Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2012 o 21:13, Mange napisał:

Mam pytania, czy ACTA w jakiś sposób ograniczy trolling/idiotyzm na forach i wszędzie
tak gdzie debilizm się szerzy?
Czytałem, że w Korei Płd. nawet by założyć konto na serwerze Koreańskim, trzeba podać
swoje dane. Wtedy ludzie bardziej dbają o to co umieszczają w sieci bo nie są już tak
anonimowi.


To dlaczego na gramie używasz nick a nie imię i nazwisko jak tak ci odpowiada? Na pewno chciałbyś aby wszystkie twoje konta np. na gram.pl, Steam-je, Facebook-u i innych serwisach były scalone pod jednym Janem Kowalskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnicy (ci skretyniali, bo część z nich jeszcze umie na poziomie dyskutować) ACTA chcą zebrać 500k podpisów, co by referendum w celu odwołania rządu przeprowadzić. Akcja z facebooka. :D

Jak mnie to cholernie bawi, prawa nie znają, aktów nie czytają, a maja się za ekspertów w sprawie interpretacji i stosowania przepisów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 22:29, Dared00 napisał:

obowiązek udostępnić logi użytkowników (które według obecnego prawa przechowywane są
przez 2 lata).


W którym miejscu prawo mówi o przechowywaniu logów przez 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na kwejk.fm trwa bardzo fajna audycja na temat ACTA. Wcześniej wypowiadał się Krzysiu Gonciarz, bardzo konkretnie i bardzo racjonalnie.
Walka z piractwem? Oczywiście, ale nie w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 23:00, Smok_Wawelski napisał:

Żałośnie ta dyskusja wygląda w tym miejscu, na gram.pl, gdzie jedynie śnieżek pada...


No na pewno kulturalniej niż w innych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie w koncu prawde w oczy oni tego nie wprowadzaja po to by walczyc z piractwem tylko po to by zamknac pyski ludziom zeby za duzo nie wiedzieli i nie mowili, bo przeciez ciemnym narodem jest latwiej rzadzic. Tusk i caly nasz chory rzad chca ludzi inwigilowac zeby latwiej nami manipulowac i pewnie wypowie sie kolega vonArnold ze nie znam prawa otoz ogladalem na yt niekrytego krytyka ktory rozmawial z prawnikiem i ten prawnik mowil ze ACTA nie powinno byc podpisane. Jeszcze nie powinno do tego dojsc bo naród o niczym nie wiedzial gdyby nie wyciek to nie wiadomo czy do teraz by bylo wiadomo jestesmy krajem demokratycznym i powinnismy o takich rzeczach wiedziec.
Oto link do jego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=pbfHkymNUPA&feature=channel_video_title

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gole babki moge ogladac ? :))

Czy jak np. kumpel napisze mi na GG, ze fajnie bylo sluchac np. Choldysa i chetnie by posluchal, ale nie ma i ja mu dam link do muzy, to on zostanie ukarany ?
Wezma mu komputer, dowala 5 K zl i zostanie w ten sposob recydywa ?

A jak facet wejdzie mi do domu i bedzie chcial moj komputer, na ktory skladalem 2 lata pienaidze i ja mu tego komputera nie dam, to tez mnie zamkna do ancla ?

Caly dzien slucham, czytam na ten temat i jestem oburzony.

Ponoc internauta nie ma prawa dochodzic swoich praw w sadzie, a osoba/inspektor jest bezkarny/nietykalny/wszechmocny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 01:02, Eternal101 napisał:

Powiedzmy sobie w koncu prawde w oczy oni tego nie wprowadzaja po to by walczyc z piractwem
tylko po to by zamknac pyski ludziom zeby za duzo nie wiedzieli i nie mowili, bo przeciez
ciemnym narodem jest latwiej rzadzic. Tusk i caly nasz chory rzad chca ludzi inwigilowac
zeby latwiej nami manipulowac i pewnie wypowie sie kolega vonArnold ze nie znam prawa
otoz ogladalem na yt niekrytego krytyka ktory rozmawial z prawnikiem i ten prawnik mowil
ze ACTA nie powinno byc podpisane. Jeszcze nie powinno do tego dojsc bo naród o niczym
nie wiedzial gdyby nie wyciek to nie wiadomo czy do teraz by bylo wiadomo jestesmy krajem
demokratycznym i powinnismy o takich rzeczach wiedziec.
Oto link do jego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=pbfHkymNUPA&feature=channel_video_title


Blabalbalbalba. Wszyscy oświeceni, ale robić nie ma komu. Wszyscy narzekają, ale robić nie ma komu. Zamiast skutecznej akcji lepiej kazać gimnazjalistom ddosowac strony rządowe i pisać petycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zdziwie cie kolego ale te ataki nie robia gimnazjalisci a przeciw ACTA jest jakies 3/4 kraju lacznie z allegro,google, riot games itd. wiec zastanow sie co piszesz bo piszesz totalne google juz zapowiedzialo ze jak bedzie sie ACTA wpierdzielac na ich wlasnosci tj YT to mowiac prosto zwina interes jak nie bedzie mozna czytac ebooka na necie obejrzec na yt nowego gameplaya czy let''s playa to po co internet do nauki? Do nauki to pojde do biblioteki i za free sobie skorzystam z tamtego internetu nie muszac placic za swoj wiec zapewne ludzie zaczna rezygnowac z uslug operatorow internetowych i zobaczymy jak rowniez TP.SA bd przeciw temu Gownu zwanemu ACTA to co nasz "kochany" rzadz zrobi?
Tak btw jak nie masz nic inteligentnego do napisania to sie nie wypowiadaj na tym forum bo to co zes napisal to wlasnie belkot gimnazjalisty uwazajacego sie za bog nie wiadomo co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi dystopią...
Orwell z Huxleyem dobrze to wykminili, teraz pewnie sobie gawędzą o tym jak to mieli racje haha.

Anarchy & fak tha sistema dem,
babylon willi burning at all
So protect yourself man, find soul in jam
Need to counquer all, put them down in a hole?
Need to drop law saying it''s like dope zone
With a huge tone & don''t give a shit,
just crack, skunk and bone !

(to moja własność intelektualna btw. chroniona, do niczego nie namawia nikogo nie obraża, czy pozór życia stwarza, bez korupcji, cenzury, tam gdzie dąży władza)?
Przecież to jak bełkot czy kij czyj.. komuś to nie leży i takie tam fajne klimaty - się control z dilejtem skumali, tylko a(l/c)ta brakuje ;D
Hahaha, miejcie wywalone i wyrwijcie se e-żone, wszake internet to dzieło niezastąpione i takie tam hasełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 02:24, Eternal101 napisał:

No zdziwie cie kolego ale te ataki nie robia gimnazjalisci a przeciw ACTA jest jakies
3/4 kraju lacznie z allegro,google, riot games itd. wiec zastanow sie co piszesz bo piszesz
totalne google juz zapowiedzialo ze jak bedzie sie ACTA wpierdzielac na ich wlasnosci
tj YT to mowiac prosto zwina interes jak nie bedzie mozna czytac ebooka na necie obejrzec
na yt nowego gameplaya czy let''s playa to po co internet do nauki? Do nauki to pojde
do biblioteki i za free sobie skorzystam z tamtego internetu nie muszac placic za swoj
wiec zapewne ludzie zaczna rezygnowac z uslug operatorow internetowych i zobaczymy jak
rowniez TP.SA bd przeciw temu Gownu zwanemu ACTA to co nasz "kochany" rzadz zrobi?
Tak btw jak nie masz nic inteligentnego do napisania to sie nie wypowiadaj na tym forum
bo to co zes napisal to wlasnie belkot gimnazjalisty uwazajacego sie za bog nie wiadomo
co...


Musiałem przeczytać twojego posta ze 3 razy żeby rozkminić o co ci chodzi. Niech ci będzie. Oprócz gimnazjalistów są też licealiści i psuedo-bojownicy o wolność internetów. Poważni hakerzy nie zajmują się takimi głupotami. Anony wstawiły poradnik jak się ddosuje żeby niektórzy mogli się poczuć ważni. Skoro będziesz miał bibliotekę za free to ci nawet wyjdzie na dobre. Nie będziesz musiał płacić za internet + oczy się będą mniej psuły. Serwisy zwiną interes i co w związku z tym? Na pewno bardzo to przemówi do osób które wymyślają takie rzeczy i zarabiają na tym pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy maja internet do grania w gry o dziwo wiec ten post tak jakby jest bez sensu a po 2 Orionov przeczytaj jeszcze 4 raz moj post bo ja mowie w nim ze ludzie chcacy zdobyc info pojda do biblioteki ktora jest darmowa (bynajmniej u mnie w miescie nie wiem jak u ciebie) i wypozycza z tamtad ksiazke i przeczytaja wiec co za sens ma kasowanie e bookow? Niech zlikwiduja rowniez biblioteki bo lamia prawa autorskie dla mnie to bez sens i napewno nie bede placil za internet skoro nie mam z niego zadnej przyjemnosci a grac nie bede ciagle w gry online tak samo miliony innych uzytkownikow internetu po za tym powiedz mi jesli lamie prawo ogladajac serial ktory lecial przypuscmy 11 lat temu i teraz go juz nigdzie ale to nigdzie nie ma po za internetem a mam ochote go obejrzec to jak mam to zrobic? To jest lamanie praw obywatleskich uchwalonych przez konstytucje ale pewnie powiesz mi "masz przeciez allegro" i tu cie mam kolego poniewaz jesli od jakiegos uzytkownika odkupie ten serial badz film to rowniez ja i on lamiemy prawa autorskie bo to on zarabia a nie autor wiec co ty na to?

Spoiler

offtop chyba najdluzszy moj post odkad zalozylem tu konto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale ta strona bynajmniej dla mnie byla malo znana i nie znaczaca w sumie tak bardzo dla ludzi i wracajac jeszcze do tego co napisalem wyzej jesli zlikwiduja wszystkie internetowe odtwarzacze filmowe to animek rowniez sobie ludzie nie poogladaja a z tego co wiem to to jest w pelni legalne.

Domyslilem sie ze do mnie bylo skierowane ale powiedz mi jestes mna ze jestes 100% pewny ze nie zrezygnuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 03:32, Eternal101 napisał:

Dobra ale ta strona bynajmniej dla mnie byla malo znana i nie znaczaca w sumie tak bardzo
dla ludzi i wracajac jeszcze do tego co napisalem wyzej jesli zlikwiduja wszystkie internetowe
odtwarzacze filmowe to animek rowniez sobie ludzie nie poogladaja a z tego co wiem to
to jest w pelni legalne.

Domyslilem sie ze do mnie bylo skierowane ale powiedz mi jestes mna ze jestes 100% pewny
ze nie zrezygnuje?


Ale ja usuneli, wiesz to tak jak zalozyl bys sobie tego typu strone i ci ja skasowal.A Ogladnie np anime czy mangi tez jest nielegalne ale nei ma z tego powodu represjii .

Zależy jesli lubisz grac to internet jest do tego niezbedny :) i zachowaj dystans do mojej wypowiedzi hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować