Zaloguj się, aby obserwować  
Baczka

Wybór klawiatury

29 postów w tym temacie

Ogólnie myślałem nad mechaniczną, ale te wyglądają zazwyczaj jak zwykła klawiatura no i są dość głośne. Roccat głównie mi się spodobał ze względu na te 3 przyciski pod spacją są wygodne w użyciu no i nie ukrywam, że wygląd też przyciąga wzrok :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 18:46, Gacol08 napisał:

Ogólnie myślałem nad mechaniczną, ale te wyglądają zazwyczaj jak zwykła klawiatura no
i są dość głośne.

Jeśli ważący blisko 2kg potwór z klawiszami macro/podświetleniem itp wygląda jak ''zwykła klawiatura'' to ja nie wiem co jest ''niezwykłe''. Co do głośności zaś - i owszem, są głośniejsze niż zwykłe. Śmiem jednak twierdzić że zamknięcie drzwi do pokoju zazwyczaj rozwiązuje ten olbrzymi 'problem'.

Dnia 31.07.2013 o 18:46, Gacol08 napisał:

Roccat głównie mi się spodobał ze względu na te 3 przyciski pod spacją są wygodne w użyciu no i nie ukrywam, > że wygląd też przyciąga wzrok :D.

Cóż, osobiście odradzam. Jak pisałem - wydawanie 4 stów na te same rozwiązania jakie znajdziesz w klawiaturze z Biedronki za 20 zł uważam za co najmniej... dziwne. Zresztą...
''Enhanced anti-ghostng capability'' - co ma znaczyć enhanced? 3 klawisze? 5? 20 na raz? Niejasne to to.

Idziemy dalej:
1000Hz polling rate, 1ms response time, 2m USB cable

Powiem w pełni uczciwie - najlepsze klawiatury nie wychodzą pod USB. A pod PS/2 (do USB dołącza się wtedy przejściówkę). Dlaczego? Bo są szybsze. Klawiatura pod USB działa w następujący sposób - co x milisekund sprawdza czy dany klawisz w konkretnym bloku jest wciśnięty. Co jest wolniejsze bo PS/2 działa na zasadzie przerwań - wciskasz klawisz, dane idą prosto do kompa. Co choćby sprawia że nawet jak wciśniesz WSZYSTKIE klawisze naraz, to zostaną one zarejestrowane. No i jest o kilka(naście) milisekund szybsza, tak czy siak. Choć na to akurat nie będę nadmiernie narzekać, po prostu informuję.

Więc naprawdę, to jest moim zdaniem płacenie 4 stów za wygląd. I tylko za to. Ani to lepiej działa, ani oferuje większą żywotność, ani nie jest nawet jakieś szczególnie wygodne. Dla mnie wygląda jak nieco podrasowana wersja tego:
http://www.agito.pl/klawiatura-natec-genesis-rx55-65-670037.html?acc=
http://www.agito.pl/klawiatura-zalman-zm-k400g-65-685264.html?acc=
Inna marka, nieco ładniejsza obudowa, wnętrzności takie same... i podbić cenę cztero-sześciokrotnie. Marketing ;)


Dlatego polecam mechaniczne. Przynajmniej wiesz za co płacisz bo oryginalne switche są drogie jak diabli i producenci nie mają jak na tym oszczędzać i masz możliwość dobrania czegoś konkretnie pod swoje potrzeby. Jasne, nie wyglądają (zazwyczaj) tak super ale przynajmniej wiesz że dostajesz coś co ma jakąś wartość poza tym by ładnie wyglądała. Zresztą dźwięk z klawiatury mechanicznej >>>> jej wygląd. Ale cóż, to moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Op prawie trzech lat posiadam Razer Tarantula i w przeciwieństwie do myszek, klawiatura jest bardzo trwała ( odpukać ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 18:46, Gacol08 napisał:

Ogólnie myślałem nad mechaniczną, ale te wyglądają zazwyczaj jak zwykła klawiatura no
i są dość głośne. Roccat głównie mi się spodobał ze względu na te 3 przyciski pod spacją
są wygodne w użyciu no i nie ukrywam, że wygląd też przyciąga wzrok :D.

Też się zastanawiałem jakiś rok temu nad klawiaturą tego typu (może nawet to ta sama była), ale w końcu dałem się namówić na mechaniczną - Razera Blackwidow i... nie zamieniłbym jej na żadną inną! Chyba, że na jakiś nowszy model (najlepiej cały matowy, bo ta się brudzi jednak), ale na pewno nie wrócę do zwykłych, bo już nie potrafię na nich pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:50, Gacol08 napisał:

To jeszcze zapytam jakA klawiature polecasz do 400zł-ma głównie służyć do grania.



Hmmm.... pierwsze to to co sam mam - Razer Blackwidow.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=58 - tutaj minirecenzja ode mnie tego sprzętu.
W tej chwili jest już dostępna nowa wersja, Blackwidow 2013, dostępna od ok. 380 zł. Fajna klawiaturka, ma też najbardziej wyraziste z klawiszy, blue. Co w sumie nie każdemu przypada do gustu bo nieco inny jest moment ich aktywacji a inny zwolnienia. Jest też edycja Tournament, o 90 zł tańsza, fakt że pozbawiona części alfanumerycznej.

Fajna choć jak już zauważono wyżej - bardzo łatwo łapie odciski palców co nie wygląda zbyt urodziwie.

Ewentualnie Cooler Master CM Storm QuickFire TK (Cherry Brown). Pełny antighosting (to naprawdę rzadkie), naprawdę świetne przełączniki (Browny ciężko dostać a łączą najlepsze cechy Red i Blue), pełne podświetlenie. Imho o ile nie zależy ci na makrach ani super wyglądzie a czystej wygodzie - bierz w ciemno.

No i opcja numer trzy - Thermaltake MEKA G-Unit. Przełączniki typu Black, wymagające silnego nacisku (60g siły), uważane za jedne z najlepszych dla graczy. Mają makra i ładny design, dodatkowo 2 porty USB i dobry antighosting. Dobry wybór jeśli nie jesteś pewny czego konkretnie chcesz, najmniejszy ''skok'' z normalnej klawiatury, oferuje w miarę podobne odczucia (czego ja osobiście nie lubię ale niektórzy i owszem ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poleciłeś podoba mi się razer, ale nie podobają mi się opinie na temat tej firmy. Chyba wybiorę klawiaturę nr 3 Thermaltake MEKA G-Unit- ładny design i posiada makra szkoda, że nie ma pełnego podświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że ostatnio dużo czasu spędzam przy Docie, a lubię mieć 100% komfortową grę, szukam jakiejś fajnej klawiatury do gier MOBA. Cena jak na razie nie gra roli, nawet wiecej, chciałem się zorientować, jakie te ceny są.

Also, czy są takie mobowe przystawki do klawiatur jakie czasami widuję do FPSów? Bo w sumie prędzej na coś takiego bym się zdecydował. Wiecie, takie małe klawiaturki z przyciskami dedykowanymi dla konkretnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:22, lis_23 napisał:

Op prawie trzech lat posiadam Razer Tarantula i w przeciwieństwie do myszek, klawiatura
jest bardzo trwała ( odpukać ;) ).


Od 10 lat posiadam klawiaturę marki Bóg wie jakiej i mam świadmość, że jest niezniszczlana. Wszystko co stare jest lepsze. Drugą mam z Vobisa( 6 lat), również bez wiekszych problemów. W cenie ~70zl dobrej klawiatury nie ma, trzeba bulić więcej. Chwała staremu RTV/ AGD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować