:

Mam problem z myszką a4tech jest to seria x7 zdaje się, że model x750 bf już leciwy 5-6letni.
LPM działa z różną częstotliwością, czasami co drugie kliknięcie, czasami rzadziej. Problem
zaczął się dzisiaj po ok 30min używania komputera. Był w niej naprawiany przewód, lutowany
w środku do myszki jednak trzyma się bardzo dobrze, nic się tam nie szarpie. Teraz widzę,
że ten koniec przy USB jest popękany ale kable w środku są całe. Czy wiecie w czym tkwi
problem? Czy to zwykłe zużycie materiału czy może przewód lub jeszcze coś innego?
Jeśli nic nie uda mi się z tym zrobić to chciałbym kupić podobną myszkę do tej jednak
teraz wydali tyle tych modeli że głowa mnie boli i nie wiem jaką wybrać? Ta była bardzo
fajna, duża i dość ciężka z dwoma przyciskami z boku i jednym 3xLPM i dodatkowo zmianą
rozdzielczości do 2500dpi



Może druga X750 ?

Też jej używam, już 4 rok. Jedyne co mi się w niej popsuło, to przycisk od zmiany rozdzielczości, ale za tą cenę myślę, że i tak była to dobra inwestycja :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 21:32, Witcher1990 napisał:


Ta pierwsza poza innym designem posiada większą ilość DPI. I oczywiście inny sensor. Laser vs Optyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować