Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Może i masz rację, ale lepiej chuchać na zimne, chociaż patrząc na to, co się w internecie dzieje, to szczęka opada i nie wraca...
Wszystko zależy od tego, jak mają być interpretowane te ustawy. Bo to jest podane dość ogólnikowo.

Fimbulvinter
Piractwo było, jest i będzie. Jeśli się zmniejszy to nieznacznie, a i tak cały ciężar przejdzie na nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:02, Fimbulvinter napisał:

No to dobrze. Może się jakimś cudem piractwo w naszym kraju zmniejszy.


Powiedział jeden z największych piratów na gramowym forum, ściągający 10 filmów dziennie z warezów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania, czy ACTA w jakiś sposób ograniczy trolling/idiotyzm na forach i wszędzie tak gdzie debilizm się szerzy?
Czytałem, że w Korei Płd. nawet by założyć konto na serwerze Koreańskim, trzeba podać swoje dane. Wtedy ludzie bardziej dbają o to co umieszczają w sieci bo nie są już tak anonimowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w życie acta nic się nie zmieni ?
Pewnie tak ,skoro zmiany postępują jeszcze przed jego wprowadzeniem ,więc po oficjalnym uchwaleniu nie będzie już tak naprawdę czego zmieniać :P

MU ,czyli jedno "wielkie siedlisko piractwa", nie zostało zamknięte od tak sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:30, MisticGohan_MODED napisał:

MU nie zostało zamknięte od tak sobie :P


MU zostało zamknięte na podstawie prawa amerykańskiego, a nie żadnej pipy, sopy czy innej acty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:13, Mange napisał:

Mam pytania, czy ACTA w jakiś sposób ograniczy trolling/idiotyzm na forach i wszędzie tak gdzie debilizm się szerzy?

Nie. Trolle internetowe autorom tego porozumienia nie przeszkadzają.

Dnia 23.01.2012 o 21:13, Mange napisał:

Czytałem, że w Korei Płd. nawet by założyć konto na serwerze Koreańskim, trzeba podać swoje dane. Wtedy ludzie bardziej dbają o to co umieszczają w sieci bo nie są już tak anonimowi.

Twoi rozmówcy nadal nie będą wiedzieć kim jesteś, a osób do których potencjalnych zadań miałoby należeć monitorowanie całej Twojej aktywności w sieci nic nie obchodzą takie czynności jak spam, bluzgi, prowokacje, flame czy wszelkiej innej maści troling (za to (jeszcze) na szczęście nie można nikogo pociągnąć do odpowiedzialności karnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:31, NeroNarmeril napisał:

> MU nie zostało zamknięte od tak sobie :P

MU zostało zamknięte na podstawie prawa amerykańskiego, a nie żadnej pipy, sopy czy innej
acty...

Na czymś to prawo musi się opierac ,nie ?
W sumie to ameryka więc wszystko jest możliwe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:30, MisticGohan_MODED napisał:

MU ,czyli jedno "wielkie siedlisko piractwa", nie zostało zamknięte od tak sobie :P

MU zostało zamknięte, bo mimo wezwań, nie usuwało plików łamiących prawa autorskie oraz płaciło użytkownikom uploadującym nielegalne pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:10, Karharot napisał:

Trochę więcej kultury, możesz wyrazić swoją opinię bez używania bluzgów.


Nie powinienem tego robić, ZAGALOPOWAŁEM SIĘ... Ale to mnie strasznie rozzłościło, w napadzie złości machnąłem nawet ręką i mój podświetlany zegar stojący na biurku roztrzaskał się o podłogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam pisał, że nie będzie monitorowania użtykowników. A jednak w tym ACTA jest artykuł 27 który mówi właśnie o monitorowaniu użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:11, Foost napisał:

Powiedział jeden z największych piratów na gramowym forum, ściągający 10 filmów dziennie z warezów

Na bezpodstawne naruszanie dobrego imienia innych nie ma na tym forum przyzwolenia więc proszę abyś udowodnił swoje oskarżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:23, Karharot napisał:

> Powiedział jeden z największych piratów na gramowym forum, ściągający 10 filmów
dziennie z warezów
Na bezpodstawne naruszanie dobrego imienia innych nie ma na tym forum przyzwolenia więc
proszę abyś udowodnił swoje oskarżenie.


Udowodnię to. Linki do jego profilów na warezach wystarczą? Ten pirat nie będzie mnie bezpodstawnie obrażał, nadszedł czas, by zapłacił za swoje cwaniactwo i udawanie świętoszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:21, Crew_900 napisał:

ktoś tam pisał, że nie będzie monitorowania użtykowników. A jednak w tym ACTA jest artykuł
27 który mówi właśnie o monitorowaniu użytkowników.

Które fragmenty według ciebie mówią o monitorowaniu? Ja tam widzę tylko "zapewnienie dostępności procedur dochodzenia i egzekwowania", czyli że (według mnie) ISP będzie miał obowiązek udostępnić logi użytkowników (które według obecnego prawa przechowywane są przez 2 lata). Jednocześnie jes mowa o zachowaniu podstawowych zasad, w tym prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:25, Foost napisał:

Udowodnię to. Linki do jego profilów na warezach wystarczą? Ten pirat nie będzie mnie bezpodstawnie obrażał, nadszedł czas, by zapłacił za swoje cwaniactwo i udawanie świętoszka.

Ciekawi mnie skąd Ty wiesz o owych postach?
Wyślij na skrzynkę moderatorską a rozważymy sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować