Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Znajdzie ktoś błędy?


#include <iostream>
#include <string>
#include <iomanip>
/* run this program using the console pauser or add your own getch, system("pause") or
input loop */
using namespace std;

int szyfruj(string cos, int dlug, int przes);
int deszyfruj(string cos, int dlug, int przes);
int main() {

string zdanie;
int n, wybor;
int dlugosc;

cout<<"Podaj zdanie:";
getline(cin, zdanie);
dlugosc=zdanie.length();

cout<<dlugosc<<endl;
cout<<zdanie<<endl;

cout<<"Podaj przesuniecie?: ";
cin>>n;
cout<<endl<<endl;

cout<<"Wybierz \n 1. szyfrujemy \n 2. odszyfrowyjemy\n";
cin>> wybor;
switch (wybor)
{
case 1: szyfruj(zdanie, dlugosc, n); break;
case 2: deszyfruj(zdanie, dlugosc, n); break;
default: szyfruj(zdanie, dlugosc, n); break;
}
char a[2];
cin>>a;
}


switch (wybor)
case 1:
{
int szyfruj(string zdanie, int dlugosc, int n)
{
char *p=new char[dlugosc];
for (int i=0;i<dlugosc;i++)
{
p[ i]=(zdanie).at(i);
}


cout<<endl<<endl;
for (int i=0;i<dlugosc;i++)
{
if (((int(p[ i])>64)&&(int(p[ i])<100))||((int(p[ i])>96)&&(int(p[ i])<123)))
if(p[ i]>=''a'' && p[ i]<=''z'')
p[ i]=''a''+((p[ i]-''a''+n)%26); //aby deszyfrować do zmienamy znak przy n
else
p[ i]=''A''+((p[ i]-''A''+n)%26); // aby deszyfrować do zmienamy znak przy n
else;

}
cout<<"Po zaszyfrowaniu: ";
for (int i=0;i<dlugosc;i++)
{
cout<<(p[ i]);
}


case 2:
{
int szyfruj(string zdanie, int dlugosc, int n)
{
char *p=new char[dlugosc];
for (int i=0;i<dlugosc;i++)
{
p[ i]=(zdanie).at(i);
}


cout<<endl<<endl;
for (int i=0;i<dlugosc;i++)
{
if (((int(p[ i])>64)&&(int(p[ i])<100))||((int(p[ i])>96)&&(int(p[ i])<123)))
if(p[ i]>=''a'' && p[ i]<=''z'')
p[ i]=''a''+((p[ i]-''a''-n)%26); //aby deszyfrować do zmienamy znak przy n
else
p[ i]=''A''+((p[ i]-''A''-n)%26); // aby deszyfrować do zmienamy znak przy n
else;

}
cout<<"Po odszyfrowaniu: ";
for (int i=0;i<dlugosc;i++)
{
cout<<(p[ i]);
}

return 0;
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 00:02, Raj napisał:

Dzięki za odp. Problem w tym, że nie rozumiem jak dodać tutaj case 1 i case 2 do tych
funkcji. :/


Po co dodawać go do funkcji?

Jak wybrana jest opcja 1 to wywoływana jest funkcja szyfruj, jak wywoływana jest opcja 2 to funkcja deszyfruj. Teraz nawet wpadłem na to, że możan zrobić np takiego switcha, którego wklejasz do swojego pierwotnego programu przed ifem sprawdzającym czy trafiłes na literę:

cout<<"Wybierz \n 1. szyfrujemy \n 2. odszyfrowyjemy\n";
cin>> wybor;
switch (wybor)
{
case 1: break;
case 2: n=-n; break;
default: break;
}

czyli innym isłowy jak deszyfrujesz zmieniasz znak przesunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś trochę prościej?
Wklejam to, co napisałeś, ale dalej mam błędy i deszyfrowanie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 00:36, Raj napisał:

Czy mógłbyś trochę prościej?
Wklejam to, co napisałeś, ale dalej mam błędy i deszyfrowanie nie działa.


Jeżeli weźmiesz swój pierwszy kod, który tu wkleiłeś na forum to on działa, ale tylko szyfruje.

teraz przed pętlą for (int i=0;i<dlugosc;i++) musisz wkleić ten kawałek z mojego poprzedniego posta i dodać deklarację zmiennej wybor (musisz po prostu przy deklaracjach zmiennych np dodać int wybor; ).

Poza tym jak piszesz że pojawiają się błędy to najpierw spróbuj sam wyeliminować większość, bo często są to literówki lub rak średnika. A pozostałe z którymi nie wiesz co zrobić to powiedz jak brzmią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki działa. Mam jednak pytanie jak do deszyfrowania dodać linijkę dotyczącą przechodzenia przy wpisaniu a i przesunięciu -1 do z ( i tak dalej) ? Po prostu nie wiem gdzie to dodać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nieco przydatne informacje. Szkoda tylko, że Xcode głównie wspiera C, C++ i Objective-C.

Kolejne pytanie.

Jakie jest najbardziej zaawansowane narzędzie do tworzenia aplikacji pod Androida? Szukam czegoś takiego jak Xcode, ale żeby zamiast iPada i iPhone''a można było debugować i mieć mniej-więcej-live-view aplikacji. Znacie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 19:21, Sigu napisał:

Dzięki. Nieco przydatne informacje. Szkoda tylko, że Xcode głównie wspiera C, C++ i Objective-C.

Kolejne pytanie.

Jakie jest najbardziej zaawansowane narzędzie do tworzenia aplikacji pod Androida? Szukam
czegoś takiego jak Xcode, ale żeby zamiast iPada i iPhone''a można było debugować i mieć
mniej-więcej-live-view aplikacji. Znacie coś takiego?


Qt mobile? ;p
http://www.youtube.com/watch?v=WFGRr0DV3oM#t=237
Fakt że toto współpracuje tylko z językiem C++ pod frameworkiem Qt ale pozwala tworzyć aplikacje pod desktopy (Windows, Linux, Mac), iphone''y i telefony z Androidem jednocześnie (różnice w kodzie źródłowym będą bardzo niewielkie). Wadą jest to że licencja kosztuje majątek - o ile podstawowy Qt jest darmowy, o tyle wersja pod urządzenia mobilne kosztuje coś koło 100 euro/miesiąc. Za to jest darmowy 30 dniowy trial tej wersji więc możesz najpierw się pobawić w darmowym ograniczonym Qt a potem przetestować wersję pod urządzenia mobilne.

Przypomnę też że Android jako taki jest systemem opensource''owym - możesz go po prostu zainstalować u siebie na kompie (np. używając VirtualBoxa jako maszynę wirtualną).

Albo po prostu zainstaluj Android SDK:
http://developer.android.com/tools/devices/emulator.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Parallels Desktop, więc już w sumie mam możliwość instalacji. Myślałem, że jest już gotowe oprogramowanie pozwalające na szybkie działanie. I szkoda, że QT nie działa z Javą. Niestety jest to język, który znam najlepiej :/

<edir>
Parallels nie jest jednak najlepszym oprogramowaniem. Dość słabo działa ten Android (pomijając już werjsę). Chyba jednak trzeba pobrać SDK.

Dzięki :)

20140109195534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 20:39, Daronn_Darker napisał:

Chciałbym sobie zrobić coś na styl notatek na pulpicie które są już dostępne w windows,
ale chce je zrobić pod siebie. Czy C/C++ i qt mi starczą do tego?


Jak najbardziej. To o co ci chodzi to aplikacje bez windowsowej "ramki" jak sądzę, możliwe też że z częściową przezroczystością zanim nie najedziesz na taką notatkę. Niezbędnymi do tego flagami w Qt są FramelessWindowHint i możliwe że przyda ci się też WindowMinimizeButtonHint. Przezroczystości teraz z głowy sobie nie przypomnę ale też można było gdzieś ją tam w prosty sposób ustawić.
Na oko taki program to uczciwie z 10-20 minut pracy jeśli użyjesz QML-a (czyli wykorzystasz Qt Quick):
- jedno pole TextInput z focus ustawionym na true
- odpowiednio ustawione flagi okna
- jakiś rodzaj bazy danych z której te notatki będą pobierane (np. po resecie komputera bądź po prostu włączeniu i wyłączeniu aplikacji). Może być nawet zwykły plik txt. Rozsądek podpowiada wykorzystać jakąś klasę z obiektami typu Q_INVOKABLE do tego celu bądź ewentualnie jakiegoś slotu i sygnału zależnie co wolisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co mówią Eclipse to chyba najbardziej niedopracowane środowisko jakie widziałem. Po "instalacji" przez rozpakowanie używanej już wcześniej wersji zauważyłem... że okna się zmieniły. W lewym panelu obok Package Explorer powinnien być tab z Hierarchy, ale go nie ma.
Przerzuciłem się z Notepada++ na coś "nowocześniejszego", dlatego proszę o radę, jak przywrócić tą zakładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 15:11, Boguslav4 napisał:

Wbrew temu co mówią Eclipse to chyba najbardziej niedopracowane środowisko jakie widziałem.
Po "instalacji" przez rozpakowanie używanej już wcześniej wersji zauważyłem... że okna
się zmieniły. W lewym panelu obok Package Explorer powinnien być tab z Hierarchy, ale
go nie ma.
Przerzuciłem się z Notepada++ na coś "nowocześniejszego", dlatego proszę o radę, jak
przywrócić tą zakładkę.


Czemu nie NetBeans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 15:17, rob006 napisał:

>/.../


Mam dużo matariałów na Eclipsa + dużo znajomych mogących mi pomóc, ale ten bład im się nie pojawił. Youtube sugeruje menu windows-> perspective -> java a potem reset, ale to nie działa. Dalej obok Package expl. nie pojawia się widok hierarchy i nie wiem (za mało umiem :P) by wiedzieć jak bardzo potem będzie mi to przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 15:37, Boguslav4 napisał:

> >/.../

Mam dużo matariałów na Eclipsa + dużo znajomych mogących mi pomóc, ale ten bład im się
nie pojawił. Youtube sugeruje menu windows-> perspective -> java a potem reset,
ale to nie działa. Dalej obok Package expl. nie pojawia się widok hierarchy i nie wiem
(za mało umiem :P) by wiedzieć jak bardzo potem będzie mi to przeszkadzało.

Z którego ty Eclipse korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 16:02, Daronn_Darker napisał:

> > >/.../
>
> /.../


Najnowszego, ze strony twórców.
Udało mi się ustalić, że odpowiada ze to prawdopodobnie częsty błąd- brak perspektywy zwanej Java project, a by go odzyskać trzeba zainstalować na czysto, co przy programi który robi kilka katalogów i je ukrywa, a nie ma odinstalatora "bo i po co" nie jest takie zabawne, ale nic więcej nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować