Zaloguj się, aby obserwować  
Zagul

Efekt Serii 2

2726 postów w tym temacie

Takie ceny zdarzają się raczej rzadko. Jeżeli znajdę odpowiedni numer, wyślę zdjęcie "cennika" zamieszczonego w CD-ACTION (na ostatniej stronie był spis gier, które można kupić w jakimś sklepie, nazwy nie pamiętam). Recenzowana w numerze gra z oceną 6 (bodajże Superbike, ale nie jestem pewien) kosztowała 189 zł (tak, wersja na PC), a najtańszy tytuł prezentowany w spisie, jakaś karcianka, kosztował 49 złotych. Gdzie teraz za tę cenę można kupić prawdziwe hity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:36, Gumisiek2 napisał:

...
Wprowadził tanie serie i doprowadził do obniżki cen gier w Polsce, inaczej nowe tytuły
osiągałyby astronomiczne ceny, tak jak 8-9 lat temu.


O ile z tym pierwszym można się zgodzić (zakładając, że te 39-49 PLN za gry ze Strefy Niskich Cen to faktycznie było tanio), to do tego drugiego walnie przyczynił się wyłącznie Topware sprzedając Earth 2140 i Jack Orlando za 39-49 PLN w momencie premiery. Dopiero jak inni wydawcy przekonali się, że można sprzedawać gry w cenie sporo poniżej 130-150 PLN i mimo to "wyjść na swoje", zaczął się boom na tanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:06, Gordon92 napisał:

Widzę dostawę a ostatnio coś zamawiałem z myślą, że już nic nie będzie. Szkoda, że nie
można anulować bieżących zamówień.



CDP samo Ci anuluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale wprowadzenie kilku tanich serii, przez które gra przechodziła to pomysł CDP. TopWare stanęło w miejscu, a CDP kontynuowało "tradycję" tanich gier właśnie poprzez SNC. Można uznać, że oba te przedsiębiorstwa przyczyniły się do obniżki cen gier w Polsce, jednak dla mnie więcej zrobił CDP. Chociaż może gdyby TopWare nie wprowadziło premierówek w cenie 39-49 złotych, to nadal musielibyśmy wydawać kupę kasy na tytuły, ale tu możemy sobie tylko pogdybać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:09, Kafar napisał:

> Widzę dostawę a ostatnio coś zamawiałem z myślą, że już nic nie będzie. Szkoda,
że nie
> można anulować bieżących zamówień.
>


CDP samo Ci anuluje ;)

tzn. w jakim sensie? sami z siebie mi anulują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No są święta ;/ nie możesz wiedzieć co w paczce będzie pod choinka ;/ zresztą jak już ktoś napisał CDP też ma rodziny i chce coś dla nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem liczy się jednak pierwszy krok. Jakby Topware nie pokazał, że można w Polsce przy sprzedaży gier zarabiać od ilości sprzedanych egzemplarzy (przy sprzedaży idącej w dziesiątki tysięcy) a nie od każdego egzemplarza (przy sprzedaży idącej co najwyżej w tysiące), to prawdopodobnie branża nadal by dreptała w miejscu. Wątpię, by ktoś inny się odważył (na pewno żaden z rodzimych wydawców, Topware w końcu miał doświadczenie z rynku niemieckiego).

Dnia 24.12.2009 o 15:21, Gumisiek2 napisał:

(...) TopWare stanęło w miejscu, a CDP kontynuowało "tradycję" tanich gier właśnie poprzez
SNC.

Topware "zaspał" chyba z powodu kłopotów niemieckiego oddziału (na szczęście polski oddział był na tyle niezależny, że upadek firmy-matki nie doprowadził do upadku Topware Polska, choć czkawką na pewno się odbił), gdyby nie to to pewnie nadal graliby w "pierwszej lidze" (ale to już takie "What if...").

Dnia 24.12.2009 o 15:21, Gumisiek2 napisał:

Chociaż może gdyby TopWare nie wprowadziło premierówek
w cenie 39-49 złotych, to nadal musielibyśmy wydawać kupę kasy na tytuły, ale tu możemy
sobie tylko pogdybać ;-)

No właśnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:09, Zauri napisał:

niby nie mozna zamawiac jeszcze gierek, a jednak alone in a dark z kilkunastu spadlo
na kilka :(

Właśnie, ja się cholera napaliłem na Timeshifta, wziąć go nie mogę, a ubywa. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać z serii TopSeller za 20 zł, był raz w napędzie :) Kontakt: GS > xFire.

Poza tym ładnie się bałaganu narobiło w CDP, które nazywa nas oszustami bezpodstawnie. Według regulaminu nie ma żadnego oszustwa, ale to już pewnie wiecie, bo było wałkowane 10 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 22:59, Grinczar napisał:

Poza tym ładnie się bałaganu narobiło w CDP, które nazywa nas oszustami bezpodstawnie.


Bo to oczywiscie nie jest zadne oszustwo, ze sie oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, to żadne oszustwo, bo zgodnie było wszystko z regulaminem. W praktyce wg. moralności oczywiście jest to pewnego rodzaju oszustwo.

Poza tym, nie mam żalu do CDP, bo zrobiło b. fajną akcje i ja swoje gry dostałem z pierwszego zamówienia.

Tnij cytaty, bo moderator jakiś da ci jeszcze za to -1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zarzucam, ale czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie jest napisane że jest to nielegalne? Miałem grę, zarejestrowałem ją ja i mój kolega. Punkty dostaliśmy, wg CDP mamy prawo do trzech rejestracji, ja zamówienie straciłem, on nie. Co teraz? Kto łamie regulamin? Mogę rejestrować 3 razy? Rejestruję, kupiłem dla dwóch rejestracji. Skoro w regulaminie ESII nie ma nic o ograniczeniach, zabranie mojego zamówienia było złamaniem prawa. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtf? Kiedy będzie można dodawać gry do zamówień? Wiadomo coś? Ostatnio jak patrzyłem było kilka Lost Planetów, teraz ich nie ma, a gier nie można zamawiać ;/ No i jeszcze co z tą anulacją zamówień? Anulowane gry zostaną dodane na listę gier do wyboru? Czy nie ma co liczyć że coś dodadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować