Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Panowie mam problem.. muszę kupic mysz do komputera.. Gram sporo głównie w strategie i pracuje .. więc mysz musi być wygodna.. :) Obecnie mam NATEC DRAGON ale się już psuje..

Myślę o myszce (praworęcznej, przewodowej) do ceny gdzieś 100-110zł najlepiej + jescze podkładka.

http://allegro.pl/mysz-razer-deathadder-nova-blue-okazja-i2824655453.html - co sądzicie o tej aukcji. trochę tanie to i tylko 14 dni rozruchu. ;/
http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-x7-laser-oscar-x747-3600dpi-w24h-i2811347487.html - kolejna ktora mi się spodobała..
http://allegro.pl/mysz-cm-storm-xornet-przewodowa-i2811415347.html - i jeszcze jedna

może doradzicie mi coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsza jest genialna pod prawie każdym względem - świetnie wyprofilowana, widać, że z materiałów wysokiej jakości i świetny czas reakcji. Mam ją już 4 latka prawie i jest po prostu niezastąpiona, co zresztą widać po opiniach w necie - ma jednak ( albo miała ) swoją wadę - jest stosunkowo awaryjna, chodzi mi o dwuklik lewego/prawego przycisku. U mnie po zakupie chyba po 3 miesiącach oddałem myszkę na gwarancje, dostałem nowy egzemplarz z jakiejś nowej partii i problem już od ponad 3 lat nie występuje - kwestia tego, z której serii jest myszka na aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam Razor DeathAdder od 4 lat, nie mam jej raczej nic do zarzucenia, no może poza dość już zurzytym wyglądem. Czy są aktualnie jakieś dobre myszki w podobnej niszy cenowej? (do 120zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko super.. ale niby na aukcji tego razera dają tylko 14 dni rozruchu .. czyli gwarancji :(

Kurcze nei wiem jaką mysz wziąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 09:27, Azazell napisał:

Kurcze nei wiem jaką mysz wziąć :(

A4-Techa odradzam. Sam go mam. Znaczy miałem dopóki działał. Teraz jakiegoś kastrata dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 09:27, Azazell napisał:

Tak wszystko super.. ale niby na aukcji tego razera dają tylko 14 dni rozruchu .. czyli
gwarancji :(


Na pewno bym się w to nie pakował - nie dość że musisz zapłacić ponad stówę za myszkę, to jeszcze jest używana i praktycznie bez gwarancji. Mając do wyboru nowego A4Techa z 3-letnią gwarancją i tańszego o ponad 20 zł (jakbyś poszukał to pewnie jeszcze taniej byś znalazł) nawet bym się nie zastanawiał. Ogólnie seria X7 cieszy się bardzo dobrą opinią, ma chyba najlepszy przelicznik jakość/cena, sam mam taką już chyba 3 lata i bardzo sobie chwalę (nie tylko ja zresztą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 15:35, Azazell napisał:

A podkładkę do mysz jaką byście polecili? Nie chcę zbyt drogiej.. oby się dobrze ruszało
myszką :0


Steelseries QCK jest bardzo w porządku.

BTW co do myszki - bierz A4Techa. Ten z aukcji, którą podałeś, wygląda prawie identycznie jak mój X748, który jest świetny. Wygodą i jakością wykonania biję na głowę Razery (przynajmniej te poniżej 500 zł...), a oferuje podobną precyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 11:00, Zgreed66 napisał:

A4-Techa odradzam. Sam go mam. Znaczy miałem dopóki działał. Teraz jakiegoś kastrata
dają.


A ja polecam. Chińszczyzna, nie tylko tania, ale też porządnie wykonana. Przynajmniej seria X7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 16:01, Azazell napisał:

Kurcze no nie wiem którą mysz brać :( Nawet mogę dać do 120zł... ehh cięzki wybór.. tyle
tego że zwariować idzie.. Doradzcie coś panowie :(


Może nie zauważyłeś mojego edita. :)

Kupując Razera płacisz za logo. W dodatku ten z aukcji jest jakiś używany, wątpię by pożył długo.

Bierz tego A4Techa X747. Mam prawie takiego samego półtora roku (poprzednio miałem Razer Lachesis) i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 15:52, Feallan napisał:

A ja polecam. Chińszczyzna, nie tylko tania, ale też porządnie wykonana. Przynajmniej
seria X7.

Część starszych modeli na pewno. 747H (Antivibrate) akurat potrafiły być awaryjne. V-Tracki to średniaki, zdecydowanie nic ciekawego. Nawet gorzej wyposażone od poprzednika. Jak wcześniej dostałem 5 zestawów ślizgaczy. Tak teraz wieśniaki dają 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu się tak tych Deathadderów uczepiłeś? :) Ja w życiu nie dałbym 130 za używaną myszkę, w dodatku średnią.

BTW patrz, jakie Razer ma ciekawe pomysły ostatnio:

http://www.overclock.net/t/1319323/razer-synapse-2-0-software-mouse-unusable-if-you-dont-have-an-internet-connection-or-their-servers-are-down

To jest pierwszy raz, kiedy ktoś nałożył DRM na myszkę...

Co do A4techów - poczytaj sobie o konkretnych modelach z serii X7, może któryś szczególnie Ci się spodoba. Najlepsze byłoby coś z optycznym sensorem (NIE V-Track), ale takich już chyba nie robią.

@Zgreed66 - rzeczywiście, zapomniałem o tych ich nowych sensorach... Kiedyś seria X7 była bezkonkurencyjna, teraz jest już gorzej. Mimo to jakbym miał kupować, to pewnie też bym jakiegoś A4Techa wybrał, już nigdy więcej nie kupię myszki za 200 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 16:08, Azazell napisał:

Ja mam taką (kupiłem razem z myszką) i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Dnia 02.12.2012 o 16:08, Azazell napisał:

To jest ciągle używana myszka, w dodatku już naprawiana. Wątpliwa myszka z roczną gwarancją za prawie 150 zł to wg mnie kiepski biznes, ale jak ci się bardzo podoba to przecież nikt ci nie zabroni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie kupie tą A4Tech, przekonaliście mnie. Moja obecnie która mam to już pare razy zdarzyło się jakby sama dziwnie zaczęła się ruszać i klikać byle gdzie.. tzn chce do góry to ona robi z kursorem dziwne figle .. tak kiedyś miałem podobnie ze starymi myszkami.. Czuje, że kończy się jej kres; )

Czy jest na tym forum wątek odnośnie porad itp zakupów sprzętu komputerowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feallan --> no dzieki wielkie za pomoc.. masz racje co do razera..

Chyba na razie na prowadzeniu jest model http://allegro.pl/xgame-x747-laser-oscar-brown-mouse-pad-x7-200mp-i2775744711.html razem z podkladką od razu :).

Zastanawiam się jaki jest teraz najtanszy sklep koomputerowy w necie? Kiedyś był Agito, ale nie wiem jak to dzisiaj jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować