Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2013 o 01:00, Rebal napisał:

Bez dwóch zdań właśnie ta.

Ja jednak mam dylemat, gdyż od trzech lat jestem przyzwyczajony do sprzętu Razera
wiem, że Logitech jest lepszy, wiem, że oferuje aż trzy lata gwarancji, wiem o niezawodności tej marki i tego sprzętu ale przyzwyczajenie robi swoje ;)
na dodatek, myszko Razera mają zawsze jakiś świecący się element / w tym przypadku logo i kółko myszki /, a Logitech nic takiego nie oferuje - od kilku lat mam problemy z myszkami / w ub. roku padły mi aż trzy / i " świecenie się " myszki buduje u mnie swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, ze ta myszka działa, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2013 o 12:01, lis_23 napisał:

od trzech lat jestem przyzwyczajony do sprzętu Razera

Dnia 18.08.2013 o 12:01, lis_23 napisał:

/ w ub. roku padły mi aż trzy /

A więc tym bardziej napiszę co przedtem - Logitech bez dwóch zdań

PS. Razer jest awaryjnym produktem. Gdzie bym nie trafił to
widzę wypowiedzi o tym ile to gryzoni razera się wyeksplatowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G400 ma poprawiony sensor z MX518, jednakże widzę po komentarzach w sieci, że nie wyszło to jemu za dobrze, oraz myszka ma tendencje do szybkiego zużywania się(ślizgacze?).

Tak więc MX518.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 20:16, Niewiernus napisał:

G400 ma poprawiony sensor z MX518, jednakże widzę po komentarzach w sieci, że
nie wyszło to jemu za dobrze, oraz myszka ma tendencje do szybkiego zużywania się(ślizgacze?).

Tak więc MX518.


Eee ....
to są dwie różne myszki o tym oznaczeniu?
MX518?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 21:01, lis_23 napisał:

Eee ....
to są dwie różne myszki o tym oznaczeniu?
MX518?.


G400 i MX518 to są dwie oddzielne myszki.
MX518 jest starszym modelem który premierę swoją miał w 2005 lub nawet 2004 roku (choć w międzyczasie chyba poprawiali jej sensor i zwiększali DPI). Przez ten czas myszka ta sobie zapracowała na opinię rewelacyjnej i bardzo trwałej, gdzie bym nie czytał opinii o tej myszce to pełno jest ludzi, którzy używali jej przez długie lata, 4-5 bardzo często. Sam ją mam już prawie 3 lata. Mimo intensywnego używania ślizgacze dalej chodzą idealnie, nie odklejają się i się nie zużywają (w przeciwieństwie do wspomnianego przez Niewernusa zużywania się ślizgaczy w G400), a do myszki nie używałem żadnych podkładek. Spokojnie ponad 100 razy spadała mi z biurka i lądowała na glebie, mimo tego dalej działa idealnie, wszystkie przyciski i rolka dalej chodzą jak pierwszego dnia po zakupie :] Jedyną, niezwykle malutką jak dla mnie wadę jaką MX518 posiada jest ścierające się logo, które po jakimś roku już się starło, ale to detal, oznaczenia na przyciskach za to dalej jak nowe :P
G400 to można powiedzieć następca MX518 i też ma bardzo dobre opinie, ale osobiście wole sprawdzony i pewny model jakim jest MX518 i taki mogę polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 21:53, cinus2 napisał:

> Eee ....
> to są dwie różne myszki o tym oznaczeniu?
> MX518?.

G400 i MX518 to są dwie oddzielne myszki.
MX518 jest starszym modelem który premierę swoją miał w 2005 lub nawet 2004 roku (choć
w międzyczasie chyba poprawiali jej sensor i zwiększali DPI). Przez ten czas myszka ta
sobie zapracowała na opinię rewelacyjnej i bardzo trwałej, gdzie bym nie czytał opinii
o tej myszce to pełno jest ludzi, którzy używali jej przez długie lata, 4-5 bardzo często.
Sam ją mam już prawie 3 lata. Mimo intensywnego używania ślizgacze dalej chodzą idealnie,
nie odklejają się i się nie zużywają (w przeciwieństwie do wspomnianego przez Niewernusa
zużywania się ślizgaczy w G400), a do myszki nie używałem żadnych podkładek. Spokojnie
ponad 100 razy spadała mi z biurka i lądowała na glebie, mimo tego dalej działa idealnie,
wszystkie przyciski i rolka dalej chodzą jak pierwszego dnia po zakupie :] Jedyną, niezwykle
malutką jak dla mnie wadę jaką MX518 posiada jest ścierające się logo, które po jakimś
roku już się starło, ale to detal, oznaczenia na przyciskach za to dalej jak nowe :P
G400 to można powiedzieć następca MX518 i też ma bardzo dobre opinie, ale osobiście wole
sprawdzony i pewny model jakim jest MX518 i taki mogę polecić :)


... Hmmm ... przy tej myszce, którą widziałem wczoraj w Saturnie na pudełku pisze MX518 a sprzedawca zakomunikował mi, że jest to G400
http://img38.imageshack.us/img38/9231/dsc0012ef.jpg
pudełko jest dokładnie takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 22:17, lis_23 napisał:

... Hmmm ... przy tej myszce, którą widziałem wczoraj w Saturnie na pudełku pisze MX518
a sprzedawca zakomunikował mi, że jest to G400
http://img38.imageshack.us/img38/9231/dsc0012ef.jpg
pudełko jest dokładnie takie.


No bo to jest G400.
Tam pisze The New MX518. Ja to rozumiem, że G400 to nowy MX518, czyli następca MX518, co w sumie jest prawdą. MX518 ma ugruntowaną pozycję, więc Logitech to wykorzystał.
Marketing ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2013 o 22:38, cinus2 napisał:


No bo to jest G400.
Tam pisze The New MX518. Ja to rozumiem, że G400 to nowy MX518, czyli następca
MX518, co w sumie jest prawdą. MX518 ma ugruntowaną pozycję, więc Logitech to wykorzystał.
Marketing ;)


Yhy
ja, jako osoba słabowidząca, wychwyciłem tylko MX518 i to sobie zapisałem
czyli zakup tej konkretnej myszki odradzacie?
był jeszcze G500 ale droższy - 260 zł a ja mogę wydać 200 - 230 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, jakiego Logitecha do 240 zł byście polecili?
tam, gdzie będę kupował części PC nie ma już na magazynie ani G400 ani G500 / towar wycofany ze sprzedaży /, jest tylko Razer Deadtadder 3500 DPI i jak nic nie wymyślę to zakupię tego właśnie gryzonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek mam zamiar zamówić myszkę, obecnie moim numerem 1 jest Razer Deathadder 3500 DPI za 240 zł - jakiego Logitecha za podobną cenę byście polecili?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 22:40, Niewiernus napisał:

W tej cenie już masz genialne SteelSeries Sensei


Ta mysz już tak potaniała? ( w teście widzę cenę powyżej 300 zł ), bardzo ją wychwalają, jest tak dobra? ) ,może wypowiedziałby się jakiś posiadacz i użytkownik tej myszy? )
w sumie, Deathaddera też wychwalają, a jestem przyzwyczajony do Razera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakąś fajną myszkę, mam obecnie Rat 9, ale nie używam połowy funkcji, co mnie interesuje to bezprzewodowść, jakaś stacja żeby można było naładować akumulator albo po kablu, nie trzeba mi cudów typu zmiana dpi, 10 przycisków, no i ważne żeby ładnie wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Niestety, zepsuła mi się moja stara myszka i zastanawiam się jaką teraz kupić. Na komputerze nie tylko gram, ale i pracuję i się uczę, więc często spędzam większą część dnia z myszką w ręce. Musi więc ona być i wygodna i wytrzymała, a także w miarę ładna (przyjemniej się pracuje w otoczeniu ładnych kobie...rzeczy ;D ).
Myślę, że jestem w stanie wydać na myszkę maksymalnie 300 zł (to jest górny limit, który mogę przekorczyć może o 5 zł :D ). Ostatnia myszka służyła mi ponad 5 lat i chcę, żeby nowa nie była gorsza.
Z bardziej praktycznych rzeczy:
- chwyt myszki - claw
- podkładka - Razer Goliathus
- maksymalna czułość jest mi obojętna, ważne żeby można było łatwo skonfigurować różne opcje
- najlepiej, żeby myszka była czarna, albo przynajmniej ciemna
- fajnie gdyby ewentualne podświetlenie miało kolor niebieski, ale nie jest to konieczność
Przeglądałem różne testy myszek, przymierzałem też kilka myszek w Saturnie i MM i zastanawiam się nad następującymi modelami:
- Logitech G500s lub G500 (ta pierwsza mi się po prostu bardziej podoba)
- Logitech G400s
- Razer Taipan
- Razer Deathadder
- Razer Imperator
- Mad Catz R.A.T. 7
Przede wszystkim podobają mi się G500s/G500 i Taipan. Nie wiem jednak jak z ich wytrzymałością, szczególnie w przypadku Razera.
Jestem jednak otwarty na propozycje innych myszek. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 19:15, pawbuk napisał:

Przede wszystkim podobają mi się G500s/G500 i Taipan. Nie wiem jednak jak z ich wytrzymałością,
szczególnie w przypadku Razera.
Jestem jednak otwarty na propozycje innych myszek. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Mam Razera DeathAdder od niepamiętnych czasów (conajmniej 4-5 lat) i choć wygląda już jak po kąpieli w kwasie, to działa bez zarzutu i przeżyła niejeden wybuch złości ;). Od ok. roku używam też Mamby i złego słowa nie powiem. Ale mam też A4tech Oscar X7 (dwie nawet) i poważnie bym się zastanowił nam wywalaniem kasy na korzyść tych ostatnich. Koszt rzędu 90 zł powoduje, że nawet jak padną (a na pewno podziałają dłuższy czas) to nie żal kupić drugiej i to nadal nie będą 3 stówy. Na pewno nie polecę nikomu (niestety) żadnej wersji Cone (Roccat), bo są beznadziejne, jeśli chodzi o ergonomię, ale inne myszy Roccata juz dają radę. Oczywiście kształt zbliżony do DeathAddera/Mamby jest tu priorytetem, bo taki wg mnie najlepiej się sprawdza na dłuższe posiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu mój Razer Deathadder ma coraz mocniejsze problemy emocjonalne i coraz częściej się odłącza... Na chwilę obecną jeżeli kabel nie jest idealnie prosto to przy jakimkolwiek gwałtownym ruchu myszka odłącza się na sekundę co praktycznie uniemożliwia grę, muszę przez 100% czasu pilnować żeby nie poruszyć kabla ;)

Prędzej czy później będę musiał kupić nową, ten moment chyba się zbliża, a ja nie mam niestety na chwilę obecną chwilę tyle kasy co kiedyś i stąd moje pytanie... Co mógłbym kupić żeby nie czuć po Deathadderze wielkiej zmiany na gorsze jednocześnie płacąc mniej niż 200 zł? Ha, lepiej byłoby nawet gdybym zmieścił się w 150.. Myśl o Razerach już porzuciłem, może jakieś Logitechy?
Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2013 o 14:22, Aurelinus napisał:

Ale mam też A4tech Oscar X7 (dwie
nawet) i poważnie bym się zastanowił nam wywalaniem kasy na korzyść tych ostatnich. Koszt
rzędu 90 zł powoduje, że nawet jak padną (a na pewno podziałają dłuższy czas) to nie
żal kupić drugiej i to nadal nie będą 3 stówy.


Ja już raczej nie zaufam A4TECHowi - nie całe pięć miesięcy i myszka na szmelc, nawet po powrocie z serwisu
sam skłaniam się ku Razer DeathAdder 3500 DPI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować