Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dla tych co szukają spisku i innych kłamstw: weźcie wyobrażenie internetu, ew. Komputera i przywiązcie sie na Krakowskim przedmieściu, krzycząc, ze nie oddaje internetu. Bo tak to zaczyna wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 22:59, Graszcz napisał:

Nie wiem jak wy, ale strasznie mi się podoba wszechobecna rozpierducha w internetach,
jaką zafundowali nam hakerzy


A mnie się strasznie nie podoba. Dla mnie to takie samo zachowanie jak terroryzm (nie stawiam oczywiście znaku równości, chodzi mi raczej o analogię) - nieskoordynowane, na dobrą sprawę pozbawione sensu, nieoparte na sile argumentów, a jedynie tym, że możemy zrobić coś, o czym było głośno, więc to zrobimy, bo może ktoś o naszej sprawie usłyszy. Krótkowzroczne i szczeniackie. A że rządy państw demokratycznych z terrorystami nie negocjują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 22:59, Graszcz napisał:

Nie wiem jak wy, ale strasznie mi się podoba wszechobecna rozpierducha w internetach,
jaką zafundowali nam hakerzy

Zachowujemy się jak banda wieśniaków, która pokazuje rządom, że WYMAGA kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 23:04, Dared00 napisał:

> Nie wiem jak wy, ale strasznie mi się podoba wszechobecna rozpierducha w internetach,

> jaką zafundowali nam hakerzy
Zachowujemy się jak banda wieśniaków, która pokazuje rządom, że WYMAGA kontroli.

Czyli wracamy do punktu wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 23:04, Dared00 napisał:

> Nie wiem jak wy, ale strasznie mi się podoba wszechobecna rozpierducha w internetach,

> jaką zafundowali nam hakerzy
Zachowujemy się jak banda wieśniaków, która pokazuje rządom, że WYMAGA kontroli.


Jeden bloger słusznie porównał popieranie anonimowych do popierania ludzi rzucających koktajlami mołotowa w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa...to tylko kolejny powód by ACTA jednak wprowadzić-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 23:07, Piterixos napisał:

> > Nie wiem jak wy, ale strasznie mi się podoba wszechobecna rozpierducha w internetach,

>
> > jaką zafundowali nam hakerzy
> Zachowujemy się jak banda wieśniaków, która pokazuje rządom, że WYMAGA kontroli.


Jeden bloger słusznie porównał popieranie anonimowych do popierania ludzi rzucających
koktajlami mołotowa w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa...to tylko kolejny
powód by ACTA jednak wprowadzić-.-

Czyli część ludzi walczących przeciwko ACTA spowoduje,że ACTA zostanie wprowadzone szybciej, co spowoduje więcej ataków, akcji itp. co spowoduje zaostrzenie przepisów już istniejących jeszcze bardziej aż do momentu państwa policyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/wielki-atak-hakerow-na-polske-nie-dzialaja-wazne-s,1,5004951,wiadomosc.html

O ile popieram sam protest, o tyle nie popieram już i nie rozumiem całej tej radości wywołanej atakiem na strony rządowe. Tego typu zachowanie może jedynie utwierdzić polityków w słuszności podpisania tejże ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że i w przypadku SOPA i ACTA wystarczyłoby, żeby Google zastrajkował i wyłączył wszystkie swoje usługi na pół dnia - myślę, że po czymś takim i protestach ludzi rządy by przez najbliższe 10 lat bały się cokolwiek w sprawie walki z piractwem ruszać :D

EDIT: Najlepiej chyba by było, gdyby internauci wyszli na ulice jak górnicy kilka lat temu - doświadczenie uczy, że rząd wtedy szybciej się ugina przed żądaniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 23:04, Dared00 napisał:

Zachowujemy się jak banda wieśniaków, która pokazuje rządom, że WYMAGA kontroli.

Rząd na pewno chciałby mieć nad nami taką kontrolę, żebyśmy grali tak jak nam zagrają...
Trzeba walczyć o to co się ma i tyle, a ta cała ACTA pewnie wiele moich ulubionych stronek by zamknęła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 23:13, pawbuk napisał:

Ja myślę, że i w przypadku SOPA i ACTA wystarczyłoby, żeby Google zastrajkował i wyłączył
wszystkie swoje usługi na pół dnia - myślę, że po czymś takim i protestach ludzi rządy
by przez najbliższe 10 lat bały się cokolwiek w sprawie walki z piractwem ruszać :D

EDIT: Najlepiej chyba by było, gdyby internauci wyszli na ulice jak górnicy kilka lat
temu - doświadczenie uczy, że rząd wtedy szybciej się ugina przed żądaniami :)


Konkurencja byłaby wniebowzięta.

A tak poważniej, niewiele by się stało. Zwykle ludzie by trochę ponarzekali, a z czasem by się przyzwyczaili do braku googli. A rządy i tak mają własne kanały informacyjne, niezależne od usługodawców, co by w razie kryzysu/wojny/kataklizmu zachować kontrolę nad własnym krajem, przynajmniej w ramach możliwości.

A poza tym, pamiętaj, że ludzie nie znoszą próżni, a w każdą niszę, władowano by coś innego, by zaspokoić żądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że jedynie na pół dnia :D wiem, że rządy mają własne linie komunikacyjne, ale myślę, że ministrowie, ich rodziny oraz posłowie korzystają z googla :) a rząd jest tylko mitycznym tworem złożonym właśnie ze zwykłych ludzi :D jak coś w nich uderzy to na pewno tego nie poprą, o to można być spokojnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://niebezpiecznik.pl/post/awaria-strony-sejm-gov-pl-to-nie-atak-ddos/?zfb

Ci idioci (bo tylko tak można nazwać takich "hakierów-krakierów") nie dość, że atakują strony rządu (zakładając, że to robią) to jeszcze chcą atakować strony mediów. Czy Anonymous kiedykolwiek atakowało strony mediów? Tacy ludzie przecież nie potrafią myśleć. Pół biedy jak atakują rząd, ale atakując strony mediów przyczyniają się do kreowania opinii internautów-terrorystów. Jak do teraz przedstawiano jednak nas jako przeciwników ustawy, to po takich akcjach będą przedstawiali jako wandali równych tym z 11 listopada. Najgorsze jest to, że my się do tego nie przyczyniamy tylko grupka naprawdę mało myślących ludzi. Jeszcze atakowanie stron rządowych byłbym w stanie zrozumieć (chociaż nie popieram, co prawda może to pokazać siłę Internetu, ale też i dać argumenty rządowi), ale atakowanie wszystkiego to dla mnie straszna głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 00:00, Xjumpaytech napisał:

Ci idioci (bo tylko tak można nazwać takich "hakierów-krakierów") nie dość, że atakują
strony rządu (zakładając, że to robią) to jeszcze chcą atakować strony mediów. Czy Anonymous (...)


A czego się spodziewałeś po tępych lewaczkach-anarchistach? Ta sama holota, co ci pacyfiści z pałkami zza
Odry na zaproszenie podobnych sobie. Jedyna róznica taka, że hakerzy, to jednak muszą mieć trochę oleju w głowie, bo tu mimo wszystko nie siła, a trochę wiedzy decyduje o działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat większość krytyki ACTA którą znajdziecie na necie dotyczy wersji ACTA z 2010 roku. Natomiast druga połowa krytyki jest oparta na mitach jak na przykład o monitorowaniu ruchu w Internecie przez dostawców Internetu. Nigdzie nie ma takiego zapisu.

Natomiast ta wersja co teraz jest to według mnie jest bardzo dobra i dobrze by było jakby ACTA nadpisała polskie przepisy odnośnie praw autorskich, bo sama ACTA jest mniej rygorystyczna. Niestety ACTA jest niższym aktem prawnym i polskie prawo jest ponad nim, więc się nic nie zmieni. Zresztą możecie przeczytać ACTA samemu i się przekonać - jest napisana prostym językiem bez żadnych skomplikowanych prawnych zwrotów.

Polecam też:
http://img4.imageshack.us/img4/4415/acta.png

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,11000763,ACTA___Gazeta__pyta__Ministerstwo_Kultury_odpowiada.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 16:30, Kuberman napisał:

Ciekawe jak daleko to musiałoby zajsc, żeby można bylo to uznac za łamanie praw człowieka,
obywatelskich i konstytucyjnych...

W momencie gdyby:

a) jeśli wszystko to o czym się mówi okazałoby się prawdą to w pierwszym miesiącu od wejścia pewnie,
b) jeśli byłoby to nieprawdą to po tym jakby się to "udoskonaliło lub wymknęło spod kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 00:35, Aver88 napisał:

Ahahahaha. Odnośnie punktu 4 Mitów o ACTA - oczywiście, wszystko się pojawiło... 4 dni temu >.>

Dnia 22.01.2012 o 00:35, Aver88 napisał:

I wywiad z resortem kultury, który to resort cichcem przepchnął dokument na kilka dni przed końcem kadencji rządu. Zaiste, bardzo ciekawy artykuł o "jedynym słusznym" stanowisku i mydlenie oczu jak to wszystko będzie cacy.

Czytałem tekst przetłumaczonego ACTA i głos się na głowie jeży czytając niektóre zapisy. I tak, jestem przeciwko podpisaniu ACTA, nie tylko ze względu na jego zapisy, ale także na to jak był wprowadzany/negocjowany.

@Piterixos
http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf
Niestety jakość tego jest bardzo marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować