Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2012 o 14:53, Crew_900 napisał:

Ale w życie jeszcze nie wejdzie. Miejmy nadzieję, że Parlament Europejski odrzuci to.


Propo - gdzieś czytałem, że europosłowie niektórzy chcą tego cudaka zgłosić do Trybunału Sprawiedliwości. Ma ktoś linka do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 14:57, NeroNarmeril napisał:

> Ale w życie jeszcze nie wejdzie. Miejmy nadzieję, że Parlament Europejski odrzuci
to.

Propo - gdzieś czytałem, że europosłowie niektórzy chcą tego cudaka zgłosić do Trybunału
Sprawiedliwości. Ma ktoś linka do tego?



Tia coś tam jest z tym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 15:24, Undertaker napisał:

Jeśli podpiszecie ACTA to w dzień EURO wezmę TIR-a i rozpieprzę go na jednej z głównych
ulic w Poznaniu! I kiego, nikt nie przejedzie!


Załatw mi też tira to, to samo uczynię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 15:24, Undertaker napisał:

Jeśli podpiszecie ACTA to w dzień EURO wezmę TIR-a i rozpieprzę go na jednej z głównych
ulic w Poznaniu! I kiego, nikt nie przejedzie!

Może oddaj mi tego TIR-a. Ja go sprzedam będę ucieszony, bo podpisać i tak podpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Europarlament sie nie zgodzi na to te cale ACTA moze i zostanie podpisane ale w czyn nie wejdzie po przeczytaniu artykulu wklejonego przez Anjinsan mozna byc tego pewnym na 100% prawie chyba ze rowniez ludzi w europarlamencie przekupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 15:24, Undertaker napisał:

Jeśli podpiszecie ACTA to w dzień EURO wezmę TIR-a i rozpieprzę go na jednej z głównych
ulic w Poznaniu! I kiego, nikt nie przejedzie!

Może zrobimy tak jak kiedyś św Andrzej Lepper co ? :D
Zablokujemy wszystkie drogi TIRami tak jak on kiedyś Traktorami i będziemy rozsypywać na glebę co popadnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 16:40, NeroNarmeril napisał:

Kiedy kanonizowali Leppera? :P

Nie wiem :D. Może coś przeoczyłem. Ale to św raczej z szacunku o zmarłym napisałem :P

Dnia 25.01.2012 o 16:40, NeroNarmeril napisał:

Nie mogłem się powstrzymać.

Spoko. Rozumiem z mojej strony EOT :P
Bo bądź, co bądź to lekki offtop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2012 o 08:01, castlerock napisał:

Ależ mój drogi, ja mam co do garnka włożyć własnie dzięki tej "wiedzy o prawie" ;) myslę
ze magisterka, aplikacja i doktorat w tym zakresie dały mi jakie takie pojęcie ;)
i własnie dlatego każdy kto zamiast rzeczowej dyskusji zaczyna snuć opowieści na temat
praw podstawowych okraszone absolutami itp. jest dla mnie albo kosmitą, albo studentem
max. 2 roku prawa (bo potem przychodzi otzreźwienie ;)


Nie chce Cię urazić, ale podejrzewam, że ten twój doktorat był robiony w jakimś ośrodku za miejscowym albo nawet jeszcze gorzej. Doktor prawa nigdy nie podważałby aksjologii na którym oparty jest system prawa. Dlaczego? Bo to on doskonale potrafi go wykorzystać.
Otrzeźwienie? Niby jakie? Naprawde ten doktorat to chyba z jakiejś drugiej ręki był. Wybacz za te słowa, ale nie jestem w stanie w to uwierzyć, że jesteś doktorem nauk prawnych i praktykiem zarazem.
Gdyby bylo tak naprawdę to byś doskonale wiedział, że to "otrzeźwienie" będzie wynikać z istoty procedury i pracy organów państwa, gdzie nie zawsze bycie "na prawie" oznacza wygrany proces.

Wybacz, ale nie jestem w stanie kupic tej historyjki o doktoracie i aplikacji, chyba, że chodzi o prawie zrobiony doktorat i prawie ukończoną aplikacje.

Przepraszam jeszcze raz za te slowa, ale w moich oczach na prawdę się zbłaźniłes. Jeszcze jako magister prawa twoje podejście bylo w mniejszym lub większym stopniu uzasadnione, bo studenci są róźni. Ale od doktora prawa wymaga się znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:02, doflamingo napisał:

Parodia reklamy Plusa ver. ACTA :)
http://www.youtube.com/watch?v=K_B2p_EOh_M

Akurat w kontekście tej reklamy i tej ACTA''y:
a) jeśli zgodnie z treścią to ta reklama nie pasuje do hasła
b) jeśli w nawiązaniu do piracenia mediów to wygląda na agitację propiracką :/

Spoiler

Ale tak ogólnie to faktycznie jest śmieszna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: odpowiedź od Pani Europoseł - Leny Kolarskiej-Bobińskiej:
"Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za mail wyrażający Państwa niezadowolenie w związku z ACTA. Maili takich w ostatnich dniach otrzymałam ponad 10 tysięcy.

Już w ubiegłym roku wyrażałam swoja zaniepokojenie trybem pracy nad ACTA ( http://di.com.pl/news/38342,0,Europoslanki_o_ACTA_Obawy_sa_uzasadnione.html). Stwierdziłam wtedy, że brak przejrzystości jest w przypadku ACTA nie do zaakceptowania oraz może prowadzić do nadmiernej kontroli w Internecie.

Swoje zdanie na ten temat podtrzymuję i będę głosowała przeciwko ACTA w Parlamencie Europejskim. Sądzę, że należy wynegocjować lepsze rozwiązania dotyczące tej kwestii.

Pozdrawiam,
Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego
W: www.lenalubelska.pl
F: www.facebook.com/LenaKolarskaBobinska"
Trzymam (nie wiem ja wy) za słowo..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego pomysła.

Sprawdzić umowę międzynarodową może Trybunał Konstytucyjny. Legitymację do wniesienia wniosku do Trybunału w tej sprawie ma między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich. Może by tak za pomocą mejli (to chyba jedyna instytucja, do której nie potrzeba sformalizowanych wniosków) namówić RPO do wniesienia wniosku do TK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wg Ciebie ta umowa narusza Twoje podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w konstytucji to sam możesz złożyć skargę konstytucyjną do TK
Inna sprawa, że
1. umowa jest zgodna z konstytucją
2. TK raz uznaje się właściwy do rozstrzygania o zgodność konstytucji z umowami międzynarodowymi, a drugim razem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 20:00, Witcher1990 napisał:

Jeśli wg Ciebie ta umowa narusza Twoje podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w konstytucji
to sam możesz złożyć skargę konstytucyjną do TK


Tak łatwo nie ma, bo musi być wydana ostateczna decyzja na podstawie zaskarżalnych przepisów, żeby wnieść skargę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować