Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Witam! Wie może ktoś jak w C++ przy pomocy biblioteki windows.h można odczytać pozycję kursora w konsoli? Nie mogę znaleźć odpowiedniej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piszę program w C#, który korzysta z MSBuild''a. Jest to przeglądarka modeli 3D, która musi mieć możliwość przekompilowania ich na inny format (na potrzeby XNA), ale mniejsza z tym.
Problem jest taki, że nie mogę programu odpalić nigdzie gdzie Visual Studio nie ma.
Z tego co się doczytałem MSBuild powinien być częścią samego .NET' frameworka. Zainstalowałem więc najnowszego, doinstalowałem pozostałe środowiska uruchomieniowe - jednak nadal przy starcie mam tylko "program wykonał nieprawidłową operację" itd.. Na kompie z Visualem problemów nie ma.

Korzystam z Visual Studio 2010, .Net 4.0, program kompilowany zarówno do wersji Debug jak i Release i żadna nie działa o_O''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 23:57, Harrolfo napisał:


kompletnie nie o to chodzi.
ja nie chcę z poziomu linii komend skompilować swojego programu. To mój program, już napisany i działający używa silnika MSBuild by przekompilować modele, które do niego ładuję podczas ich wczytywania do programu.
Mnie chodzi o to, czy w .NET Frameworku 4.0 jest wbudowany MSBuild i czy jest możliwe by program go używał bez visual studio zainstalowanego. Z tego co się orientuję powinien być, ale z jakiegoś powodu program mi nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Czy jest ktoś kto pomógłby mi z programem na studia ? jestem studentem 2go roku informatyki i
tak się składa że mimo studiowania grafiki mam programowanie którego nienawidzę ;/
Jeśli jest ktoś chętny oto kontakt: wolverines10@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 12:07, Logan10 napisał:

tak się składa że mimo studiowania grafiki mam programowanie którego nienawidzę ;/
Jeśli jest ktoś chętny oto kontakt: wolverines10@gmail.com

Czemu nie poszedłeś na jakieś ASP czy coś podobnego?
Artysta posługujący się współczesną techniką do tworzenia grafiki to zupełnie inny zawód niż informatyk potrafiący zajmować się obróbką grafiki. Na ASP mimo używania komputerów programowanie jakie powinno być obecne, to używanie makr w programach graficznych. Na informatyce uczysz się jak programować automatyczną obróbkę grafiki (a nie jak ją tworzyć).
Krótko mówiąc złe studia wybrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać jak większość z mojego roku, wychodzi na to że taki zbiorowy zły wybór xD
Ale to moja sprawa, tutaj jedynie zwracam się z prośbą o pomoc, a nie w dyskusję na temat wyborów życiowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 12:07, Logan10 napisał:

Czy jest ktoś kto pomógłby mi z programem na studia ? jestem studentem 2go roku informatyki
i
tak się składa że mimo studiowania grafiki mam programowanie którego nienawidzę ;/
Jeśli jest ktoś chętny oto kontakt: wolverines10@gmail.com


Może ja tak dobry w programowaniu nie jestem, lecz daj jakieś podstawowe dane, jaki język, o co chodzi w tym programie, co ma robić, może jakiś twój szkic, co do tej pory zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 23:18, Logan10 napisał:

Widać jak większość z mojego roku, wychodzi na to że taki zbiorowy zły wybór xD
Ale to moja sprawa, tutaj jedynie zwracam się z prośbą o pomoc, a nie w dyskusję na temat
wyborów życiowych.

Zapodaj co potrzebujesz na przykład tu: http://forum.4programmers.net/
Bardziej konkretny zestaw ludzi w temacie i forum bardziej dostosowane do wrzucania jakiegoś kodu niż tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób program napisany w środowisku języku Java "Eclipse" można sprowadzić do stanu używalności czyt. szybko otwieranego pliku typu np. EXE bez konieczności otwierania Eclipse''a (czyli po prostu programu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 11:57, Kardithron napisał:

W jaki sposób program napisany w środowisku języku Java "Eclipse" można sprowadzić do
stanu używalności czyt. szybko otwieranego pliku typu np. EXE bez konieczności otwierania
Eclipse''a (czyli po prostu programu)?

kliknij prawym na projekt, wybierz export..., z listy wybierz Java/JAR, dalej powinienes wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 21:16, JayL napisał:

Ok, okazało się, że w mojej szkole nie mogę zdawać na C++. Polecicie więc jakiś dobry
kurs Pascala? :P


Erm, nie możesz zdawać czego? Jeśli matury i ci powiedzą że nie możesz to masz święte prawo pisać do kuratorium oświaty. W mojej szkole jak ktoś zadeklarował się że chce Javę to musieli mu wgrać Eclipse''a żeby mógł (normalnie nie było na kompach zainstalowanego)... Tak samo ja wybrałem C++ (bo to się wpisuje w deklaracji maturalnej) i dostałem Dev C++...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, mam infę z adminem, on wypełnia deklaracje [szkoła takowe też składa i pisze, co ma na stanie] i mówił mi jak jest. Owszem mogę sobie wpisać C++ i np. Linuxa jakiegoś [którego u nas nie ma], ale nie znaczy to, że mają go zainstalować tutaj. Oznacza to tylko tyle, że CKE [?] ma mi zapewnić możliwość zdawania na tym, co to sobie wpisałem do deklaracji. Więc jeśli wpiszę wspomnianego C++, to mnie wyślą do Warszawy najpewniej [mieszkam niedaleko] i tam bym pisał. :P Nie wiem, może teraz coś się zmieniło, a może admin nas wkręca. Tak czy inaczej, jakoś specjalnie mi na C++ nie zależy, bo jeszcze nauki nie zacząłem. :P Więc jak z tymi kursami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 22:05, JayL napisał:

Tiaa, mam infę z adminem, on wypełnia deklaracje [szkoła takowe też składa i pisze, co
ma na stanie] i mówił mi jak jest. Owszem mogę sobie wpisać C++ i np. Linuxa jakiegoś
[którego u nas nie ma], ale nie znaczy to, że mają go zainstalować tutaj. Oznacza to
tylko tyle, że CKE [?] ma mi zapewnić możliwość zdawania na tym, co to sobie wpisałem
do deklaracji. Więc jeśli wpiszę wspomnianego C++, to mnie wyślą do Warszawy najpewniej
[mieszkam niedaleko] i tam bym pisał. :P Nie wiem, może teraz coś się zmieniło, a może
admin nas wkręca. Tak czy inaczej, jakoś specjalnie mi na C++ nie zależy, bo jeszcze
nauki nie zacząłem. :P Więc jak z tymi kursami?


Deklaracje powinieneś wypełnić samemu (włącznie z wybraniem środowiska i języka programowania). A jeżeli dobrze zrozumiałem nie oczekujesz wgrywania całego systemu operacyjnego (co w przypadku darmowej dystrybucji linuksa też nie powinno być problemem), a jedynie ważącego 4mb kompilatora. Dlatego właśnie uważam że Twój nauczyciel jest bucem który nie chce robić sobie problemu i wybiera sposób pisania matury za uczniów. Już samo to stanowi dobry powód żeby nieco skomplikować mu życie i postawić na swoim. Drugim powodem jest dużo większa popularność C++ od Pascala. Więc lepiej dla Ciebie będzie uczyć się tego pierwszego. Co do poradników niestety Ci nie pomogę bo nigdy z żadnego nie korzystałem (pomijając fakt że ten temat nie traktuje o Pascalu :P). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 22:05, JayL napisał:

Tiaa, mam infę z adminem, on wypełnia deklaracje [szkoła takowe też składa i pisze, co
ma na stanie] i mówił mi jak jest. Owszem mogę sobie wpisać C++ i np. Linuxa jakiegoś
[którego u nas nie ma], ale nie znaczy to, że mają go zainstalować tutaj. Oznacza to
tylko tyle, że CKE [?] ma mi zapewnić możliwość zdawania na tym, co to sobie wpisałem
do deklaracji. Więc jeśli wpiszę wspomnianego C++, to mnie wyślą do Warszawy najpewniej
[mieszkam niedaleko] i tam bym pisał. :P Nie wiem, może teraz coś się zmieniło, a może
admin nas wkręca. Tak czy inaczej, jakoś specjalnie mi na C++ nie zależy, bo jeszcze
nauki nie zacząłem. :P Więc jak z tymi kursami?


Hoho, nie wpisuj więc nic, z programowania jest max. jedno zadanie, nadal można mieć z 80% :D
U mnie w szkole admin stwierdził że masz prawo wpisać sobie nawet Linuxa i OpenOffice i zainstalują. Przez zainstalują co prawda miał na myśli "sam sobie zainstalujesz" (zainteresowanych zdawaniem matury z infy zapraszał na 2 dni przed jej rozpoczęciem i sami sobie instalowaliśmy odpowiednie środowisko, fakt że potem sprawdzał CO instalowaliśmy żeby nie wyszło że "przypadkiem" na dysku wylądował cały zakres matury w plikach tekstowych ;)) ale nikomu to nie przeszkadzało. A CKE raczej cię do Warszawy nie wyśle, co najwyżej do innej szkoły w mieście co już nie powinno ci przeszkadzać, i tak tą maturę z infy będzie zdawać z 5 osób...

IMO Pascal to już martwy język i nawet jeśli go w ciągu roku opanujesz (jak najbardziej wykonalne) to potem na studiach i tak go z ciebie wykorzenią. Ale jeśli naprawdę chcesz to na początek wystarczy ci dostępny online:
http://turbopascal.helion.pl/

Do matury musisz umieć następujące zagadnienia:
a) pętle, warunki
b) operacje na plikach - wczytywanie i zapisywanie danych
c) strumienie tekstowe - zamiana ciągów znaków na liczby, wyszukiwanie danych w tekście, odczytywanie ich w różnej kolejności itd.
d) systemy liczbowe - możesz dostać dane np. w systemie dwójkowym, tak było choćby na ostatniej maturze. I lepiej pamiętać jakie funkcje są odpowiedzialne za ich obsługę, zwłaszcza przy wczytywaniu z pliku. Bo inaczej skończysz tak jak ja, że od podstaw na szybko tworzyłem funkcję która mi zamieniała dane z binarnego systemu na dziesiętny po wczytaniu ich z pliku :D A czas gonił ^^
e) wszystkie podstawowe funkcje matematyczne, w tym potęgowanie i pierwiastkowanie
f) iteracje i rekurencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 22:32, o_Orange napisał:

Drugim powodem jest dużo większa popularność C++ od Pascala. Więc lepiej dla Ciebie będzie uczyć się tego pierwszego.

Popularność jest czynnikiem niekorzystnym. Czytelność kodu powinna być jak największa, a tym tradycyjnie ani C, ani tym bardziej C++ nie świeci. Tak samo wydajność obliczeniowa do celu zdawania matury nie ma żadnego znaczenia bo rozrzut między najszybszym, a najwolniejszym językiem kompilowanym statycznie jest maksymalnie 3:1. W przypadku robienia zadań efektywność kodu wynikowego ma zerowe znaczenie w porównaniu do wymaganej efektywności algorytmu. Wiele zadań można rozwiązać mając liniową lub logarytmiczną złożoność obliczeniową, więc jeżeli algorytm maturzysty będzie oferował złożoność kwadratową, to wyjdzie to od razu, w każdym możliwym języku programowania.

Dlatego ja bym tak nie gloryfikował C++ na maturze. Wybór Pascala, Javy, czy nawet kopalnego Algola lub Moduli wcale nie jest gorszym wyborem. Dla celów zdania może być nawet lepszym. Pomijam już to, że każdy kto chce mieć cokolwiek wspólnego z programowaniem powinien później znać dobrze przynajmniej 5 różnych języków różnych poziomów, albo przynajmniej po dwa każdego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale chyba o wydajności nikt nie wspominał ;)
A popularność moim zdaniem to dobry czynnik. Dzięki temu łatwiej znaleźć materiały, ludzi do pomocy i więcej przykładów będzie w danym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas admin robi to wszystko na odwal - instaluje na każdym kompie to samo od kilku lat, nie męcząc się z przygotowywaniem choćby darmowego oprogramowania, co dopiero mówiąc o oddaniu kompów uczniom. :P

Dnia 12.09.2011 o 22:53, ziptofaf napisał:

IMO Pascal to już martwy język i nawet jeśli go w ciągu roku opanujesz (jak najbardziej
wykonalne) to potem na studiach i tak go z ciebie wykorzenią. Ale jeśli naprawdę chcesz
to na początek wystarczy ci dostępny online:
http://turbopascal.helion.pl/

Dzięki za linka.
Spoko, wiem że na Pascalu nie będę później pracował. Sęk w tym, że na chwilę obecną cel to jak najlepiej zdać maturę. Potem będę miał 4 miesiące, żeby napocząć C++. Starczy z nawiązką, z tego co wiem na studiach i tak uczą programowania od samego początku.

o_Orange
Nie chodziło mi o to, że szkoła wypełnia deklaracje uczniom, tylko że ma swoje, w których wpisuje oprogramowanie, jakie może zapewnić. A jak już wspomniałem wcześniej nasz admin załatwia wszystko na odwal i nie zapewnia nawet darmowego oprogramowania. Jest zestaw Win XP + Office 2007 + Free Pascal i tyle, jak ktoś chce pisać inaczej to niech czeka na przydział do innej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 04:04, Volvox napisał:

Nie żebym się czepiał, ale chyba o wydajności nikt nie wspominał ;)

Fakt. Niekorzystnie jest czytać jednocześnie kilka różnych postów. :)

Dnia 13.09.2011 o 04:04, Volvox napisał:

A popularność moim zdaniem to dobry czynnik. Dzięki temu łatwiej znaleźć materiały, ludzi
do pomocy i więcej przykładów będzie w danym języku.

Tu nie do końca bym się zgodził. Przecież na maturze nie rozpatruje się algorytmów rozpoznawania obrazów czy wojny elektronicznej, ale rzeczy, które są samą podstawą informatyki. Prawda, że jak kiedyś takie książki jak algorytmy i struktury danych pisane były w Pascalu, to później w C, a dzisiaj są w C++. Jutro zapewne będą w Javie.

Prawda jest i taka, że w tej chwili w związku z koniecznym wymuszeniem przetwarzania równoległego połowę z powszechnie znanych rozwiązań można wyrzucić do kosza. Nie dlatego, że nagle przestały działać, ale dlatego, że niedługo przestaną je wykorzystywać nawet biblioteki standardowe wielu języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować