Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 00:03, Sigu napisał:

Jesteście w stanie polecić mi jakiś podręcznik do Javy?


Thinking in Java, możesz wersję angielską za free znaleźć w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 00:03, Sigu napisał:

Jesteście w stanie polecić mi jakiś podręcznik do Javy?


Nową wersję polską natomiast kupiłem za niecałe 100zł w Empiku. Fajny, jasny podręcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Trzeba powoli zacząć się dokształcać z czegoś więcej niż C++ i PHP :P

A tak w ogóle Java jest trudna czy raczej łatwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:10, Sigu napisał:

A tak w ogóle Java jest trudna czy raczej łatwa?

Nieco prostsza od C++ (bo pozbawiona bzdurnych rozwiązań które są w C++ zawarte :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:10, Sigu napisał:

Dzięki wielkie. Trzeba powoli zacząć się dokształcać z czegoś więcej niż C++ i PHP :P
A tak w ogóle Java jest trudna czy raczej łatwa?

Skoro znasz te dwa języki, to wszystko co fajne w PHP 5 (i 6) pochodzi z Javy i C. Java jest banalna do załapania, a ma bardzo ciekawe mechanizmy, którymi wykracza daleko poza C++. Gdyby wziąć dwa podręczniki do C++ i Javy o tej samej grubości, to koniec książki w C++ miałby swój odpowiednik gdzieś w 1/3 podręcznika do Javy. Tam gdzie w C++ przez pół książki uczy się jak unikać trudnych do zdiagnozowania problemów z wyciekami pamięci, to w Javie bawi się się już wielobieżnością, synchronizacją, programowaniem rozproszonym, GUI, wstępem do grafiki 3D itd.

I jeszcze coś. Android to przede wszystkim Java...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Android to fajna zabaweczka. Ostatnio coś zepsułem z "fastboot flash boot boot.img" i się zepsuł xD

Mi Java będzie potrzebna do pracy, której ofertę dostałem i zapewne przyjmę. Muszę go ogarnąć w ciągu roku w stopniu dość dobrym więc najprawdopodobniej skoczę wkrótce po podręczniki.
Dzięki za przybliżenie mi Javy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po zainstalowaniu JDK, w wierszu poleceń, kiedy wpisuję: javac Nazwaprogramu.java wyskakuje mi:
javac: file not found: Nazwaprogramu.java
Usage: javac <options> <source files>.

Wcześniej wyskakiwało jeszcze, że nazwa nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne, ble ble.
Coś jeszcze powinienem doinstalować, zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

PPM na Mój Komputer -> Właściwości -> zakładka Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe -> znajdujesz zmienną o nazwie Path i zaznaczasz -> klikasz Edytuj -> niczego nie usuwasz tylko w polu Wartość zmiennej stawiasz średnik i doklejasz ścieżkę do folderu bin w katalogu w którym masz zainstalowaną Javę (prawdopodobnie C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_25\bin) -> zapisujesz zmiany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Problem nie zniknął. Zainstalowane mam to, co powinienem, czyli JDK, JRE oczywiście. Ścieżka dodana jak należy. Nie mam już pojęcia, co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 16:00, Mysterum napisał:

>/.../
Problem nie zniknął. Zainstalowane mam to, co powinienem, czyli JDK, JRE oczywiście.
Ścieżka dodana jak należy. Nie mam już pojęcia, co jest nie tak.


OK, problem nieaktualny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie na mój czwarty projekt z programowania i tam jest taki punkt: ( w nawias są przedstowione moje pytania, czego nie rozumiem )

Napisać program symulujący wizualnie działanie obiektu ( wizualnie, czyli jak to zrobić, jak to ma wyglądać? )!
Tym razem symulacja powinna być jak najbardziej atrakcyjna wizualnie, w trybie tekstowym ( o co chodzi z tym trybem tekstowym? ). Proszę unikać menu tekstowego, szczególnie wielopoziomowego! ( co to jest to menu tekstowe i wielopoziomowe? ) Program powinien byc interakcyjny, ale nie za pomoca techniki wielopoziomowego menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż próbuję wczytać plik w formacie mp3 i przepuścić go przez algorytm FFT (program piszę w javie). Problem w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić. Sam plik da radę wczytać za pomocą bibliotek z javazoom. Nie wiem tylko jak to dalej ruszyć, a nie bardzo idzie znaleźć jakiś tutorial. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 19:55, CatInABag napisał:

Mam mały problem, otóż próbuję wczytać plik w formacie mp3 i przepuścić go przez algorytm
FFT (program piszę w javie). Problem w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić. Sam plik
da radę wczytać za pomocą bibliotek z javazoom. Nie wiem tylko jak to dalej ruszyć, a
nie bardzo idzie znaleźć jakiś tutorial. Z góry dzięki za pomoc.

Generalnie potrzebujesz informacji o tym jaka jest struktura pliku, tak?
http://en.wikipedia.org/wiki/Mp3 - tutaj jest to nawet. Nie wiem na ile dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 19:57, Vel_Grozny napisał:

Generalnie potrzebujesz informacji o tym jaka jest struktura pliku, tak?
http://en.wikipedia.org/wiki/Mp3 - tutaj jest to nawet. Nie wiem na ile dokładnie.


Raczej jak wszelakie informacje wyciągnąć w kodzie. Chciałbym uzyskać spektrum takowej mp3, o ile się orientuję to trzeba do tego wykorzystać właśnie transformatę fouriera. Problem w tym, że zagadnienie nie jest takie łatwe, zwłaszcza jak się dopiero zaczyna zabawę w tym temacie, a niestety w necie, informacji zawierających jakieś wskazówki odnośnie implementacji prawie nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 19:55, CatInABag napisał:

Mam mały problem, otóż próbuję wczytać plik w formacie mp3 i przepuścić go przez algorytm
FFT (program piszę w javie). Problem w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić. Sam plik
da radę wczytać za pomocą bibliotek z javazoom. Nie wiem tylko jak to dalej ruszyć, a
nie bardzo idzie znaleźć jakiś tutorial. Z góry dzięki za pomoc.

Przede wszystkim MP3 jest skompresowany, więc dla wszelkich operacji operujących na spróbkowanym dźwięku musisz najpierw go rozkodować do postaci podobnej jaką ma plik wavetable (*.wav). To zadanie wykonuje dekoder MP3, który jest zawarty w codec dla MP3. Jest to do wykonania przez standardową Javę.
Dopiero mając rozkodowany dźwięk można na nim przeprowadzić szybką transformatę Fouriera. Można do tego wykorzystać powszechnie dostępne algorytmy zarówno zakodowane w C++ jak i Javie, np.:
http://introcs.cs.princeton.edu/java/97data/FFT.java.html.
Można również wykorzystać obsługę chipa muzycznego, który FFT wykonuje sprzętowo (chyba co nowsze GPU też mają taką funkcję sprzętową).

Oczywiście zawsze można rozkodowywać na bieżąco i od razu poddawać próbkę do przewalcowania przez FFT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem związany z dodaniem tła w aplikacji Qt. Mianowicie ikonę programu i tła dodaję przy pomocy funkcji:

QIcon icon("icon_small.ico");
setWindowIcon(icon);

oraz

QPainter painter(this);
QRectF target(0, 0, this->width(), this->height());
QRectF source(0.0, 0.0, this->width(), this->height());
QImage image("background.jpg");

Niestety działają one poprawnie tylko podczas uruchamiania programu za pomocą Qt Creatora (screen 2). Gdy przeniosłem plik exe release to innego folderu wraz z plikami jpg (screen 1) program nie odnalazł teł (screen 3).
Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczny - może powinienem umieścić pliki jpg w innym miejscu albo użyć innych funkcji?

20110523124950

20110523124956

20110523125005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się jakaś osoba która mogła by mi sprawdzić kod c++/opengl ? ponieważ robię projekt koparki i tak jak visual studio nie woła o żadne błędy i ładnie się komplikuje to sama koparka jest rozwalona po całym ekranie i poszczególne jej części ruszają się dość dziwnie a nie tak jak należy.

I było by super jak by ktoś mógł się odezwać na gg 9390707 (niewidoczny) bo tutaj nie chce zwalać forum tonami kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 10:00, TTBoS napisał:

Znajdzie się jakaś osoba która mogła by mi sprawdzić kod c++/opengl ? ponieważ robię
projekt koparki i tak jak visual studio nie woła o żadne błędy i ładnie się komplikuje
to sama koparka jest rozwalona po całym ekranie i poszczególne jej części ruszają się
dość dziwnie a nie tak jak należy.

I było by super jak by ktoś mógł się odezwać na gg 9390707 (niewidoczny) bo tutaj nie
chce zwalać forum tonami kodu.


Nie aktualne poradziłem sobie :) problem leżał w samym modelu koparki :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować