Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Kupowałem zawsze tylko tanie myszy. Dziś miałem trochę czasu i poszwendałem się po galerii. Pomyślałem, że wlezę do sklepu elektronicznego i zobaczę se za jakąś lepszą myszą. I chyba trafiłem szczęśliwie, obniżka -50% na A4 Tech V-Track XGame F3, i tak cena wyjściowa była wysoka, sprawdziłem w necie cenę i opinie. Tak czy tak, po obniżce zapłaciłem 39,99. Taniej niż 54 zł nie znalazłem w internetach nie znalazłem, więc jestem na plus chyba, raczej. ;D

Najlepsza mysz to nie jest, najgorsza też nie. Czy oprócz instalacji sterów muszę robić coś jeszcze? Jakieś ustawienia zmienić w systemie albo coś takiego?
Jak za tą cenę, to wybór, wydaje mi się, dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 lat mysz A4Tech Oscar X7 i zaczyna się psuć, czasem klika mi po kilka razy, poza tym ściera się zdobna naklejka i wygląda to tragicznie. Czas by rozejrzeć się na czymś nowym, co byście polecili?

Wymagania:
- porządne wykonanie, atrakcyjny design
- A4Tech nie wchodzi w grę
- przez cały czas używałem ustawienia 1200 dpi, więcej mi nie trzeba
- ani razu nie skorzystałem z dodatkowych przycisków, w zasadzie prawy, lewy i rolka w zupełności mi wystarczą
- cena? Hmmm, wstępnie nie więcej niż 100 zł, ale jeśli naprawdę warto, mogę dać więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 18:39, Kadaj napisał:

Mam od 3 lat mysz A4Tech Oscar X7 i zaczyna się psuć, czasem klika mi po kilka razy,
poza tym ściera się zdobna naklejka i wygląda to tragicznie. Czas by rozejrzeć się na
czymś nowym, co byście polecili?

To i tak długo Ci działa, mnie ten model popsuł się po czterech miesiącach użytkowania w 2012 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2014 o 13:55, lis_23 napisał:

To i tak długo Ci działa, mnie ten model popsuł się po czterech miesiącach użytkowania
w 2012 r.

Wcześniejsza no name z Tesco za dychę chodziła ponad 5 lat. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 18:39, Kadaj napisał:

Mam od 3 lat mysz A4Tech Oscar X7 /.../


W tyn przedziale cenowym A4 to praktycznie jedyny słuszny wybór. Bierz cokolwiek z sensorem Avago 9500 - czyli większość, jak nie wszystkie z ich tworów dla graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2014 o 19:28, Shinigami napisał:

W tyn przedziale cenowym A4 to praktycznie jedyny słuszny wybór. Bierz cokolwiek z sensorem
Avago 9500 - czyli większość, jak nie wszystkie z ich tworów dla graczy ;)

Może niebyt wyraźnie to uwypukliłem w wymaganiach, ale doświadczony posiadaniem pierwszej w życiu myszki dla graczy stwierdzam, że... wcale nie potrzebuję myszki dla graczy - bo i tak nie wykorzystuję jej możliwości. W pełni zadowoli mnie porządna klikajka z 2 przyciskami i rolką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2014 o 19:43, Kadaj napisał:

W pełni zadowoli mnie porządna klikajka z 2 przyciskami i rolką.


Myszka musi dobrze leżeć w dłoni. To chyba jedyny istotny wymóg, dla graczy czy nie, niewiele się różnią - akurat te mają jeden z lepszych sensorów, szczególnie w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach padła moja mycha :/ Poszukuję czegoś do 100zł. Do tej pory miałem firmy A4TECH i teraz widzę, że w cenie do 100zł to 90% myszek jest właśnie tej firmy. Mysz będzie podpięta do laptopa, głownie do przeglądania internetu, czasami pogram w CS czy Diablo. Zostać przy firmie A4TECH czy wybrać coś innego? Podoba mi się takie coś: http://allegro.pl/mysz-laserowa-gigabyte-m6900-3200dpi-dla-graczy-i4068411888.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Został bym, miałem już kilka a4-techów (niestety chyba już nieprodukowane najtańsze modele, czyli 2 guziki + 3-ci w rolce za "naście" zł), i były w zasadzie niezniszczalne (kupowane z komputerem i z nim sprzedawane/oddawane po 4 - 5 latach), mimo użytkowania przez 4-latka (który sprzęt oszczędzał na tyle na ile dobrze szło mu w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 13:27, jarekao napisał:

To może doradzi ktoś myszkę do 100zł. Te A4TECH mają brzydki wygląd, ale są duże i wygodne.


Używam tracer sniper (kupiony za 80 zł na promocji w neonecie w necie znajdziesz pewnie do 100 zł oferte polecam ceneo:P) i tak miałem ogromne uprzedzenia do marki (tracer produkuje mega chłam z reguły) ale od reguł zdarzają się wyjątki. Ta mysz ma sensor avago 5000 dpi ( uważaj będzie napisane 6 k dpi nawet program ci pozwoli tą opcję wybrać ale to tylko interpolacja i myszka na tym dpi nie działa poprawnie) . Jest wygodna porządnie wykonana precyzyjna w zasadzie mam jedno jedyne ale do tej myszki , mianowicie prawą stronę obudowy trochę wg mnie zły materiał użyty w tym miejscu . Ma także odważniki dla mnie ważna opcja. Ale zawsze przed zakupem warto chwycić mysz w dłoń w jakimś sklepie i samemu sprawdzić jak ci leży. Jest lepsza od mojego razera copperhead (już świętej pamięci) a4 tech oskara (którego nie używam bo nie współgra z moim systemem tworząc objaw użycia procesora do 80 procent ) . Jak lubisz zmieniać profile jest jeden problem musisz to robić ręcznie bo nie da się ustawić jednego do zmiany tylko jednego do profilu :) jest zmiana dpi w locie (dwoma specjalnymi klawiszami jednak bez sygnalizacji czego akurat używasz) . Ale generalnie bije na głowę wiele topowych znacznie droższych modeli a nieliczne wady można przeboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten brak współpracy z systemem. Mnie się wydaję że myszka to zwykłe urządzenie podpinające się pod usb i tyle, ale żeby zwiększać obciążenie o 80% to już byłaby przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochodziłem trochę po sklepach, pomacałem i znalazłem kilka faworytek. Macie jakieś doświadczenia z myszkami takimi jak Microsoft Comfort Mouse 4500 czy modele HP za ~50 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 18:06, jarekao napisał:

Ciekawi mnie ten brak współpracy z systemem. Mnie się wydaję że myszka to zwykłe urządzenie
podpinające się pod usb i tyle, ale żeby zwiększać obciążenie o 80% to już byłaby przesada.



Robiłem małe ,,badania" jak sprawa wyszła. Generalnie nikt nie wie o co chodzi ale taj jest . Ściągnąłem specjalny program który zmniejszał tam cośtam pomagało to o tyle że zużycie sięgało maks 50 prc. Po odpięciu myszki a4 teh oscar a podpięciu zwykłej myszy microsoft wireless mouse (dostałem kiedyś w prezencie nawet niezła ale za mała ) zużycie procka do 7 prc to samo snpier też maks 6-7 prc. Więc dziwne zgadza się ale jednak realne. Wybadaj tego tracer sniper w tym przedziale cenowym chyba najlepsza opcja (powyżej 100 zł masz natec z tym samym sensorem) . Nie mówię ze a4 tech są złe. Grało mi się na oscarze genialnie dopóki działał jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od czterech lat do tej pory korzystam z A4 Tech X-750 Snake Fire. Wszystko jest ok tylko, że rolka zaczyna się ślizgać albo sama wciskać. Myślę nad zmianą urządzenia. Na starcie wybrałem podkładkę:
Razer Goliathus Control Small za 60zł
A co do myszy to zastanawiam się między:
Razer Taipan -> http://pclab.pl/art51565.html
Roccat Kone XTD -> http://pclab.pl/art52391.html
Są podobne według moich potrzeb oraz zaiwerają te rzeczy, na które mam ochotę w takich urządzeniach. Pomyślcie jakbyście sami mieli do wydania ponad 330zł na myszkę to co wchodzi w grę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 03:39, Agntx napisał:

Pomyślcie jakbyście sami mieli do wydania ponad 330zł na myszkę to co wchodzi
w grę. :)


Proste - Logitech G700 :)

Najlepiej żebyś gdzieś je wszystkie zobaczył na żywo i sprawdził jak Ci leżą w dłoni.

Ja używam G700 i to najlepsza myszka jaką do tej pory miałem. Roccat XTD zbiera bardzo dobre opinie i recenzje.
Osobiście odpuściłbym sobie Razera, bo są słabo wykonane, ale to moja prywatna opinia, więc bez linczu proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 03:39, Agntx napisał:

Pomyślcie jakbyście sami mieli do wydania ponad 330zł na myszkę to co wchodzi w grę. :)


Od siebie mogę polecić SS Sensei. Lepszej myszki w ręce nie miałem, a przerobiłem swojego czasu Logitechy G, Mamby, nawet Roccaty z nawalającą rolką.
http://steelseries.com/products/mice/steelseries-sensei

Mimo wszystko myszka ma być wygodna, każdy ma swoje przyzwyczajenia oraz specyficzny ''chwyt'' - najlepiej chwycić myszkę w dłoń ;)

http://www.epicgear.com/en/technologies/types-of-mouse-grip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować