Zaloguj się, aby obserwować  
Zagul

Efekt Serii 2

2726 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2010 o 16:59, Wojman napisał:

Co jest niezrozumialego w "kupuj gry, zgarnij wartosciowe nagrody". A nie ma czegos takiego
"wymien sie kodami i ukradnij gry".


"W konkursie może uczestniczyć każdy (za wyjątkiem osób, o których mowa, poniżej), kto
w czasie trwania konkursu zarejestruje elektronicznie na stronie www.cdprojekt.pl
dowolne tytuły gier z serii eXtra Klasyka (HIT, Gold lub Dodatek), TOPSELLER, Platynowa
Kolekcja."
(osoby o których mowa poniżej to osoby związane z CDP)

"Aby móc wziąć udział w konkursie koniecznie jest posiadanie konta i zarejestrowanie gry konkursowej na stronie
www.cdprojekt.pl."

Pomijając już ocenę tego, co się działo, chciałbym zauważyć, że hasełko reklamowe konkursu mnie nie interesuje. Bardziej interesuje mnie, co jest w regulaminie (cytaty wyżej). A tam nie widzę informacji (jeśli jej nie zauważyłem to proszę o zacytowanie odpowiedniego fragmentu regulaminu) o tym, ze grę trzeba kupić czy nawet być pierwszą osobą, która grę zarejestruje. A to już winą userów nie jest, bo w końcu oni tego regulaminu nie pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawmy sprawe jasno CDP znowu się zbłaźnili tym razem dali sie wykiwac komus kto wykorzystał luki w regulaminie i zaczynają wymyslac wlasne prawa opierajac sie na moralnosci
Nie wiem jak mozna z takimi ludzmi robic wieksze interesy (w koncu to znana spolka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:15, Starscream napisał:

i zaczynają wymyslac wlasne prawa opierajac sie na moralnosci
Nie wiem jak mozna z takimi ludzmi robic wieksze interesy (w koncu to znana spolka)


Zwlaszcza iz prawo, jak i prawa rynku i biznesu nie zawsze ida w parze z etykai... Wiec prosze sie nie oburzac i dziwic, ze ktos podniosl z ziemi 100zl i wsadzil je sobie do kieszeni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:10, Adjatha napisał:

Pomijając już ocenę tego, co się działo, chciałbym zauważyć, że hasełko reklamowe konkursu
mnie nie interesuje. Bardziej interesuje mnie, co jest w regulaminie (cytaty wyżej).
A tam nie widzę informacji (jeśli jej nie zauważyłem to proszę o zacytowanie odpowiedniego
fragmentu regulaminu) o tym, ze grę trzeba kupić czy nawet być pierwszą osobą, która
grę zarejestruje. A to już winą userów nie jest, bo w końcu oni tego regulaminu nie pisali.

Powiedział bym taki punkt był by zbyt oczywisty aby zamieszczać. Bo w końcu każdy może się domyślić że rejestrowanie po 20 razy tego samego jest zwyczajnym oszustwem. Powiedz czy w regulaminie większości loerii jest punkt aby nie przychodzić do nich w kółko z tym samym wygranym kuponem? No i czy coś koniecznie musi być w regulaminie aby to uznać za przestępstwo/oszustwo? Bo jak na mój gust ten argument że ci co tak robili są nie winni bo nie ma tego w regulaminie jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:20, kuba9876543210 napisał:

> i zaczynają wymyslac wlasne prawa opierajac sie na moralnosci
> Nie wiem jak mozna z takimi ludzmi robic wieksze interesy (w koncu to znana spolka)


Zwlaszcza iz prawo, jak i prawa rynku i biznesu

Oni chyba tych pojęc nie znają. Dla nich to urządzenie głupich konkursów dla głupiego tłumu. I pozniej jest zdziwko, trzeba zmienic regulamin itp. Załosne po prostu amatorka na całej linii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 17:22, Tomoya-kun napisał:

Powiedział bym taki punkt był by zbyt oczywisty aby zamieszczać.

Powiedziałbym, że jakaś część punktów w kodeksie karnym też jest oczywista.

Dnia 21.01.2010 o 17:22, Tomoya-kun napisał:

Bo w końcu każdy może się domyślić że rejestrowanie po 20 razy tego samego jest zwyczajnym oszustwem.

Ja się mogę domyślić że jak komuś połamię kręgosłup to nie będzie to dla niego zbyt przyjemne. Nawiązując do tego, co napisałem wyżej.

Dnia 21.01.2010 o 17:22, Tomoya-kun napisał:

Powiedz czy w regulaminie większości loerii jest punkt aby nie przychodzić do nich w kółko z
tym samym wygranym kuponem?

Afair w takim lotto (nie wiem dokładnie, nie gram) kupon chyba zabierają, a jeśli nie, to i tak są na nich kody kreskowe, które są sprawdzane więc dwa razy tego samego nie dasz.

Dnia 21.01.2010 o 17:22, Tomoya-kun napisał:

No i czy coś koniecznie musi być w regulaminie aby to uznać za przestępstwo/oszustwo?

W końcu co nie jest zabronione, jest dozwolone, czyż nie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy i dziewczęta:
Art. 388. § 1. Jeżeli jedna ze stron, wyzyskując przymusowe położenie, niedołęstwo lub niedoświadczenie drugiej strony, w zamian za swoje świadczenie przyjmuje albo zastrzega dla siebie lub dla osoby trzeciej świadczenie, którego wartość w chwili zawarcia umowy przewyższa w rażącym stopniu wartość jej własnego świadczenia, druga strona może żądać zmniejszenia swego świadczenia lub zwiększenia należnego jej świadczenia, a w wypadku gdy jedno i drugie byłoby nadmiernie utrudnione, może ona żądać unieważnienia umowy.
§ 2. Uprawnienia powyższe wygasają z upływem lat dwóch od dnia zawarcia umowy.
I pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 18:03, kuba9876543210 napisał:

> może ona żądać unieważnienia umowy.

Slowo "moze", moze tu duzo zmieniec ;)

Słowo "może" znaczy, że nie musi. I tak jak gdzieś napisałem, CDP i tak potraktował niesfornych użytkowników dość łagodnie, bo zabrał im tylko wirtualne pieniądze i najwyżej jakieś ostatnie zamówienia. Szkoda, ze trafiło też na kilku uczciwych, ale niestety sytuacja była dość trudna i wymagała rzeczowej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok
przytoczony został Art. 388 czego ??? kodeksu karnego czy cywilnego ???? odp - cywilnego
piszcie takie rzeczy jak opieracie się na jakimś artykule albo przywołujecie go do dyskusji

teraz tak
ja prawa nie studiowałem, nie studiuje i pewnie większość osób tu obecnych także dlatego przydałaby się jego interpretacja i stosowanie tego przepisu :)

tak na przyszłość pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko. A gdzie jest napisane, że nie wolno było tego robić? I gdzie było napisane, że nie może np kolega kupić gry, a ja zgarnąć wartościowej nagrody? Ano, nie było. Więc nadal nie ogarniam, dlaczego dostałem bana.

Btw: Z przykrością informujemy, że Twoje konto zostało zablokowane.
Wielokrotnie i z premedytacją naruszyłeś dobre praktyki współpracy z CD
Projekt.
Poprzez swoje działania naraziłeś nas na straty finansowe starając się
nieuczciwie naciągnąć nas na gry, które Ci się nie należą.

Nie możemy pozostać obojętni na takie działania. Wszelkie promocje i
specjalnie działania mają na celu wynagrodzenie uczciwych i wiernych klientów
CD Projekt.
W związku z tym, że wykazałeś się nieuczciwością - usuwamy Twoje
konto i kasujemy wszelkie przywileje, którymi mogłeś cieszyć się ze strony
CDP.

Pozdrawiamy
Ekipa CD Projekt

Mega rotfl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol. Przecie CDP to taka dobra firma, że nawet gdy nie ma napisane w regulaminie, to i tak tego nie wolno robić, bo to narazi ich na koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Podaj chociaż dwa źródła, skąd miałem wiedzieć, że wymiana kodami jest nielegalna. Lub, rejestrowanie na kilku kontach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 13:14, Baluk25 napisał:

Ehh. Podaj chociaż dwa źródła, skąd miałem wiedzieć, że wymiana kodami jest nielegalna.
Lub, rejestrowanie na kilku kontach.

Wywnioskować to swoją inteligencją chociażby patrząc na to zdanie: "Kupuj gry, zgarnij wartościowe nagrody".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógł zinterpretować to w ten sposób, że kupi używane i zarejestruje? No mógł i właśnie o to chodzi. Regulamin nie był doprecyzowany, nawet handel samymi kodami był tak spopularyzowany, że nikt nie mógł się domyślić. Przecież w swoich grach CDP zawsze reklamował, jak to na gramie można wymieniać czy tam sprzedawać "używki". Sam zachęcał do tego poprzez instrukcje czy jakieś karteluszki. I co, nagle się okazuje, że jak zarejestrowałem używaną grę (mam do tego pełne prawo) i dostałem punkty poprzez ich głupotę to jestem złodziejem? Kiedyś lubiłem CDP, teraz bez emocji patrzę jak firma powoli upada. Cenega ma dobrą lojalkę, ma niezłe premiery w najbliższym czasie i oby wspięła się na wyżyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować